راه حل تنفر از یک درس خاص

گاهی در بین دانش اموزان و داوطلبان کنکور دیده شده از یک درس خاص متنفر هستند. راه حل های مختلفی برای مقابله با تنفر از یک درس خاص وجود دارد اما از بین آن ها، بهترین راه حل تنفر از یک درس خاص چیست؟

 

شش راه حل تنفر از یک درس خاص

۱- یکی از دلایل عمده تنفر دانش آموزان از یک مبحث یا یک درس خاص، کم کاری و مطالعه نکردن درس مورد نظر است. هنگامی که وقت کافی برای مطالعه درس خاصی در نظر نگیرید، به مرور دچار ضعف خواهید شد و همین مساله موجب تنفر از درس مورد نظر خواهد شد. بنابراین اولین راه برای حل مشکل تنفر از یک درس خاص، افزاش تدریجی ساعت مطالعه آن درس به منظور کسب موفقیت در امتحانات و آزمون هاست که همین موفقیت ها به تدریج باعث افزایش علاقه دانش آموز نسبت به درس مورد نظر خواهد شد.

۲- درسی که به آن علاقه ندارید را در ابتدای برنامه هفتگی خود جای دهید زیرا در ابتدای هفته انرژی و انگیزه بیشتری دارید و راحت تر می توانید با اینگونه درس ها کنار بیایید.

۳- ساعاتی از روز که سرحال تر و پر انرژی تر هستید به سراغ درس مورد نظر بروید.

۴- منابع خود را تغییر دهید. کلاس یا فیلم آموزشی گاهی جذاب تر از کتاب ها هستند و برای دروسی که از آن ها متنفرید مناسب ترند.

۵- روش مطالعه خود را تغییر دهید. با یک مشاور کنکور مشورت کنید تا بهترین شیوه مطالعه درس مورد نظر را به شما آموزش دهد تا با این شیوه به تدریج در درس مورد نظر پیشرفت کنید و به آن علاقه مند شوید.

۶- صبور باشید. ایجاد علاقه به یک درس زمان بر خواهد بود. با اجرای تکنیک های گفته شده به تدریج مشکل تنفر از یک درس خاص حل خواهد شد.

توصیه می کنیم حتما ویدیو زیر را درباره راه حل تنفر از یک درس خاص مشاهده کنید:

دانلود این ویدیو

 

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *