بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

شب قبل از کنکور و صبح روز برگزاری آزمون: چند توصیه مهم به داوطلبان

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

از روز قبل از کنکور تا ساعت ۸ صبح فردا که کنکور برگزار میشه باید یک سری نکات رو رعایت کنید:

 

شام مناسب و خواب کافی شب قبل از کنکور:

حدود سه ساعت از خواب شام سبکی بخورید. همچنین نوشیدن یک لیوان شیر کم چرب، مخلوطی از آب سیب یا آب کاهو که باعث آرامش بیشتر و خواب کافی میشه مناسبه. سعی کنید ساعت حدود ۱۰ یا حداکثر ۱۱ شب بخوابید و نزدیک ۶ صبح بیدار بشین. شب کنکور حدود ۸ ساعت باید بخوابید. اگر از روزهای قبلش خوابتون رو تنظیم نکرده باشید ممکنه شب کنکور خوابتون نبره و فرداش سر جلسه کنکور استرس، بی خوابی و بی حالی و تمرکز نداشتن باعث بشه نتیجه دلخواه نگیرید. البته اگر تا حالا تنظیم نکردید نگران نباشید با یک فعالیت بدنی نه چندان سنگین در روز قبل از کنکور شب راحت تر می تونید بخوابید. سعی کنید ظهر و عصر روز قبل از کنکور نخوابید تا بی خوابی شب کنکور به سراغ شما نیاد.

 

نوشیدنی مناسب برای جلوگیری از استرس:

اگر شب کنکور استرس داشتید و نتونستید بخوابید یک لیوان شیر کم چرب، دوغ یا مقداری ماست مصرف کنید. البته اگر دستگاه گوارش شما به شیر حساسیت داره از شیر صرف نظر کنید. چای سبز و گل گاوزبان هم باعث آرامش خواهد شد. اگر فکر می کنید خیلی از مطالب رو فراموش کردید و یا نگران هستید که چرا بعضی از مطالب رو اصلا نخواندید باید بدانید که اکثر داوطلبان کنکور همین حس رو دارند حتی بسیاری از رتبه های برتر. این حس فقط مختص شما نیست. برای قبولی در بهترین رشته ها مثل پزشکی، داروسازی و … میانگین ۵۰ تا ۶۰ درصد سوالات رو جواب بدین کافیه. حتی اگر وضعیت درسی شما ضعیف بوده فقط کافیه در هر درس چند سوال رو درست جواب بدین. نگاهی به امار درصد داوطلبان در کنکور سالهای گذشته بندازید: در کنکور ۹۶ اگر کسی فقط یک تست زیست شناسی رو درست جواب میداد حدود ۳۷۰ هزار داوطلب رو در این درس پشت سر می گذاشت! در اکثر دروس اختصاصی همین وضعیت وجود داره.

 

وسایل مورد نیاز جلسه آزمون را از قبل آماده کنید:

چند مداد مشکی نرم، پاکن، مداد تراش، کارت ورود به جلسه، سنجاق، کارت ملی، ساعت مچی، دستمال کاغذی یا پارچه ای، یه بطری آب کوچک در بسته، مواد قندی مثل شکلات این وسایل رو از روز یا شب قبل کنکور آماده کنید و یه جا قرار بدید که همه رو صبح با خودتون ببرید. تاکید می کنم صبح کنکور تازه یادتون نیفته که بخواهید دنبال این وسایل بگردید حتما روز قبلش این ها رو آماده کنید و یه جای خاص بگذارید که فردا صبح با خودتون ببرید.

وسایل لازم برای جلسه کنکور 12 وسیله

آبمیوه و سایر نوشیدنی ها:

با توجه به اینکه حدود ۴ ساعت باید سر جلسه کنکور بمانید و این فصل سال هم هوا گرمه ممکنه تشنگی به سراغ شما بیاد پس بهتره یک بطری آب کوچک در بسته با خودتون ببرید و کنار صندلی بگذارید که اگر تشنه شدین از این آب بنوشید. به هیچ وجه از نوشیدنی بدون درب استفاده نکنید.

 

مراقب شکلات باشید:

با توجه به نیاز بدن شما به مواد قندی برای تنظیم قندخون باید یک ماده قندی مثل شکلات با خودتون ببرید که اگر لازم شد بخورید. اما دقت کنید چون کنکور در یکی از گرم ترین روز های سال برگزار میشه اگر شکلات شما آب بشه و بازش کنید ممکنه بریزه روی پاسخبرگ و کار رو خراب بشه. پس حتما از شکلات فریز شده استفاده کنید که ذوب نشه!

 

ساعت مچی خود را چک کنید:

ممکنه اتاق یا سالنی که صندلی شما قرار گرفته ساعت دیواری نداشته باشه پس حتما یک ساعت مچی خوب داشته باشید. از قبل باتری ساعت مچی رو چک کنید که سر جلسه کنکور باتریش تموم نشه.

همچنین یاتون باشه که حتما باید تکنیک ضربدر و منها و زمان های نقصانی در جلسه کنکور استفاده کنید تا وقت کم نیارید. اگر با این دو مورد آشنایی ندارید حتما مقاله «تکنیک و ضربدر و منها در کنکور» و همچنین مقاله «تنظیم وقت با زمان های نقصانی» رو در سایت مشاوران ۱۰۰ مطالعه کنید.

 

لباس راحت بپوشید:

خانم ها و آقایون حتما میدونید که در جلسه کنکور همه داوطلب ها همجنس شما هستند و محل برگزاری کنکور برای خانم ها و آقایون جداست پس شما با جنس مخالف سرجلسه کنکور روبرو نیستید! خودتون رو اصلا درگیر مدل لباس و کفش و … نکنید. یک لباس خیلی راحت و نسبتا گشاد بپوشید. حتی الامکان از لنز استفاده نکنید. خانم ها بهتره از لوازم آرایشی زیاد استفاده نکنند. همه اینها برای این هستند که بتونید راحت حدود ۴ ساعت روی صندلی بنشینید و بدون خستگی سوالات کنکور رو جواب بدید.

 

زودتر از خانه به سمت حوزه آزمون حرکت کنید:

حتما تخمین بزنید که از منزل شما تا حوزه برگزاری آزمون چقدر از نظر زمانی طول میکشه. مخصوصا در شهرهای بزرگ ترافیک این روز رو هم در نظر بگیرید. بهتره روز قبل از ازمون مسیر از خانه تا حوزه برگزاری رو برید ببینید چقدر طول میکشه. قبل از ساعت ۷:۳۰ صبح حتما اونجا باشید.

 

پاکت سوالات را آهسته باز کنید:

دفترچه سوالات کنکور داخل پاکت پلاستیکی مخصوصی کنال صندلیتون گذاشته میشه که محل خاصی برای پاره کردن و بیرون آوردن دفترچه داره. با آرامش از محل مخصوص پلاستیک رو آرام پاره کنید. مراقب باشید با عجله پاره کردن پلاستیک از محل نادرست ممکنه پاسخبرگ و دفترچه سوالات شما رو هم همراهش پاره کنه!

 

هر ۵ سوال یکبار گزینه ها را چک کنید:

گاهی شاید برای شما پیش آمده که گزینه صحیح یک سوال رو در پاسخبرگ برای سوال قبلی یا بعدی وارد کرده باشید! برای جلوگیری از این اشتباه هر ۵ سوال یک بار گزینه ها رو با شماره سوالات تطبیق بدین. این کار چند ثانیه بیشتر وقت نمی گیره.

 

یاد خدا را فراموش نکنید:

هیچ چیز مثل ذکر و یاد واقعی خداوند به انسان آرامش نمیده. هر چه که به خیر و صلاح انسان باشه اتفاق خواهد افتاد حتی اگر ظاهراً خوشایند نباشه. با امید و انگیزه و توکل به خدا سر جلسه کنکور حاضر بشین و تمام تمرکز و انرژی خودتون رو فقط روی جواب دادن به سوالات بگذارید. سر جلسه کنکور به هیچ وجه به مسائل حاشیه ای و اینکه نتیجه چه خواهد شد فکر نکنید. با آرزوی موفقیت

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تحصیلی تلفنی پیامک:  10002030405076

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن شبانه روزی ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی خود را بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست یا سوال خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست مشاوره خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن مشاوره: 02128424024
بهترین فیلم های کنکوری نظام جدید