بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

آموزش تست زدن با تکنیک دوخودکار

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

برای اینکه بفهمید مشکل شما در تست زدن از یک مبحث خاص کمبود وقت و سرعت عمل نداشتن هست یا اینکه یادگیری ناقص داشتید باید از «تکنیک تست زدن با دو خودکار» توی خونه استفاده کنید. این تکنیک به شما کمک میکنه سر جلسه آزمون ها و کنکور سراسری هم بتونید تشخیص بدید کدوم سوالات رو در دور اول میشه جواب داد و کدوم سوالات وقت گیرتر هستن  یا بلد نیستید و باید علامت ضربدر یا منها بزنیم و رد بشیم تا دور دوم.

 این تکنیک به این صورت هست که بعد از آموزش اولیه و حل سوالات تشریحی و تمرین های کتاب درسی، یک مجموعه تست رو باید انتخاب کنید مثلا ۲۰ تست فیزیک و دفعه اول در وقت قانونی یعنی ۲۵ دقیقه این ۲۰ تست فیزیک رو با خودکار آبی جواب بدید. بهتره شرایط تست زدن عین شرایط آزمون یا مشابهش باشه یعنی پشت یک میز و رسمی از تکنیک دو خودکار استفاده کنید و در حالت لم داده و دراز کشیده و … نباشید تا شرایط آزمون براتون شبیه سازی بشه. بعد از اتمام وقت، بررسی کنید ببینید کدوم سوالات رو سفید گذاشتید و نتونستید در وقت قانونی بهشون جواب درست بدید یا اصلا وقت کم آوردید نرسیدید اون سوالات رو جواب بدید. حالا دفعه دوم با یک خودکار دیگه مثلا رنگ مشکی سوالاتی از همون مجموعه رو که در وقت قانونی نرسیدید جواب بدید یا بلد نبودید و سفید گذاشتید یا شک دارید ممکنه اشتباه جواب داده باشید رو  این بار «بدون در نظر گرفتن زمان» جواب بدید و باز نگاه کنید ببینید این بار چند تا سوال سفید نزده یا غلط داشتید. در دو حالتی که گفتم درصد بگیرید بار اول با خودکار آبی در وقت محدود و بار دوم با خودکار مشکی در وقت آزاد و این دو درصد رو با هم مقایسه کنید:

 

۱-اگر تعداد جواب های غلط یا نزده در حالت دوم خیلی کمتر از حالت اول بود:

یعنی مثلا اگه بار اول با خودکار آبی در زمان محدود ۲۰ درصد زدید ولی بار دوم با خودکار مشکی بدون محدودیت زمانی درصدتون رسیده به ۷۰ درصد، مشخص میشه که مشکل زمان و نداشتن سرعت عمل دارید. باید تست بیشتری از اون مبحث کار کنید تا سرعت عملتون بالاتر بره یا از تکنیک ها و روش های حلی که سریعتر به جواب میرسید استفاد کنید تا زمان رو از دست ندید و سر جلسه کنکور وقت کم نیارید.

 

۲-اگر تعداد جواب های غلط یا نزده در حالت اول و دوم اختلاف زیادی نداشتن:

این حالت نشون میده که مشکل شما در این مبحث اساسی تر از کمبود وقت و سرعت عمل هست و در واقع یادگیریتون از این مبحث ناقصه چون حتی با داشتن وقت بیشتر هم نتونستید در این مبحث درصد بالاتری بزنید پس باید یادگیرینون رو کامل کنید و روش مطالعتون رو تصحیح کنید. حتی ممکنه مشکل از منبع شما باشه. هیچ وقت بدون یادگیری و مطالعه کامل یک مطلب نباید تست های اون مطلب رو کار کنید یعنی اگه احساس می کنید هنوز برای تست زدن به تسلط کافی نرسیدید و خوب آموزش ندیدید (از روی کتاب درسی یا کتب کمک اموزشی یا کلاس و فیلم دی وی دی) و هنوز تمرین تشریحی حل نکردید، مخصوصا در دروس اختصاصی، فعلا نباید سراغ تست بروید.

یک فایده دیگه استفاده از تکنیک تست زدن با دو خودکار این هست که اگه شما مثلا تصمیم بگیرید ۲۰ تست عربی رو در ۱۵ دقیقه جواب بدید تمام فکر و ذکر و تمرکزتون در این ۱۵ دقیقه صرف جواب دادن به این تست ها میشه درحالیکه اگه زمان در نظرم نگیرید و بگید حالا قراره یک ساعت عربی بخونم دیگه این یه ساعت سعی میکنم این ۲۰ تا تست و هر چی رسیدم بزنم این وسط ها کلی وقت ممکنه تلف بشه و تمرکز حواس هم کمتر بشه. پس حتما با تکنیک دو خودکار تست تمرینی کار کنید.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
رضا فراهانی دانشجوی پزشکی اراک رتبه 738کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنی پیامک:  10002030405064

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا جعفری رتبه 773 کنکور تجرربی عضو گروه مشاوران 100 دندانپزشکی اصفهان پیامک:  10002030405052

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
رسول کریمی پور رتبه 38 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 دانشجوی دندانپزشکی روزانه دانشگاه شهید بهشتی پیامک:  10002030405063

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تحصیلی تلفنی پیامک:  10002030405076

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

۶ نظر

 1. با عرض سلام وخسته نباشید
  زمان بین اولین بار با وقت استاندار و دفعه ی دوم چه قدر باید باشد

  • سلام نیازی به وجود فاصله زمانی بین دو خودکار نیست. بعد از اتمام کار با خودکار اول، تست زدن با خودکار دوم رو شروع کنید.

 2. تکنیک دو خودکار واسه تست زدن بهتره یا ضربدر و منها؟

  • دو خودکار برای تست زدن در خانه است و ضربدر و منفی برای تست زدن و مدیریت زمان در جلسه آزمون. هر دو لازم هستند.

 3. سلام… من تو خونه تست های حرکت شناسی و دینامیک فیزیک گاج نقره ای رو بیشترشون حل کنم احساس میکردم مسلط شدم ولی رفتم سر آزمون خیلی کمتر از چیزی که انتظار داشتم جواب دادم باورم نمیشه
  آیا فقط واسه زمان دار نبودن هست؟ یعنی باید حتما زمان دار تست بزنم؟

  • سلام، سرجلسه آزمون سوالات ترکیبی از چند مبحث مختلف و گاها چند فصل مختلف هستن و زمان دارن مثلا هر تست فیزیک کنکور حدود ۷۴ ثانیه وقت داره. اگه توی خونه همیشه بدون در نظر گرفتن زمان و تک مبحث تست بزنید ممکنه سر آزمون به مشکل بربخورید. چاره اش تمرین تست های ترکیبی و زمان دار در منزل هست با تکنیک دو خودکار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین فیلم های کنکوری نظام جدید