بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

منابع کمک درسی کنکور را چگونه انتخاب کنیم – راهنمای انتخاب کتاب و DVD

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

قبل از انتخاب و خرید منابع کمک درسی حتما مطالب این صفحه رو بخونید. قطعا دیدین که این روزها از هر کی بپرسی چه کمک درسی بخونم یا از چه دی وی دی استفاده کنم یک لیست معرفی میکنه که شاید کاملا با منابعی که یک مشاور دیگه معرفی کرده متفاوت باشه. اما واقعا کدومشون درست میگن و کدوم غلط؟

بهترین انتشارات کتاب های کمک درسی کدام است؟

الان چند موسسه فیلم و دی وی دی کنکور تولید می کنند (هرچند فقط آفبا دانش بنیان هست)  و انتشارات مختلفی هم هستند که منابع کمک درسی کنکوری چاپ میکنند مثل گاج، قلم چی، خیلی سبز، نشر الگو، نشر دریافت، مهر و ماه، مبتکران، فاگو، شبقره و …اما واقعیت اینه که بعضی منابع کمک درسی به عنوان مثال در درس زیست شناسی فقط برای آموزش و از نظر درسنامه ترکیبی خوبن، بعضیشون فقط برای تست زدن خوب هستن، بعضی برا کسانی که سطحشون بالاست خوبه و بعضی برای مبتدی و متوسط به پایین بهتر هستن. بعضی از منابع کمک درسی خیلی وقت گیر هستن و ممکنه برا کسانی که امسال کنکور دارن خوب نباشن و بیشتر به درد دانش آموزهای دهم و یازدهم دبیرستان میخورن. بعضی درس ها مثل ادبیات نشر الگو برای آرایه و املا و قرابت معنایی و … هر کدوم یک کتاب جدا داره که کسی بخواد هر ۵ کتاب رو بخره نزدیک ۱۰۰ هزار تومن میشه ولی ادبیات موضوعی گاج که یک کتاب دو جلدی جامع است که تقریبا نصف این قیمتش میشه. ممکنه کسی واقعا نتونه واسه ادبیات اینقدر پول خرج کنه و بخواد یک کتاب جامع و ارزون تر بخره!

به منابع کمک درسی پیشنهادی چه کسانی می توان اعتماد کرد؟

اگر کسی حتی خودش رتبه خوبی در کنکور آورده اما بدون در نظر گرفتن سطح درسی شما و اینکه چقدر وقت دارید و سال چندم هستید و حتی چقدر میتونید برا خرید کتاب یا DVD هزینه کنید، همینجوری مطلق میگه فلان کتاب خوبه مشاور خوبی نمیتونه باشه (حداقل در زمینه معرفی منابع). یک فوتبالیست خوب الزاما مربی فوتبال خوبی نمیشه و یک رتبه برتر هم الزاما مشاور تحصیلی خوبی نمیشه، هرچند معمولا (نه همیشه) مربی فوتبالی که خودش قبلا فوتبالیست خوبی بوده میتونه مربی خوبی هم بشه (پس مشاوری که خودش قبلا مسیر کنکور رو با موفقیت گذرونده اگه اهل مطالعه و به روز باشه استعداد اینکه مشاور درسی خوبی باشه رو داره چون تجربه اش رو داره حتی اگه رشته تحصیلیش مشاوره نباشه).

کسانی که بدون در نظر گرفتن شرایط و سطح درسی و وقت شما مطلقا میگن فقط و فقط فلان کتاب خوبه و بقیه منابع کمک درسی اصلا به درد نمیخورن مثل بعضی مربی های بدنسازی میمونن که واسه افراد مختلف یک برنامه بدنسازی ثابت تجویز میکنن چه لاغر چه چاق، چه نوجوان سن رشد چه جوان و چه میانسال! آخرش  هم اون فرد با اون برنامه بعد از مدت ها به هیچ نتیجه ای نمیرسه یا اصلا نمیتونه اجراش کنه. بعضی از کسانی که خودشون رتبه خوبی در کنکور آوردن یا اون درس رو با خوندن فلان منبع تو کنکور بالا زدن به طور ثابت به همه پیشنهاد میکنن که فقط فلان کتاب رو بخون چون من خوندم و جواب گرفتم! در حالی که در نظر نمیگیرن شاید خودشون سطحشون بالا بوده مثلاخودشون فیزیک خوشخوان خوندن اما دانش آموزی که دارن بهش توصیه میکنن فیزیکش خیلی ضعیفه و کتاب خوشخوان اصلا الان به دردش نمیخوره و باید بره سراغ منابع کمک درسی دیگه ای غیر از این.

هر کدوم از منابع کمک درسی که میخواهید بخرید حتما قبلش ببینیدش و ورق بزنید یا بخش هایی از فایل کتاب رو نگاه کنید و درسنامه هاش، تست هاش، فصل بندی فهرست مطالب و … رو ببینید. ما در وب سایت مشاوران ۱۰۰ بخش هایی از این کتاب ها رو در قالب pdf در اختیار شما گذاشتیم.

روش درست انتخاب منابع کمک درسی کنکور

تعداد منابع کمک درسی برای هر درس

تعدد منابع هم خیلی بده و آدم رو سر در گم میکنه. واسه هر درس یک تا دو منبع کافیه. اگه واسه هر درس چند منبع مختلف داشته باشید همش استرس دارید که نکنه نرسم این رو تموم کنم ازش سوال بیاد نکنه از اون سوال بیاد نرسم تمومش کنم این آشوب به پا میکنه درون شما. بعضی ها تا میشنون فلان دانش آموز رتبه خوب، فلان معلم، فلان پشتیبان و … میگه این کتاب خوبه حتی اگه وسط یا اخر سال هم باشه میرن کتاب رو میخرن به امید اینکه برسن تا اخر بخونن اما فقط کتاب ها رو روی هم انبار میکنن.

اگه واسه هر درس چند تا از منابع کمک درسی رو بخریم و بخوایم همه رو هم بخونیم معمولا تا آخر سال تحصیلی حتی نمیرسیم یک بار کامل بخونیمشون. به جای اینکه چند کتاب رو نصفه و نیمه بخونیم بهتره یک کتاب خوب رو چندین بار بخونیم و مرور کنیم. بعضی ها از هر کی میشنون فلان کتاب خوبه یا فلان کتاب کمک درسی جدید اومده سریع میرن میخرن شروع می کنن به خوندن و بعد هم ولش می کنن! زیاد بودن و تعدد منابع فقط باعث سردرگمی و آشفتگی میشه. منبع اصلی کتاب درسی هست و بعد از اون برای هر کتاب یک تا دو کمک درسی کافیه.

منبع اصلی برای تست زدن هر درس، تست های کنکورهای سراسری سالهای قبل هستن و اگه وقت آوردیم میتونیم بعد از این تست ها بریم سراغ تست های تالیفی. بعضی کتاب های تست اومدن تست ها رو اولویت بندی کردن که اگه دانش آموز وقت نداره اول تست های ستاره دار یا اولویت دار رو بزنه فقط. با توجه به زیاد بودن حجم مطالب و تست ها مخصوصا سال آخر تاکید ویژه روی حل سوالات کنکورهای سراسری و مخصوصا در صورت کمبود وقت شدیدتر تست های چند سال اخیر هست. یک منبع رو از اول تا آخر برسونیم و کامل بخونیم خیلی بهتر از این هست که چند منبع داشته باشیم و هر کدوم رو نصف و نیمه بخونیم و رها کنیم که همین خودش ممکنه باعث استرس بشه که چرا من نمیتونم همه این کتاب ها رو تا آخر تموم کنم و بخونم؟!

طریقه استفاده درست از منابع کمک درسی

مهمتر از خود منابع استفاده کردن از اونها و چطور استفاده کردن از اوناست. کم نیستن کسایی که با کتاب های ضعیف تر از این کتاب هایی که همه داریم میشنویم موفق شدن چون سعی کردن از همه امکانات و داشته هاشون به بهترین شکل ممکن استفاده کنن. پس بجای اینکه واسه پیدا کردن منابع خوب توی این سایت و اون سایت و از زبون این رتبه تک رقمی و اون رتبه دو رقمی و سه رقمی و این مشاور و اون مشاور و … وقت تلف کنید و هر کی هر منبعی معرفی کرد برید بخرید، وقت و انرژیتون رو صرف درس خوندن و بیشترین استفاده از داشته هاتون کنید.

این رو هم بدونید که الا و بلا اینجور نیست که حتما واسه موفق شدن باید این کتاب هایی که ما یا بقیه دوستان میگن رو برید بخرید و بخونید. اگر کتاب خوب دیگه ای بجز این ها دارید ازش استفاده کنید و خیلی وسواس به خرج ندین چون همه یا بیشتر منابعی که در بازار وجود داره اکثر مطالبشون و خیلی از سوالاتشون مشترکه. قطعا خیلی از رتبه های تک رقمی با رتبه های نجومی ۶ رقمی منابع تقریبا یکسانی داشتن اما تک رقمی ها ازشون هم استفاده میکنن و بارها این کتاب ها رو مرور میکنن و هم درست ازشون استفاده میکنن و برنامه ریزی درستی دارن ولی رتبه های ۶ رقمی یا گذاشتن رو طاقچه همچنان داره خاک میخوره یا اگرهم استفاده میکنن خیلی بد و غلط استفاده میکنن. شما رو دعوت می کنیم به دیدن ویدئو کلیپ زیر که صحبت های محمد احمدی رتبه ۱ کشور کنکور تجربی ۹۵ در این باره است:

منابع کمک درسی کنکور دانلود ویدئو صحبت های رتبه ۱ کشور کنکور تجربی با حجم ۶ مگابایت

به منابع کمک درسی شک نکنید

وقتی منابع کمک درسی که مطمئن شدین خوبه و خریدین دیگه سراغ منبعی جدید نگردید , همون منابع کمک درسی رو کامل بخونید و بعد مرور کنید. به جای اینکه چندین کتاب مختلف را نصف و نیمه بخوانید، یک کتاب خوب را چندین بار بخوانید. بعضی ها چند روز مونده به کنکور میگن شنیدیم فلان جزوه یا کتاب فلان موسسه از منفی ۳۳ درصد ما رو در دو روز میرسونه به ۱۰۰ درصد! میگن شنیدیم کتاب نمیدونم نقره ای یا سفید یا آبی یا هر رنگ دیگه از فلان انتشارات در عرض یک هفته یک داوطلب رتبه نجومی که تعداد ارقام رتبه اش برابر تعداد ارقام شماره موبایل بوده رو رسونده به رتبه تک رقمی کشوری! گول این تبلیغات و بزرگنمایی های نامعقول رو نخورید.

حالا هر کی میاد منبعی معرفی میکنه وقتی منبع درست رو از اول انتخاب کردید دیگه سراغ منابع جدید نگردید چون فقط هزینه و وقت رو تلف می کنید. منتها باید اول منبع درست رو انتخاب کرده باشید که به سطح شما بخوره و حجمش متناسب با زمانی باشه که دارید. برای انتخاب منبع درست هم پرس و جو کنید البته نه خیلی زیاد و وسواس گونه طوری که زیاد وقتتون رو بگیره و همچنین حتما قبل از خرید چند صفحه از اون کتاب رو ببینید. حجم کتاب رو هم با توجه به وقتی که دارید در نظر بگیرید.

در وب سایت مشاوران ۱۰۰ بخش بهترین منابع کمک درسی تحلیل کاملی از تمام منابع کمک درسی خوب برای هر درس آوردیم که شما میتونید ببینید و کتاب کمک آموزشی که مناسب با سطح خودتون هست رو انتخاب کنید. حتی فایل قسمتی از کتاب به صورت pdf هم موجودخ که میتونین قبل از خرید منابع کمک درسی محتوای قسمتی از اون ها رو در سایت ما ببینید.

در پایان باز هم تاکید می کنیم که اولین و مهم ترین عنصر لازم برای موفقیت در کنکور تلاش مداوم و ساعت مطالعه بالا در کنار برنامه ریزی درست و روش مطالعه صحیح دروس هست. در مرحله بعد و با اولویت کمتر، انتخاب منابع کمک درسی مناسب قرار داره چون اکثر منابعی که در حال حاضر در بازار موجود هستند منابع خوبی هستد که در صورت استفاده درست قطعا میتونید درصد بالایی در اون درس در کنکور کسب کنید. اگر به مصاحبه های ازاد (مصاحبه های واقعی غیرتبلیغاتی) رتبه های برتر نگاه کنید میبینید که هر فرد از یک منبع کاملا متفاوت با فردی دیگه استفاده کرده با این حال همه این افراد درصد بالایی در کنکور کسب کردند. مراقب باشید گرفتار بلای تغییر مداوم منابع و پریدن از این منبع به اون منبع نشید که عاقبت خوشی نداره. با آرزوی موفقیت

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تحصیلی تلفنی پیامک:  10002030405076

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن شبانه روزی ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی خود را بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست یا سوال خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست مشاوره خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

۱۴ نظر

 1. با سلام و خسته نباشید خدمت ادمین های سایت.
  من الان کلاس یازدهم هستم و میخوام طی همین هفته کتاب های جامع رو بگیرم و تابستون واسه کنکور ۹۹ بخونم. می خواستم بدونم اگر من الان کتاب بخرم، کتاب هایی که بعد از کنکور ۹۸ چاپ میشه با کتاب هایی که قبل از کنکور ۹۸ چاپ میشه فرقی میکنه؟
  به نظرتون الان کتاب کمک آموزشی بخرم؟
  این کتاب هایی که الان داخل بازار هست فقط برای کنکور نود و هشت هستند یا واسه کنکور نود و نه هم میشه خوند؟ آیا تغییری می کنند؟
  با تشکر از زحمات شما

  • سلام چون کنکور ۹۸ اولین کنکور نظام جدیده اظهار نظر قطعی در این مورد نمیشه کرد اما معمولا هر سال کتاب هایی که بعد از کنکور چاپ میشن همون کتاب های قبل از کنکور هستند فقط تست های کنکور همون سال بهشون اضافه شده. بنابرین بهتره هر چه زودتر کتاب هایی که لازم دارید رو بخرید و بعد از برگزاری کنکور ۹۸ تست های این کنکور رو هم جداگانه تهیه کنید و بررسی کنید.

 2. با عرض سلام و ضمن تشکر و سپاس فراوان از زحماتتون برای این مطالب مفید.
  یه سوالی داشتم من از الان تا روز کنکور کدام منابع کمک درسی رو بخونم بهتر میشه زمانم میرسه دانش اموز تجربیم می خوام رتبه خیلی خوب بیارم با تشکر

  • سلام برای هر درس یک یا چند کتاب بهتر هستند
   اما در کل تا الان برای دروس نظام جدید انتشارات خیلی سبز و گاج بهتر عمل کردند.
   نشرالگو هم در بعضی دروس کتاب های تست خوبی داره.

 3. با عرض سلام و ادب خدمت شما. لطفا بهترین منابع نظام قدیم را هم بگید و اینکه من لیسانس تربیت بدنی دارم و بعد ۹ سال می خوام دوباره کنکور بدم برای فیزیوتراپی اصفهان به نظرتون امسال شانس قبولی دارم. لطفا درباره شیوه مطالعه و طراحی سوالات کنکور توسط طراحان هم بنویسید.

 4. با سلام و عرض ارادت و تشکر از سایت بسیار خوبتان
  پسر من امسال یازدهم تجربی هست و در ضمن تیزهوشان شهرستان درس میخونه
  با توجه به اراده ای که کرده می خواد پزشکی بخونه در اینده
  از شما خواهشمندم در صورت امکان منابع بسیار خوبی که شما هم تایید میفرماییداز سال اول تا سال اخر چه دروس اختصاصی و چه عمومی معرفی بفرمایید.

  با تشکر فراوان

  • سلام دوست عزیز
   منابعی که در پاسخ به سوال آقای Amir درقسمت نظرات همین صفحه ذکر شده منابع خوبی برای نظام جدید هستند

 5. سلام من لیست کامل کتاب های کمک درسی را که معرفی کرده بودید مطالعه کردم و اکثر کتاب ها مربوط به نظام قدیم هستند در صورتی که از امسال در کنکور از کتاب های نظام جدید سوال طرح میشود. اگر ممکنه لیست کتاب های کمک درسی را به روز کنید یا منابع جدید با توجه به کتاب های نظام جدید معرفی کنید چون کتاب ها خیلی فرق کردن (مخصوصا شیمی) و در آخر مرسی که به ما دانش آموزان کمک میکنید.

  • سلام در کنکور ۹۸ دو سری سوال مجزا از کتب نظام قدیم و جدید طرح خواهد شد.
   برای نظام جدید فعلا این کتاب ها بهتر هستند:
   ادبیات گاج
   عربی خیلی سبز
   انگلیسی خیلی سبز یا مبتکران
   زمین شناسی خیلی سبز
   ریاضیات تجربی ترجیحا گاج (یا خیلی سبز)
   رشته ریاضی مهر و ماه یا خیلی سبز
   هندسه نشرالگو
   زیست خیلی سبز برای آموزش
   و زیست نشرالگو برای تست بیشتر
   فیزیک منبع اول گاج
   منبع دوم نشرالگو یا خیلی سبز برای تست بیشتر
   شیمی خیلی سبز
   اگه قوی هستید شیمی نشرالگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن مشاوره: 02128424024
بهترین فیلم های کنکوری نظام جدید