ساعات خواب مناسب برای دانش آموزان و پشت کنکوری ها

خواب خوب و کافى هم باعث تقویت حافظه و هم باعث سازمان دهى دوباره ى اطلاعات ذخیره شده در ذهن میشه. در شبانه روز بین ۶ تا ۸ ساعت بخوابید و برنامه درسیتون رو طوری تنظیم کنید که در هر شبانه روز حداقل این تعداد ساعات مختص خواب باشه. وقتی می خوابید مغز استراحت میکنه تا موقع بیداری بازدهی بیشتری داشته باشه.

توصیه می کنیم حتما ویدیو زیر ببینید تا با اهمیت تنظیم خواب و ساعات مناسب خواب برای دانش آموزان و کنکوری ها بیشتر آشنا باشید. برای مشاهده فیلم روی دکمه پخش ▶️ در وسط تصویر زیر کلیک کنید:

دانلود این ویدیو

در حد توان تلاش کنید اما از خوابتون کم نکنید و به خودتون بیش از حد فشار نیارید. وقتی که خیلی خواب آلود هستید به هیچ وجه درس نخونید. ساعت خوابتون در طول شبانه روز رو نباید از ۶ ساعت کمتر کنید و در عوض باید از ساعاتی که بیدار هستید مفید و بهتر استفاده کنید. خواب عصر هم بین ۳۰ تا ۷۵ دقیقه خوبه. اگر همون ۳۰ دقیقه باشه بهتره. بیشتر از ۷۵ دقیقه وارد فاز خواب عمیق خواهید شد که فرآیند بیداری بعد از این خواب سخت میشه. علاوه بر خواب کافی، ۳ تا ۴ بار ورزش در هفته هر بار ۳۰ دقیقه هم خیلی به شادابی و سرحالی کمک میکنه.

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر


  1. ساعت چند خوبه درس بخوانیم شب

    • هر چه به ساعات ابتدایی شب نزدیک تر باشه بهتره
      و هر چه شب زودتر بخوابید و صبح زودتر بخوابید بهتره.

  2. به نظر من هم خواب بسیار در فعالیت هایی ک انجام میدیم تاثیر دارهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *