بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و سایر رشته های نیمه متمرکز+توصیه ها

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

در این پست، روال مصاحبه و گزینش و و رایج ترین سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان  همراه با تجربیات کسانی که در سال های اخیر رفتن مصاحبه رو خدمتتون عرض می کنیم. البته بسیاری از دانشگاه های دیگه غیر از فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی  که مصاحبه دارن و به روش نیمه متمرکز در بعضی رشته ها دانشجو پذیرش میکنن هم از این دسته سوالات معمولا در مصاحبه ها میپرسن. ضمنا دوستان لازم به ذکر هست که بسیاری از این مسائل شخصی هستن و سایت ما صرفا در اینجا تجربیات دوستانی که مصاحبه شرکت کردند رو در اختیار شما می گذاره، امیدواریم که مفید باشه:

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

موقع ورود به پردیس دانشگاه فرهنگیان واسه مصاحبه اول کارنامه شما رو بررسی میکنن بعد اجازه میدن وارد بشین. بعد از ورود باید برید پذیرش و اونجا فرم های مربوط رو بگیرید و پر کنید و با بقیه مدارکتون تحویل بدید و منتظر بمونید تا وارد اولین قسمت مصاحبه بشین.
مصاحبه دو بخش اصلی داره: ۱-معاینه پزشکی  ۲-مصاحبه علمی تخصصی و مصاحبه احکام و عقیدتی سیاسی.

 

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان: بخش معاینه پزشکی

تو بخش معاینه پزشکی وزن و قد و تناسب اندام و وضعیت شنوایی و بینایی شما رو بررسی میکنن. گاهی یه روزنامه یا متن هم میدن بهتون بخونید تا مطمئن بشن لکنت زبان ندارید.
اگه تو این مراحل مشکل داشته باشید نامه بهتون میدن برید درمانگاه فرهنگیان و اونجا دستگاه بررسی میکنه. اگه چشمتون ضعیف باشه باید عینک بزنید. سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در واقع از بخش بعدی شروع میشن.

 

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان: بخش مصاحبه علمی تخصصی / سوالات احکام و عقیدتی

تو این بخش چند نفر، معمولا ۴ یا ۵ نفر، داخل اتاق نشستن که هر کدومشون در یه زمینه خاصی مهارت دارن، یکی روانشناسی، یکی امور مذهبی، یکی سیاست و … و وقتی از شما سوال میپرسن به همه حرکات و حرف هاتون توجه میکنن و در حین سوال و جواب یکیشون جواب های شما رو مینویسه و فرم ها رو پر میکنه. ممکنه از شما بخوان قرآن بخونید. بعدش یه سری سوالات ازتون میپرسن مثلا:

چرا به معلمی علاقه داری؟

چرا تربیت معلم (دانشگاه فرهنگیان) رو انتخاب کردی؟

تربیت معلم رو انتخاب چندم زدی؟ رتبت چند بود؟

بجز معلمی به چه رشته ای علاقه داری؟

اگه معلم شدی و مدیر مدرسه با این که روش تدریست خوب بود الکی ازت ایراد گرفت چه برخوردی باهاش میکنی؟

مشکلات شغل معلمی از نظر شما چیه؟

اگه دانش آموزی به شما بی ادبی و بی احترامی کنه چکار می کنی؟

اگه خانوادت اجازه ندن بیای دانشگاه چکار میکنی؟

پدر و مادرت چکاره هستن؟

کتاب میخونی؟ آخرین کتابی که خوندی؟ تو مدرسه میرفتی کتابخونه؟

وقتت رو چطور پر میکنی؟ سرگرمی هات چیه؟

چه کشورهایی رفتی؟

توی چه سایت هایی میری؟

چند خصوصیت خوب و بد خودت رو بگو؟

و خیلی سوالات دیگه …

ممکنه از شما بخوان کمی تدریس کنید. از بعضی ها خواستن که فرض کنن اول مهر شده و رفتن سر کلاس الان همون نقش رو بازی کنن.

تو بخش احکام یه نفر داخل اتاق هست و شما باید برید پیش ایشون. بعد از سلام و احوالپرسی و تحویل دادن مدارکتون شروع میکنه به سوال پرسیدن. تو این بخش بیشتر سوالات احکام و مسائل شرعی و عقیدتی،مسائل سیاسی و اتفاقات مهم یا تاریخ دقیقشون و یه سری سوالات درباره دولت و مسائل روز جهان از شما میپرسن.

سوالات مختلفی در این بخش پرسیده میشه. مثلا درباره ولایت فقیه، ولی فقیه و مرجع تقلید، پیامبران و معصومین علیهم السلام، قیام عاشورا، اصول و فروع دین، احکام روزه، نماز، رکن و غیر رکن نماز، شکیات نماز، نماز جماعت و نماز جمعه، روش خوندن نماز جمعه، آیا نماز جماعت و نماز جمعه شرکت می کنید یا نه؟ اسم مسجد و پیش نماز مسجدی که میری چیه؟ همیشه نماز جماعت میری یا گهگاهی؟ غسل کردن چطوریه؟ با چه دعایی انس داری و چه روزی میخونی؟ قرآن رو بردار و چند آیه بخون، و بعضی سوالات درباره قرآن و نهج البلاغه.

مرجع تقلید شما کیه و چطور انتخاب کردی؟ اگه نظر مرجع تقلید شما با نظر رهبر فرق داشته باشه کدوم رو اجرا میکنی؟ در مورد اوضاع کشور و تحولات مهم منطقه و جهانی هم ممکنه ازتون بپرسن.

توی مدرسه عضو بسیج و چه گروههایی بودی؟ در راهپیمایی ها شرکتی می کنید یا نه؟ رای میدی؟ چند بار رای دادی؟ چه انتخاباتی بود؟ برای بعضی ها شناسنامه رو نگاه کرده بودن قسمت مهر رای، رهبر و رئیس جمهور و اعضای خبرگان و شورای نگهبان و … که چه جوری انتخاب میشن؟ چند تا از وزرا رو نام ببرید، در مورد شهدا و جنگ تحمیلی، مناسب های مهم دینی و ملی و تاریخ این مناسب ها بعضی شمسی و بعضی قمری مثل روز پاسدار، روز جانباز، روز معلم، روز ملی شدن صنعت نفت، واقعه ۷ تیر و …

درباره چادری بودن یا نبودن چه در جلسه مصاحبه و چه خارج از مصاحبه ممکنه سوال پرسیده بشه. از شما میپرسن آیا همیشه با همین پوشش هستید که الان اومدید مصاحبه (هم برای آقایون و هم خانم ها)؟

از بعضی ها درباره اینکه چه فیلم هایی میبینن و چه سریال هایی دنبال میکن پرسیده شده. مثلا اسم فیلم یا سریالی رو گفتن که الان در حال پخش هست. آیا اهل شنیدن اخبار از تلویزیون هستید؟ اگه از سایت چک می کنید از چه سایتی؟

تعداد ۱۵۰ سوال از سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان جمع آوری شده که در مصاحبه از خیلی از دوستان همین سوالات رو پرسیدن. این ۱۵۰ سوال رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید و ببینید:

دانلود فایل

دانلود

توصیه ها:

۱- همه سوابق و فعالیت هاتون مثل لوح تقدیرها، مقام ورزشی، مقام مسابقات قرآنی، مدارک عضویت و فعالیت بسیج و … رو همراه خودتون ببرید چون مخصوصا در بخش سوالات احکام و عقیدتی سیاسی ممکنه ارائه دادن این مدارک به نفعتون باشه.

۲- در مصاحبه اصلا کم نیارید خیلی اعتماد به نفس و شجاعت داشته باشید. ممکنه از شما یک لغت سخت زبان انگلیسی بپرسن که ببینن آیا خودتون رو گم می کنید یا نه و اصلا هدفشون تست کردن دامنه لغات و سطح زبان شما نباشه!

۳- توجه داشته باشید که همه این سوالات الزما از هر فرد پرسیده نشده و ممکنه سوالاتی که از یک نفر پرسیدن از فرد دیگه عینا همون ها رو نپرسیده باشن. این سوالات از تجربیات افراد مختلفی که دعوت به مصاحبه شدن بدست اومده.

۴- سعی کنید حداقل ۱۵۰ تا از سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان که در اینجا براتون گذاشتیم رو دانلود کنید و بخونید. خیلی از سوالات همین ها یا مشابه همین ها هستن.

۵- نکته خیلی مهم دیگه این هست که مصاحبه هیچ ربطی به رتبه شما نداره و ممکنه کسی با رتبه خیلی خوب رد بشه و کسی با رتبه بدتر قبول بشه و یا بالعکس.

اگه اطلاعات بیشتری درباره خود دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی میخواهید میتونید این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ رو هم ببینید: «اطلاعات کامل درباره دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی»

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
زهرا عطایی کچوئی رتبه 1289 دندانپزشکی اصفهان مشاوره کنکور تجربی گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی پیامک:  10002030405051

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
رضا فراهانی دانشجوی پزشکی اراک رتبه 738کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنی پیامک:  10002030405064

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا جعفری رتبه 773 کنکور تجرربی عضو گروه مشاوران 100 دندانپزشکی اصفهان پیامک:  10002030405052

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
رسول کریمی پور رتبه 38 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 دانشجوی دندانپزشکی روزانه دانشگاه شهید بهشتی پیامک:  10002030405063

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تحصیلی تلفنی پیامک:  10002030405076

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

۱۷ نظر

 1. سلام برای قبول شدن در رشته دانشگاه فرهنگیان فقط آزمون عملی مهم است؟

 2. سلام بچه ها میشه دقیقا از اول تا اخر چکاپ پزشکی فرهنگیان رو بگید به داخل ایمیلم مخصوصا خواهران اخه من کمی مشکل پزشکی از قسمت دندان ها دارم اگه میشه کامل بگید یا همینجا ممنونم fateme.fadaei10[at]gmail.com

 3. من امسال مصاحبه رفتم و قبول شدم سوالاشون چیزای عجیب و غریبی که ما فک میکنیم نیست مثلن در مود احکام فقط در مورد احکامی که هر روزه باهاشون سر و کار داریم پرسیدن مثل نماز و روزه و نماز جماعت
  تو اتاق مصاحبه ام اطلاعات علایقی و سیاسی شما رو مورد بررسی قرار میدن مثلن یکی از سوالایی که از من شد این بود اگه ما چند نفر رو به مهمونی دعوت کنی خونت چه برنامه هایی برامون میچینی

 4. وای من خیلی میترسم
  من عینکی ام چشامم یه کم ضعیف شده میترسم نتونم خوب جواب بدم معاینه چشم رو
  و اینکه سه نفر تو یک اتاق سوال میپرسن و هی میخوان حواس منو پرت کنن اووووووه بعید میدونم موفق بشم
  با اون شرایط باید سریع هم جواب بدی؟
  من که هنگ میکنم یا خوده خدا

 5. با سلام امسال من مصاحبه دانشگاه فرهنگیان داشتم میخوام تجربیاتم رو بهتون بگم. قبل از مصاحبه شما رو میفرستن معاینه پزشکی اگر تو این قسمت رد شین نمیزارن برین مصاحبه و همه چیز همینجا تموم میشه. اگه معاینه پزشکی رو به خوبی بگذرونید میفرستن شما رو به مصاحبه. اول وارد اتاقی میشید که سه نفر نشستن و ازتون سوال تو زمینه های روانشناسی اجتماعی علایق و روش تدریس و… میپرسن مثلا از من پرسیدن اگه ی دانش آموز بیاد وسط کلاس و بگه بیا کشتی بگیریم میگیری یا نه؟! یا مثلا میگن چه ویژگی تو خودت دیدی که اومدی معلمی (اینجا حواستون باشه حتما بگین چون صبورم) من گفتم میتونم خیلی عالی مطلب رو به مخاطبم بفهمونم گفت برو پا تخته بنویس (A+B) به توان ۲ و توضیح بده که موندم چجوری توضیح بدم بلاخره سرتون رو در نیارم فقط نکته مهم اینه هول نشین و با اعتماد بنفس جواب بدین (اگه آروم حرف بزنین رد میشین). اتاق دومی که میفرستن یه نفر نشسته اول قرآن میپرسه بعد سوالات احکام همینا رو بخونین کافیه نماز جمعه روز قدس نماز یومیه اصول دین فروع دین نماز شکیات نماز ولی فقیه بعد میگه بیوگرافی خودتو بگو
  موفق باشین

 6. سلام. ممنون خانم رزا از وقتی که گذاشتید و خواندید.
  ادامه روز مصاحبه رو مینویسم . دوستان عزیز . در اتاق اول که وارد میشین، سه نفر نشستن و از شما سوال میپرسن همین سوالات ساده ای که ممکنه به نظرمون نمیپرسن و فکر میکنیم ازمون میپرسن نماز غفیله چیه در صورتیکه بخش اعظم سوالای این سه نفر مربوط به انگیزه ، دلیل اصلی و علت علاقه !!!! به دانشگاه فرهنگیان بود . این سه نفر خیلی از شما سوال میپرسن ، پشت سر هم و سریع میپرسن تا عکس العمل و سرعت عمل و دقت شما رو ببینن … مثلا دو نفر با هم راجع به شما صحبت میکنن و یک نفرشون ازتون سوال میپرسه تا ببینن شما حواستون به اون دو نفر هست یا نه بی توجه فقط به سوال پرسشگر سوم جواب میدین هم باید دقیق و شمرده جواب اون فرد رو بدین هم ی گوشتون اونارو بشنوه. بالاخره قراره معلم شید. یکیشون انگار فقط مسئول پرت کردن حواس بود . مدام بلند میشد و میخندوند منو که توی اتاقای دیگه هم چنین چیزی بود . سوال خاصی از شما نمیپرسن و بیشتر عمومیه و انگیزه شما بررسی میشه . مثلا سوال جدیدی که من باهاش مواجه شدم و هیچ جا نبود این بود که پرسید اگر پزشکی و فرهنگیان قبول بشی کدومو میری ؟ ممکنه از شما متناسب با رشتتون همین سوالو بپرسن.
  از یکی تو اتاق دیگه خواسته بودن کمی تدریس کنه .
  ممکنه یکی دو تا سوال مذهبی هم بپرسن . ولی حتما برای سوال های روتین مثلا چرا میخوای معلم بشی و دلیل علاقتون رو پیدا کنید و مثلا نگین شغل انبياست یا مثلا ما معلم تو خونوادمون داریم … مثلا همین سوال دو ویژگی خوب و بد رو ازم پرسیدن. مثلا بهم گفت فلان بازیگرو میشناسی ؟؟ گفتم آره گفت آخرین فیلمی که بازی کرد چی بود گفتم نمیدونم . اینجا سوال مذهبی فقط نماز آیات رو پرسیدن . شغل پدرتونم حتما میپرسن و میگن خب چرا کار پدرتو ادامه نمیدی برای پسرا یا مثلا کنار پدرت کار نمیکنی؟ باهاتون ممکنه خیلی شوخی بشه ی دفعه قهقه نزنید یا خشک هم نباشید. مثل من بخندید . دوستان بسیجی فعال خیلی مهمه اگر میخواین برید فاکتور مهمیه که من دارم. خلاصه اینجا حدود بیست دقیقه یک ربع طول میکشه. آخرش به عده ای گفته بودن تو به درد معلمی نمیخوری. به من گفتن ردت کردیم به درد معلمی نمیخوری و دوتاشون میخندیدن ولی میخوان واکنش شما رو ببینن. از این اتاق که اومدیم بیرون میرید یک اتاق دیگه که یک نفر مستقر هستش. تلاوت قرآن ممکنه در یکی از دو اتاق یا در هر دو اتاق اتفاق بیفته. من فقط در اتاق دوم بود. خواهشی که ازتون دارم اینه که سوالات ساده رو برای عبور موفق آمیز از اتاق اول رو جدی بگیرید.
  تا اتاق دوم خدانگهدار. سوالی دارید در خدمتم

  • سلام ممنون از مطالب خوبتون.
   یه سوال اینکه شما قبول شدید یا نه واینکه وقتی کسی پرسید چرا معلمی رو انتخاب کردید چی گفتید و اگر میشه جواب سوالاتی که ازتون پرسیدن هم بزارید. خیلی ممنونم از راهنماییتون.

 7. سلام دوستان من امسال سال ۱۳۹۷ از مصاحبه برگشتم چون واسه خودم جایی نبود بخونم مینویسم….
  ببینید اول سازمان سنجش قبولی اولیه ی رشته های دارای شرایط خاص رو میزنه . بعدشم اعلامیه ای برای چگونگی اوردن مدارک.
  خب مرحله بعد شما مدارک رو آماده میکنید و دیگه تو همون اطلاعیه گفتن چیکار کنید.
  روز مصاحبه هم به پردیس بومی مرکز استان خودتون باید برید و اونجا هم همه ی مدارک و اصل هاشون نیازه .
  میگن طبق حرف اول نام خانوادگی الف تا ث روز شنبه به همین ترتیب الی آخر… روز پنج شنبه اعلام میکنن از روز شنبه مصاحبه شروع میشه … باید خودتونو از قبل آماده کنید… من که شنبه بودم…
  خلاصه میرین پردیس مرکز استان بومی برای مصاحبه … اینم بگم که کسانی که شرایط سنی یا معدلشون نمیخوره به هیچ عنوان نرن که پذیرش نمیشن … مثلا ی فردی فرزند شهید بود ولی یکسال اضافه داشت نگرفتنش و گفتن برو… پس جدی بگیرید…
  البته لیست مدارکی رو که باید ببرید باید از قبل از سایت اون پردیس مربوطه آماده کنید و ی مبلغی رو به حساب آموزش و پرورش از بانک ملی به ی شماره حساب بفرستید و اصل و کپی شو ببرید که بهتره تو شهر خودتون انجام بدید تا توی ی شهر دیگه ویلون و سیلون نشین . مدرک بسیج … مدارک نخبگی … فرهنگی … ورزشی … علمی و هر چیزی که دارید . .. بیشتر فرهنگی براشون مهمه … کپی واصل … اینارو که دادید پذیرش میشید پروندتون تو دانشگاه تشکیل میشه و فرم معرفی به پزشک بهتون میدن که باید برید درمانگاه فرهنگیان اونجاو پزشک عمومی نگاه کنه و مهر بزنه … اصلا نگران نباشین هیچی نداره هیچی حتی قد و زن هم چک نکرد و از خودمون پرسید … همرو از خودمون پرسید … ازمایشی هم نداشت … کمتر از دو دقیقه طول میکشه … مهر میزنه برمیگردید دانشگاه حالا از اینجا مراحل مصاحبه شروع میشه … فرم رو میدید میگن برو اونجا مصاحبه … دوستان عزیز … مصاحبه دو مرحله داره … در دو اتاق … اتاق اول سه نفر یا چهار نفر نشستن یکیشون روانشناسه و یکیشون هم انگار دینی بود همشون هم غالبا دکتر هستن … همونجور که بعضی جاها گفتن شمارو تعارف به خوردن اب میکنن … منم خوردم … تعارف بهشون یادتون نره ها ….
  از این اتاق که اومدین بیرون میرید توی یک اتاق دیگه که یک نفر هستن و سوالاتی از قبیل نماز جمعه و راهپیمایی و … میپرسه
  بعد هم مصاحبه تمومه …
  همین جزوه هایی که توی اینترنت هست رو بخونید کافیه زیادم هست

 8. سلام سوالات برای من دانلود نشد خواهشا کمکم کنید
  اگه امکانش باشه سوالات رو به ایمیلم بفرستید

 9. خیلی ممنون از راهنمایی های دقیق تون و از سوالاتی که تهیه کردین

 10. خیلییییییی ممنون.

 11. خیلی ممنون از راهنمایی های خوب و با ارزش

 12. با سلام خداقوت
  خیلی ممنون عالی بود

 13. ممنون خیلی عالی بازم تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین فیلم های کنکوری نظام جدید