بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

غذاهای تقویت کننده هوش و حافظه: خوراکی هایی برای افزایش ضریب هوشی

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

 روش های مختلفی برای تغذیه مغز و تقویت هوش و حافظه از راه مصرف مواد غذایی وجود دارد ولی مغز انسان برای ایجاد و حفظ ساختارهای متعدد عصبی خود، بیشتر به بعضی مواد غذایی خاص مانند کربوهیدرات های پیچیده نیاز دارد. در این صفحه به بعضی خوراکی ها و غذاهای تقویت کننده هوش و حافظه که لازمه درس خواندن برای کنکور است اشاره خواهیم کرد:

زرده تخم مرغ از غذاهای تقویت کننده هوش و حافظه

تخم مرغ: از بهترین غذاهای تقویت کننده هوش

یکی از واجب ترین ترکیباتی که برای ادامه فعالیت انتقال دهنده های عصبی لازم است، کولین نام دارد. زرده تخم مرغ سرشار از کولین است. زرده تخم مرغ یکی از بهترین مواد غذایی برای تقویت هوش، افزایش تمرکز و بهبود عملکرد مغز است.

 

گردو

مغز گردو نیز مانند سایر مغزها حاوی چربی های سالم اشباع نشده است که برای مغز انسان بسیار مفید است. شکل ظاهری مغز گردو شباهت زیادی به شکل مغز انسان دارد. علاوه بر این، مغز گردو سرشار از فیبر و پروتئین است که این مواد برای سلامت عمومی بدن ضروری می باشند.

ماست از غذاهای تقویت کننده هوش و حافظه

ماست

مصرف ماست موجب افزایش تمرکز حواس و بازدهی مغز خواهد شد. همچنین به علت وجود پروبیوتیک، مصرف ماست به کاهش استرس و ایجاد آرمش نیز کمک خواهد کرد.

اسفناج از غذاهای تقویت کننده هوش و حافظه

اسفناج

اسفناج نیز یکی از بهترین منابع برای تامین کولین مورد نیاز بدن انسان است. علاوه بر این، اسفناج حاوی فیبر و مواد غذایی دیگری است که باعث افزایش قدرت یادگیری خواهند شد. اسفناج برای سلامتی و بهبود عملکرد دستگاه گوارش نیز ضروری است. سلامت دستگاه گوارش بر فعالیت مغز هم تاثیر گذار است و مشکلات گوارشی موجب بر هم زدن آرامش و ایجاد استرس و عدم تمرکز ذهن خواهند شد. بنابرین سعی کنید از اسفناج نیز به عنوان یکی از بهترین غذاهای تقویت کننده هوش در وعده های غذایی خود استفاده کنید. به طور کلی میوه ها و سبزیجات برای تقویت حافظه مفیدند به ویژه سیب، انار شیرین، انگور، انجیر، شاه توت، موز، زردآلو و پیاز.

کلم بروکلی از غذاهای تقویت کننده هوش و حافظه

کلم بروکلی

مصرف بروکلی موجب بهبود فعالیت های شناختی مغز انسان می شود. بروکلی حاوی ماده سولفورفان است که ارتباط تنگاتنگی با رشد سلول های بنیادی عصبی دارد.

کلم قرمز از غذاهای تقویت کننده هوش و حافظه

کلم قرمز

کلم قرمز دارای بیش از سی نوع آنتوسیانین و سرشار از فیبر است.

آووکادو از غذاهای تقویت کننده هوش و حافظه

آووکادو

دوپامین نام پیش ماده است که بر خلق و خوی انسان موثر است. آووکادو حاوی این پیش ماده و نیز سرشار از یک نوع آمینواسید به نام تیروزین است.

ماهی از غذاهای تقویت کننده هوش و حافظه

ماهی

یکی از ضروری ترین مواد مغذی برای حفظ سلامت مغز، اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که در ماهی سالمون وحشی به مقدار فراوان یافت می شوند. امگا ۳ هم مانند چربی هایی که در آووکادو وجود دارند از سلول های عصبی مغز محافظت می کند، در ساخت غشای سلول های مغزی نقش دارد و موجب بهبود خلق و خو می شود.

تخم کدو از غذاهای تقویت کننده هوش و حافظه

تخم کدو

تخم کدو از اصلی ترین منابع آمینواسید تریپتوفان به حساب می آید. این آمینواسید به کاهش و رفع علائم افسردگی و خواب راحت تر کمک می کند. تخم کدو سرشار از روی بوده که این عنصر باعث بهبود کارکرد انتقال دهنده های عصبی و حافظه و برخی درگیر از فعالیت های مغز از جمله فعالیت های شناختی می گردد.

در پایان ذکر این نکته الزامی است که برخی مواد غذایی و داروها از جمله داروهای مسکن و خواب آور بدون تجویز پزشک، مصرف سیگار و … باعث تضعیف هوش و حافظه می گردد.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
رضا فراهانی دانشجوی پزشکی اراک رتبه 738کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنی پیامک:  10002030405064

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا جعفری رتبه 773 کنکور تجرربی عضو گروه مشاوران 100 دندانپزشکی اصفهان پیامک:  10002030405052

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
رسول کریمی پور رتبه 38 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 دانشجوی دندانپزشکی روزانه دانشگاه شهید بهشتی پیامک:  10002030405063

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تحصیلی تلفنی پیامک:  10002030405076

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین فیلم های کنکوری نظام جدید