مشاوره کنکور تجربی تلگرام بهترین مشاور تحصیلی تلفنی ایران مشاور برنامه ریزی درسی رتبه های برتر مشاوره آنلاین انسانی کنکوری

موضوعی درس خواندن برای کنکور

در کنکور سال های اخیر سوالات بعضی مباحث اینقدر ترکیبی شدن که لازمه کنکوری ها حتما به صورت مبحثی اونها رو بخونن و صرفا درس به درس خوندن بازدهی لازم رو نداره. مباحث مهمی که در هر درس باید موضوعی بخونید رو اینجا توضیح میدم:

 

۱-موضوعی خواندن ادبیات:

ادبیات کنکور شامل ۶ موضوع میشه

 ۱-لغت  ۲-املا  ۳-تاریخ ادبیات  ۴-آرایه  ۵-زبان فارسی  ۶-قرابت معنایی

ادبیات از دروسی هست که مبحثی خوندنش کاملا واجبه. اگه دقت کرده باشید خیلی از تست های ادبیات کنکور که بعضی گزینه هاش از نثر یا شعرهای داخل کتاب درسی بوده معمولا از یک درس نبودن و همین نشون میده که اکتفا کردن به مطالعه درس به درس ادبیات کافی نیست بلکه ادبیات رو باید مبحثی خوند. به عنوان مثال، وقتی یک آرایه رو دارید میخونید و یاد میگرید باید انواع تست های مربوط به اون آرایه که از درس های مختلف کتاب درسی یا ابیات خارج از کتاب هستن رو کار کنید. برای اطلاع از بهترین منابع کمک درسی ادبیات به قسمت «منابع ادبیات» در سایت مشاوران ۱۰۰ مراجعه کنید.

 

۲-موضوعی خواندن عربی:

برای کنکوری های تجربی و ریاضی، عربی درسی هست که سال سوم تموم میشه. پس یک دانش آموز پیش دانشگاهی یا پشت کنکوری حداقل یک بار کل عربی ۲ و ۳ رو خونده و الان موضوعی خوندن درس عربی براش چندان سخت نیست. 

عربی کنکور رو میتونیم به ۳ موضوع تقسیم کنیم:

۱-ترجمه  ۲-درک مطلب  ۳-قواعد

قطعا میدونید که اهمیت قواعد درس عربی خیلی زیاده و برای جواب دادن به خیلی از سوالات بخش ترجمه و درک مطلب هم باید قواعد بلد باشید. عربی درسی هست که نیاز به تسلط بر مباحث پایه یعنی مباحث اول دبیرستان داره و بعد از تسلط روی عربی ۱ (هرچند جزو منابع رسمی کنکور نیست) شروع کنید به خوندن عربی ۲ و ۳. بعضی مباحث عربی رو باید به صورت موضوعی بخونید به عنوان مثال موضوعاتی مثل انواع اعراب (دروس ۲ و ۳ و ۴ سال دوم)، اعراب فعل مضارع (درس ۶ و ۷ سال دوم)، نواسخ (درس ۹ و ۱۰ سال دوم)، فعل معتل و صحیح (درس ۱ و ۲ سال سوم) اینها دروسی هستن که موضوعاتشون به هم مرتبط و وابسته است بنابرین توصیه میشه درس هایی که داخل پرانتز نوشته شده رو با هم و موضوعی بخونید. برای اطلاع از بهترین منابع کمک درسی عربی مخصوصا منبع که موضوعی کار کرده به قسمت «منابع عربی» در سایت مشاوران ۱۰۰ مراجعه کنید.

 

۳-موضوعی خواندن زبان:

درس زبان خارجه برای داوطلبانی که موقع ثبت نام کنکور انگلیسی رو به عنوان زبان خارج انتخاب کردن، به ۳ موضوع تقسیم میشه:

۱-لغت  ۲-گرامر  ۳-کلوز و درک مطلب

دو بخش اول یعنی لغت و گرامر رو می تونید درس به درس پیش برید اما برای کلوزتست و درک مطلب (ریدینگ) باید حتما از قبل به اندازه کافی تمرین داشته باشید. توصیه میشه که هفته ای چندتا کلوزتست و ریدینگ کار کنید. این دو موضوع حدود ۵۲ درصد از سوالات زبان انگلیسی کنکور رو تشکیل میدن. تقویت این دو قسمت نیاز به دانستن یک سری نکات هم داره که در سایت مشاوران ۱۰۰ توضیح داده شدن. برای اطلاع از بهترین منابع کمک درسی زبان مخصوصا منبعی مناسب برای دو موضوع کلوزتست و ریدینگ به قسمت «منابع زبان» در سایت مشاوران ۱۰۰ مراجعه کنید.

 

۴-موضوعی خواندن زیست شناسی:

حتما متوجه شدید که در چند سال اخیر سوالات زیست شناسی کنکور نسبت به قبلا خیلی ترکیبی تر شدن و این نشون میده که بچه های کنکوری باید زیست رو کاملا ترکیبی و به صورت موضوعی بخونن. اما چه فصل هایی از کتاب های زیست شناسی مربوط به یک موضوع هستن و باید به صورت ترکیبی تری مطالعه بشن:

۱-بدن انسان:  قسمتی از فصل های ۴ تا ۸ سال دوم و فصل های ۱ تا ۴ و ۱۱ سال سوم. معمولا ۱۳ تا ۱۶ تست تو کنکور از موضوعات مربوط به بدن انسان میاد.

۲-ویروس،باکتری،آغازیان و قارچ ها:  فصل ۹ تا ۱۱ پیش دانشگاهی که معمولا ۱۰ تا ۱۳ تست کنکور رو تشکیل میدن.

۳-گیاهی:  قسمتی از فصل ۳ و ۶ و ۸ سال دوم و فصل ۹ و ۱۰ سال سوم و حدود نصف فصل ۸ پیش دانشگاهی که معمولا ۱۰ تا ۱۲ تست کنکور از این فصل ها هست. 

۴-ژنتیک: فصل ۵ تا ۸ سال سوم و فصل ۵ پیش دانشگاهی که معمولا هر سال ۷ تا ۹ تست کنکور از این فصل هاست.

۵-سلولی-مولکولی:  فصل ۱ تا ۳ زیست سال دوم و ۱ و ۲ پیش و قسمتی از فصل ۸ پیش دانشگاهی که معمولا ۵ تا ۷ تست کنکور از این فصل ها مطرح میشه.

۶-حیات و تکامل جمعیت های جانوری: فصل ۳ و ۴ و ۶ و ۷ پیش دانشگاهی که معمولا ۲ تا ۴ تست زیست شناسی کنکور از این چهار فصل هست.

برای اطلاع از بهترین منابع کمک درسی زیست شناسی مخصوصا منبع مناسب برای برای فصل های ترکیبی به قسمت «منابع زیست» در سایت مشاوران ۱۰۰ مراجعه کنید.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)شماره پیامک
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنیمحدثه نوربخش

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۷۶

مشاهده اطلاعات
سید حسن حسینی رتبه 275 مشاوره کنکور ریاضی فیزیک دبیر ریاضی رشته ریاضی مشاور متوسطه اول برنامه ریزی پایه نهم تیزهوشانسیدحسن حسینی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۱۴

مشاهده اطلاعات
عرفان شیوانی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۸۶

مشاهده اطلاعات
دکتر غزل حسین پور رتبه 743 بهترین مشاور کنکور تجربی هزینه مشاوره تحصیلی کنکور مشاوره کنکور تلفنی برنامه ریزی کنکور پزشکیغزل حسین پور

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۹۷

مشاهده اطلاعات
سیما ایوبی شماره بهترین مشاور کنکور انسانی مشاوره کنکور انسانی نظام جدید برنامه ریزی برای کنکور انسانی مشاوره تحصیلی کنکورسیما ایوبی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۷۹

مشاهده اطلاعات
سپیده فرجی رتبه 116 مشاوره کنکور تجربی پزشکی اصفهان مشاوران 100 مشاور برنامه ریزی درسی موفقیت در کنکور مشاوره تحصیلی تلفنیسپیده فرجی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۹۳

مشاهده اطلاعات

ارتباط با رتبه های برتر:

 روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا در کنار تصویر چهره وی درج شده است ارسال نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی moshaverane100_Admin@ در تلگرام ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید.

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

فروشگاه کنکور بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور خرید دی وی دی کنکور تجربی سی دی آموزش دروس دبیرستان رشته تجربی فیلم آموزشی کنکور

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور:

ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱
نام و نام خانوادگی کامل خود را وارد کنید
نشانی ایمیل شما برای دیگران نمایش داده نمی شود
شماره تلفن همراه شما برای دیگران نمایش داده نمی شود
2 نظر ثبت شده
Inline Feedbacks
View all comments
شاهین
3 سال قبل

با سلام برنامه ریزی برای موضوعی خواندن ادبیات باید به چه صورت باشه؟ شما انجام میدین؟