مشاوره کنکور تجربی تلگرام بهترین مشاور تحصیلی تلفنی ایران مشاور برنامه ریزی درسی رتبه های برتر مشاوره آنلاین انسانی کنکوری

منابع کمک درسی کنکور را چگونه انتخاب کنیم – راهنمای انتخاب کتاب و DVD

قبل از انتخاب و خرید منابع کمک درسی حتما مطالب این صفحه رو بخونید. قطعا دیدین که این روزها از هر کی بپرسی چه کمک درسی بخونم یا از چه دی وی دی استفاده کنم یک لیست معرفی میکنه که شاید کاملا با منابعی که یک مشاور دیگه معرفی کرده متفاوت باشه. اما واقعا کدومشون درست میگن و کدوم غلط؟

بهترین انتشارات کتاب های کمک درسی کدام است؟

الان چند موسسه فیلم و دی وی دی کنکور تولید می کنند و انتشارات مختلفی هم هستند که منابع کمک درسی کنکوری چاپ میکنند مثل گاج، قلم چی، خیلی سبز، نشر الگو، نشر دریافت، مهر و ماه، مبتکران، فاگو، شبقره و …اما واقعیت اینه که بعضی منابع کمک درسی به عنوان مثال در درس زیست شناسی فقط برای آموزش و از نظر درسنامه ترکیبی خوبن، بعضیشون فقط برای تست زدن خوب هستن، بعضی برا کسانی که سطحشون بالاست خوبه و بعضی برای مبتدی و متوسط به پایین بهتر هستن. بعضی از منابع کمک درسی خیلی وقت گیر هستن و ممکنه برا کسانی که امسال کنکور دارن خوب نباشن و بیشتر به درد دانش آموزهای دهم و یازدهم دبیرستان میخورن. بعضی درس ها مثل ادبیات نشر الگو برای آرایه و املا و قرابت معنایی و … هر کدوم یک کتاب جدا داره که کسی بخواد هر ۵ کتاب رو بخره نزدیک ۱۰۰ هزار تومن میشه ولی ادبیات موضوعی گاج که یک کتاب دو جلدی جامع است که تقریبا نصف این قیمتش میشه. ممکنه کسی واقعا نتونه واسه ادبیات اینقدر پول خرج کنه و بخواد یک کتاب جامع و ارزون تر بخره!

 

به منابع کمک درسی پیشنهادی چه کسانی می توان اعتماد کرد؟

اگر کسی حتی خودش رتبه خوبی در کنکور آورده اما بدون در نظر گرفتن سطح درسی شما و اینکه چقدر وقت دارید و سال چندم هستید و حتی چقدر میتونید برا خرید کتاب یا DVD هزینه کنید، همینجوری مطلق میگه فلان کتاب خوبه مشاور خوبی نمیتونه باشه (حداقل در زمینه معرفی منابع). یک فوتبالیست خوب الزاما مربی فوتبال خوبی نمیشه و یک رتبه برتر هم الزاما مشاور تحصیلی خوبی نمیشه، هرچند معمولا (نه همیشه) مربی فوتبالی که خودش قبلا فوتبالیست خوبی بوده میتونه مربی خوبی هم بشه (پس مشاوری که خودش قبلا مسیر کنکور رو با موفقیت گذرونده اگه اهل مطالعه و به روز باشه استعداد اینکه مشاور درسی خوبی باشه رو داره چون تجربه اش رو داره حتی اگه رشته تحصیلیش مشاوره نباشه).

کسانی که بدون در نظر گرفتن شرایط و سطح درسی و وقت شما مطلقا میگن فقط و فقط فلان کتاب خوبه و بقیه منابع کمک درسی اصلا به درد نمیخورن مثل بعضی مربی های بدنسازی میمونن که واسه افراد مختلف یک برنامه بدنسازی ثابت تجویز میکنن چه لاغر چه چاق، چه نوجوان سن رشد چه جوان و چه میانسال! آخرش  هم اون فرد با اون برنامه بعد از مدت ها به هیچ نتیجه ای نمیرسه یا اصلا نمیتونه اجراش کنه. بعضی از کسانی که خودشون رتبه خوبی در کنکور آوردن یا اون درس رو با خوندن فلان منبع تو کنکور بالا زدن به طور ثابت به همه پیشنهاد میکنن که فقط فلان کتاب رو بخون چون من خوندم و جواب گرفتم! در حالی که در نظر نمیگیرن شاید خودشون سطحشون بالا بوده مثلاخودشون فیزیک خوشخوان خوندن اما دانش آموزی که دارن بهش توصیه میکنن فیزیکش خیلی ضعیفه و کتاب خوشخوان اصلا الان به دردش نمیخوره و باید بره سراغ منابع کمک درسی دیگه ای غیر از این.

هر کدوم از منابع کمک درسی که میخواهید بخرید حتما قبلش ببینیدش و ورق بزنید یا بخش هایی از فایل کتاب رو نگاه کنید و درسنامه هاش، تست هاش، فصل بندی فهرست مطالب و … رو ببینید. ما در سایت مشاوران ۱۰۰ بخش هایی از این کتاب ها رو در قالب pdf در اختیار شما گذاشتیم.

روش درست انتخاب منابع کمک درسی کنکور

تعداد منابع کمک درسی برای هر درس

تعدد منابع هم خیلی بده و آدم رو سر در گم میکنه. واسه هر درس یک تا دو منبع کافیه. اگه واسه هر درس چند منبع مختلف داشته باشید همش استرس دارید که نکنه نرسم این رو تموم کنم ازش سوال بیاد نکنه از اون سوال بیاد نرسم تمومش کنم این آشوب به پا میکنه درون شما. بعضی ها تا میشنون فلان دانش آموز رتبه خوب، فلان معلم، فلان پشتیبان و … میگه این کتاب خوبه حتی اگه وسط یا اخر سال هم باشه میرن کتاب رو میخرن به امید اینکه برسن تا اخر بخونن اما فقط کتاب ها رو روی هم انبار میکنن.

اگه واسه هر درس چند تا از منابع کمک درسی رو بخریم و بخوایم همه رو هم بخونیم معمولا تا آخر سال تحصیلی حتی نمیرسیم یک بار کامل بخونیمشون. به جای اینکه چند کتاب رو نصفه و نیمه بخونیم بهتره یک کتاب خوب رو چندین بار بخونیم و مرور کنیم. بعضی ها از هر کی میشنون فلان کتاب خوبه یا فلان کتاب کمک درسی جدید اومده سریع میرن میخرن شروع می کنن به خوندن و بعد هم ولش می کنن! زیاد بودن و تعدد منابع فقط باعث سردرگمی و آشفتگی میشه. منبع اصلی کتاب درسی هست و بعد از اون برای هر کتاب یک تا دو کمک درسی کافیه.

منبع اصلی برای تست زدن هر درس، تست های کنکورهای سراسری سالهای قبل هستن و اگه وقت آوردیم میتونیم بعد از این تست ها بریم سراغ تست های تالیفی. بعضی کتاب های تست اومدن تست ها رو اولویت بندی کردن که اگه دانش آموز وقت نداره اول تست های ستاره دار یا اولویت دار رو بزنه فقط. با توجه به زیاد بودن حجم مطالب و تست ها مخصوصا سال آخر تاکید ویژه روی حل سوالات کنکورهای سراسری و مخصوصا در صورت کمبود وقت شدیدتر تست های چند سال اخیر هست. یک منبع رو از اول تا آخر برسونیم و کامل بخونیم خیلی بهتر از این هست که چند منبع داشته باشیم و هر کدوم رو نصف و نیمه بخونیم و رها کنیم که همین خودش ممکنه باعث استرس بشه که چرا من نمیتونم همه این کتاب ها رو تا آخر تموم کنم و بخونم؟!

 

طریقه استفاده درست از منابع کمک درسی

مهمتر از خود منابع استفاده کردن از اونها و چطور استفاده کردن از اوناست. کم نیستن کسایی که با کتاب های ضعیف تر از این کتاب هایی که همه داریم میشنویم موفق شدن چون سعی کردن از همه امکانات و داشته هاشون به بهترین شکل ممکن استفاده کنن. پس بجای اینکه واسه پیدا کردن منابع خوب توی این سایت و اون سایت و از زبون این رتبه تک رقمی و اون رتبه دو رقمی و سه رقمی و این مشاور و اون مشاور و … وقت تلف کنید و هر کی هر منبعی معرفی کرد برید بخرید، وقت و انرژیتون رو صرف درس خوندن و بیشترین استفاده از داشته هاتون کنید.

این رو هم بدونید که الا و بلا اینجور نیست که حتما واسه موفق شدن باید این کتاب هایی که ما یا بقیه دوستان میگن رو برید بخرید و بخونید. اگر کتاب خوب دیگه ای بجز این ها دارید ازش استفاده کنید و خیلی وسواس به خرج ندین چون همه یا بیشتر منابعی که در بازار وجود داره اکثر مطالبشون و خیلی از سوالاتشون مشترکه. قطعا خیلی از رتبه های تک رقمی با رتبه های نجومی ۶ رقمی منابع تقریبا یکسانی داشتن اما تک رقمی ها ازشون هم استفاده میکنن و بارها این کتاب ها رو مرور میکنن و هم درست ازشون استفاده میکنن و برنامه ریزی درستی دارن ولی رتبه های ۶ رقمی یا گذاشتن رو طاقچه همچنان داره خاک میخوره یا اگرهم استفاده میکنن خیلی بد و غلط استفاده میکنن.

به منابع کمک درسی شک نکنید

وقتی منابع کمک درسی که مطمئن شدین خوبه و خریدین دیگه سراغ منبعی جدید نگردید , همون منابع کمک درسی رو کامل بخونید و بعد مرور کنید. به جای اینکه چندین کتاب مختلف را نصف و نیمه بخوانید، یک کتاب خوب را چندین بار بخوانید. بعضی ها چند روز مونده به کنکور میگن شنیدیم فلان جزوه یا کتاب فلان موسسه از منفی ۳۳ درصد ما رو در دو روز میرسونه به ۱۰۰ درصد! میگن شنیدیم کتاب نمیدونم نقره ای یا سفید یا آبی یا هر رنگ دیگه از فلان انتشارات در عرض یک هفته یک داوطلب رتبه نجومی که تعداد ارقام رتبه اش برابر تعداد ارقام شماره موبایل بوده رو رسونده به رتبه تک رقمی کشوری! گول این تبلیغات و بزرگنمایی های نامعقول رو نخورید.

حالا هر کی میاد منبعی معرفی میکنه وقتی منبع درست رو از اول انتخاب کردید دیگه سراغ منابع جدید نگردید چون فقط هزینه و وقت رو تلف می کنید. منتها باید اول منبع درست رو انتخاب کرده باشید که به سطح شما بخوره و حجمش متناسب با زمانی باشه که دارید. برای انتخاب منبع درست هم پرس و جو کنید البته نه خیلی زیاد و وسواس گونه طوری که زیاد وقتتون رو بگیره و همچنین حتما قبل از خرید چند صفحه از اون کتاب رو ببینید. حجم کتاب رو هم با توجه به وقتی که دارید در نظر بگیرید.

در وب سایت مشاوران ۱۰۰ بخش بهترین منابع کمک درسی تحلیل کاملی از تمام منابع کمک درسی خوب برای هر درس آوردیم که شما میتونید ببینید و کتاب کمک آموزشی که مناسب با سطح خودتون هست رو انتخاب کنید. حتی فایل قسمتی از کتاب به صورت pdf هم موجودخ که میتونین قبل از خرید منابع کمک درسی محتوای قسمتی از اون ها رو در سایت ما ببینید.

در پایان باز هم تاکید می کنیم که اولین و مهم ترین عنصر لازم برای موفقیت در کنکور تلاش مداوم و ساعت مطالعه بالا در کنار برنامه ریزی درست و روش مطالعه صحیح دروس هست. در مرحله بعد و با اولویت کمتر، انتخاب منابع کمک درسی مناسب قرار داره چون اکثر منابعی که در حال حاضر در بازار موجود هستند منابع خوبی هستد که در صورت استفاده درست قطعا میتونید درصد بالایی در اون درس در کنکور کسب کنید. اگر به مصاحبه های ازاد (مصاحبه های واقعی غیرتبلیغاتی) رتبه های برتر نگاه کنید میبینید که هر فرد از یک منبع کاملا متفاوت با فردی دیگه استفاده کرده با این حال همه این افراد درصد بالایی در کنکور کسب کردند. مراقب باشید گرفتار بلای تغییر مداوم منابع و پریدن از این منبع به اون منبع نشید که عاقبت خوشی نداره. با آرزوی موفقیت

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)شماره پیامک
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنیمحدثه نوربخش

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۷۶

مشاهده اطلاعات
سید حسن حسینی رتبه 275 مشاوره کنکور ریاضی فیزیک دبیر ریاضی رشته ریاضی مشاور متوسطه اول برنامه ریزی پایه نهم تیزهوشانسیدحسن حسینی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۱۴

مشاهده اطلاعات
عرفان شیوانی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۸۶

مشاهده اطلاعات
دکتر غزل حسین پور رتبه 743 بهترین مشاور کنکور تجربی هزینه مشاوره تحصیلی کنکور مشاوره کنکور تلفنی برنامه ریزی کنکور پزشکیغزل حسین پور

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۹۷

مشاهده اطلاعات
سیما ایوبی شماره بهترین مشاور کنکور انسانی مشاوره کنکور انسانی نظام جدید برنامه ریزی برای کنکور انسانی مشاوره تحصیلی کنکورسیما ایوبی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۷۹

مشاهده اطلاعات
سپیده فرجی رتبه 116 مشاوره کنکور تجربی پزشکی اصفهان مشاوران 100 مشاور برنامه ریزی درسی موفقیت در کنکور مشاوره تحصیلی تلفنیسپیده فرجی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۹۳

مشاهده اطلاعات

ارتباط با رتبه های برتر:

 روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا در کنار تصویر چهره وی درج شده است ارسال نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی moshaverane100_Admin@ در تلگرام ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید.

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

فروشگاه کنکور بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور خرید دی وی دی کنکور تجربی سی دی آموزش دروس دبیرستان رشته تجربی فیلم آموزشی کنکور

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور:

ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱
نام و نام خانوادگی کامل خود را وارد کنید
نشانی ایمیل شما برای دیگران نمایش داده نمی شود
شماره تلفن همراه شما برای دیگران نمایش داده نمی شود
55 نظر ثبت شده
Inline Feedbacks
View all comments
سمیرا
17 روز قبل

سلام من میخوام از الان برای کنکور ۱۴۰۱ بخونم، نظام قدیم هستم و ده سال قبل دیپلم گرفتم. برای نظام جدید اول کل کتابها رو برای بار اول تشریحی بخونم و بعد تست بزنم یا مبحث به مبحث همزمان تشریحی و تستی کار کنم؟

الهام محمدی
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من یازدهم هستم و متاسفانه تا اینجا در حد خود کتاب ها هم درست نخوندم و تازه میخوام شروع کنم و تو خرید کتاب سردگم هستم نمیدونم پایه ها رو جدا بخرم یا برای درس ها یه پایه بخرم یه دوازدهم ‌یا نه فقط جامع

یاسمن
2 ماه قبل

سلام من امسال کنکور تجربی دارم امسال سومین سالمه سال اول ۳۷۰۰۰ شدم و امسال ۳۹۰۰۰ تازه شروع کردم یعنی از بهمن اما ترازم ۴۶۰۰ هست تو قلم چی نمی‌دونم به نظرتون چطوری میتونم کیفیتم رو تو درس خوندن بال ببرم تا ۱۹ اردیبهشت درس ها رو تموم میکنم خودم برنامه ریختم

امیر حسین
3 ماه قبل

سلام خسته نباشید
من توی درس عربی بین جامع میکرو با جامع خیلی سبز
و توی درس فارسی هم بین جامع میکرو و جامع خیلی سبز موندم اگ میشه رهنمایی کنید ممنون

Ehsan
3 ماه قبل

سلام برای دهم چه کمک آموزشی ادبیات را پیشنهاد میکنید تجربی

Tyio
3 ماه قبل

سلام
یه سوال داشتم من برای فارسی دهم ریاضی بین مبتکران حمید طالب تبار و خیلی سبز کدوم رو پیشنهاد میکنید از نظر درسنانه و تست اگر به نظرتون کتابی غیر از این دو خوبه بگید ولی بیشتربین این دو کدوم از نظر درسنامه دستور زبان و آرایه ادبی بهتر کار کرده البته چاپ ۹۹ خیلی سبز خیلی با سال های قبل فرق کرده ممنون میشم گمک کنید

محمد
6 ماه قبل

سلام
من سال دوازدهم انسانی هستم نمیدونم از چه کتاب های کمک درسی استفاده کنم ممنون میشم اگه کمکم کنید و بهترین منابع رو بهم معرفی کنید
و اینکه واسه کدوم از کتاب ها فقط کتاب تست بخرم و واسه کدوم از کتاب هایی که درسنامه دارن استفاده کنم
خواهش میکنم جواب بدید کسی رو ندارم که راهنماییم کنه

mani
6 ماه قبل

سلام خسته نباشید من پایه دهم رشته ریاضی ام دنبال کتاب کمک درسی هستم که مفاهیم و درس ها رو خیلی خوب توضیح داده باشه چون مدرسه ای که هستم سطح بالا کار میکنن دنبال کتاب کمک درسی هستم که سطح مفاهیم بالا را توضیح داده باشد میتونید بگید هر درسی چه کتاب کمک درسی مناسب ؟
و برای درس ادبیات از پایه ضعیفم کتاب کمک درسی هست که کامل باشه یعنی فقط مختص امسالم نباشه درس های گذشته هم اورده باشه
ممنون میشم کمکم کنید مرسی

فاطمه
6 ماه قبل

سلام من در درس های عربی و زبان و ادبیات فوق العاده ضعیف هستنم چه منابع کمک درسی را براش انتخاب کنم تا پیشرفت کنم

غزل عبدی
7 ماه قبل

سلام
خسته نباشید و خیلی از راهنمایی هاتون سپاسگزارم
من امسال به دهم رفتم می خواهم از همین امسال تست زنی برای کنکور انجام بدم کتاب سیر تا پیاز فیزیک شیمی و زیست مطالعه می کنم به نظر شما درسنامه سیر تا پیاز کامل است
و اینکه
میشه لطفا کتاب برای شیمی زیست ریاضی و فیزیک
که فقط تست زنی با پاسخ باشه و در حد کنکور و پیشرفته
باشه بهم من معرفی کنید خیلی ممنونم

مهدی
8 ماه قبل

سلام
من مهر میرم دهم و وضع مالی خوبی ندارم درحالی که نمونه قبول بودم و الان هم قبول شدم. به نظر شما برای عربی و انگلیسی و دین و زندگی کمک درسی تهیه کنم؟
سوال دو برای فیزیک سیر تا پیاز دارم نیاز به منبع دوم دارم؟
سوال سه بین فارسی دهم نشر الگو و فارسی طالب تبار دهم یا فارسی خیلی سبز دهم کدوم رو پیشنهاد مکنید. میخواهم با یک منبع جمع کنم فارسی دهم رو