زمان های نقصانی در آزمون های آزمایشی و کنکور: تنظیم زمان و وقت کم آوردن

نقصان یعنی کم کردن و ما از وقت قانونی هر درس در کنکور چند دقیقه کم می کنیم. اما چرا؟ برای اینکه سر جلسه آزمون وقت کم نیاریم باید یک دور برسیم همه سوالات رو حداقل یک بار بخونیم چون اگر نرسیم مثلا سوالات صفحه آخر شیمی رو نگاه کنیم و به ۱۲ سوال آخر شیمی که معمولا از شیمی سال چهارم مطرح میشه نگاه کنیم هیچ فرقی نخواهیم داشت با کسی که حتی لای کتاب شیمی سال چهارم رو باز نکرده!

باید زمان رو درست مدیریت کنیم یعنی در ۲ دور سوالات آزمون رو جواب بدیم. در دور اول سوالاتی رو جواب میدیم که در وقت قانونی میتونیم بهشون جواب بدیم و از کنار سوالات شک دار یا وقت گیر یا سوالاتی که اصلا جوابشون رو بلد نیستیم حتی با داشتن وقت بیشتر، رد میشیم.

در دور دوم میریم سراغ سوالاتی که شک داریم یا زمان بر هستند و کنارشون علامت ضربدر زدیم. وقتی دور اول تمام شد ما خیالمون راحته که وقت کم نیاوردیم و حداقل به سوالاتی که ساده هستند جواب دادیم. در همین حال کسانی که این تکنیک رو اجرا نمی کنند این لحظه احتمالا استرس این رو دارند که «نکنه نرسم ب سوالات آخر دفترچه حتی نگاه کنم وقت کم بیارم» ممکن ساده باشند و وقت نکنم بخونمشون!

اما ما با خیال راحت میریم سراغ سوالاتی که کنارشون ضربدر زدیم معمولا حداقل چند تا از این سوالات ضربدردار رو در دور دوم میتونیم جواب بدیم. در دور اول باید وقتی که برای هر درس اختصاص میدیم کمتر از وقتی باشه که داخل دفترچه نوشته مثلا برای ۴ درس عمومی در دفترچه ۷۵ دقیقه زمان داده اما ما در ۶۰ دقیقه دور اول عمومی ها رو جواب میدیم یعنی هر درس ۱۵ دقیقه. در دور دوم که ۱۵ دقیقه وقت داریم بنابرین میریم سراغ سوالات ضربدردار و هر کدوم رو تونستیم در این ۱۵ دقیقه جواب میدیم.

زمان های نقصانی کنکور دروس عمومی

با در نظر گرفتن زمان های نقضانی و استفاده از تکنیک ضربدر و منها امکان نداره وقت کم بیارید علاوه بر اون مطمئن هستید که حداقل سوالات ساده تر که وقتگیر نبودند رو جواب دادید خیالتون راحته هر درس رو چند سوال علامت زدید و خطر اینکه درسی رو صفر بزنید از رفع شده. دور دوم بدون استرس به سوالات جواب بدید. در دور دوم میتونید برید سراغ درسی که قوی تر هستید یا درسی که ضریب بالاتری داره.

زمان های نقصانی کنکور دروس اختصاصی تجربی

زمان های نقصانی کنکور دروس اختصاصی انسانی

زمان های نقصانی کنکور دروس اختصاصی ریاضی

 

اگر با تکنیک و ضربدر و منفی آشنایی ندارید حتما مقاله ی مدیریت زمان آزمون با تکنیک ضربدر و منها رو در سایت مشاوران ۱۰۰ مطالعه کنید.

 

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید

مشاور (رتبه برتر)توضیحات
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنیمحدثه نوربخش

مشاور تجربی و هنر

مشاهده اطلاعات
دکتر غزل حسین پور رتبه 743 بهترین مشاور کنکور تجربی هزینه مشاوره تحصیلی کنکور مشاوره کنکور تلفنی برنامه ریزی کنکور پزشکیغزل حسین پور

مشاور تجربی

مشاهده اطلاعات
سید حسن حسینی رتبه 275 مشاوره کنکور ریاضی فیزیک دبیر ریاضی رشته ریاضی مشاور متوسطه اول برنامه ریزی پایه نهم تیزهوشانسیدحسن حسینی

مشاور رشته ریاضی و متوسطه اول

مشاهده اطلاعات
عرفان شیوانی

مشاور تجربی و زبان

مشاهده اطلاعات
عطیه اسدی باغان رتبه 8 برنامه ریزی برای کنکور انسانی مشاوره کنکور رشته انسانی بهترین مشاور کنکور برنامه ریزی درسی آنلاینعطیه اسدی

مشاور رشته انسانی

مشاهده اطلاعات

راه‌های ارتباط با رتبه‌های برتر:

📩 روش اول: شما می‌توانید یک پیامک حاوی «نام و نام خانوادگی خودتان + رشته و پایه تحصیلی + نام مشاور مورد نظرتان + تعداد ماه‌های مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» را در قالب یک SMS به شماره پیامک پشتیبانی ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید تا پس از هماهنگی با مشاور مورد نظر، ایشان در کوتاه ترین زمان ایشان با شما تماس بگیرند.

📞 روش دوم: علاوه بر این، می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۳ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

📱 روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، در صورت تمایل جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می‌توانید درخواست خود را در زمینه برنامه ریزی درسی و مشاوره برای کنکور در یکی از شبکه‌های اجتماعی (تلگرام، روبیکا، ایتا، شاد، سروش، بله، گپ، آی گپ، واتساپ) به آیدی moshaverane100@ یا به شماره ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا توضیحات لازم خدمت شما ارائه شود. ما کمترین قیمت مشاوره کنکور و معتبرترین مشاور کنکور در هر رشته را به شما معرفی خواهیم کرد.

تلفن موبایل آیدی سایت مشاوران 100 تلگرام روبیکا ایتا واتساپ اینستاگرام مشاوران گروه آموزشی صد گام۱۰۰

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر


  1. چقدر خوب بود واقعا مرسی

    • مشاوران 100

      خواهش میکنم
      خوشحالیم که براتون مفید بوده.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *