راز افزایش تراز قلم چی (کانون) و آزمون های گاج، گزینه دو، سنجش و کنکور

در این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ بهترین روش ها و مهم ترین راز افزایش تراز قلم چی (آزمون های کانون) و سایر آزمون های آزمایشی رو برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد. قبل از مطالعه ادامه مطالب این صفحه، توصیه می کنیم که حتما ویدیوی زیر رو ببینید. برای مشاهده فیلم روی دکمه پخش ▶️ در وسط تصویر زیر کلیک کنید:

دانلود این ویدیو

 

اولین نکته درباره افزایش تراز آزمون این هست که رقیب اصلیتون رو شناسایی کنید. اگر در آزمون آزمایشی قبلی تراز شما حدود ۶۰۰۰ شده و تراز دوست یا همکلاس یا فامیلتون ۷۰۰۰ شده بزرگترین اشتباه این هست که با اون فرد رقابت کنید و بگید که من هم باید آزمون بعدی تراز ۷۰۰۰ کسب کنم یعنی ناگهان ۱۰۰۰ نمره افزارش تراز در دو هفته داشته باشم! رقابت باید با خودتون باشه نه با دیگران، یعنی حداقل سعی کنید آزمون بعدی ۱۰۰ نمره به ترازتون اضافه بشه، نه الزما ۱۰۰۰ نمره.

اگر این هفته ۴۰ ساعت درس خوندید هفته بعد به حداقل ۴۲ ساعت برسونید. اگه با دیگران رقابت کنیم ممکنه آزمون بعدی اونها افت تراز داشته باشند و چون هدف ما فقط این بوده که بهتر از اونها باشیم حتی اگه تراز ما رشد نکرده باشه و فقط بهتر از اونها شده باشه راضی میشیم! در حالیکه رقبای ما در کنکور سراسری همه داوطلبات کشور هستند نه فقط چند نفر همکلاس و دوست و فامیل که گاهی ممکنه ترازشون از ما کمتر یا بیشتر بشه.

باید با خودتون رقابت کنید تا هر آزمون قلم چی، گاج، گزینه دو، سنجش یا سایر آزمون هایی که شرکت می کنید ترازتون بیشتر بشه. هر هفته کمی ساعت مطالعه خودتون رو بیشتر کنید. نزدیک ترین رقیب شما از نظر سطح علمی و درسی خود شما هستید پس اگر سعی کنید آزمون و هفته بعدی بهتر از الان باشید یعنی در رقابت با نزدیک ترین رقیبتون (خودتون) پیروز شدید.

 

راز افزایش تراز قلم چی و سایر آزمون ها

اکثر دلایل عدم افزایش تراز بین دانش آموزها و داوطلب ها بر اساس حدود تراز میانگینی که دارند مشترک هست. با توجه به این معیار میتونیم داوطلب ها رو به چهار دسته تقسیم کنیم:

گروه اول: ترازهای بین ۴۰۰۰ تا ۴۸۰۰ در آزمون های قلم چی و گاج (که تقریبا معادل تراز ۵۵۰۰ تا ۶۵۰۰ آزمون های گزینه دو و معادل تراز ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ آزمون های سنجش میشه) ترازهای خیلی پایینی هستند که علت عدم پیشرفت در این داوطلب ها میتونه کم کاری و ساعت مطالعه پایین، عدم آشنایی با روش های مطالعه و تست زنی یا خلاصه نویسی، نداشتن منابع کمک آموزشی مناسب، شانسی زدن و زیاد شدن تعداد سوالات غلط یا استرس و عدم تمرکز در جلسه آزمون باشه. برای هر یک از این موارد باید با کمک مشاور کنکور مشکل رو رفع کنید.

گروه دوم: اگر جزو دانش آموزها یا داوطلب هایی هستید که تراز بین ۴۸۰۰ تا ۵۸۰۰ در آزمون های کانون یا گاج (معادل ۶۵۰۰ تا ۷۵۰۰ گزینه دو و معادل ۷۰۰۰ تا ۸۵۰۰ سنجش) دارید، جزو داوطلب های متوسط و متوسط رو به بالا هستید و امید کسب رتبه زیر ۱۵۰۰۰ و حتی رتبه های نزدیک ۵۰۰۰ در کنکور برای شما بسیار بالاست. دلیل عدم افزایش تراز این دسته از داوطلب ها هم میتونه کمبود ساعت مطالعه یا کیفیت پایین مطالعه باشه. باید با کمک مشاور تحصیلی خودتون تعادل بین ساعت مطالعه دروس مختلف رو در برنامه ریزی هفتگی برقرار کنید، سطح دشواری تست هایی که می زنید باید بالاتر بره و سوالات چالشی تر حل کنید تا بتونید به سوالات سخت تر در آزمون جواب بدید، از خلاصه نویسی و روش های مرور هم به درستی استفاده کنید، استرس خودتون رو در جلسه آزمون کنترل کنید و حتما تکنیک های مدیریت زمان رو دقیق اجرا کنید.

گروه سوم: اگر تراز شما در آزمون های قلم چی یا گاج بین ۵۸۰۰ تا ۶۸۰۰ هست (معادل تراز ۷۵۰۰ تا ۸۵۰۰ گزینه دو و معادل تراز ۸۵۰۰ تا ۹۵۰۰ آزمون های سنجش) احتمال قبولی شما در رشته های پرطرفدار بالاست اما برای تضمین این موفقیت باید تلاش کنید درصدهای خودتون در آزمون های آزمایشی رو به بالای هفتاد درصد برسونید که باعث افزایش تراز شما بشه. با کمک مشاورتون دروس و مباحثی که ضعیف تر هستید رو تقویت کنید، تست های سخت تری حل کنید، روش های تستی و میان بر حل تست ها رو یاد بگیرید و حتما تست زمان دار به تعداد کافی بزنید. تکنیک های مدیریت زمان در ازمون مثل ضربدر و منها و زمان های نقصانی که در سایت مشاوران ۱۰۰ بطور کامل توضیح داده شده رو اجرا کنید. علاوه بر این حتما باید خلاصه نویسی دروس رو به دقت انجام بدید و در فواصل زمانی منظم مطالب رو با استفاده از تکنیک های صحیح مرور کنید تا در حافظه بلند مدت شما تثبیت بشه.

گروه چهارم: در صورتی که تراز شما در آزمون های قلمچی یا گاج بین ۶۸۰۰ تا حدود ۸۰۰۰ هست (معادل تراز ۸۵۰۰ تا ۹۵۰۰ آزمون های گزینه دو و معادل تراز ۹۵۰۰ تا ۱۱۰۰۰ آزمون های سنجش و کنکور) تقریبا میشه گفت که صد در صد در بهترین رشته های پرمتقاضی قبول خواهید شد و فقط برای دانشگاه بهتر و کسب رتبه بهتر در کنکور باید تلاش کنید و کم کم تراز خودتون رو بالاتر ببرید. میانگین درصدهای شما در آزمون های آزمایشی معمولا بالای ۷۰ درصد هست. تست های چالشی و گاها سخت تر از سوالات کنکور رو گاهی در برنامه خودتون قرار بدید. ساعت مطالعه بالا نباید باعث خستگی و کاهش انگیزه شما بشه چون با کمی غفلت افت می کنید و جزوه گروه سوم خواهید شد. روی مباحث خاصی که ضعف داشتید بیشتر کار کنید و حتما ارزیابی آزمون رو به روشی که در سایت مشاوران ۱۰۰ گفته شده اجرا کنید.

 

هدف گذاری برای افزایش تراز آزمون ها

یکی از بهترین روش های افزایش تراز کانون و سایر آزمون ها این هست که ابتدا درصد هر درس رو در آزمون به صورت چند تا از ۱۰ تا در نظر بگیرید یعنی درصدهاتون رو به سمت مضارب عدد ۱۰ گرد کنید مثلا اگر ۴۳ درصد زدید بگید ۴ تا از ۱۰ تا زدم، یا اگه ۴۶ درصد زدید بگید ۵ تا از ۱۰ تا زدم. سعی کنید به همین ترتیب در هر آزمون ۲ تا درس رو به اندازه یک واحد (از ۱۰ واحد) اضافه کنید.

به عنوان مثال، اگر در آخرین آزمون زیست شناسی رو ۵ تا از ۱۰ و دین و زندگی رو ۶ تا از ۱۰ زدید، آزمون بعدی زیست رو ۶ تا از ۱۰ و دین و زندگی رو ۷ تا از ۱۰ بزنید و حداقل سعی کنید سایر درس ها رو در حد همین آزمون جواب بدید.

این کار یک هدف گذاری منطقی برای هر آزمون هست و باعث میشه حرص بیخودی نزنید چون این حرص زدن معمولا سر آزمون باعث زیاد شدن تعداد غلط ها میشه. در آزمون بعدی هم تلاش کنید دو درس رو یک واحد اضافه کنید و در همین حد رشد کنید (واحد چند تا از ۱۰ تا). به این شکل تراز و درصدهای شما در آزمون های آزمایشی کم کم و با روند قابل قبول و هدف گذاری قابل اجرا پیشرفت میکنه و تا روز کنکور به حداکثر میرسه.

با وجود همه روش های افزایش تراز که در این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ گفته شد، هر داوطلب شرایط خاص و نقاط ضعف ویژه ای داره که با سایر داوطلب ها متفاوت هست. شناسایی و برطرف کردن این نقاط ضعف که مانع افزایش تراز در آزمون ها میشه با کمک یک مشاور کنکور حرفه ای که خودش تجربه کسب ترازهای بالا در آزمون ها و کسب رتبه برتر کنکور رو داشته بسیار آسان تر و سریع تر خواهد بود. برای آشنایی با خدمات برنامه ریزی شخصی، مشاوره درسی و ارتباط با رتبه های برتر کنکور که عضو گروه مشاوران ۱۰۰ هستند می‌توانید «نام و نام خانوادگی + پایه و رشته تحصیلی خودتان» را به شماره پیامک ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید.

اگر تجربیات، نظرات یا سوالاتی در زمینه روش های افزایش تراز قلم چی یا سایر آزمون های آزمایشی دارید در قسمت نظرات پایین همین صفحه بنویسید و ارسال کنید تا اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ در کمترین زمان پاسخگوی شما عزیزان باشند.

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید

مشاور (رتبه برتر)توضیحات
دکتر غزل حسین پور رتبه 743 بهترین مشاور کنکور تجربی هزینه مشاوره تحصیلی کنکور مشاوره کنکور تلفنی برنامه ریزی کنکور پزشکیغزل حسین پور

مشاور تجربی

مشاهده اطلاعات
سید حسن حسینی رتبه 275 مشاوره کنکور ریاضی فیزیک دبیر ریاضی رشته ریاضی مشاور متوسطه اول برنامه ریزی پایه نهم تیزهوشانسیدحسن حسینی

مشاور رشته ریاضی و متوسطه اول

مشاهده اطلاعات
عطیه اسدی باغان رتبه 8 برنامه ریزی برای کنکور انسانی مشاوره کنکور رشته انسانی بهترین مشاور کنکور برنامه ریزی درسی آنلاینعطیه اسدی

مشاور رشته انسانی

مشاهده اطلاعات

راه‌های رزرو مشاوره و برنامه‌ریزی درسی بلندمدت:

📩 روش اول: شما می‌توانید یک پیامک حاوی «نام و نام خانوادگی خودتان + رشته و پایه تحصیلی + نام مشاور مورد نظرتان + تعداد ماه‌های مورد نظرتان برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» را در قالب یک SMS به شماره پیامک پشتیبانی ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید تا پس از هماهنگی با مشاور مورد نظر، ایشان در کوتاه ترین زمان ایشان با شما تماس بگیرند و شرایط و خدمات و هزینه ماهانه برنامه ریزی و مشاوره را برای شما توضیح دهند.

📱 روش دوم: علاوه بر روش فوق، در صورت تمایل جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می‌توانید درخواست خود را در زمینه برنامه‌ریزی درسی و مشاوره ماهانه یا سالانه در یکی از پیام‌رسان‌ها (تلگرام، روبیکا، ایتا، شاد، سروش، بله، گپ، آی گپ، واتساپ) به آیدی moshaverane100@ یا به شماره موبایل ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا توضیحات لازم خدمت شما ارائه شود. ما کمترین قیمت مشاوره کنکور و معتبرترین مشاور کنکور در هر رشته را به شما معرفی خواهیم کرد.

تلفن مشاوران ۱۰۰ آیدی پیام رسان روبیکا مشاوران 100 شبکه اجتماعی صد moshaverane100

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰۶ نظر


 1. سلام برای قبولی رشته داروسازی، حدودا تراز قلم چی باید چقدر باشه؟

 2. سلام
  تراز ۶۷۰۰ سنجش جامع تا چه حد به کنکور سراسری نزدیکه؟ رشته انسانی

 3. توی سنجش با تراز هشت هزار رتبه ۳۵۰۰ کشوری آوردم، رتبه کنکورم حدود همین میشه؟ دندون میارم؟

  • با رتبه ۳۵۰۰ کشوری در کنکور میشه دندانپزشکی قبول شد. اما رتبه یک آزمون آزمایشی الزاما به این معنی نیست که در کنکور همون رتبه یا حتی رتبه نزدیک به این عدد رو میارید.

  • ممنون از شما

 4. تراز هشت هزار سنجش جامع پزشکی میاره؟رتبه سنجش به کنکور چقدر نزدیکه؟

  • این تراز کمی با میانگین تراز رتبه های قبولی پزشکی فاصله داره، باید بالاتر باشه.

 5. سلام من الان تو سنجش ترازم ۷۰۰۰ هست به نظر شما تو کنکور کمتر میشه یا بیشتر

  • سلام دقیق نمیشه پیش بینی کرد. ممکنه شما در کنکور بهتر از آزمون های آزمایشی ظاهر بشید.

 6. سلام تراز ۷۵۰۰ گزینه دو رشته انسانی دوازدهم معادل چ ترازی در کانون یا کنکور است؟ آیا تراز خوبیه یا نه؟

  • سلام این تراز در آزمون های سنجش تقریبا معادل تراز ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ در آزمون های کانون میشه.

 7. سلام اگه کانون ترازم چند باشه حداقل میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم ی ترازی بگید ممنون گلم

  • سلام کسانی بودند که حتی با میانگین تراز زیر ۵۰۰۰ در آزمون کانون، دانشگاه فرهنگیان قبول شدند اما به این معنی نیست که هر کس تراز زیر ۵۰۰۰ داشته باشه الزما دانشگاه فرهنگیان قبول میشه.

 8. سلام به نظر شما با تراز ۵۲۰۰ کانون میشه دانشگاه فرهنگیان قبول شد

  • سلام بستگی به تراز و رتبه شما در کنکور داره ولی با این سطح اگر کمی بیشتر و بهتر تلاش کنید قطعا میتونید.

 9. و معادل چه ترازی در کنکور است

  • تراز کنکور الزما رابطه مستقیمی با تراز آزمون های آزمایشی نداره. در آزمون های مبحثی فقط از بخش کوچکی از کتاب سوال طرح میشه ولی در کنکور از کل کتاب سوال طرح میشه. بنابرین تراز آزمون های جمع بندی نزدیک کنکور ملاک نسبتا بهتری برای تخمین تراز داوطلب در کنکور است. اما به طور متوسط میشه گفت تراز آزمون های جامع سنجش به تراز کنکور نزدیکه.

 10. سلام تراز ۵۰۰۰ کانون معادل چه ترازی در سنجش است

  • سلام این تراز در آزمون های کانون فرهنگی آموزش تقریبا معادل تراز ۷۰۰۰ در آزمون های سنجش میشه.

 11. سلام تراز ۶۵۰۰ معادل با چه رتبه ای در منطقه ۲ میشه؟ رشته انسانی

 12. سلام
  با تراز ۶۵۰۰ گاج میشه امید به قبولی در دندان پزشکی ازاد یا بین الملل داشت؟

 13. اديب احمدى

  سلام بخشید تراز ۷۹۰۰ گزینه دو تقریبا معادل چه ترازی در کانون هستش؟

 14. سلام تراز ۶۹۰۰ قلم چی با کدام تراز سنجش برابری می کنه؟

 15. مرتضی حیدریان

  سلام، به نظر شما تراز ۶۰۰۰ گاج برای دوازدهم ریاضی خوبه؟

 16. سلام میخواستم بدونم چه ترازی در سنجش خوبه
  من تراز سنجشم ۱۰۲۱۰ اومده نمیدونم خوبه یا بده

 17. سلام خسته نباشید تراز ۶۳۰۰ گاج قوی هست و بدرد پزشکی میخوره با نه

  • سلام الزما با تراز ازمون های ازمایشی نمیشه گفت فرد حتما پزشکی قبول میشه یا نه. تراز گاج و قلم چی تقریبا به هم نزدیک هست و این ترازی که شما گفتید جزو ترازهای نسبتا بالاست (نه خیلی بالا) و امید زیادی میتونه برای قبولی پزشکی داشته باشه به شرطی که از مدت باقیمانده برای جمع بندی خوب استفاده کنه و شرایط جلسه کنکورش هم خوب باشه.

 18. سلام خسته نباشید.به نظرشما برای قبولی در پزشکی چه ترازی در آزمون های سنجش خوبه.مثلن من الان ترازم ۸۹۹۰در آزمون ۲۴آذر

  • مشاوران 100

   تراز سنجش تقریبا به کنکور نزدیکه اکثر قبولی های پزشکی حتی جاهای دور و با رقابت نسبی کمتر، تراز بالای ۹۰۰۰ در کنکور داشتن

 19. سلام درصد تراز ۶۰۰۰ قلم چی کنکوری تجربی چنده میانگین؟

  • مشاوران 100

   سلام در آزمون های امسال کانون حدود ۴۰ درصد میانگین تقریبا معادل تراز ۶۰۰۰ میشه.

 20. سلام.. به نظر شما تراز ۶۹۰۰ گزینه دو قوی حساب میشه برای دانش آموز تجربی؟ امید قبولی پزشکی روزانه هست؟

  • مشاوران 100

   سلام، در آزمون های گزینه دو ترازهای در این حدود متوسط حساب میشه و تعداد داوطلب های با این تراز خیلی زیاد هستن. برای قبولی پزشکی با خودتون رقابت کنید، بازدهی و ساعت مطالعه رو بالا ببرید و آزمون به آزمون تراز رو بیشتر کنید.

  • سلام تراز ۵۵۰۰ تو گاج برا دبیری عربی خوارزمی کرج میتونم امیدوار باشم؟؟؟

  • سلام بلهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *