بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

منابع کمک درسی دین و زندگی کنکور ۹۸ – معرفی و مقایسه کتاب ها

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

مطرح ترین منابع کمک درسی دین و زندگی کنکور کتاب های جامع دین و زندگی گاج، سفیر خرد، خیلی سبز، خط ویژه گاج، آیات و نکات گاج، آبی قلم چی، تخته سیاه، نشر الگو و … هستن  که در اینجا جداگانه دربارشون توضیح میدیم. ضمنا با کلیک روی تصویر هر کدوم از این کتاب ها میتونید قسمتی از اون کتاب رو در قالب pdf یا rar باز کنید و ببنید:

اکیدا توصیه می کنم قبل از انتخاب هر کتاب کمک درسی و قبل از خرید منابع کمک درسی دین و زندگی برای کنکور، اول مطالب این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ رو بخونید: «سردرگرمی در انتخاب منابع کمک درسی»

حالا بریم سراغ معرفی کتاب های کمک درسی دین و زندگی برای کنکور:

  جامع گاج دین و زندگی – از جامع ترین منابع کمک درسی دین و زندگی 

منابع کمک درسی دین و زندگی گاج نقره ای

برای کسانی که یک کتاب جامع دین و زندگی میخوان این کتاب یکی از جامع ترین و کامل ترین منابع کمک درسی دین و زندگی کنکور محسوب میشه. این کتاب توضیحات کاملی درباره پیام آیات و ارتباطش با درس، تعداد تکرار آیات در کنکور ده سال اخیر، نکات ترکیبی با درس های دیگه دین و زندگی، ذکر همه علت و معلول ها در آخر کتاب، درسنامه های خلاصه آخر کتاب برای مرور سریع و جمع بندی، تست های تالیفی خیلی قوی و … از مزایای این کتاب هستن. نوشته خانم زهرا سمیعی عارف یک کتاب دو جلدی هست چاپ جدید جلدش اول حدود ۶۰۰ صفحه است و جلد دومش هم جواب تشریحی تست های جلد اوله. واسه هر درس هم چند صفحه درسنامه داره و حدود ۷۰ تا هم تست کنکورهای سراسری داخل و خارج، آزمون های سنجش و تست تالیفی داره.

برای حجم کتاب که میگن گاج جامع حجمش زیاده اید بگیم که از نظر حجم درسنامه و تست ها خیلی سبز و گاج جامع (جلد اولش) تقریبا هم حجم هستن ولی تفاوتی که دارن این هست که خیلی سبز پاسخنامه تشریحی نداره فقط آخر کتاب پاسخنامه کلیدی داره و کلا یک جلد هست اما گاج جامع یک کتاب جدا جلد دوم داره که پاسخنامه تشریحی تست های جلد اول داخلشه. بنابرین اگر جایی شنیدین گفتن گاج حجمش زیاده و خیلی سبز سبک تره منظور پاسخنامه تشریحی این دو کتاب بوده که حجم مجموع دو جلد کتاب گاج جامع رو زیاد کرده. از نظر درسنامه شاید گاج بهتر از سفیر خرد باشه ولی از نظر سطح سوالات تالیفی به نظرم سفیر خرد کمی بهتره اما سفیر خرد فعلا پاسخنامه تشریحی نداره.


خیلی سبز دین و زندگی:

منابع کمک درسی دین و زندگی خیلی سبز

خیلی سبز همه درسهای دین و زندگی ۲ و۳ و پیش دانشگاهی رو داخل یک کتاب حدودا  ۵۵۰ صفحه ای آورده. دین و زندگی خیلی سبز به اندازه کتاب جامع گاج کامل نیست اما واسه کسایی که وقت ندارن خیلی سبز دین و زندگی کتاب جمع و جورتری نسبت به جامع گاج هست البته از این نظر میگم که تست هاش جواب تشریحی ندارن و برخلاف گاج فقط یک جلد هست. انتشارات خیلی سبز جواب هاش رو داخل سایتش گذاشته و میتونید دانلود کنید. واسه هر درس اول یه درسنامه داره بعد تست های کنکور سراسری چند سال اخیر رو آورده، بعد تست های آزمایشی سنجش و نهایتا هم تست های تالیفی خودش.  واسه هر درس حدود ۸۰ تست داره (کنکوری+سنجش+تالیفی) بعضی درسها کمتر و بعضی بیشتر. تست هاش هم پاسخ تشریحی نداره فقط یه پاسخنامه کلیدی آخر کتابش هست. کتاب مهر و ماه هم همینطوره اونم واسه هر درس بعد از درسنامه حدود ۷۰ تست داره.


جامع سفیر خرد دین و زندگی:

منابع کمک درسی دین و زندگی سفیر خرد

یکی دیگه از منابع کمک درسی دین و زندگی کنکور کتاب جامع سفید خرد هست. این کتاب واسه هر درس از دین و زندگی ۲ و ۳ و پیش حدود ۵ تا ۷ صفحه درسنامه داره و بعدش حدود ۸۰ تا ۹۰ تست کنکور و آزمون های سنجش و تالیفی و … آورده اما تست هاش پاسخنامه تشریحی ندارن و فقط پاسخنامه کلیدی دارن. البته قراره پاسخنامه تشریحیش هم در یک جلد جداگانه چاپ بشه. حجم کتابش هم حدود ۵۳۰ صفحه میشه. نویسندش هم آقای مسلم بهمن آبادی هست (ایشون قبلا با نشر الگو کار میکرد اما الان با سفیر خرد). از نظر درسنامه شاید گاج بهتر از سفیر خرد باشه ولی از نظر سطح سوالات تالیفی به نظرم سفیر خرد کمی سطحش بالاتره.


خط ویژه گاج دین و زندگی:

منابع کمک درسی دین و زندگی خط ویژه گاج

نوشته زهرا سمیعی عارف واسه هر سه پایه با هم هست و کتاب خوبیه و بعضا نکات و توضیحات و مشاوره هایی واسه تست ها و آیات شبیه هم داخش هست که حتی توی کتاب جامع گاج هم نیست! خط ویژه گاج نسبت به گاج جامع و خیلی سبز سبک تر هست و فقط یک کتاب تک جلدی حدود ۲۳۰ صفحه ای هست و واسه هر درس حدود ۱۵ تا ۲۰ تست آورده. البته اکثر تست هاش جواب تشریحی ندارن فقط کلیدی گفته کدوم گزینه درسته. پس واسه کسانی که وقت زیادی ندارن و نمیرسن گاج جامع یا خیلی سبز بخون، مخصوصا کسانی که ماه های آخر شروع به خوندن میکنن خط ویژه گاج مناسبتر و کم حجم تره.


آیات و نکات گاج دین و زندگی:

منابع کمک درسی دین و زندگی آیات و نکات گاج

کتاب آیات و نکات هم یکی دیگه از منابع کمک درسی دین و زندگی انتشارات گاج هست. این کتاب نوشته زهرا سمیعی عارف هست که دین و زندگی هر سه پایه آیات و احادیث و ابیات رو بررسی کرده متن عربی، ترجمه فارسی، پیام، موضوع آیه، ارتباطش با حدیث یا با درسی دیگه، مخاطب آیه کی بوده یا کی ها بودن و هر چی که در مورد اونا بوده رو آورده. حجم کتابش هم حدود ۳۷۰ صفحه میشه. حدود ۱۰۰۰ تا تست داره که ۴۰۰ تاش تالیفی هستن. واسه کسایی که دین و زندگی جامع گاج رو خوندن و دیگه میخوای بترکونن و وقت هم دارن آیات و نکات گاج هم به عنوان یک منبع تکمیلی بد نیست. ضمنا هر سه کتاب دین و زندگی گاج نویسنده شون یک نفر هست. یادتون باشه ۵۰ تا ۶۰ درصد سوالات کنکور دین و زندگی آیات و روایات هستن.


آبی قلم چی دین و زندگی:

منابع کمک درسی دین و زندگی آبی قلم چی

دین و زندگی کنکور آبی قلم چی هر سه پایه رو در یک کتاب حدودا کمتر از ۵۰۰ صفحه ای آورده. واسه هر درس اول چند صفحه درسنامه و جواب اندیسه و تحقیق های کتاب و پیام درس و آیه و … داره و بعد حدود ۴۰ تست واسه اون درس آورده (که بیشترشون تستس های کنکور سراسری و بعضیشون تالیفی و … هستن) که جواب تشریحی تست هاش آخر کتابش هست اما جواب تشریحی تست هاش به اندازه جواب تشریحی های جلد دوم گاج جامع کامل و جامع نیستن و خلاصه تر جواب داده. کسایی که میخوان تست بیشتری کار کنن توی جامع گاج، خیلی سبز و سفیر خرد تعداد تست ها بیشتره هم تست های سراسری و هم سنجش و تالیفی و … اما خط ویژه گاج تعداد تست هاش از آبی قلم چی هم کمتره و حجمش هم تقریبا نصفه.


جامع دین و زندگی نشر الگو:

منابع کمک درسی دین و زندگی جامع نشر الگو

کتاب جامع دین و زندگی نشر الگو یک کتاب حدودا ۵۸۰ صفحه ای است. واسه هر درس هم بعد از درسنامه حدود ۷۰ تا تست داره (هم تست سراسری هم سنجش و گزینه دو و تالیفی.) جواب تست هاش داخل خود کتاب نیست و باید برید داخل سایتش ثبت نام کنید از اونجا جواب تشریحی تست ها رو ببینید برخلاف کتاب گاج که جواب ها رو در جلد دوم به صورت کاملا تشریحی داده.


همگامان دین و زندگی:

منابع کمک درسی دین و زندگی جامع همگامان کانون

به نظرم به عنوان تنها منبع، کتاب خوب و کاملی نیست اما حالا اگه کسی بخواد حتما منبع دوم داشته باشه شاید بشه به عنوان منبع کمک درسی دوم روش حساب کرد. درسنامه هاش زیاد جالب نیست اما تست های تالیفی خوبی داره.


توصیه پایانی درمورد انتخاب منابع کمک درسی دین و زندگی 

اگه وقت دارید و میخواید دین و زندگی رو درصد بالایی تو کنکور بزنید بهترین منبع گاج جامع هست هم واسه درسنامه و هم واسه تست. جواب های تشریحی تست های جامع گاج عالیه و بهتره هر دو جلد این کتاب رو بخرید و بخونید. واسه کسایی که وقت کمتری دارن خیلی سبز و سفیر خرید یه ذره سبکتر هستن ولی تعداد تست هاشون واسه هر درس تقریبا همون اندازه گاج جامع هست اما جواب تشریحی ندارن فقط کلید دارن. نشر الگو هم مثل این دوتاست ولی جواب تشریحی تست هاش فقط داخل سایتش و داخل کتاب فقط جواب کلیدی داره. آبی قلم چی حجمش از نظر تعداد تست از همه این ها کمتره اما خوبیش اینه که جواب تشریحی داره اما جواباش به اندازه جامع گاج کامل نیستن. واسه  کسانی هم که دیگه شدیدا وقت کم دارن خط ویژه گاج از همه بهتره هم حجم کتابش کمه و هم تعداد تست هاش از همه این کتاب ها کمتره. ولی یادتون باشه مهم ترین و اولین منبع واسه دین و زندگی خود کتاب درسی هست که باید زیاد مرور بشه چون درس فراری هست.

منابعی که رتبه های برتر در مصاحبه های آزاد (نه مصاحبه های تبلیغاتی موسسات!) گفتن برای دین و زندگی استفاده کردن رو در تصویر زیر میتونید ببینید. روی تصویر کلیک کنید تا در اندازه بزرگ نمایش داده بشه:

منابع کمک درسی دین و زندگی رتبه هاي برتر کنکور

امیدواریم با این توضیحات از بین منابع کمک درسی دین و زندگی کنکور بهترین کتاب کمک آموزشی رو انتخاب کنید.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تحصیلی تلفنی پیامک:  10002030405076

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن شبانه روزی ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی خود را بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست یا سوال خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست مشاوره خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

۳۳ نظر

 1. سلام. من تازه شروع کردم. متن رو از دینی جامع گاج میخونم ولی پیام آیاتش خیلی طولانیه و با ادبیات تقریبا سختی هم بیان شده و خوندنش وقت زیادی از من میگیره. میشه ی منبع ک سبکتر باشه و دیگه درحد جمع بندی هم خلاصه نباشه برا پیام ایات معرفی کنید. ممنونم

 2. سلام
  خیلی ممنونم ازتون بخاطر وب سایت بسیاری عالی ای که دارید. من کتاب خیلی سبز رو کامل خوندم ولی درصدام زیر ۷۰ هست حالا
  بنظرتون برای دین و زندگی کتاب جامع گاج بهتر است یا iQ؟
  تست و درسنامه کدومش بهتره؟
  با کدوم میشه درصدای بالا بدست اورد؟
  ممنون اگه پاسخ بدین

 3. من کتاب گاج رو دارم اما تست هاش دیگه به درد نمی خوره،کدوم کتاب رو شما پیشنهاد میدین با توجه به سوال های دینی این سال های اخیر؟

  • بعد از تست های کنکور، تست های تالیفی کار کنید از سایر منابعی که در این صفحه معرفی شده
   از تست های دشوار و دشوارتر کتاب سه سطحی قلم چی هم میتونید استفاده کنید

 4. سلام . کتاب مبتکران دهم ویازدهم بهتره یا گاج نقره ای دهم و یازدهم؟

 5. سلام کتاب زیپ بهتره یا سفیر خرد؟

  • تفاوت خیلی زیادی بین این دو کتاب نیست
   تست های تالیفی با هم فرق دارند
   کتاب سفیر خرد تا حدودی پرطرفدارتره
   اما در زمینه دی وی دی: مولف کتاب زیپ دکتر محمد کریمی از بهترین مدرسان دینی کنکور هستند
   ایشان استاد دانشگاه تهران هستند

 6. با سلام و خسته نباشید
  من برای کنکوری سال ۹۸ میخونم حدودا یک سال وقت دارم
  میخواستم بدونم کتاب جامع گاج دین و زندگی و آیات و نکات گاج کافیه؟

 7. سلام. من دینی آبی قلم چی و میکر و یا همون خاکستری گاج رو دارم ولی به نظرم کافی نیس چون همه ی تستاشو زدم و امسال قراره برای بار دوم کنکور بدم واسه همین میخواستم یه منبع دیگه سوال هم داشته باشم که کامل و خیلی خوب باشه

 8. سلام
  من کتاب گاج رو دارم ولی پاسخ نامش ندارم تقریبا بیشتر هست اسم زدم ولی توی هر درس دو سه سوال را به دلیل نداشتن پاسخ نامه اشکال دارم حالا به نظر شما برم کتاب تست جدید بخرم یا پاسخ نامه گاج رو تهیه کنم؟ اگه اولی کدوم کتاب و بخرم
  مرسی

  • سلام پاسخنامه گاج رو تهیه کنید. مخصوصا برای تست هایی که با رنگ قرمز مشخص شدن بهتره پاسخ تشریحی سوال رو بخونید.

 9. سلام.من تا کنکور شش ماه بیشتر ندارم و الان تازه شروع کردم به خوندن. به نظرتون با توجه به این وقتی که دارم از بین کتاب های دین و زندگی جامع گاج و خط ویژه گاج و موج آزمون کدوم رو بخونم که بالاترین بازده رو داشته باشه؟

 10. ببخشید همگامان دين زندگي خودش مال یک موسسه جداست یا قلم چی؟ چرا قلم چی کتاب هاش رو میفروشه؟

 11. دینی خیلی سبز جامع pdf ش رو میشه بزارین؟؟ کتاب کاملش رو میخواستم تو نت گشتم پیدا نشد

 12. با سلام
  سفیر خرد یا گاج نقره ای برای دینی بهتر است؟

 13. بین کتاب ایات و روایات گاج یا خیلی سبز شک دارم کدومش بهتره به نظرتون؟

  • کتاب آیات و روایات گاج فقط روی آیه ها و احادیث که حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد سوالات کنکور رو تشکیل میدن تمرکز کرده و کم حجم تر هست اما دین و زندگی خیلی سبز کامل تره و حجمش هم بیشتره.

 14. کاملترین مقایسه منابع دین و زندگی کنکور بود واقعا مرسی

 15. مرسی یکی از بهترین سایت های مقایسه منابع دین و زندگی کنکور بود

 16. سلام بین کتاب دین و زندگی دکتر هادی سرکشیک زاده (بانک پرسش های چهار گزینه ای)از انتشارات تخته سیاه و کتاب سفیر خرد کدوم بهتره . میخوام تست های تالیفی خوبی داشته باشه و نتیجه بگیرم ازش

 17. سلام اگه خط ویژه گاج دین و زندگی رو از اول سال بخونم میتونم بالا بزنم دین و زندگی کنکور؟ خوب همه چی رو گفته؟

  • سلام، کتاب هایی مثل خط ویژه های گاج، موج آزمون های نشر الگو، هفت چیز خیلی سبز و سایر کتاب های خلاصه برای درس های مختلف الان زیاد مناسب نیستن و برای دوران جمع بندی خوبن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن مشاوره: 02128424024
بهترین فیلم های کنکوری نظام جدید