بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

چند تست بزنیم و چند سوال تشریحی حل کنیم؟ تعادل تستی تشریحی کنکور

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

در جواب این سوال که برای هر درس چند تست بزنیم به طور کلی باید گفت که بستگی به وضعیت شما در اون درس داره. بنابرین، تمامی اعداد و ارقام و درصدها و تعداد تست هایی که در این صفحه آورده شده برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری هستن که در دروس مختلف به یک اندازه تسلط دارن و در درس خاصی خیلی ضعیف تر یا خیلی قوی تر از سایر دروس نیستن.

 

برای هر درس چند تست بزنیم؟

اول باید درس ها رو تشریحی کار کنین و بعد برین سراغ تست زدن و تعیین کنین که چند تست برای هر درس بزنین. خب مثلا برای مباحثی که کامل مسلط هستید چند ساعت و چند تست باید بزنید؟ جواب اینه که باید از کل ساعت مطالعه اون درس در هفته حدود ۲۰ درصد تشریحی و خوندن مفاهیم و ۸۰ درصد تست زدن و مرور نکات باشه. اینکه این ۸۰ درصد تستی یعنی چند تست بستگی به این داره که چه درسی و چه مبحثی باشه و با توجه به سابقه مطالعاتی شما هر چند تست از اون درس چقدر از شما زمان میگیره.

جاهایی که بلد هستید اما تسلط کامل ندارید ۵۰ درصد تستی و ۵۰ درصد تشریحی، و جاهایی که میدونید تسلط ندارید و موضوع کاملا جدیده برعکس عمل کنید یعنی در مرحله اول بیشتر تشریحی و آموزش و کمتر تستی کار کنید. اینکه بفهمید چقدر تسلط دارید باید با استفاده از تمرین کردن مشخص بشه که  آیا کاملا مسلط هستید یا اینکه ۵۰ به ۵۰ هستید و یا حتی کمتر.

یک نکته مهم دیگه در جواب به این سوال که برای هر درس و هر مبحث باید چند تست بزنیم اینه که حداقل در مورد دروس اختصاصی که اهمیت بیشتری در کنکور سراسری دارن به ازای هر یک سوالی که از اون فصل یا مبحث در کنکور طرح میشه باید حداقل ۵۰ تست تمرینی بزنید. اما این حجم تست برای کسانی است که در دروس مختلف به یک اندازه قوی یا ضعیف هستن. اگر در درس خاصی ضعیف تر هستید باید تست بیشتری کار کنید.

ویدئو کلیپ زیر که صحبت های محمد احمدی، رتبه یک کشور کنکور تجربی ۹۵، درباره تعداد تست لازم برای هر درس است رو ببینید:

دانلود ویدئو محمد احمدی برای هر درس چند تست بزنیم دانلود ویدئو کلیپ صحبت های رتبه یک کشور کنکور تجربی درباره تعداد تست 

بنابرین هر هفته در کنار تعادل ساعت مطالعه دروس اختصاصی و عمومی و تعادل مطالعه دروس پایه و پیش دانشگاهی، باید توجه ویژه ای هم به تعادل مطالعه تستی و تشریحی داشته باشید.

برای کنکور هر درس چند تست بزنیم

 

بهترین منبع تست زدن برای کنکوری ها

جدا از بحث اینکه برای هر فصل از هر درس چند تست بزنید، برای انتخاب تست هم، بهترین منبع تست های کنکورهای سراسری و مخصوصا کنکورهای چند سال اخیر هستن. اگر وقت داشتید برای تسلط بیشتر برید سراغ تست های تالیفی و تست های آزمون های آزمایشی مثل قلم چی، سنجش، گزینه دو، گاج و … که میتونین سوالات آزمون های آزمایشی رو همراه با پاسخ تشریح از صفحه ی “دانلود سوالات آزمون های آزمایشی” سایت مشاوران ۱۰۰ دریافت کنید.

همچنین از تست های تالیفی کتاب های کمک درسی هم به ویژه برای دروسی که تیپ سوالات در کنکور سالهای اخیر تغییر کرده مثل شیمی و زیست حتما استفاده کنید. اگر هنوز منابع کمک درسی مناسب رو انتخاب نکردید مطالب صفحه ی “معرفی و مقایسه بهترین منابع کمک درسی” رو مطالعه کنید.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تحصیلی تلفنی پیامک:  10002030405076

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن شبانه روزی ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی خود را بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست یا سوال خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست مشاوره خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

۲۴ نظر

 1. سلام من تو تست ها خوب عمل میکنم ولی وقتی نوبت به تشریحی میرسه خیلی سخت عمل میکنم به نظرتون میتوانم موفق بشم؟

 2. در مجموع روزی چند تست باید بزنیم یا هفته ای چند تا از کل درس ها روی هم رفته؟

 3. سلام خسته نباشید فاصله بین تشریحی خوندن مطالب و تست اون مطالب در دروس مختلف باید چطور باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام بستگی به مبحث داره. مباحثی که فرمولی هستن و جنبه صرفا یادگیری دارند مثل ریاضی و فیزیک میتونید بلافاصله هم تست کار کنید اما در مباحث حفظی بیشتر تست ها باید حداق بک تا سه روز بعد کار بشه، نه بلافاصله.

 4. درکنکور‌ تجربی‌ درس‌ دین‌ و‌ زندگی ۹ تست از دینی سال سوم میاد چند تست از اون ۹ تست درمورد نبوت وامامت هست؟ باتشکر از همه‌ شما

  • سلام درس ششم دین و زندگی سال سوم دبیرستان یعنی جایگاه امامت چند ساله که به کتاب درسی اضافه شده گاهی هیچ و گاهی یک تست ازش طرح شده. مباحث مربوط به امامت و نبوت گسترده هستن و در چندین درس از دین و زندگی ۳ پراکنده شده مخصوصا درس های ۴ تا ۱۰ که از بین اینها درس ۵ و ۸ و ۱۰ در چند سال اخیر بیشتر مورد توجه طراحان سوالات کنکور بوده مخصوصا درس پنجم.

 5. درفاصله ببن دو آزمون ایا فقط هفته دوم تست بزنیم؟

  • حجم تست در هفته دوم باید بیشتر از هفته اول باشه ولی این به این معنی نیست که هفته اول اصلا تست کار نکنید. هفته دوم میتونید بعضی مطالب رو در قالب تست مرور کنید.

 6. سلام باید برای هر مبحث فیزیک چقدر تست بزنیم رشته تجربی هستم

  • سلام، بستگی داره چه مبحثی باشه و سطح تسلط شما در این مبحث فیزیک چقدر باشه. اما به طول متوسط به ازای هر یک تست که از مبحثی در کنکور طرح میشه حداقل باید ۵۰ تست کار کنید.

 7. سلام میشه جواب این سوال رو بدین:
  من تو تست زدن نسبتا قوی تر هستم تراز آزمون هام هم خوب میشه ولی در امتحان تشریحی مدرسه معمولا خوب نیستم چکار کنم به نظر شما علت چیه و چه راه حلی پیشنهاد میدین؟

  • سلام، خیلی ها برعکس شما هستن. دانش آموزانی که ریزبین هستن و با دقت و عمق بیشتری درس میخونن ممکنه تراز آزمون های تستی بالاتر و نمرات تشریحی پایین تری داشته باشن. حتی بعضی از رتبه های برتر کنکور هم بودن که معدلشون پایین بوده ولی رتبه کنکور خوبی داشتن. سعی کنید روز قبل از امتحان تشریحی مدرسه نمونه سوالات امتحانی رو حل کنید، راه حل سوالات رو کامل بنویسید و ترجیحا از راه حل های تستی که در کتاب درسی گفته نشده برای امتحان تشریحی استفاده نکنید.

 8. سلام
  تست زدن با دو خودکار رو میشه توضیح بدین
  به چه دردی میخوره و دقیقا چطوریه

 9. من معدلم ۱۹ و ۹۰ صدم شد ولی کنکور خیلی بد بودم امسال اما نمیدونم واقعا چند ساعت و چندتا تست باید واسه هر درس کار کنم

  • تعداد تستی مورد نیاز واسه هر مبحث از هر درس بستگی به این داره که در اون مبحث قبلا چقدر قوی کار کردید و تا چه حد تسلط دارید. خیلی ها معدلشون ۲۰ میشه در امتحانات تشریحی اما در کنکور باید انقدر سرعت عمل داشته باشید که در مدت زمان کم بتونید سوالات رو حل کنید، برخلاف امتحانات تشریحی که وقت به اندازه کافی دارید و با تسلط کمتر و سرعت عمل پایین تر هم میشه نمره خوبی گرفت.

 10. الان که معدل کتبی تو کنکور تاثیر داره اگه فقط تستی بخونم واسه معدل ضرر نمیکنم؟؟

  • تعادل مطالعه تشریحی و تستی باید رعایت بشه. برای امتحان نهایی حل مثال ها و تمرین های کتاب درسی و بعد نمونه سوالات امتحانات نهایی سال های قبل، خرداد و شهریور و دی ماه، خیلی میتونه کمک کنه. مخصوصا در درس های اختصاصی و مباحث حل کردنی و فرمولی اول چند مثال و تمرین تشریحی از کتاب درسی یا مشابهش حل کنید و بعد برید سراغ تست.

 11. سلام من واسه زیست شناسی خیلی کم تست زدم تا حالا و بیشتر تشریحی خوندم متن کتاب و درسنامه های خیلی سبز اما تست زیاد نزدم. ب نظرتون مشکل ساز میشه برام؟

  • سلام، خیلی از نکات ریز و مهم زیست شناسی داخل تست ها پنهان هستن و همه در درسنامه کتاب های کمک درسی زیست مثل خیلی سبز و … ذکر نشدن. از تست زدن نبادل غافل شد، نکات مهم و جدید تست ها رو باید یادداشت کنید تا در مرورهای بعدی همراه با متن کتاب درسی اون نکات رو هم باهاش بخونید.

 12. سلام واسه هر فصل فیزیک چند تا تست بزنم خوبه
  لطف می کنید اگه جواب بدید

  • سلام، بستگی داره چند تست در کنکور از اون فصل مطرح میشه. به ازای هر یک تستی که از یک مبحث در کنکور سوال طرح میشه حداقل باید ۵۰ تست تمرینی کار کنید. مثلا فصلی که ۳ تست کنکور ازش مطرح میشه حداقل ۱۵۰ تست لازمه که حل کنید تا تقریبا به تسلط برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن مشاوره: 02128424024
بهترین فیلم های کنکوری نظام جدید