مشاوره کنکور تجربی بهترین مشاور تحصیلی ایران تلفنی برنامه ریزی رتبه های برتر

ساعت مطالعه برای کنکور را چگونه افزایش دهیم: موانع درس خواندن و اجرا برنامه

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

بعضی ها با اینکه شاید برنامه ریزی خوبی دارن اما نمیتونن کامل برنامه رو اجرا کنن و هر چند دنبال افزایش ساعت مطالعه برای کنکور هستن اما هنوز موفق نشدن. گاها ناراحتن که چرا وقت کم میارن و نمیرسن همه درس ها رو بخونن، نمیرسن تست ها رو کار کنن و از برنامه آزمون ها عقب میفتن! چند عامل میتونه داشته باشه که اینجا توضیح میدیم سعی کنید عامل رو شناسایی و برطرف کنید تا بتونید ساعت مطالعه برای کنکور رو افزایش بدید:

 

تبلت، موبایل، پیامک، تلگرام: آفت افزایش ساعت مطالعه برای کنکور

به هیچ وجه در حین مطالعه تبلت و موبایل دم دستتون نباشه. سعی کنید اصلا موبایل داخل اتاقی که دارید مطالعه می کنید هم نباشه. موبایل و شبکه های اجتماعی برای خیلی ها وسوسه انگیزه. نمیگم اصلا از گوشی استفاده نکنید چون گوشی موبایل خیلی استفاده های مفید هم میتونه داشته باشه اما در مدت زمانی که قراره مطالعه کنید گوشی و تبلت و شبکه های اجتماعی رو کامل فراموش کنید تا بعد از مطالعه یا در وقت آزاد و استراحت اون هم به طور محدود. سرگرم شدن به گوشی و تبلت میتونه حواس شما رو کاملا پرت کنه و اجازه نده طبق برنامه ریزی اون حجم درس هایی که در نظر گرفته بودید رو مطالعه کنید و از برنامه عقب بمونید.

 

اگر تمرکز حواس ندارید:

تمرکز نداشتن در حین مطالعه یکی از عواملی هست که میتونه باعث بشه ساعت مطالعه برای کنکور کم بشه و از برنامه عقب بمونید. اگه تمرکز ندارید حتما از این صفحه در سایت مشاوران ۱۰۰ بازدید کنید و تکنیک هایی که اونجا گفتم رو اجرا کنید: «روش های افزایش تمرکز حین مطالعه»

 

برنامه درست و منطقی بریزید:

برنامه که یک فرد ناآگاه برای شما ریخته باشن معمولا توسط شما اجرا نمیشه. باید اصول برنامه ریزی که در سایت مشاوران ۱۰۰ موجود هست رو کامل یاد بگیرید و خودتون با شناخت کاملی که از خودتون دارید برای خودتون برنامه بریزید نه اینکه کسی بدون اطلاع از شرایطتتو به شما نسخه کلی تجویز کنه! البته یک مشاور کنکور خوب هم با آگاهی کامل از شرایط شما به شرطی که با اصول مشاوره کنکور آشنا باشه میتونه در برنامه ریزی خیلی بهتون کمک کنه. گاهی مشکل از خود برنامه است که باعث میشه نتونید درست اجراش کنید. برنامه درسی باید منطقی و واقع بینانه و طبق اصول خاصی بر اساس شرایط و توان شما طراحی بشه تا بتونید در عمل اجراش کنید.

 

امروز و فردا نکنید:

امروز همون فردایی هست که دیروز به خودتون قول داده بودید! از شنبه از فردا از اول ماه از فلان تاریخ شروع می کنم رو کسانی میگن که معمولا هیچوفت شروع نمیکنن. از همین الان بلند بشید و شروع کنید. امروز و فردا کردن یکی از شایع ترین دلایلی هست که برنامه درسی اجرا نمیشه. اگه انگیزه کافی ندارید میتونید مطالب انگیزشی سایت مشاوران ۱۰۰ رو ببینید.

 

مباحث کم اهمیت رو حذف کنید:

اگه کنکوری هستید باید وقتتون رو روی درس ها به تناسب اهمیت و ضریبی که در کنکور دارن پخش کنیم. نباید یک پنجم کل ساعت مطالعه برای کنکور رو به درسی مثل دین و زندگی اختصاص بدین! نباید کتاب هایی که خیلی اضافی حاشیه رفتن و نکاتی گفتن که برای کنکور کاربرد چندانی نداره و وقت زیای از شما میگیره بخونید. شاید مطالعه اینجور کتاب ها در سال های پایین تر که کنکوری نبودید برا تقویت و پایه ای تر خوندن مناسب بوده اما سال کنکور وقت شما انقدر زیاد نیست که بخواهید صرف اینجور مباحث و کتاب های سنگین و حجیم کنید باید بتونید به بقیه درس ها هم برسید و بخونید.

 

بیشتر از ۸ ساعت نخوابید:

خواب بیش از حد هم میتونه یکی از عوامل کمبود وقت، کاهش ساعت مطالعه برای کنکور و اجرا نشدن برنامه باشه. بین ۶ تا ۸ ساعت خواب در شبانروز برای انسان بالغ کافیه. البته با خواب کم هم مخالفم چون خواب آلودگی خودش باعث بی حالی و تمرکز نداشتن و کاهش بازده مطالعه میشه. اما خواب بیش از ۸ ساعت هم اضافیه و وقت شما رو میگیره.

استراحت نکردن حین مطالعه، راه رفتن حین مطالعه، هم میتونه شما رو خسته کنه و انرژیتون رو بگیره. لم دادن و دراز کشیدن حین مطالعه هم شما رو کم کم میتونه به سمت خواب ببره و اجازه نده ساعت مطالعه برای کنکور رو افزایش بدین.

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
(تاکنون ۳۲ نفر میانگین ۴.۵ ستاره داده اند)

 

ورود به فروشگاه فیلم کنکور