اساتید سایت مشاوران 100 آفبا تخفیف بهترین دی وی دی های کنکور فیلم کنکوری

فیلم های درس مورد نظر را مشاهده کنید:

ادبیات عربی دینی ریاضی زیست فیزیک شیمی  

برای دریافت کد تخفیف خرید فیلم ها نام درس و استاد

مورد نظر را به شماره 09909380945 پیامک کنید.

ورود به فروشگاه اینترنتی فیلم کنکور

کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود؟ دو کنکور همزمان نظام جدید و قدیم در سال ۹۸

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

در این صفحه به سوالاتی از قبیل اینکه شیوه برگزاری کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود، میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۸، تکلیف پشت کنکوری های ۹۷ در کنکور ۹۸ چگونه است، آیا دو کنکور همزمان در سال ۹۸ برگزار خواهد شد یا خیر، ابهامات مربوط به سرنوشت کنکور ۹۸ و احتمال حذف کنکور در سال ۹۸، تغییرات کتاب درسی نظام جدید نسبت به کتاب های نظام قدیم، همین سوالات درباره کنکور ۹۹ و سایر سوالات مشابه از این دسته جواب خواهیم داد. اگر سوالی در این زمینه داشتید در قسمت نظرات انتهای همین صفحه سوال رو ارسال کنید، مشاوران ما به سوالات شما جواب خواهند داد.

 

آیا برگزاری دو کنکور نظام جدید و قدیم بصورت جدا قبلا سابقه داشته؟

تا اواخر دهه ۷۰ نظام آموزشی کشور ترمی واحدی بود که به نظام قدیم معروف بود و اوایل دهه ۸۰ نظام آموزشی به سالی واحدی تغییر کرد. در کنکور سال ۸۱ سازمان سنجش آموزش کشور برای هر دو گروه داوطلبان نظام قدیم و جدید سوالات جداگانه ای طرح کرد و این روند تا سه سال یعنی تا کنکور ۸۳ هم ادامه پیدا کرد.

سازمان سنجش در قسمت هایی که مطالب کتاب های نظام قدیم و جدید شبیه هم بود سوالات یکسان و در بخش هایی که مباحث متفاوت بود سوالات جداگانه ای برای هر گروه طرح می کرد. بنابرین این احتمال در ذهن خیلی از داوطلبان کنکور شکل گرفته که کنکور سراسری ۹۸ و حتی کنکور سال ۹۹ و کنکو ۱۴۰۰ هم به صورت دو کنکور همزمان برای نظام قدیم و جدید برگزار بشه.

 

برگزاری دو کنکور جدا در سال ۹۸ یا سالهای بعد با توجه به اظهارات مسئولین

اولین اظهارات رسمی مسئولین درباره نحوه برگزای کنکور ۹۸ و ۹۹ صحبت های رئیس وقت سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش بود. ایشان در پاسخ به این سوال که شیوه برگزاری کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود گفت: کنکور سال ۹۸ شامل دو سری سوال جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم و داوطلبان نظام جدید خواهد بود و البته این دو کنکور در یک زمان با هم برگزار خواهند شد و فقط سوالات فرق دارند.

 

آیا ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۸ کمتر است؟

شایعات زیادی درباره اینکه ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۸ فقط ۲۰ یا ۳۰ درصد خواهد بود در این مدت به گوش همه ما رسید اما خوشبختانه با مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش مهر ابطال بر تمامی این شایعات زده شد. طبق مصوبه این جلسه، ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در کنکور ۹۸ بین دو نظام قدیم و جدید درصدی بندی نخواهد شد و حالت رقابتی خواهد داشت که این عادلانه ترین حالت ممکن است. بنابرین رتبه ۱ کنکور ۹۸ ممکنه داوطلب نظام جدید یا نظام قدیم باشه، در واقع ممکنه همه قبولی های یک رشته در یک دانشگاه خاص داوطلبان نظام قدیم یا همگی نظام جدید یا ترکیبی از این دو گروه باشند و هیچ درصد بندی برای ظرفیت پذیرش مطرح نیست.

 

منابع جدید و تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود؟ 

در کنکور سال های گذشته از کتاب های درسی دوم و سوم دبیرستان، پیش دانشگاهی و همچنین فیزیک اول دبیرستان سوال طرح شده و منابع کنکور ۹۷ هم همین کتاب ها بودند. اما در کنکور ۹۸ برای داوطلبان نظام جدید از دروس دهم، یازدهم و دوازدهم دبیرستان سوال طرح میشه. شاید برای داوطلبان نظام قدیم و پشت کنکوری های ۹۷ که نتونستن در رشته و دانشگاه دلخواهشون قبول بشن این سوال پیش بیاد که اگر برگزاری دو کنکور مجزا برای نظام قدیم و نظام جدید در سال ۹۹ منتفی بشه و فقط یک کنکور طبق کتاب های درسی نظام جدید برگزار بشه، تغییر کتاب های درسی برای کنکور ۹۸ و ۹۹ چقدره و آیا این افراد میتونن با توجه به تغییر منابع کنکور ۹۸ و ۹۹ شرکت کنن و موفق بشن؟

با نگاه کلی به تغییر کتاب های نظام جدید می بینیم که تغییر کتاب های درسی دبیرستان خیلی زیاد نبوده و چارچوب اصلی مطالب تقریبا همون مطالب کتاب های درسی نظام قدیم هستند. اما به این معنی نیست که داوطلبان نظام جدید از کتاب های کمک درسی یا فیلم و دی وی دی های کنکور نظام قدیم استفاده کنند زیرا این منابع تغییراتی داشته و بعضی مباحث حذف یا اضافه شده. به عنوان مثال، در درس زیست شناسی مباحثی مثل گوارش، قلب، دفع مواد زائد، گازهای تنفسی و … که در کتاب درسی زیست دوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشت با شباهت نسبی در کتاب زیست شناسی دهم نظام جدید تکرار شده اما بعضی نکات حذف یا اضافه شدن و بعضی اسم ها فارسی شدن که البته در اکثر موارد معادل لاتین این اصطلاحات هم در کتاب ذکر شده. در تمام دروس رشته تجربی، ریاضی و انسانی تغییرات تقریبا در همین حد بوده اما باز هم تاکید می کنیم داوطلبان هر نظام آموزشی از منابع (کتاب یا فیلم آموزشی) ویژه خودشون استفاده کنند و به ویژه داوطلبان نظام جدید صرفا به استفاده از منابع نظام قدیم اکتفا نکنند. در اینجا فایل pdf کتاب زیست شناسی دوم دبیرستان نظام قدیم و زیست شناسی دهم نظام جدید رو آوردیم که میتونین هر دو کتاب رو دانلود و مقایسه کنید:

دانلود کتاب زیست شناسی دهم نظام جدید

دانلود کتاب زیست دوم دبیرستان نظام قدیم

 

آمار تعداد شرکت کنندگان کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود؟

با توجه به اینکه هنوز ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ شروع نشده نمیشه دقیقا پیش بینی کرد که چند داوطلب در کنکور ۹۸ شرکت خواهند کرد. اما با توجه به سیر صعودی تعداد داوطلبان کنکور تجربی و سیر نزولی تعداد داوطلبان کنکور سایر رشته ها میشه پیش بینی کرد که احتمالا پرجمعیت ترین کنکور ۹۸ کنکور تجربی باشه مخصوصا اگر دو کنکور مجزا برای نظام قدیم و نظام جدید برگزار بشه. آمار شرکت کنندگان کنکور در سال های گذشته در هر رشته رو میتونید در تصویر زیر ببینید:

تعداد شرکت کنندگان کنکور 98 چگونه خواهد بود

در تصویر بالا می بینید که تعداد شرکت کنندگان در کنکور تجربی سال به سال رو به افزایش است که دلیل اصلیش تقاضای بالا برای قبولی در رشته های پرطرفداری مثل پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری و سایر رشته ها میتونه باشه.

همچنین طبق آمار اعلام شده، در مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ حدود ۹۴۶ هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۶۸۰ هزار نفر داوطلب کنکور تجربی بودند. البته با توجه به اینکه تعدادی از داوطلبان واجد شرایط ثبت نام نیستند و براشون کارت صادر نمیشه و تعدادی هم در جلسه کنکور حاضر نشدند، نهایتا ۵۷۰۱۰۳ نفر در جلسه کنکور سراسری تجربی ۹۷ شرکت کردند.

 

تاثیر مستقیم معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹

در جلسه شواری سنجش و پذیرش در روز یکشنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۷ تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ به صورت مستقیم (قطعی) و به میزان ۳۰ درصد تصویب شد. هر سال ده ها هزار نفر در گروه آزمایشی تجربی معدل کتبی بالای ۱۹ و نزدیک به ۲۰ دارند.

این مصوبه باعث اعتراض دانش آموزان و داوطلبان زیادی شده و دلایل مختلفی هم برای درخواست لغو این مصوبه وجود داره. در ویدئو کلیپ زیر میتونید صحبت ها و انتقادات دکتر هامون سبطی (فارغ التحصیل پزشکی دانشگاه تهران و مولف سرشناس کتاب های کمک درسی کنکور) رو در شبکه سه سیما بشنوید:

اما در سیزدهمین جلسه شواری سنجش و پذیر دانشجو مورخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ مصوبه قبلی اصلاح شد و قرار بر این شد که در کنکور ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی به صورت ۲۰ درصد قطعی و ۱۰ درصد مثبت اعمال بشه ولی برای کنکور ۹۹ به صورت ۳۰ درصد تاثیر قطعی باشه. نهایتا در چهاردهمین جلسه تصویب شد که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ به صورت ۳۰ درصد مثبب باشه. در صورت وقوع هرگونه تغییر جدید در میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹ از طریق سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ اطلاع رسانی می کنیم. بنابرین حتما در کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ عضو شوید:

برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنید

علاوه بر این، با نصب برنامه اندروید مشاوران ۱۰۰ بر روی تبلت یا گوشی موبایل به محض اعلام هر خبر مهم و جدیدی در این زمینه از طریق نوتیفیکیشن (پیام) به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد. برای نصب اپلیکیشن اندروید و دریافت جدید ترین اخبار کنکور روی تصویر زیر کلیک کنید:

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

 

در چه سالی کنکور حذف می شود؟

یکی از پرحاشیه ترین و شایعه خیز ترین خبرها درباره کنکور، سال حذف کنکور است حتی بعضا خبرهایی از حذف کنکور ۹۸ هم می شنویم که جای بسی تأمل داره! از سال ها پیش گاه به گاه از منابع مختلف می شنویم که کنکور در فلان سال حذف میشه. توصیه می کنیم حتما ویدئوی زیر که صحبت های رئیس سازمان سنجش درباره حذف کنکور است رو ببینید:

دانلود این ویدئو

مطمئن باشید تا زمانی که جایگزین مناسبی برای تفکیک دانش آموزان برتر برای ورود به رشته های پرطرفداری مثل پزشکی وجود نداره امکان حذف کامل کنکور سراسری نیست و حداقل تا چند سال آینده هم کنکور برگزار میشه. همه ما از آسیب های کنکور خبر داریم اما وقتی ظرفیت کل رشته پزشکی در تمامی دوره های روزانه، ظرفیت مازاد و پردیس بین الملل جمعا حدود ۵۰۰۰ نفر بیشتر نیست و از طرفی هزاران نفر معدل ۲۰ و نزدیک ۲۰ دارن چطور امکان داره بدون برگزاری کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی این داوطلبان رو برای ورود به رشته پزشکی از هم تفکیک کرد؟

در حال حاضر در بسیاری از رشته های دانشگاه های دولتی دوره روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد و … پذیرش دانشجو بدون کنکور انجام میشه و در بعضی از این دوره ها صرفا بر اساس سوابق تحصلی یعنی معدل است. اما در رشته های پر متقاضی مثل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری، بینایی سنجی، شنوایی شناسی و حتی در رشته هایی مثل مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف، رشته حقوق دانشگاه تهران و … پذیرش بدون کنکور وجود نداره و فعلا جایگزین مناسبی برای کنکور جهت پذیرش دانشجو در این رشته ها وجود نداره. بنابرین حذف کنکور ۹۸ و حتی حذف کنکور ۹۹ شایعه ای بیش نیست.

 

نحوه برگزاری کنکور ۹۹

اوایل اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این سوال که کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود، گفت: «در کنکور سراسری سال ۹۸ دو سری سوال در قالب نظام جدید و قدیم بین شرکت کنندگان پخش خواهد شد و سال ۹۹ به روال سابق برمی‌گردد.»

سوالات زیادی در چند ماه اخیر به ویژه از طرف داوطلبان نظام قدیم از ما پرسیده میشه که با توجه به تغییر مصوبه تاثیر معدل از قطعی به مثبت، آیا امکان تغییر نظر مسئولین در این مورد هم وجود داره؟ آیا ممکنه کنکور ۹۹ یا حتی کنکور سال ۱۴۰۰ هم مثل کنکور ۹۸ به صورت مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار بشه؟ آیا با توجه به اینکه اوایل دهه ۸۰ شمسی با تغییر نظام آموزشی تا چند سال پیاپی دو کنکور مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار شد همین قضیه درباره کنکور ۹۹ و سال بعد هم صدق خواهد کرد؟

ما نمیتونیم در حال حاضر درباره این سوالات و احتمال تغییر یا عدم تغییر این مصوبه نظر بدیم و باید منتظر باشیم ببینیم با توجه ظرفیت محدود قبولی رشته های پرطرفدار که باعث میشه تعداد زیادی از داوطلبان نظام قدیم کنکور ۹۸ مجددا پشت کنکور بمانند و داوطلب کنکور ۹۹ باشند آیا مصوبه مربوط به نحوه برگزاری کنکور ۹۹ تغییر خواهد کرد یا خیر. در صورت عدم تغییر این مصوبه، داوطلبان نظام قدیم باید کتاب های نظام جدید رو برای کنکور ۹۹ و سال های بعد مطالعه کنند.

با این وجود اگر داوطلب کنکور ۹۸ هستید و با توجه به مدت زمان باقی مانده تا برگزاری کنکور ۹۸ امید قبولی دارید بهتره تمرکزتون روی مطالعه برای کنکور ۹۸ باشه و از برنامه ریزی درست، روش مطالعه صحیح و منابع مناسب استفاده کنید تا ان شا الله در کنکور ۹۸ نتیجه بگیرید و استرس نحوه برگزاری کنکور ۹۹ رو نداشته باشید. اگر در درس خاصی نیاز به فیلم یا دی وی دی آموزشی دارید میتونید نمونه فیلم های آموزشی نظام جدید و قدیم رو با کلیک روی هر یک از محصولات زیر مشاهده کنید و در صورت نیاز تهیه کنید:

 

تهیه منابع و برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ و ۹۹

اگر هنوز به طور جدی شروع نکردید و نیاز به مشاور کنکور برای موفقیت در کنکور ۹۸ یا ۹۹ دارید میتونید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ و برنامه ریزی و پیگیری روزانه توسط رتبه های برتر کنکور استفاده کنید. همچنین داوطلبان نظام جدید که قصد شرکت در کنکور ۹۸ یا ۹۹ رو دارند می توانند از تخفیف ویژه خرید فیلم های آموزشی اساتید برتر کنکور استفاده کنند. نمونه تدریس این اساتید و نحوه استفاده درست از سی دی ها و فیلم های آموزشی کنکور رو میتونید در این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ ببینید: «معرفی بهترین اساتید کنکور ایران و فیلم های آموزشی کنکور»

 

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
امیرحسین پارسائی - عضو گروه مشاوران 100 رتبه 7 کنکور تجربی دانشجوی پزشکی تهران پیامک:  10002030405067  تلفن: 28424024-021مشاهده کارت دانشجویی
احمدی حسنی رتبه 12 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 دانشجوی دندانپزشکی روزانه دانشگاه شهید بهشتی پیامک:  10002030405065  تلفن: 28424024-021مشاهده کارت دانشجویی
رسول کریمی پور رتبه 38 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 دانشجوی دندانپزشکی روزانه دانشگاه شهید بهشتی پیامک:  10002030405063  تلفن: 28424024-021مشاهده کارت دانشجویی
ابوالفضل گوکلنی - عضو گروه مشاوران 100 رتبه 111 کنکور تجربی دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه بابل پیامک:  10002030405068  تلفن: 28424024-021مشاهده کارت دانشجویی
یاسمین حق گویان جهرمی رتبه 870 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 دندانپزشکی شیراز پیامک:  10002030405062  تلفن: 28424024-021مشاهده کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن شبانه روزی ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره، برنامه ریزی یا سوالات خود را به صورت پیام صوتی بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد. ضمنا فراموش نکنید که پس از شنیدن صدای بوق و گذاشتن پیام صوتی خود، حتما در پایان کلید ۱ را فشار دهید تا پیام ضبط شده شما برای مشاور ارسال گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست یا سوال خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به سوال یا درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه مشاوران ۱۰۰) می توانید سوال یا درخواست مشاوره خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_register@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های تک رقمی، دو رقمی و سه رقمی کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت و کوتاه مدت برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

۶۳۰ نظر

 1. عرض سلام وخسته نباشین
  برای شرکت در دانشگاه ورشته های تاپ که بنده هدفم روانشناسی و حقوق شهید بهشتی و دانشگاه تهران هستش کنکور سراسری برگزار میشه؟ یا براساس ۸۵ ٪ سوابق تحصیلیه؟

  • سلام با توجه به اینکه هر دو رشته جزو پرطرفدارترین رشته های گروه انسانی هستند دو دانشگاه پرمتقاضی یعنی تهران و شهید بهشتی پذیرش بدون آزمون در این دو رشته نخواهند داشت و از رشته محل های ۸۵ درصدی نیستند.

 2. سلام من دانشجوی رشته حسابداری هستم و میخواهم در کنکور ۹۸ شرکت کنم. به نظرشما من می تونم شرکت کنم. ممنون

  • سلام اگر شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در کنکور رو داشته باشید میتونید. به عنوان مثال، اگر ممنوعیت نظام وظیفه (خدمت سربازی) نداشته باشید و دانشجوی دوره روزانه نباشید با رعایت سایر شرایط بدون نیاز به انصراف از دانشگاه میتونید در کنکور ۹۸ شرکت کنید.

 3. بدون کمک آموزشی میشه کنکور داد و رتبه ی خوبی بدست آورد؟

 4. کنکور ۹۸ بیشتر به نفع نظام قدیمه یا جدید؟ و کدوم گروه شانس بیشتر برای به دست آوردن رتبه ی بهتر و برتر میشن؟

 5. سلام. من قراره سال ۹۹ کنکور بدم. رشتم انسانی خواستم بدونم اینکه کنکور ۹۹ برداشته میشه واقعیه یا شایعه است؟

  • سلام شایعه است.
   امکان حذف کامل کنکور نیست. کنکور برای رشته محل های پرمتقاضی حذف نخواهد شد. شما تصویر کنید همه بخوان برن حقوق دانشگاه تهران یا پزشکی شهید بهشتی یا مهندسی برق صنعتی شریف بخونن آیا این تعداد صندلی وجود داره؟
   کنکور فقط برای رشته محل های کم متقاضی حذف میشه و عملا الان هم برای این رشته محل ها حذف شده است چون متقاضی چندانی ندارند.

 6. سلام فریماه هستم. یک دونه کنکوری.من یک سوال خیلی خیلی مهمی دارم.که اگر جواب بدبد من رو از یک ابهام بزرگ نجات میدید. ببینید الان توی آزمونای آزمایشی، بچه های نظام قدیم دارن تراز و درصد رتبه ای خیلی خوب میارن.نظام قدیم ها م که بلا استثنا چندسال یا یک سال دوسال سه سال و … پشت کنکور موندن. حالا شما فرض کن رتبه ی های برتر اکثرا از نظام قدیم باشه. نظام قدیم هایی که اتفاقا اکثرا هم معدلای پایینی دارن.اووقت سازمانسنجش بهشون شک نمیکنه؟ بهشون کاری نداره؟ نمیگه که مثلا شما پارسال و سالای قبل رتبه ات فلان شده امسال تک رقمی؟ یا مثلا تو که معدلت پایینه چطوری شدی رتبه برتر؟ دقیقا کاری که با رستگار رحمانی کردن اینبارم انجام بدن و بخوان دوباره ازشون کنکور بگیرن؟ تورو خدا سوالمو جواب بدید ممنونم.

  • سلام قضیه آقای رحمانی ختم به خیر شد و همه فهمیدن که ایشان با تلاش و سطح علمی بالای خودش رتبه ۱ کنکور شده و تقلبی در کار نبوده. در کنکوری که مجددا از اقای رحمانی گرفته شد درصدهایی بالایی در همه دروس داشت (به گفته خودشون)
   سازمان سنجش بعد از برگزاری کنکور همون روز گزینه ای به نام گزارش تخلف در سایت خودش قرار میده که داوطلب ها میتونن تخلفات رو گزارش بدن. نگران این مورد نباشید بجز اقای رحمانی افراد دیگری هم قبلا بودند که با معدل پایین رتبه خوبی آوردند (رتبه ۱ نشدند اما باز هم رتبه خوبی آوردند). داوطلب هایی هم هستند که از رتبه ۵ رقمی کنکور به رتبه های زیر ۱۰۰۰ کنکور سال بعد رسیدند. کسی که تلاش کرده باشه سطح علمی خوبی داشته باشه و رتبه کنکورش رتبه واقعی خودش باشه مشکلی براش پیش نمیاد.

 7. سلام امروز اعلام کردن که کنکور ۹۸ به طور کامل حذف میشه و فقط معدل ملاک رفتن به دانشگاه هستش!
  میخواستم بدونم حقیقت داره یا نه خواهش میکنم جوابمو بدید

  • سلام برای حدود ۸۵ درصد رشته محل ها که تقریبا الان هم همینطور هست و متقاضی چندانی ندارند.
   اما برای رشته های پرمتقاضی حذف کنکور فعلا امکان پذیر نیست.
   ویدیو مربوط به حذف کنکور در همین صفحه رو ببینید.

 8. سلام من دوازدهم تجربی کنکور ۹۸ هستم و معدلم پایینه و خیلی بخوام تلاش کنم معدل نهاییم بشه ۱۸ بعد گفتن که ورودی دانشگاه ها بازه ۸۵ درصد سوابق تحصیلی و ۱۵ درصد کنکور اخه یعنی اینجوری که نمیشه شاید یه نفر خواست با کنکور جبران کنه نمیشه که از روی سوابق تحصیلی گزینش انجام بشه. اینا شایعه هست یا نه؟

  • سلام حدود ۸۵ درصد از ظرفیت پذیرش کل دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی باید بشه که تقریبا همین الان هم اینطور هست و فقط حدود ۱۵ درصد رشته ها پرمتقاضی هستند. تاثیر معدل در کنکور ۹۸ بصورت ۳۰ درصد مثبت تصویب شد پس نگران نباشید.

 9. سلام برای قبولی در رشته هایی مثل پزشکی ۳ یا ۴ سال کنکور دادن تقریبا طبیعی و معموله و خیلی بی عدالتی هست که این امکان از نظام قدیمی ها گرفته شود. بچه ها باید بتونن چندسال با همون شرایط سال دیپلمشون تو کنکور شرکت کنند مخصوصا رشته تجربی که تراکم زیاد و پذیرفته شده کم دارد. امیدوارم نظرات به مسولین منتقل شود که درست تصمیم گیری کنند نظام قدیمی ها برای امتحانات نهایی وقت زیادی نمی گذاشتند چون همه مشاوران می گفتند کنکوری بخونید و معدل مهم نیست. این ظلمه که سال دیگه تاثیر معدل براشون قطعی بشه و اون کسی که از ریاضی در رشته تجربی شرکت کنه تاثیر معدل نداشته باشه.

 10. سلام خسته نباشید. من ۲۳ سالمه و دانشجوی ترم ۱ کارشناسی ارشد رشته ی مهندسی برق دانشگاه اصفهانم و امروز تصمیم دارم انصراف بدم به دلیل علاقه به پزشکی. اما میخوام برم سربازی و درحین خدمت درس بخونم چند تا سوال داشتم خواهشا جوابم را بدین ۱- ایا من باید دوباره دیپلم تجربی بگیرم؟
  ۲- اگر من در حین خدمت پزشکی قبول شدم میتونم برم دانشگاه با حالی که من لیسانس برق دارم از دانشگاه دولتی
  ۳- آیا واسه کنکور ۹۹ تاثیر معدل مثبت هست یا قطعی چون من معدل دیپلمم خوب نیست در هر دو صورت باید چکار کنم؟ خواهشا جوابم را بدین ممنون میشم

  • سلام
   ۱- نیازی به دیپلم تجربی نیست.
   ۲- این مورد تابع قوانین نظام وظیفه و صدور / لغو معافیت تحصیلی مقطع ارشد است.
   ۳- هنوز تاثیر معدل در کنکور ۹۹ مشخص نیست.

 11. سلام خسته نباشید من لیسانس عمران سال ۹۵ رو دارم که رشتم فنی حرفه ای بود.
  به لحاظ خدمتی هم مشکلی ندارم الان قصد دارم برای کنکور تجربی سال ۹۹ بخونم. خواستم ببینم برای انتخاب رشته پزشکی و دانشگاهای ملی مشکلی برام پیش نمیاد یا در واقع هر رشته ای رو که بخوام می تونم انتخاب کنم مثلا لازم به گرفتن دیپلم خواستی نیست و اینکه چه کتابهای رو بخونم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • سلام نیاز به هیچ مدرک خاصی برای شما نیست و در صورتی که رتبه خوبی داشته باشید هر رشته دانشگاهی رو میتونید انتخاب کنید. کتاب هایی که توسط سازمان سنجش به عنوان منابع کنکور ۹۹ اعلام میشه رو باید بخونید.

 12. سلام
  وقتتون بخیر
  من سال ۸۶ دیپلم گرفتم و معدلم پایین هست
  داوطلب کنکور ۹۹ هستم
  از طرفی کنکور ۹۹ فقط به صورت نظام جدید برگزار میشه
  ۲ تا سوال داشتم
  ۱) نحوه ی تاثیر معدل چگونه هست؟
  ۲) اگر تاثیر به صورت قطعی باشه ، ترمیم معدل از کتابهای نظام قدیم هست یا جدید؟

  ممنون میشم بهم جواب بدید

 13. سلام من دانش آموز رشته انسانی دوازدهم هستم و امسال کنکور دارم اگر خدایی نکرده قبول نشم باید کنکور ۹۹ چیکار کنم چون کتابای سال یازدهم ما با سال یازدهمی های امسال عوض شده و اگه قبول نشم باید کتابای اونا رو بخونم یا کتابای خودم رو من امسال دوازدهم هستم و ترسم اینکه سال ۹۹ برای کنکور مجدد باید کتابای یازدهمی های امسال رو بخونم چون کتاب نظام جدید همش در حال تغییر و کتابای ما هم تغییر کرده برای یازدهمی های امسال

  • سلام فعلا تصمیم مسئولین بر این هست که کنکور ۹۹ فقط از کتب نظام جدید سوال طرح بشه و ما هم نمیدونیم آیا مثل قضیه تاثیر معدل (که از قطعی به مثبت تغییر کرد) این مورد هم امکان تغییر دارد یا خیر. برای کنکور ۹۹ باید بر اساس دروس نظام جدید برنامه ریزی کرد این حالت ریسک کمتری داره.
   ضمنا کتاب های نظام قدیم و جدید مباحث مشترک زیادی دارند.

 14. سلام
  من دانش اموز نظام قدیم هستم سال ۸۸ دیپلم ریاضی گرفتم آیا حق انتخاب در کنکور ۹۸ هست که نظام قدیم یا جدید شرکت کنم؟
  من کارشناسی از پیام نور و کارشناسی ارشد از دانشگاه ازاد گرفتم آیا درصورت قبولی در رشته های پزشکی میتونم در دوره روزانه ثبت نام و تحصیل کنم یا باید شهریه بدم؟
  آیا سال ۹۹ قطعا کنکور فقط نظام جدید خواهد بود که من از الان کتابهای جدید رو تهیه کنم چون کتابهای نظام قدیم رو دارم و در ۶ ماه مسلما پزشکی قبول نمیشم میخوام برای ۹۹ برنامه ریزی کنم؟
  ببخشید خیلی طولانی شد ممنون میشم زود جواب بدین.

  • سلام، جواب سوالات شما:
   ۱- حق انتخاب بین نظام قدیم و جدید رو در کنکور ۹۸ ندارید.
   ۲- پرداخت شهریه یا تحصیل رایگان پزشکی برای شما بستگی به رای نهایی دیوان عدالت اداری داره اما فعلا بر اساس دستور موقت صادره افرادی مثل شما که ورودی سال ۹۷ رشته پزشکی باشند و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هم باشند شهریه پرداخت نمی کنند (شهریه ترم های بعدی بستگی به رای نهایی دیوان عدالت اداری داره و برای شما هم همینطور خواهد بود).
   ۳- در کنکور ۹۹ از کتب نظام جدید سوال طرح میشه (فعلا تصمیم بر این هست) پس بهتره بر این اساس برای کنکور سال ۱۳۹۹ برنامه ریزی کنید و منابع رو تهیه کنید. با این وجود اگر به هر دلیلی تغییری در نحوه برگزاری کنکور ۹۹ ایجاد بشه و مثل کنکور ۹۸ بشه، به احتمال زیاد داوطلبان نظام قدیم اجازه انتخاب دارند. علاوه بر این اکثر مطالب کتاب های نظام قدیم و جدید مشترک هستند (باز هم تاکید می کنم که مورد آخر فقط یک احتمال هست و بهتره بر اساس اظهارات قطعی رئیس سازمان سنجش برنامه ریزی کنید و فکر کنید کنکور ۹۹ فقط یک کنکور و فقط از کتاب های نظام جدید سوال طرح میشه، این حالت ریسک کمتری داره)

 15. آیا داوطلب نظام قدیم (دیپلم ۸۴) می تواند در آزمون سراسری ۹۸ به سوالات نظام جدید پاسخ بدهد؟

 16. سلام خسته نباشید. من کاردانی حسابداری دارم آیا میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ سوال دیگم اینه که اگر بتونم سال بعد کنکور بدم نظام قدیمه با جدید؟ لطفا جواب بدین نمیدونم کتابهای کدام نظام رو بخونم

  • سلام بله میتونید.
   اگر قصد شرکت در کنکور ۹۸ رو دارید کتاب ها و منابع کمک آموزشی نظام قدیم رو تهیه کنید.
   در کنکور ۹۹ فقط از دروس نظام جدید سوال طرح خواهد شد (فعلا تصمیم مسئولین مبنی بر این هست)

 17. سلام و خسته نباشید. من فارغ التحصیل هستم و معدل کتبی نهاییم شانزده و نیم هست. میخواستم در ترمیم معدل دی ماه شرکت کنم که وقتش تمام شده آیا با توجه به این که ثبت نام کنکور بهمن انجام میشه و در اون زمان سوابق رو وارد میکنیم در خرداد ماه امتحان دادن فایده ای داره؟ و آیا این معدل من میتونه باعث بشه که من در رشته ای که میتونستم قبول نشم؟ این دو سوال خیلی برام مهمه واقعا ممنون میشم اگر جواب بدین. ممنون از سایت خوبتون

  • سلام با توجه به مثبت بودن تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ بهتره روی ترمیم معدل تمرکز نکنید. وقتی که تاثیر سوابق تحصیلی مثبت باشه برخلاف تاثیر قطعی حتی با معدل های پایین تر از شما هم میشه رتبه خیلی خوبی کسب کرد. افرادی بودند که با معدل ۱۲ پزشکی دانشگاه های برتر کشور قبول شدند. بهتره همین مدت زمان رو صرف مرور و تست زنی و تسلط بیشتر کنید تا در جلسه کنکور سراسری تاثیر معدل رو جبران کنید.

 18. سلام ببخشید الان اونایی که کنکور میدن چند بار میتونن پشت کنکور باشن و اینکه اگه کسی از کنکور قبول نمیشه باید چکار کنه؟

  • سلام خانم ها محدودیتی برای شرکت در کنکور ندارند. همچنین آقایانی که کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم دارند هم مشکلی برای شرکت مجدد در کنکور (چندسال پیاپی) ندارند.
   اما آقایانی که خدمت سربازی پیش رو دارند با توجه به سقف معافیت تحصیلی و قوانین نظام وظیفه برای تعداد دفعات محدودی قبل از خدمت سربازی حق شرکت در کنکور دارند.
   هر چند راه حل هایی برای شرکت مجدد این افراد در کنکور هم هست، به عنوان مثال میتونن در یک دانشگاه غیرروزانه ثبت نام کنند و همزمان با دوره دانشجویی در کنکور سراسری شرکت کنند.

 19. سلام تاثیر قطعی یعنی فقط نمرات نهایی تاثیر دارند؟ آیا نمرات نوبت اول و مستمر نوبت دوم هم تاثیر دارند؟

 20. سلام وقتتون بخیر
  من سال ۸۲ مدرک پیش دانشگاهی ریاضی گرفتم و بعد در دانشگاه پیام نور لیسانس ریاضی گرفتم و الان برای کنکور تجربی ۹۸ میخونم
  ۱-معدل کتبی دیپلم من خیلی خوب نبود آیا میتوانم انرا ارتقا دهم
  ۲- میتونم بدون تغییر مدرک پیش دانشگاهیم در کنکور تجربی شرکت کنم یا خیر؟
  سپاس

 21. سلام یه سوال خیلی مهمی دارم من دیپلم ریاضی ۸۶ دارم و نمیدونم که در کنکور ۹۷ باید کنکور نظام قدیم را بدم .. ایا ممکن هست که اگر دیپلم مجدد تجربی بگیرم چون دیپلم نظام جدید بهم میدن بتونم کنکور نظام جدید بدم. چون کتابهای نظام جدید برام خیلی راحترند. تو را خدا زود جواب بدید

  • سلام کنکور ۹۷ که برگزار شد.
   اگر منظور شما کنکور ۹۸ هست فقط میتونید نظام قدیم رو انتخاب کنید و در کنکور ۹۹ هم فقط نظام جدید.

 22. سلام خسته نباشید من لیسانس رشته ی مکانیک دارم و میخوام سال ۹۹ تو کنکور تجربی شرکت کنم. برای شرکت در کنکور لازمه ک امتحان نهایی رشته تجربی بدم؟یعنی لازمه دیپلم تجربی بگیرم؟ و اینکه برای ترمیم نمرات چطوری اقدام کنم؟ و چه درس هایی از چه سال هایی باید نمراتشون رو ترمیم کنم؟
  و لطف کنید بفرمایید برای کنکور ۹۹ باید کتاب های چه سال هایی رو مطالعه کنم؟ کتاب های دهم یازدهم و دوازدهم چاپ چه سال هایی؟ لطفا جواب تمام سوال هام رو بدید ممنونم

  • سلام
   برای شرکت در کنکور نیازی به شرکت در امتحانات نهایی نیست،
   یعنی نیازی به داشتن مدرک دیپلم تجربی نیست.
   در صورت مثبت بودن تاثیر سوابق تحصیلی بهتره به جای وقت صرف کردن برای ترمیم، روی تست و تمرین بیشتر برای آزمون کنکور تمرکز کنید، نیازی به ترمیم معدل نیست. اما در صورت قطعی شدن تاثیر معدل قضیه فرق میکنه. اگر قصد ترمیم معدل داشتید دروسی که بصورت نهایی برگزار میشن رو میتونید ترمیم کنید.
   برای کنکور ۹۹ کتاب های دهم دبیرستان چاپ سال ۹۶، یازدهم چاپ ۹۷ و دوازدهم چاپ ۹۸ رو بخونید.

 23. سلام. ببخشید میخواستم بدونم نمرات مستمر هم تو معدل نهایی (که تو کنکور تاثیر داره) موثر هست یا مستمر تاثیری نداره و فقط نمرات برگه امتحانات نهایی تو کنکور تاثیر (۳۰ در صد تاثیر مثبت) داره؟

 24. سلام بنده شرايط بدي دارم لطفا سريع پاسخ بدهيد. من ٢سال هست فارغ التحصيل شدم پارسال تمام كتاب تستهاي نظام قديم را خريدم (باور كنيد هزينه ميليوني شده) به خاطر مشكلات نتوانستم بخوانم امسال بخاطر مشكلات و بيماري مادرم نميتوانم وقت كافي براي خواندن داشته باشم كه پزشكي قبول شوم. تصميم من براي كنكور ٩٩ هست. در همه جا خوانده ام كه ٩٩ فقط نظام جديد هست سوالم اين هست: ايا امكان دارد سازمان سنجش تصميمي كه گرفته و تصويب شده تغيير دهد و به نظام قديميا اجازه دهد كنكور ٩٩ نظام قديم شركت كنن يا نه؟ يا از الان من كتاب هاي تست و درسي نظام جديد را تهیه كنم بخوانم همش استرس دارم هزينه دوباره كنم منابع نظام جديد بخرم ولی قانون را تغيير بدهند بگويند كنكور ٩٩ نظام قديميا ميتوانند كنكور منابع نظام قديم بدهند. من الان بايد چيكار كنم. ممنون ميشوم پاسخگو باشيد.

  • سلام مطمئن ترین کار این هست که منابع نظام جدید رو برای کنکور ۹۹ تهیه کنید.

   • تشكر فراوان به خاطر پاسخگويي سنجيده و سريع تون. پس من با توجه به شرايطم مجبورم هزينه دوباره براي خريد منابع نظام جديد كنم. باز هم ممنونم از سرعت خوب در پاسخگويي. اجرتون با خدا

 25. سلام وقت بخیر اینکه توی مصوبه جدید میگه باید با توجه به ۸۵ درصد سوابق تحصیلی قبولی دانشگاه میشن یعنی چی؟

  • سلام یعنی تقریبا همین درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باید بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باشه که الان همینطور هم هست چون این رشته ها چندان پرمتقاضی نیستند.
   رقابت اصلی داوطلب ها در رشته های پرطرفدار هست (مثل پزشکی، داروسازی و …) که فعلا با آزمون هستند

 26. سلام تو سایت سنجش و طبق اطلاعیه ی رسمی سازمان سنجش برای کنکور ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی بود ولی با اعتراض داوطلبان این تصمیم توسط نمایندگان مجلس عوض شد و تاثیر معدل به صورت مثبت اعمال خواهد شد؛ پس چون تعداد داوطلبین نظام قدیم زیاده با توجه به اعتراض داوطلبان این تصمیم هم میتونه تغییر کنه و مثل دهه هشتاد تا سه سال کنکور برای نظام قدیمها (۱۴۰۰) برگزار بشه!!!

  • بزرگوار فكر نكنم سازمان سنجش قانون گذاشته كنكور ٩٩ فقط فقط نظام جديد بزگزار ميشه لغو كنه اينجور با سرنوشت هزاران نفر بازي ميشه. من خودم سربازم و با تعداد زيادي از دوستام براي كنكور ٩٩ که نظام جديده ميخونيم.ب ي عدالتي ميشه قانون رو عوض كنن ما كلي هزينه كتاب و كلاس ميديم و در اخر اينكه لغو تاثير قطعي معدل اينقدر سر نوشت ساز نبوده ك شما دارين مقايسه اش ميكنيد با قانون كنكور ٩٩ كه فقط نظام جديده و انتظار دارين كه قانون لغو بشه تكليف ما چ خواهد شد و از زماني كه اعلام شد تاثير معدل قطعي هس طي چندماه اعتراض گذاشته شد و قانون عوض شد ولي براي كنكور ٩٩ كه فقط نظام جديد هست از أرديبهشت ٩٧ اعلام كردن و چندين ماه میگذره و فانون عوض نشده پس مطمعنا كنكور ٩٩ فقط نظام جديده.با ارزوي موفقيت

   • وقت بخیر اگه شما نظام جدید میخونی که دیگه مشکلی نداری ولی خیلیا هستن توان خرید کتاب و جزوه و کتاب تست و کلاس رو ندارن اگه بعد کنکور ۹۸ برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کردن که از شما چیزی کم نمیشه شما همون جدید رو بدید از طرفی تعداد داوطلبین نظام قدیم زیاده بعد کنکور ۹۸ باز اعتراض میدن که مثل دهه ی هشتاد سه سال برای ما کنکور برگزار کنید

  • اگه سايت سنجش رو مطالعه كنيد متوجه ميشين كه گفتن پيش بيني شده تعداد شركت كننده هاي نظام جديد بيشتر از قديمه. پس اينكه نظام قديم بيشتره واقعا اشتباهه و اميدوارم براي كنكور ٩٩ سازمان سنجش اين امكان رو به نظام قديميا بده كه حق انتخاب داشته باشن كه خودشون انتخاب كنن با منابع نظام جديد كنكور بدن يا با نظام قديم در اين صورت حق بچه هاي نظام قديم كه كنكور ٩٨ ميدن و بچه هاي نظام قديم مثل خودم كه از الان براي سال ٩٩ نظام جديد ميخونن ضايع نخواهد شد. البته ناگفته نماند مطالب نظام جديد نسبت ب قديم كم حجم تر و آسون تره. با ارزوي موفقيت

   • ان شاالله ک همینطور باشه سازمان سنجش فرصت جبران برای نظام قدیم ها بدن و همچنین حق انتخاب بدن تا هم کسایی ک توان مالی برای خرید منابع نظام جدید رو ندارن حقشون ضایع نشه و هم نظام قدیم هایی ک هزینه گذاشتن منابع جدید خریدن حق اونا هم ضایع نشه اینطوری نه سیخ میسوزه نه کباب

 27. سلام آیا کنکور ۹۹ بطور قطعی فقط از نظام جدید سوال طرح میشه یعنی احتمال داره دو نظام سوال طرح بشه مثلاً ببینن تعداد پشت کنکوری نظام قدیم بیشتره بعد دو نظام سوال طرح کنند؟

 28. سلام من سال ۸۹ دیپلم گرفتم؟ نظام قدیم حساب میشم؟
  یعنی سازمان سنجش دو جور سوال میگیره و سوالات نظام جدیدی ها و نظام قدیمی ها برای کنکور ۹۸ فرق داره؟

 29. سلام مطمئنین که کنکور۹۹ داوطلبان نظام قدیم میتونن شرکت کنن؟ اخه مشاورا میگن دهه هشتاد تمدید شده اونوخت ما اگه الان نظام جدید بخونیم واسه کنکور۹۹ باز اجازه ندن بگن نظام قدیم شرکت کنین که بدبخت میشیم. من رشتم انسانی بوده میخام تجربی شرکت کنم ب نظرتون جدید بخونم یا قدیم؟ چون که میخام کلاسای خصوصی بگیرم هزینه خیلی بالاس و خیلی مهمه که کدومو بخونم عرض کردم. ببخشید طولانی شد

  • سلام به حرف هر مشاور یا مشاورنمایی توجه نکنید
   ملاک اطلاعیه رسمی سازمان سنجش آموزش کشور هست که در سایت رسمی این سازمان منتشر شده
   کنکور ۹۹ از کتب نظام جدید سوال طرح میشه و همه داوطلبانی که شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در کنکور رو دارند میتونن ثبت نام کنند اما همه باید کتاب های نظام جدید رو بخونن (فعلا تصمیم مسئولین مبنی بر این هست)

 30. سلام وقت بخیر
  میخاستم ببینم در کنکور ۹۹ هم مثل ۹۸ هیچ ظرفیت مجزایی برای پذیرش کنکوری های جدید و پشت کنکوری ها وجود نداره؟

  • سلام
   وقت شما هم بخیر
   در کنکور ۹۹ فقط یک آزمون برگزار میشه که اونم براساس کتاب های نظام جدید هست. سوالات یکی هست پس ظرفیت هم مجزا نخواهد بود.

 31. سلام خسته نباشید من معدل کتبی ام ۱۴/۱۲ است آیا رشته خوب قبول میشم؟؟؟ نظام قدیمم

 32. سلام خداقوت مشاوراي خوب من ميخوام كنكور ٩٩ تجربي شركت كنم طبق گفته شما كتاب و منابع نظام جديد رو تهبه كردم.براي ترميم معدل شهريور و دي ماه ٩٨ ميتواتم شركت كنم..ايا سوالات امتحان ترميم معدل از منابع جديد است.؟ممنون ميشنوم جواب بدهين اميد ما بچه هاي شهردورافتاده شما هستين اگر هنوز چيزي مشخص نشده نظر شخصي خود را بفرماييد.

 33. سلام خسته نباشيد ببخشيد من ميخوام دي ماه ترميم معدل انجام بدم بعد از يه طرف استرس دارم امتحاناتش با امتحانات پايان ترم دانشگاهم يكي باشه از طرف ديگه واسه هر ١٠ تا درس رفتم درخواست دادم از زبان كه ١٩ شدم تا فيزيك كه ١٧ شدم و حتي زمين كه اصلا نميخوام تو كنكور بخونمش بعد همش استرس دارم نمراتم كمتر از نمرات نهايي قبليم بشه اگه همچين اتفاقي بيوفته نمرات جديد رو تاثير ميدن يا اوني كه بهتره؟؟

  • سلام هر کدام از نمرات که بهتر باشند همون نمرات تاثیر دارند
   در هر درس اگر نمره ثبت شده در کارنامه دیپلم شما بهتر باشه این نمره تاثیر داره در غیر اینصورت نمره جدید (ترمیم) رو تاثیر میدن

 34. سلام خداقوت مشاوراي خوب صد.اول از همه يتان سپاسگزارم ك من سرباز رو با سريع جواب دادن ب سؤالام خوشحال كردين .من باز عذر خواهي ميكنم اينهمه سوال ميپرسم متاسفانه در شهركوچك و دورافتاده من كه جز مناطق ضعيف هست إمكانات و مشاور خوب نيس سوال بپرسم.سوال ايندفعه من در مورد ترميم معدل براي كنكور ٩٩هست.بعداز اينكه گفتين براي ٩٩نظام جديد بخوانم.سوالم اين هست ايا براي كنكور ٩٩نيز ترميم معدل هست.؟اگر هست من شهريور يا دي ماه ٩٨در ترميم معدل شركت كنم(ب دليل سربازي إمكان ندارد زود شركت كنم) سوالات امتحان از كتابهاي نظام جديد هست.كتاب نظام جديد بخوانم براي ترميم معدل ؟دعاگوي شما ميشم زود جواب بدين.باز هم ممنونم خدا خيرتون بده

 35. سلام خسته نباشين من سربازم كه امروز ديدم اينقد زود جوابم رو دادين بعد مدتها لبخند رو الان اومد. خدا خيرتون بده ان شاا… كه اينقد زود جوابم رو دادين باورم نميشد اينقد زود جواب بدين. پس من واس كنكور ٩٩ كتاب درسي و تست جديد ميخونم .ممنون ازتون خداقوت

 36. سلام من سربازم كمكم كنيد ميخوام كنكور ٩٩ تجربي بدم ميخوام هزينه كنم كتاب بخرم كتابهاي درسي و تست نظام جديد بخرم؟ (امكان داره قانوني ك تصويب شده كنكور ٩٩ فقط نظام جديده لغو بشه) اخه ميترسم لغو شه بدبخت شم اين همه هزينه كتاب نظام جديد ميكنم. منابعاي كدوم نظام بگيرم

 37. سلام خداقوت بابت مطالب خوبتون.من سربازم توروخدا كمك كنيد و سريع جوابم رو بدين.من ميخوام كنكور ٩٩تجربي شركت كنم ميخوام هزينه كنم كتاب بخرم كتابهاي درسي و تست كدوم نظام رو بخرم؟؟؟ميدونم گفتن كنكور ٩٩نظام جديده ولي استرس دارم اين قانون حذف بشه ك براي٩٩نظام قديميا و جديد بايد مثل سال٩٨جدا امتحان بدن.بنظرتون ممكنه اين قانون با اينك تصويب شده لغو بشه توروخدا ب قران قسم كمكم كنيد من كتابهاي درسي و تست كدوم نظام رو بخرم.با تشكر

  • سلام
   طبق این قانون کنکور ۹۹ فقط بر اساس نظام جدید خواهد بود
   لطفا فقط روی درس هاتون تمرکز کنید به این اما و اگر ها توجه نکنید

 38. سلام یه سوال داشتم واقعا گیج شدم کنکور ۹۸ چطور برگزار میشه! جدیدن شنیدم میخوام اون هایی که معدل خوب دارن حق شرکت در کنکور رو داشته باشن!! اگه اینطوریه دیگه چرا درس بخونم! لطفا جواب بدین برام خیلی مهمه جواب شما

  • سلام به این شایعات نه توجه کنید و نه دامن بزنید.
   قراره تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ مثبت بشه و معدل چندان مهم نیست

  • سلام من سال ۹۰ در رشته ریاضی فارغ التحصیل شدم و امسال هم در رشته کارشناسی ارشد معماری فارغ التحصیل شدم و دارم واسه کنکور ۹۹ آماده میشم که فقط از رو علاقه ی شدیدی که به پزشکی دارم میخوام کنکور تجربی بدم ولی امروز شنیدم اونایی که نمرشون ۲۰ هست میتونن از رشته های عالی قبول بشن به نظرتون من واسه کنکور اماده بشم یا دیگه نیازی نیس؟ بد جوری ناامید شدم

   • سلام به این حرفها و شایعات بی پایه و اساس توجه نکنید
    ان شا الله تاثیر معدل در کنکور مثبت خواهد بود و از نظر سوابق تحصیلی ضرر نخواهید کرد

 39. سلام، بنده کارشناس ارشد معماری دارم سال ۹۴ و متولد ۶۲ هستم دیپلم کاردانش معماری سال ۷۹ برای کنکور تجربی من نظام قدیم محسوب میشم؟ و منابع رو از کجا میتونم تهیه کنم؟

  • سلام بله نظام قدیم هستید
   کتاب های درسی و کمک درسی نظام قدیم رو از کتابفروشی ها میتونید تهیه کنید
   از طریق سایت های فروش کتاب هم میتونید کتاب بخرید

 40. سلام
  دارای مدرک کارشناسی حسابداری هستم. دیپلم تجربی سال ۹۱_۹۰ پیش دانشگاهی ۹۲_۹۱ جزء نظام قدیم محسوب میشم یا جدید؟ کدوم منابع درسی رو باید بخونم؟ ایا میتونم کنکور انسانی شرکت کنم؟

 41. سلام مجدد. ببخشید کسیکه میخواد توی کنکور ۹۸ نظام قدیم شرکت کنه، منابع چه سالهایی رو باید بخونه؟ مثلا کتابهای مقطع پیش دانشگاهی چاپ چه سالی رو باید بخونه؟

  • سلام
   فیزیک سال اول دبیرستان چاپ سال ۹۳
   سال دوم دبیرستان چاپ سال ۹۴
   سال سوم دبیرستان چاپ سال ۹۵
   سال چهارم دبیرستان چاپ سال ۹۶

 42. با سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی برق هستم و خواستار شرکت در آزمون سراسری تجربی هستم.چون به پزشکی علاقه خاصی دارم
  بنده فارغ التحصیل ۱۳۸۰ می باشم
  در حال حاضر ۳۴ سال سن دارم.
  به نظر شما صلاح میبینین شرکت کنم

  • سلام
   این سوال کاملا به شرایط هر شخص بستگی داره حکم کلی نمیشه داد
   سن فقط یک عامل هست اما چون خودتون بحث سن رو مطرح کردید میگم:
   داوطلب میشناسم تقریبا در سن شما (کمی کمتر) شروع به مطالعه برای کنکور کرد پزشکی قبول شد ولی اتفاقاتی براش افتاد که از یک سری جنبه های شخصی زندگیش خیلی ضرر کرد.
   و برعکس کسانی هم بودن از سنین شما و حتی بالاتر شروع به خواندن پزشکی عمومی کردن و خیلی خیلی هم موفق بودند مثل پروفسور توفیق موسیوند مخترع اولین قلب مصنوعی جهان که در میانسالی وارد رشته پزشکی عمومی شد.
   همه چیز به خود شما بستگی داره نمیشه نسخه کلی داد

  • سلام دوست عزیز بنده هم همسن شما و مهندس مکانیک هستم و قصد شرکت در کنکور تجربی برای رشته پزشکی را دارم. اگر ممکنه ادرس ایمیلتون رو به من بدهید تا برای تهیه منابع و معرفی کتابهای نظام قدیم و دیگر مسائل بتونیم به همدیگه کمک کنیم. ممنون میشم

 43. سلام من منابع نظام جدید رو دارم و چون دیپلمم سال ۸۵ بوده باید نظام قدیم شرکت کنم. همین کتب که دارم رو بخونم؟ یا باید نطام قدیم گیر بیارم؟ زیست پیدا میکنم ولی بقیه رو نه،

 44. سلام …خسته نباشید
  نتیجه ی تلاش برخی نمایندگان برای تغییر تاثیر قطعی معدل به تاثیر مثبت مشخص نشد؟
  یا هنوز قطعیه؟

 45. سلام وقت بخیر من نظام قدیم هستم ولی میخوام کتاب های نظام جدید روبخونم میتونم کنکور نظام جدید روشرکت کنم؟ حق انتخاب داریم؟

 46. توی سایت سازمان سنجش اومده : دانش‌آموزان ديپلم فني و حرفه‌اي و كارودانش مي‌توانند در آزمون سراسري شركت كنند. اين دانش‌آموزان در صورت تمايل به اعمال سوابق تحصيلي بايستی در امتحان نهايي دروس شاخه نظري گروه آزمايشي مربوط شركت كنند، در غيراينصورت مشمول اعمال سوابق تحصيلي نيستند و نمره آزمون سراسري ملاك عمل است.
  اما راجب تاثیری معدل فوق دیپلم حرفی زده نشده! میشه بفرمایید برای اطلاع بیشتر در این مورد کجا رو باید مطالعه کنم؟

 47. من لیسانس مامایی روزانه کنکور ۸۵ هستم و الان ۳۱ ساله و کارمند رسمی بیمارستانم میتونم دوباره کنکور بدم؟ ایا برای رشته پزشکی باید شهریه بدم

 48. سال ۹۲ دیپلم انسانی هستم آیا میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ و واسه کنکور ۹۸ منابع جدید رو بخونم یا قدیم؟

 49. با سلام
  افرادی که دیپلم سال ۸۲ گرفتن اجازه شرکت در کنکور نظام جدید دارند؟ یا حتما باید دروس نظام قدیم مطالعه کنند و در کنکور نظام قدیم شرکت کنند؟

 50. سلام چنانچه کلا نظام قدیم رو بردارن بچه های نظام قدیم میتوننن تو نظام جدید شرکت کنن؟ یا کلا دیگ حق کنکور ندارن؟

 51. ببخشید من انقد سوال میپرسم ، من اگه بخوام توی طرح ترمیم معدل شرکت کنم با توجه به اینکه نطام قدیم هستم، اونوقت میتونم کنکور ۹۹شرکت کنم؟ یا دیگه نمیتونم؟ فقط یک بار کنکور دادم اونم سال ۸۷

 52. سلام وقت بخیر، من دیپلم رو در سال ۸۷ در رشته ریاضی گرفتم لیسانس ای تی رو از پیام نور سال ۹۲ گرفتم حالا من باید نطام قدیم شرکت کنم؟ و اینکه معدلم تاثیر داره؟ و سالات اگر از اخرین سال چاپ میشن دیگه چرا منابع قدیم رو بخونم؟

 53. سلام من داوطلب نظام قدیم هستم و تازه با منابع خوب اشنا شدم ایا کنکور نظام قدیم تا سه سال احتمال برگزاریش هست؟؟

  • سلام فعلا اعلام شده که فقط کنکور ۹۸ از دروس نظام قدیم برای داوطلبان نظام قدیم سوال طرح خواهد شد و از سال ۹۹ و سالهای بعد برای همه داوطلبان کنکور فقط از کتاب های نظام جدید سوال طرح خواهد شد.

 54. سلام. من میخوام واسه تدریس خصوصی آماده بشم حالا مشکلم اینه ک کتب های فیزیک و ریاضی خیلی تغییر کرده؟ حتما باید کتب جدید تهیه کنم؟

  • سلام اگر منظورتون تدریس به داوطلبان نظام جدید هست باید کتاب های جدید رو تهیه کنید چون نسبت به نظام قدیم هم حذفیات و هم تغییراتی داشتند

 55. سلام من سال ۸۷ کنکور دادم چند سوال دارم
  اول اینکه ایا من نظام قدیم هستم
  تاثیر معدل برای من چگونه هست
  طرح ترمیم معدل چیه

  • سلام نظام قدیم هستید
   فقط سوابق تحصیلی دیپلم برای شما موثر خواهد بود
   طرح ترمیم معدل برای کسانی است که در یک یا چند درس نمره ۲۰ ندارند و اجازه دارند یک بار مجددا در امتحانات نهایی شرکت کنند اگر نمره بهتری کسب کردند این نمره در کنکور تاثیر داده خواهد شد، در غیراینصورت نمره قبولی تاثیر داده خواهد شد

 56. با سلام
  اولا ممنون بابت مطالب مفیدتون
  دوم اینکه یک سوال ایا من که معدل کتبیم تقریبا ۱۰ هست شانسی واسه کنکور اونم رشته خوب دارم ؟

 57. سلام
  من داوطلب نظام قدیم هستم میخوام با کتابای نظام جدید کنکور بدم. سال ۹۹ دیگه حتما میتونم این کارو انجام بدم؟

 58. سلام من مدرک کارشناسی روزانه دارم و کارشناسی ارشدم در دانشگاه غیرانتفایی بوده آیا امکان شرکت دوباره در کنکور را دارم میتونم در صورت قبولی مجددا در دوره روزانه درس بخوانم؟ ممنون

  • سلام فعلا با دستور موقت دیوان عدالت اداری میتونید
   اما برای کنکور ۹۸ باید منتظر صدور رای نهایی دیوان عدالت اداری باشید.
   نیاز به شکایت کردن جدید هم نیست چون به تعداد کافی شکایت انجام شده و رای که صادر بشه برای همه ارشدهاست
   اگر رای نهایی هم مثل دستور موقت باشه میتونید روزانه رایگان تحصیل کنید

 59. سلام وقت بخیر دانش اموزان نظام قدیم توانایی مالی برای خرید کتاب های نظام جدید را ندارند؛ ایا امکان برگزاری کنکور برای نظام قدیم ها تا سال ۱۴۰۰ وجود دارد؟ چقدر احتمال داره؟

  • سلام دوست عزیز
   طبق گفته فعلی سازمان سنجش فقط ۹۸ دو کنکور نظام جدید و قدیم برگزار میشه و از سال ۹۹ فقط کنکور نظام جدید برگزار میشه
   احتمالش ضعیفه
   پیروز باشید

 60. سلام خسته نباشید؛
  میخواستم بدونم با مدرک نظام قدیم آیا میتوان در کنکور نظام جدید سال ۹۸ شرکت کرد یا خیر؟ و برای کنکور های ۹۹ و ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

 61. سلام ایا امکانش هست تا سال۱۴۰۰برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کنند؟چقدر احتمالش هست؟

 62. سلام من آخرین بار سال ۹۵ کنکور دادم و دانشگاه دولتی قبول شدم دو سال زبان خوندم و الان میخوام انصراف بدم و دوباره بخونم برای کنکور ۹۸ من با کنکور نظام قدیم هستم یا جدید؟

 63. سلام
  من فوق دیپلم برق دارم میخواستم بدونم میتونم داخل کنکور ۹۹ یا ۱۴۰۰ تجربی شرکت کنم و رشته های پزشکی قبول بشم و آیا هیچ مشکلی نداره؟ ممنونم اگه پاسخ بدید.

 64. سلام می خواستم بدونم با دیپلم فنی حرفه ای و پیش انسانی میتونم کنکور تجربی بدم؟ و اینکه شانسی برای قبولی تو رشته های برتر دارم؟

 65. سلام من الان دانشجو هستم و میخوام ۲ سال دیگه کنکور بدم حالا سوالم اینه ک اصلا امکانش هست؟ میدونم ک باید منابع جدید رو بخونم ولی ایا باید امتحان کتاب های جدید رو هم بدم یا با دیپلم خودم هم میتونم در کنکور نظام جدید شرکت کنم؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  • سلام بله اگر تا اسفند ۹۸ دانشجوی روزانه نباشید (دانشجوی غیرروزانه باشید یا اگر روزانه هستید فارغ التحصیل یا انصراف داده باشید) میتونید در کنکور ۹۹ ثبت نام کنید و نیازی به گرفتن دیپلم جدید نیست.

 66. سلام دیروز سازمان سنجش تاثیر معدل رو ۲۰ درصد قطعی اعلام کرد و به اعتراص دانش اموزان بی توجه بود ایا امکان لغو این مصوبه و برگزاری کنکور برای نظام قدیم ها تا سه سال اینده امکان پذیره؟

  • سلام، دکتر قاسم احمدی لاشکی نماینده مجلس و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفتند که بعد از تعطیلات و شروع به کار مجلس طرح دو فوریتی برای اصلاح این قانون به مجلس تقدیم خواهند کرد. ایشان از مخالفان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور هستند.

 67. سلام من معدلم ۱۹٫۶۴ هست و پنج تا از درسام ۲۰ نیست برای گرفتن ۲۰ درصد تاثیر قطعی باید واسه ترمیم معدل برم راستی همین ۲۰ درصد کافیه

  • سلام اگر تراز کنکور شما که با توجه به درصدهای آزمون تستی محاسبه میشه بالا باشه در این حالت حتی با معدل ۲۰ هم نسبت به کسانی که تاثیر سوابق تحصیلی براشون لحاظ نمیشه و همون درصدها رو دارند ضرر خواهید کرد. اما با این حال برای اینکه بیشتر متضرر نباشید سعی کنید همه درسهاتون ۲۰ باشند

 68. سلام. خواستم بپرسم من لیسانس برقم و حالا میخوام برا تجربی امتحان بدم. آیا میتونم یا نه؟ یعنی اگه بتونم کنکور بدم انتخاب باخودمونه که نظام قدیم یا جدید انتخاب کنیم؟

 69. با سلام و سپاس از سایت خوب شما. بنده هم لیسانس و هم فوق لیسانس رو در دانشگاه دولتی روزانه رشته ریاضی خوندم تمام شده. میخواستم بدونم برای سال ۹۸ میتونم رشته های پیراپزشکی مثل رادیولوزی یا فیزیوتراپی یا دندانپزشکی و داروسازی رو روزانه و بدون شهریه بخونم؟ اگر باید شهریه بدم شهریه معادل شبانه هست یا پردیس؟ سپاسگزارم

  • سلام فعلا با دستور موقت دیوان عدالت اداری فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد میتونند رایگان این رشته ها رو بخونند اما نتیجه نهایی بستگی به رای نهایی دیوان عدالت اداری داره که احتمالا تا قبل از مهرماه ۹۸ رای صادر بشه و تکلیف فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد متقاضی تحصیل مجدد در این رشته ها مشخص بشه.

 70. سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم این موضوع صحت داره که توی انتخاب رشته ی کنکور ۹۸ ۳۰ درصد از نظام قدیم برمیدارن ۷۰ درصد از نظام جدید. من این موضوع رو از خیلی جاهای دیگه هم شنیدم. ممنون می شم اگه جواب بدید.

 71. سلام مجدد؛ ایا امکان تجدید نظر دکتر خدایی وجود داره ک ایشون بگن تا ۱۴۰۰ برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کنند؟ کی اطلاع دقیق میدن؟ والا یک سال انصاف نیست

  • دکتر خدایی به تنهایی تصمیم نمی گیرند اما آخرین اظهارات ایشان این بوده که فقط سال ۹۸ دو دفترچه مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار خواهد شد.

 72. سلام چقدر احتمالش هست ک تا سال ۱۴۰۰ برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کنن؟ انصاف نیست که فقط یک سال کتابای خودمونو بخونین بعدش نظام جدید بخونیم برای ۹۹ و۱۴۰۰ پس تکلیف این همه داوطلب نظام قدیم چی میشه؟

  • سلام درصد دقیق احتمال رو نمیشه پیش بینی کرد
   اوایل دهه هشتاد سه سال دو کنکور برگزار شد
   اما امسال رئیس سازمان سنجش گفتند که فقط ۹۸ دو کنکور برای نظام قدیم و جدید برگزار میشه و از سال ۹۹ به روال سابق برخواهد گشت. فعلا باید به همین گفته ایشان استناد کنیم.

 73. سلام با توجه به تعداد بالای داوطلبین نظام قدیم ایا امکانش هست همانند سال ۸۱ تا ۸۳ که سه سال کنکور برای نظام قدیم ها برگزار کردند برای ما هم تا سال ۱۴۰۰ کنکور مستقل برگزار بشه؟ واقعا فرصت یک ساله یعنی فقط کنکور ۹۸ خیلی کمه

 74. سلام خواستم بدونم من بامعدل دیپلم۱۷٫۹۶اگرتاثیرمعدل قطعی بشه با چه درصدهایی میتونم پزشکی یا دندانپزشکی قبول شم؟

  • سلام این رو واقعا از الان نمیشه پیش بینی کرد
   و اینکه اصلا با این معدل در صورت قطعی بودن تاثیر امکان قبولی پزشکی و دندانپزشکی هست یا نه

 75. سلام با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید من میخوام سال بعد ینی سال نود و هشت کنکور انسانی بدم ایا این درسته ک سوابق تحصیلی ما قراره لحاظ نشه؟؟ و از نظام قدیم تنها سی درصد پذیرفته میشن؟؟ چون من قراره انصراف بدم از شبانه و بشینم بخونم برای فرهنگیان

 76. سلام…من امسال با اینکه بخاطر بعضی دلایل نتونستم برای کنکور بخونم رتبه ۶۰۰۰ تو زبان آوردم ولی متاسفانه هیچی قبول نشدم…میخواستم بپرسم به نظرتون بمونم پشت کنکور بهتره یا تو تکمیل ظرفیت امسال شرکت کنم و اگه قبول شدم برم؟
  چون فکر میکنم اگه پشت بمونم و بخونم میتونم رتبه بهتری نسبت به امسال کسب کنم…با اینکه واسه امسال نخونده بودم ۶۰۰۰ آوردم بخونم رتبم بهترم میشه
  و یه سوال دیگه اینکه علت قبول نشدنم رو فکر میکنم اشتباه تو ثبت انتخاب رشتمه…راهی هست که متوجه بشم دلیلش واقعا چی بوده؟من فقط زبان میخواستم و زبان انتخاب کردم و فقط سراسری و پیام نور زدم ولی حتی از پیام نور هم قبول نشدم…معلمام حتی میگفتن فرهنگیان هم قبول میشم ولی نشدم

 77. سلام من امسال تازه کنکور تجربی دادم قبول نشدم میخواستم بدونم که برای قبولی در منطقه ۳ با سهمیه ۵ درصدی ایثار گران باید چه درصد های رو در کنکور ۹۸ از درس ها بزنم تا بزشکی قبول شوم واین که ایا معدل دیبلم که ۱۶٫۸۳ است در کنکور ۹۸ برام تاثیر دارد یا نه؟ باتشکر منتظر جواب هستم

  • سلام در کنکور ۹۶ و ۹۷ درصدهای لازم برای قبولی پزشکی در سهمیه پنج درصدی با سهمیه مناطق اختلاف چندانی نداشت. برای کنکور ۹۸ بستگی داره مصوبه مجلس نهایتا چطور باشه و به چه نحوی اعمال بشه.
   معدل اگر تاثیر قطعی باقی بمونه قطعا تاثیر داره و این معدل برای قبولی پزشکی پایینه. اما اگه تاثیر قطعی لغو و تبدیل به مثبت بشه با درصدهای بالاتر در کنکور میشه جبرانش کرد

 78. میخواستم بدونم برای قبولی در رشته دندانپزشکی هر درس رو باید چند درصد بزنم، با سهمیه منطقه ۳، فرق نمیکنه کدوم دانشگاه یا شهر. ممنون میشم جواب بدین

 79. سلام مشخص شد که آیا نظام قدیم ها حق انتخاب دارن که تو نظام جدید شرکت کنند یا قدیم؟

 80. یعنی خیالمون راحت باشه که ۹۸ نظام قدیم برگزار میشه؟ و این که من شنیدم دیگه تاثیر معدل قطعی نیست به صورت مثبته. از جای معتبری هم شنیده بودم که تاثیر قطعی تکذیب شده

  • بابت دو کنکور ۹۸ خیالتون راحت باشه
   اما مورد دوم تا این لحظه هنوز لغو نشده
   جلسه شورا که در این باره خواستند تصمیم گیری کنند به تعویق افتاد

 81. سلام خسته نباشین
  من دیپلممو سال ۸۶ گرفتم میخواستم ببینم اگه بخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم میتونم نظام جدید امتحان بدم؟

 82. سلام من دیپلم تجربی فارغ التحصیل ۷۴ هستم برای کنکور تجربی سال ۹۸ کتابهای درسی نظام قدیم را باید بخونم؟ لطفا سال انتشار شون را هم بفرمایید

 83. با دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی میشه کنکور تجربی شرکت کرد؟
  با تشکر

 84. من فوق دیپلم it دارم و امسال یعنی ۹۷ کنکور انسانی دادم و رشته ی مورد نظرم رو قبول نشدم و سال بعد دوباره میخوام کنکور بدم، باید همون کتاب های نظام قدیم رو بخونم یا نظام جدید؟ چون میخوام شروع کنم به خوندن و میخوام مطمئن شم. ممنون میشم جواب سوالمو بدین

 85. سلام دیپلم سال ۸۳ هستم میخواستم در کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم باید کدوم کتابا رو بخونم؟ نظام قدیم و جدید یعنی چه؟ معدلم هم لحاظ نمیشه؟

  • سلام شما نظام قدیم هستید
   کتاب های پیش دانشگاهی چاپ ۹۶
   سال سوم چاپ ۹۵
   سال دوم چاپ ۹۴
   و فیزیک سال اول چاپ ۹۳ رو بخونید.
   معدل برای شما لحاظ نمیشه

 86. سلام
  خواستم بدونم کنکور اگر دو کنکور باشه نفرات برتر از کدوم کنکور انتخاب میشند؟ نظام قدیم یا جدید؟

  • سلام هنوز مشخص نیست
   اگر تفکیک ظرفیت پذیرش بین دو گروه صورت نگیره رتبه های برتر ممکنه نظام قدیم یا جدید یا ترکیبی از این دو گروه باشند

 87. ممنون از دکتر سبطی
  و سایت مشاوران ۱۰۰ برای نشر حقایق …

 88. با سلام و خسته نباشید بنده لیسانس عمران را از دانشگاه دولتی و روزانه در سال ۹۳ گرفتم، ایا میتونم در رشته ی تجربی در صورت قبول در پزشکی یا پیراپزشکی در دانشگاه روزانه دوباره تحصیل کنم؟

 89. من دانش اموز نظام قدیم هستم، ایا در کنکور ۹۸ حق انتخاب هست که کنکور نظام جدید یا قدیم را بدهیم؟

 90. ببخشید اگر بخوام برای کنکور امسال رتبه خوبی بیارم بیشتر باید روی چه درسهایی متمرکز باشم؟

 91. ببخشید یعنی من اگه امسال شبانه برم یه سال دیگه کنکور دادم میتونم روزانه دولتی برم؟ممنون از پاسخگوییتون

 92. من اگر امسال در کنکور سراسری روزانه قبول بشم و نرم اگه یه سال دیگه کنکور قبول شدم میتونم روزانه دولتی برم؟ لطفا پاسخ بدید. همین شرایط برا شبانه دولتی هم توضیح بدید

 93. سلام ببخشید می خواستم بدونم ما ها که نظام قدیمیم کنکور ۹۸ برامون خیلی سختتر از ۹۷ میشه ؟
  یعنی برایه رشته پرستاری درصدامون باید بیشتر از اونی باشه که ۹۷ قبول میشیدیم؟؟؟؟
  اصلا می تونیم امید داشته باشیم که ساله بعد رتبه ی بهتری بیاریم؟

  • سلام امید که هست
   اما احتمالا با توجه به روند صعودی تعداد داوطلبان کنکور تجربی درصدهای لازم برای قبولی در کنکور ۹۸ نسبت به ۹۷ بالاتر خواهند بود (البته به میزان سختی سوالات هم ربط داره)

 94. سلام
  من سال ۸۴ دیپلم گرفتم میخوام از الان به مدت ۲ یا ۳ سال بخونم و خودمو برا کنکور تجربی ۹۹ و ۱۴۰۰ آماده کنم نمیدونم چه منابعی رو بخونم نظام جدید یا قدیم؟ ممنون!
  (اگه مشخص نیست نظر شخصی خودتون رو بدید)

  • سلام رئیس سازمان سنجش اعلام کرد که کنکور ۹۹ و سال های بعد فقط از کتب نظام جدید سوال طرح میشه. بنابرین منابع نظام جدید رو بخونید

 95. سلام مرسی از سایت مفیدتون سوالی دارم درسته میگن کنکور ۹۸ ظرفیت ها ۷۰-۳۰ میشه وبرای قبولی تو رشته پیراپزشکی باید تراز خیلی بالایی داشت؟؟

  • هنوز سازمان سنجش در این مورد تصمیم نگرفته
   متاسفانه بعضی کانال ها یا سایت ها عمدا یا سهوا (از روی ناآگاهی) این درصدبندی ها رو بیان می کنند و همه با توجه به درصد بندی کنکور دهه هشتاد هست.
   به این شایعات توجه نکنید

 96. سلام ببخشید . شما پیشنهادی درباره استفاده از کتاب های کمک آموزشی ، کلاس کنکور ، دی ویدی های آموزشی برای من که از درس ده سال دور بودم دارید. خیلی از مطالب سایت مفید شما استفاده میکنم. در یکی از سایت ها نوشته بود که سال ۹۹ دو کنکور برگزار میشه و دیگه نظام قدیم نیست. شما اطلاع دارید که من اگه سال ۹۹ بخوام کنکور بدم چه کنکوری باید شرکت کنم.

  • سلام طبق اخرین اظهارات رئیس سازمان سنجش کنکور ۹۹ به روال سابق برخواهد گشت. یعنی فقط ۹۸ دو سری سوال طرح میشه.
   درمورد کلاس کنکور و دی وی دی هم اگر نیاز داشته باشید بهتره استفاده کنید اما نه هر کلاس و نه هر دی وی دی که بیخودی وقت شما رو تلف کنه. در قسمت جستجوی سایت مشاوران ۱۰۰ یا با کلیک روی منو میتونید مطالب مربوط به کلاس کنکور و دی وی دی ها رو مطالعه کنید و اگر خواستید برای ثبت نام کلاس خصوصی یا خرید دی وی دی هم اقدام کنید.

 97. ممنون از مطلب بدردبخورتون،ولى يه سوال كمى نا واضح موند كه نظام قديمى ها هم تاثير معدل دارن؟ خصوصا تو مورد من كه ديپلم رياضى دارم و ٩٤ آزمون دادم و تصميم دارم ٩٨ كنكور انسانى بدم، اول اينكه تاثير معدل دارم يا نه بعد اينكه بايد با نظام جديد بخونم يا قديم؟ ممنون از پاسخگوييتون

 98. سلام خسته نباشین من میخوام فقط برای کنکور زبان بخونم ولی رشته ام تجربی ممکن هست که کنکور زبان یکدفعه حذف بشه برای ما نظام جدیدی ها ؟

 99. ببخشید من فارغ التحصیل رشته مهندسی نفت هستم و قبلاً هم رشته من ریاضی بوده.
  الان اگه خواسته باشم توی کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم آیا نظام قدیم محسوب میشم یا نظام جدید؟
  و اینکه تاثیر سوابق تحصیلی من چطوریه؟ آیا معدل کارشناسی من مشمول میشه یا نه معدل دیپلم ۹۶ واحده دبیرستان؟
  ممنونم از حسن توجه شما

 100. من سال ۹۰ در رشته ی ریاضی فیزیک شرکت کردم ۹۸ میخوام در رشته ی تجربی شرکت کنم. میشه بفرمایید کلا چه کتابهایی را بخوانم؟ (به طور دقیق پ) باتوجه به نظام قدیم و جدید گیج شدیم
  خواهشا بفرمایید میخوام برم تهیه کنم و شروع کنم

 101. سلام خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم مشاوران ۱۰۰
  من پیش دانشگاهیم رو سال ۹۰ گرفتم و از دانشگاه غیرانتفاعی لیسانس دارم. معدل کل پیشم ۱۴ هست. کنکور ۹۸ نظام قدیم حساب میشم یا جدید؟ و کتابهای کنکور نود و شش رو دارم هم کتب درسیش و هم کتابهای کنکور نود و شش. ایا با همین ها میتونم بخونم یا باید کتاب جدید بخرم؟ امیدی هست پزشکی قبول شم یا خیر

 102. ببخشيد ميخواستم بدونم اين درسته كه براي كنكور سال ٩٨ سي درصد از نظام قديميا ميگيرن ٧٠ درصد از نظام جديد ؟؟؟ يا هنوز صحت نداره؟؟؟ من اينو خيلي شنيدم

 103. با عرض سلام و ادب
  من کارشناسیم رو در دوره روزانه گرفتم ولی علاقه ای به رشته ام ندارم
  میخوام دوباره کنکور بدم ولی شنیدم ک چون یکبار روزانه درس خوندم نمیتونم دوباره روزانه بخونم و فقط رشته های پزشکی، دارو سازی و دندانپزشکی میتونم برم آیا همچین چیزی صحت داره؟

 104. من مدرک کارشناسی دارم میخواستم بدونم بازم میتونم در کنکور شرکت کنم یا نه؟
  و اینکه برگزاری دو کنکور جدا در سال ۹۸ قطعی است؟

 105. من سال ۸۴ دیپلم ریاضی و ۸۵ پیش‌دانشگاهی گرفتم، میخوام سال ۹۸ کنکور تجربی بدم، حتما باید نظام قدیم رو آزمون بدم؟ من میخوام کتابهای نظام جدید رو بخونم، آیا امکانش نیست؟

 106. سلام ایا درسته که میگن سهم قبولی کنکور ۹۸ برای نظام قدیم ۳۰ درضد و نظام جدید ۷۰ درصده؟

  • سلام این شایعه چندین بار در نظرات قبلی همین صفحه هم درباره اش سوال پرسیده شده
   تا زمانی که سازمان سنجش اعلام نکنه همه اینها شایعه است

 107. با عرض سلام و تشکر از وقتی که می گذارید. لطفا به سوالم جواب بدید (من فارغ التحصیل هستم و میخواهم در کنکور ۹۸ شرکت کنم)
  ۱٫ میخواستم بدونم می توانم در طرح ترمیم معدل دی ۹۷ شرکت کنم؟
  ۲٫ اگر در ترمیم معدل ۹۷ شرکت کردم این نمرات جدیدی که در دی ماه گرفتم برای کنکور ۹۸ اعمال میشه؟ (تا حالا توی ترمیم معدل شرکت نکردم)

 108. من با داشتن مدرک کاردانی ناپیوسته فنی حرفه ای ایا میتونم در کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم؟

 109. من رشته تجربی هستم میخام کنکور انسانی بدم، باید پیش دانشگاهی انسانی رو پاس کنم؟ یا با همون پیش تجربی هم میشه؟

  • با همون پیش تجربی هم میشه

  • من امسال کنکور تجربی دادم. بهت توصیه میکنم اگه واقعا میخوای کنکور انسانی بدی پیش دانشگاهیت رو هم انسانی بخون و خودت رو در مباحث زیست پیش و درس هایی که در کنکورت فایده ای ندارن درگیر نکن. البته اونجوری ریاضیت نسبت به بچه های انسانی قوی تر میشه.
   بازم فکر کن. موفق باشید

 110. میخواستم بدونم اگر تاثیر معدل قطعی بشه چه بازه معدلی نیاز به ترمیم ندارند؟ من خودم معدلم ۱۸٫۴۳ شده
  دوم اینکه شما میدونید نحوه ی پذیرش از نظام جدید و قدیم با چه درصدی انجام میشود؟
  ممنون

 111. سلام من مدرک کاردانی فنی حرفه ای دارم میخوام سال ۹۹ کنکور تجربی شرکت کنم
  من با مدرک کاردانی سال ۹۹ میتونم کنکور تجربی بدم یا باید دیپلمم رو تجربی کنم ؟

 112. من امسال کنکور تجربی دادم اگه بخام سال ۹۸ کنکور انسانی شرکت کنم، باید کتابهای نظام قدیم رو بخونم یا جدید؟

 113. من معدلم ۱۸٫۷۰ هست با توجه به تاثیر ۳۰ درصدی، ترازم برای قبولی پزشکی یا دندان پزشکی در سال بعد حدودا باید چند باشه؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  • اینقدر دقیق قابل پیش بینی نیست
   تعداد معدل های بالا سال و همچنین تعداد داوطلبان سال بعد میتونه تراز لازم رو جابجا کنه

 114. سلام و خسته نباشید
  ببخشید ایا ظرفیت ها تو کنکور ۹۸ برای نظام جدید و نظام قدیم فرق میکنه؟ ینی اصلا شانسی هست اگه بخوایم سال دیگه هم کنکور بدیم؟

 115. سلام خیلی ممنون از مشاوران ۱۰۰ ک پاسخگو هستند. من که معدلم ۱۷/۹۶ شده اگه بخوام سال بعد پزشکی بیارم آیا حتما باید برم ترمیم معدل؟ دوم اینکه برای این کار باید از چه طریقی اقدام کنم؟ منطقه یکم (مشهد) و سهمیه دیگه ای ندارم.

  • سلام اگر تاثیر مستقیم معدل نهایتا تا یک دو ماه دیگه لغو نشد حتما برنامه ریزی کنید برای ترمیم معدل در دی ماه امسال
   باید به یکی از مراکز بزرگسالانی که ناحیه آموزش پرورش مشهد معرفی کرده مراجعه کنید

 116. سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم در کنکور معدل کل پیش دانشگاهی تاثیر داره یا فقط معدل دروس نهایی
  با سپاس فراوان از شما برای وقتی که برای پاسخ دادن دریغ نمی کنید

  • سلام دوست عزیز، فقط نمرات امتحانات نهایی دوره پیش دانشگاهی برای کسانی که بعد از سال ۱۳۹۱ مدرک پیش دانشگاهی گرفتند حداکثر ۵ درصد تاثیر داره.
   معدل کل مهم نیست.

 117. سلام میخوام امسال انتخاب رشته کنم ولی سال بعد هم میخوام کنکور بدم تا در رشته و دانشگاه بهتری قبول شم
  اگه من امسال دانشگاه برم میتونم بعد از نتایج کنکور ۹۸ از دانشگاه انصراف بدم؟ و با توجه به اینکه قرار هست به عنوان دانشجو سال ۹۸ کنکور بدم حق انتخاب رشته در رشته ها روزانه رو دارم؟

  • سلام بستگی داره امسال روزانه قبول بشین یا غیر روزانه
   اگر در کنکور ۹۷ روزانه قبول بشین نه تنها سال بعد (یعنی ۹۸) از انتخاب رشته روزانه محروم هستین بلکه حتی برای شرکت در کنکور ۹۸ هم باید تا اسفند ماه از دانشگاه انصراف بدین
   اما قبولی های غیر روزانه ۹۷ هیچ مشکلی برای کنکور ۹۸ ندارند نه نیاز به انصراف دارند و نه محرومیت خواهند داشت

 118. سلام من فارغ التحصیل سال ۹۵ رشته تجربی هستم. کنکور ۹۷ سومین کنکوری بود که دادم، پزشکی یا پیراپزشکی میخوام اما رتبه خوبی نمیارم. معدل کتبی نهاییم۱۷/۹۶ شده. رتبه کنکور امسالم۲۵۰۰۰ شده. با شرایط پیش اومده نمیدونم انتخاب رشته کنم (میدونم پیرا هم نمیارم، اما حداقلش برای رشته های دیگه) یا نه، اگه انتخاب رشته کنم و برم میترسم فرصت کنکور ۹۸ که برای ما هم برگزار میشه رو از دست بدم و از طرفی اگه بمونم با توجه به تاثیر مستقیم معدل و پذیرش ۳۰ درصدی سال بعد میترسم وضع بدتر بشه، اصلا نمیدونم شانس قبولی رو دارم یا نه، خیلی نگرانم. لطفا کمکم کنید. با تشکر از پاسخگویی شما

  • سلام ماندن یا نماندن پشت کنکور نسخه کلی نیست که به همه یکسان تجویز بشه
   کاملا بستگی به خود شما داره شخصیتتون، هدفتون، شرایطتتون برای یک سال ماندن دوباره، خانوادتون، شناسایی و جبران اشتباهات گذشتتون و …
   باید با بررسی وضعیت هر فرد تشخیص داد که بهتره وارد دانشگاه باشه یا بمونه و رشته بهتری قبول بشه سال بعد

 119. باسلام شنیده ام برای کنکور ۹۸ قانون ضریب مناطق محروم ایجاد خواهد شد که برای افرادی که معدل دیپلمشان حدی پایین است و ساکن مناطق محروم هستند به نفع شان خواهد بود لطفا میشه در این باره توضیح دهید و اصلا این قانون چیست بنده سا کن یکی ازاین مناطق محروم هستم و معدل دیپلمم هجده و پنج صد میباشد

  • هنوز چالش های زیادی درباره جزئیات تاثیر مستقیم معدل در کنکور ۹۸ وجود داره از جمله موردی که شما ذکر کردید
   فعلا مشخص نیست چنین چیزی اجرایی بشه یا نه

 120. سلام
  معدل کتبی سوم من ۱۸٫۴۸ شد و کتبی پیش هم حدود ۱۵
  به نظرتون با این نمرات اگر در کنکور نظام قدیم همه درس ها رو ۸۰ به بالا بزنم شانسی برای قبولی در پزشکی دارم؟؟؟
  سوال دیگرم درباره ترمیم معدله ……. آیا من میتونم در دی ماه یا خرداد ترمیم شرکت کنم؟؟؟ محدودیتی برای تعداد درس ها داره؟؟؟
  و اینکه چطوری میشه هم سوم و هم پیش رو در ترمیم شرکت کرد به طور همزمان؟؟؟؟ میشه تعدادی را در دی ماه و تعدادی را در خرداد شرکت کرد؟؟؟

  • سلام طبق قوانین فعلی ترمیم معدل (اگر تغییری نکنند) در یکی از سه نوبت شهریور دی خرداد میتونید ترمیم شرکت کنید
   فقط یک بار میتونید شرکت کنید و در این یک بار میتونید همه دروس نهایی سال سوم یا فقط یک یا چند درس امتحان بدین
   نمیتونید بعضی درس ها رو دی و بعضی رو خرداد یا شهریور امتحان بدین
   فقط یک بار حق شرکت در ترمیم دارید
   فقط دروس نهایی سال سوم قابل ترمیم هستند

 121. سلام من دیپلمم برای سال ۸۳ است اما پیش دانشگاهی رو تا پایان شهریور ۹۷ میگیرم برای بنده معدل پیش دانشگاهی در کنکور ۹۸ تاثیر داره؟ بسیار سپاسگزارم

  • تاثیر سوابق تحصیلی سال سوم دبیرستان برای کسانی که سال ۸۴ یا بعدش دیپلم گرفتند لحاظ میشه
   تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی هم برای کسانی که بعد از سال ۹۱ مدرک گرفتند لحاظ میشه

 122. سلام و عرض خسته نباشید
  ببخشید دیپلم نظام قدیم میتونه کنکور نطام جدید بده کی مشخص میشه

 123. ۱-ببخشید سال ۸۰ که دو کنکور داشتیم درصد قبولی ها چجوری بود؟ ۲-من شنیدم که برای ۹۸ یک کارنامه میدن برای نظام قدیم و جدید و وقتی بعضی سوال ها فرق داره چجوری ممکنه مقایسه کرد؟

  • ۱- ظرفیت پذیرش نظام جدید بیشتر بود
   ۲- ما هم این رو شنیدیم ولی تا زمانی که رسما اعلام نشده نمیشه خبری منتشر کرد
   اگر سطح دشواری سوالات نظام قدیم و جدید تقریبا در یک حد باشه امکانش هست که با یک سیستم تراز و رتبه سنجیده بشن

 124. هرچی بشه باید به ماهم توجه کنند یعنی چی میگن نظام جدید رو بیشتر از نظام قدیم برمیدارن

  این تغییر ها باید تو کنکور ما میافتاد

  ماهم حق داریم مثل همه کنکوری ها

  حق الناس حق الناس که میگین پس رعایت کنید

  سازمان آموزش پرورش کشور

  • هنوز اصلا سازمان سنجش هیچ اطلاعیه ای در زمینه نحوه توزیع ظرفیت های پذیرش بین داوطلبان کنکور ۹۸ نظام قدیم و جدید نداره
   ممکنه اصلا تفکیک ظرفیتی در کار نباشه و با هم سنجیده بشن قبولی بر اساس تراز و رتبه بهتر باشه نه بر اساس نظام قدیم یا جدید بودن.
   الزاما کاری که اوایل دهه هشتاد انجام شد قرار نیست الان هم حتما انجام بشه

 125. من نظام قدیمم سال ۹۸ میخام کنکور بدم واقعا برای ما کنکور هست من چیکار کنم ؟ میترسم نرم دانشگاه بشینم درس بخونم بعدشم درصد قبولی ما خیلی کم باشه نسبت به نظام جدیدها؟

 126. ببخشید من فارغ التحصیل سال ۸۹ هستم ۲۷ سالمه و فوق لیسانس دارم و امسال میخواهم دوباره کنکور شرکت کنم
  من باید منابع نظام جدید بخونم یا نظام قدیم
  لطفا راهنمایی کنید که زودتر بتونم منابع را تهیه کنم

 127. ببخشيد براي كنكور ٩٨ كارنامه جداگانه صادر ميشود براي نظام قديم و جديد؟!

 128. سلام خسته نباشید واقعا پاسخ های کاربردی ارائه میدهد
  اینکه امسال یه قانونی اجرا شده و رتبه سهمیه دارا خیلی خوب شده درسته ؟
  ینی موقع انتخاب رشته رتبه های ما بهتر میشه؟؟

  • سلام امسال یعنی کنکور ۹۸ کسانی که سهمیه ایثارگران دارن دو رتبه در کارنامه براشون درج شده یکی رتبه در سهمیه ایثارگران و یکی رتبه در منطقه

 129. سلام ببخشید تاثیر معدل توی کنکور معدل بالای ۱۴ هستش؟ یا هرچی بالاتر باشه تاثیرش بیشتره؟ من معدلم ۱۴و ۷۵ هستش میخواستم بدونم اون ۲۵ درصد تاثیر کامل رو میگیرم؟

 130. ببخشید بعضیا میگن تک کنکور ۹۸ فقط ۳۰% از نظام قدیم پزیرش میکنن ایا این خبر صحت داره یا شایعه ای بیش نیست؟ خیلی ممنون از پاسخ گوییتون

 131. سلام من سال ۹۷ کنکور دادم ولی نتیجه ی خوبی به دست نیوردم معدلمم ۱۶ و نیم شده میخواستم ببینم با این معدل میشه سال ۹۸ رشته ی خوبی مثل فیزیوتراپی یا داروسازی قبول شد یا ن؟

 132. با سلام
  من دیپلم سال ۸۱ هستم و کنکور ۹۷ شرکت کردبا درصدهای خوبی که داشتم و با درصدها سال ۹۶ که مقایسه کردم و تخمین رتبه باید رتبه ام در منطقه ۳ حدود ۲۰۰۰ می شد اما الان که نتایج دادند شد ۵۲۰۰. خودم فکر میکنم عدم تاثیر مثبت معدل باعث این نتیجه شد

 133. سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم من که فارغ التحصیل سال ۸۳ هستم و معدلم ۱۷/۵ هست آیا معدل من تاثیری روی رتبه کنکورم در سال ۹۸ داره ممنون

 134. سلام ببخشید من مدرک ارشد دارم و روزانه خوندم. ظاهرا با رای دیوان عدالت اداری اگه پزشکی قبول بشم نیازی نیس شهریه بدم و بازم روزانه محسوب میشم. این موضوع حقیقت داره؟
  ضمن اینکه معدل دیپلمم ۱۷.۵ هست. به نطرتون میتونم با درصدهای خوب به پزشکی امید داشته باشم یا ترمیم معدل شرکت کنم؟
  پیشاپیش از پاسخگویی تون ممنونم.

  • سلام درباره موضوع اول در تلگرام پیام بدین به این آیدی: moshaverane100@
   درباره موضوع دوم یعنی معدل: اگر قرار بر اجرایی شدن مصوبه تاثیر مستقیم (قطعی) معدل شد حتما در طرح ترمیم معدل شرکت کنید

 135. سلام و خسته نباشید
  یه سوال داشتم
  اگر کسی دارای فوق لیسانس رشته مهندسی باشه و رتبه کنکورش تک رقمی باشه، آیا باز هم بر اساس مصوبات سازمان سنجش از حق تحصیل رایگان محروم میشه؟
  با تشکر از شما

 136. سلام
  من ديپلمم براى سال ٨٣ و رشته رياضى هست و سال ٨٤ كه پيش دانشگاهى بودم دانشگاه قبول شدم الان مجدد ميخوام پزشكى شركت كنم منظور از معدل، معدل ديپلم سال سوم دبيرستان هست يا سال پيش دانشگاهى، ميخوام ببينم معدل براى من تاثير داره يا نه، البته معدل ديپلمم ١٩/١٠ بود.
  و اينكه ميتونم نظام جديد شركت كنم يا بايد نظام قديم امتحان بدم؟
  ممنون ميشم راهنمايى كنيد.

  • سلام سوابق تحصیلی برای کسی که قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفته و قبل از سال ۹۱ پیش دانشگاهی بوده اعمال نمیشه
   هنوز مشخص نیست که ایا به داوطلبان نظام قدیم اجازه پاسخگویی به سوالات کنکور ۹۸ نظام جدید رو میدن یا نه

 137. سلام من سال ۹۳ لیسانس شیمی گرفتم و اگه بخوام در سال ۹۸ کنکور پزشکی شرکت کنم معدل دیپلم قدیمم خیلی پایینه ایا تاثیر میزاره بر قبولیم چون شرط معدل شده کنکور ؟؟

 138. یه نظرتون کنکورهای سال بعد ممکنه سوابق تحصیلی رو تاثیر مثبتش کنن؟!

 139. سلام
  خسته نباشد به سوال های ما جواب میدین تشکر
  فقط خواستم همینو بگم

  برا ما فرقی نمیکنه حذف بشه یا نشه
  وظیفه ما درس خوندنه و بس

 140. سلام خسته نباشید
  هنوز هم اعلام نشده که داوطلبان نظام قدیم میتونن در کنکور نظام جدید شرکت کنند یا خیر؟
  من دیپلم سال ۹۲ هستم و سال ۹۸ میخوام کنکور نظام جدید شرکت کنم

 141. خب تاثیر مستقیم معدل خیلی واسم گرون تموم میشه من معدلم ۱۷٫۲۹هست بعد من اگه بخام کنکورو بدم فقط ۷۰ درصد رو میتونم واسه خودم جمع کنم
  من بین دو راهی موندم واقعا آیا امیدی هست با همون دیپلم قدیم با اون معدل بتونم پزشکی سال ۹۹ قبول شم؟؟؟!

 142. سلام من دومین سالمه کنکور دادم ولی متاسفانه رتبم خوب نمیشه و معدل نهایی ۱۷٫۲۹ دارم به این فک افتادم که دو سال سربازیمو برم و در حین سربازیم دیپلم نظام جدید رو بگیرم که سال بعد از سربازیم بتونم کنکور نظام جدید بدم آیا این امر شدنیه؟!!!

  • سلام برای کنکور ۹۹ رئیس سازمان سنجش اعلام کردند که سوالات فقط از کتب نظام جدید طرح خواهد شد بنابرین نیازی نیست دیپلم نظام جدید بگیرید و با همین دیپلم نظام قدیم هم میتونید در کنکور ۹۹ یا سالهای بعد شرکت کنید

 143. ￵سلام ببخشید من سال ۹۷ کنکور دادم ولی نتیجه خوبی بدست نمیارم متاسفانه معدلمم ۱۵ هستش میخواستم بدونم برای کنکور ۹۸ با تاثیر قطعی معدل اصلا امیدی برای قبول شدن در رشته های خوب مثلا دارو سازی وجود داره متاسفانه من نمیتونم ترمیم معدل شرکت کنم چون سال ۹۵ دیپلم گرفتم و سال ۹۶ ترمیم دادم ولی فقط سه تا از درسام رو…
  اصلا امکان قبولی نیست￷؟
  ￵لطفا جواب بدین

  • سلام با این معدل کسب رتبه خوب سخت میشه
   همانطور که خودتون گفتید فقط یک بار میشه در طرح ترمیم معدل شرکت کرد
   اما باید منتظر بمونیم ببینیم با توجه به تاثیر قطعی آیا یک بار دیگه ممکنه به داوطلبان نظام قدیم فرصت شرکت در طرح ترمیم معدل بدن یا نه
   البته هنوز زمان زیادی تا برگزاری کنکور ۹۸ باقی مانده و ممکنه تغییراتی در این مصوبه ایجاد بشه

 144. سلام من در سال ۸۱ از پیش دانشگاهی رشته ریاضی فارغ التحصیل و در کنکور همان سال پذیرفته شدم برای شرکت در کنکور ۹۸ باید کتابهای نظام قدیم بخونم یا میتونم نظام جدید هم بخونم؟ سپاسگزارم

 145. سلام. ممنون که به سوالات اینجا جواب میدید.
  من دیپلم ریاضی سال ۹۲ رو دارم و گواهی موقت کاردانی از امیرکبیر. میخوام فقط کنکور زبان ۹۸ شرکت کنم. دو تا سوال داشتم: یکی این که برای کنکور زبان هم دو تا برگزار میشه برای نظام جدید و قدیم؟
  و سوال دوم برای ثبت نام در کنکور سراسری میتونم مدرک کاردانی موقتم رو استفاده کنم یا مجبورم مدرک دیپلمم رو استفاده کنم؟
  ( در مورد این مدرک موقت به من گفتن اگه میخوای از دانشگاه با کاردانی فارغ التحصیل شی و این هم چیزیه که میدن بهم )

  • سلام، سوال اول: با توجه به تغییر دروس عمومی منطقی این هست که سوالات کنکور زبان هم برای داوطلبان نظام قدیم و جدید متفاوت باشه
   البته باید منتظر اطلاعیه رسمی سازمان سنجش باشیم.
   سوال دوم: ذکر نکردید که دیپلم شما نظری بوده یا فنی و حرفه ای یا کار دانش. اگر دیپلم نظری دارید میتونید در کنکور سراسری ۹۸ ثبت نام و شرکت کنید (حتی بدون داشتن مدرک دانشگاهی). اگر دیپلم غیر نظری دارید با داشتن مدرک کاردانی (در صورتی که فارغ التحصیل کاردانی باشید) باز هم میتونید در کنکور ۹۸ شرکت کنید. ارائه مدرک دانشگاهی زمان ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری لازم نیست. معدل و سوابق تحصیلی رو در حین ثبت نام از شما میخوان که در سایت سازمان سنجش ثبت می کنید.

 146. سلام اقا این تاثیر معدل حالا واقعا تاثیر میذاره؟ قبلا فقط میگفتن تاثیر مثبت داشت درحالی که واقعا نمره ی بالا تاثیر مثبته کمی داشت پس نمره ی پایین هم تاثیر منفیه کمی داره واسه همین الکی بچه ها رو سرمعدل نترسونین هرچه باشه پاسخ نامه ی کنکور حرف اخر رو میزنه

  • سلام دوست عزیز
   حرف های شما رو به حساب این میگذاریم که از سیستم تاثیر مستقیم معدل اطلاعی ندارید و فکر می کنید تاثیر مستقیم هم مثل تاثیر مثبته. دو گروه داوطلب رو در نظر بگیرید: داوطلب A و داوطلب B که هر دو داوطلب در کنکور تجربی میانگین ۸۰ درصد به تمام سوالات درست جواب دادند. داوطلب A معدل ۱۰ داشته و قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفته اما داوطلب B معدل ۲۰ داشته و بعد از سال ۸۴ دیپلم مرتبط گرفته.

   داوطلبان گروه A: حدود ۶۵ هزار نفر دیپلمه های قبل از سال ۸۴ هستند (طبق امار چند سال پیش که احتمالا الان بیشتر هم شده) برای این افراد معدل اصلا تاثیری نداره یعنی اگر درصدهای بالایی در کنکور کسب کنند ترازشون حدود ۱۲۰۰۰ خواهد شد یعنی حتی معدل ۱۰ هم داشته باشند به راحتی رتبه دو یا حداکثر سه رقمی کنکور خواهند شد.
   داوطلبان گروه B: کسانی هستند که بعد از سال ۸۴ دیپلم مرتبط گرفتند و تاثیر مستقیم معدل براشون لحاظ میشه. با توجه به اینکه تعداد معدل های بالا در کشور خیلی زیاده (طبق امار حدود ۱۰۰ هزار نفر معدل بالای ۱۹ داشتند) داوطلبان گروه B حتی اگر معدل ۲۰ هم داشته باشند تراز حاصل از معدلشون عددی در حدود ۸۰۰۰ خواهد شد (چون سقف تراز معدل نسبت به تراز کنکور خیلی کمتره) و اگر همون درصد های مشابه داوطلب A رو در کنکور کسب کنند تراز کنکورشون هم حدود ۱۲۰۰۰ هزار خواهد شد اما به خاطر اینکه معدل براشون تاثیر مستقیم داره این تراز ۱۲۰۰۰ کنکور با تراز ۸۰۰۰ معدل میانگین گرفته میشه (میانگین به ترتیب با ضریب ۰٫۷۰ کنکور و ۰٫۳۰ معدل) و در نهایت ترازش کل این افراد افت میکنه یعنی تقریبا تراز کل داوطلب B حدود ۱۰۸۰۰ خواهد شد.

   بنابرین از بین دو داوطلب A و B که هر دو میانگین ۸۰ درصد سوالات کنکور رو درست جواب دادن و داطلب A معدلش ۱۰ بوده اما داوطلب B معدلش ۲۰ بوده، رتبه کنکور داوطلب A خیلی بهتر خواهد شد. داوطلبی که معدل ۱۰ داشته رتبه اش خیلی بهتر از داوطلب معدل ۲۰ میشه!! حساب کنید اگر داوطلب B معدل نزدیک ۲۰ نداشته باشه دیگه اوضاعش چطوره؟؟؟

   همچنین کسانی که دیپلم غیرمرتبط داشتند مثلا دیپلم ریاضی در کنکور تجربی شرکت می کنند تاثیر معدل براشون کمتر از ۳۰ درصد هست. در یک کلام بیشتر از همه به نفع ده ها هزار داوطلبی خواهد بود که قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفتند.

   شما میزان تاثیر مثبت و تاثیر قطعی (مستقیم) معدل رو یکجور می بینید.
   ما قصد ترساندن هیچ کس رو نداریم و چه تاثیر معدل مستقیم (قطعی) باشه چه مثبت باشه سود یا زیانی برای ما نخواهد داشت فقط وظیفه است که واقعیت رو به دانش آموزان بگیم تا در جریان باشند و بعد از دیدن کارنامه کنکور ۹۸ سورپرایز نشن حداقل اگر تاثیر مستقیم اجرا شد از الان به فکر کسب نمرات بالا در امتحان نهایی خرداد ۹۸ (برای دانش اموزان پایه دوازدهم) باشند و یا در طرح ترمیم معدل (برای داوطلبان نظام قدیم) شرکت کنند.

   درمورد دیپلمه های قبل از سال ۸۴ (گروه A) حق با شماست و پاسخنامه کنکور حرف اول و آخر رو میزنه شما با معدل ۱۰ هم میتونی پزشکی قبول بشی

   اما برای سایر داوطلبان (گروه B) که اکثریت رو تشکیل میدن تاثیر مستقیم معدل بسیار اثرگذار خواهد بود و پاسخنامه کنکور به تنهایی حرف اخر رو نمیزنه. اگر جزو گروه B هستید و دیپلم مرتبط دارید بدون شک باید معدل خیلی بالایی داشته باشید (تا شاید امیدی برای قبولی رشته ها و دانشگاه های برتر کشور وجود داشته باشد).
   با آرزوی موفقیت

   • ممنونم از توضيحات كاملتون يه سوال دارم
    قبل از سال ٨٤ ديپلم انساني گرفتم و تا مقطع ارشد اما الان ميشه واسه كنكور ٩٨ يا ٩٩ كنكور تجربي شركت كرد باتوجه به اينكه هم رشته ديپلم و كنكور غير مرتبط هستش و هم سال ديپلم قبل از ٨٤
    تاثير معدل با اين دو شرط چطوري هستش؟ بازم بر مبناي مثال و توضيحي كه شرح دادين اعمال ميشه ؟؟؟
    مرسي از توضيح بالا هيچ منبعي اينقدر ملموس و كامل اين موضوع رو توضيح نداده بود. تشکر

   • سلام برای دیپمله های قبل از سال ۸۴ تاثیر معدل در کنکور سراسری اعمال نمیشه
    کل تراز شما به درصدهای کنکور شما بستگی داره
    تنها گروهی از داوطلبان کنکور که از تاثیر قطعی معدل هیچ ضرری نمی کنند دیپمله های قبل از سال ۸۴ هستند که سال به سال هم تعدادشون بیشتر میشه به دلایل مختلف از جمله علاقه به پزشکی، پیدا نکردن شغل مناسب، عدم علاقه به رشته خودشون و … تصمیم به شرکت در کنکور می گیرند.

 147. سلام بالاخره معلوم شده که میتونیم نظام جدید کنکور بدیم با دیپلم نظام قدیم تکلیفمون چیه

 148. با سلام و خسته نباشید خدمت شما

  من دقیقاً در سال ۸۴ و در رشته ریاضی-فیزیک دیپلم گرفتم. امسال قصد شرکت در کنکور رشته تجربی در سال ۹۸ رو دارم. سوالی که دارم این هست که آیا معدل دیپلم من که ۱۹٫۵ بوده در نتیجه نهایی کنکورم تاثیر خواهد داشت یا خیر؟ این را از این جهت عرض میکنم که دیپلم را دقیقاً در سال ۸۴ گرفتم و الان قصد شرکت در کنکور رشته ای غیر از رشته ای که در آن دیپلم گرفتم را دارم.

  ممنونم ازشما

  • سلام بله برای فارغ التحصیلان دیپلم سال ۸۴ و بعد از ۸۴ سوابق تحصیلی اعمال خواهد شد
   البته با توجه به غیرمرتبط بودن دیپلم شما تاثیر معدل کمتر از ۳۰ درصد خواهد بود

 149. من قصد دارم که کنکور ۹۹ شرکت کنم و نظام قدیم هستم. با توجه به این که اعلام شده کنکور نظام قدیم تا سال ۱۴۰۰ برگزار میشه من نمیتونم کنکور نظام جدید رو تو این سه سال بدم و باید حتما کنکور نظام قدیم بدم؟

 150. ممنون از پاسختون. قبلا پرسیدم که من ارشد هستم و در حال حاضر فقط پایان نامه من مونده اگر الان انصراف بدم میتونم کنکور سراسری رشته پزشکی روزانه شرکت کنم؟ کارشناسی روزانه و ارشد شهریه پرداز بودم

 151. سلام من داوطلب کنکور تجربی نظام قدیم هستیم رشته م ریاضی بوده الان با توجه به قطعی شدن معدل میخوام توی طرح ترمیم معدل شرکت کنم فکر کنم فقط میتونم دروس مشترک رو امتحان بدم که شامل درسای عمومی و شیمی میشه. تکلیف درسای دیگه چی میشه؟ چطور تو کنکور محاسبه میشه مثل فیزیک تجربی و زیست، ریاضی تجربی؟ لطف کنید بهم توضیح بدید ممنون میشم.

  • سلام دروس غیرمشترک مثل زیست شناسی برای شما لحاظ نخواهد شد
   کل تراز شما در این درس با توجه به درصد شما در کنکور در همان درس محاسبه خواهد شد

 152. سلام وقت بخیر. من مدرک کارشناسی پرستاری روزانه دارم و در حال حاضر ترم آخر ارشد پرستاری البته پردیس خودگردان هستم برای شرکت مجدد در رشته پزشکی با توجه به شهریه ای بودن ارشدم بازم باید شهریه بدم یا میتونم روزانه شرکت کنم؟ ممنون

  • سلام وقت بخیر طبق بند «و» دفترچه ثبت نام کنکور ۹۷ تمامی فارغ التحصیلان ارشد برای تحصیل مجدد در رشته پزشکی باید شهریه معادل پردیس خودگردان پرداخت کنند
   البته یک سری تغییرات و اقدامات از طرف عده ای از فارغ التحصیلان ارشد در چند ماه اخیر انجام شده و منتظر نتیجه هستند.

 153. سلام، آیا رتبه دیپلمه های قبل از ۸۴ فقط بر مبنای نمرات کنکور حساب میشه؟

 154. وقت بخیر. من دقیقا سال ۸۴ دیپلم ریاضی گرفتم و میخام در رشته تجربی شرکت کنم. ممنون میشم بگین واسه من هم تاثیر معدل چجوریه؟

  • برای شما هم تاثیر معدل اعمال خواهد شد
   اما کمتر از ۳۰ درصد

   • فکر میکنم در مورد دیپلمه های ۸۴ اشتباه میکنید. چون طبق تصویب شورای سنجش دیپلمه های ۸۴ و ماقبل ان شامل تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۸ نخواهند شد.

   • نه دوست عزیز اینطور نیست، ما بدون مدرک حرف نمی زنیم اگر به دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۳۹۷ صفحه ۱ قسمت نکات مهم، مورد ۵ مراجعه کنید دقیقا این جمله نوشته شده: «نظر به اينكه سوابق تحصيلي ديپلم هاي شاخه نظري (نظام سالي واحدي) شامل رشته هاي رياضي فيزيك، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه از سال ۱۳۸۴ به بعد (سال ۱۳۸۴ لغایت سال ۱۳۹۶) ديپلم خود را اخذ نموده اند در آزمون آنان اعمال خواهد شد.»
    بنابرین طبق دفترچه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور دیپلمه های سال ۸۴ مشمول سوابق تحصیلی خواهند بود اما سالهای قبل (۸۳ یا قبل تر) مشمول سوابق تحصیلی نخواهد بود.

 155. میخاستم بپرسم من اکثر کتاب های کنکورم چاپ ۹۴ ۹۵ هستن از همینا برا کنکور ۹۸ نظام قدیم میشه استفاده کرد؟

 156. سلام خسته نباشيد ايا معدل دهم و يازدهم تو كنكور تاثير داره ؟

 157. سلام و خسته نباشید میگم به همه همکاران گلتون
  ببخشید من دیپلمم سال ۹۱ گرفتم الان کتابای دهم و یازدهم میخونم بنظروتون میشه احتنالش هست کنکور نظام جدید بدیم مثلا انتخابی باشه زمان ثبت نام اگر ک هنوز اعلام نکردن یه خبرم با همین موضوع تکثیر بدین وقتی اعلام شد چون میدونم دغدغه خیلیاس الان واقعا موندم چ کنم با این وضع و اینکه من که دیپلمم ریاضی بوده نظام جدید بشه کنکور بدم تاثیر معدل چجوری محاسبه میشه

  • سلام درباره موضوع اول به محض اینکه تکلیف این قضیه مشخص بشه از طریق سایت و کانال تلگرام و پیج اینستاگرام مشاوران ۱۰۰ اطلاع رسانی خواهیم کرد.
   و سوال دوم شما: تاثیر معدل برای دیپلمه های غیرمرتبط کمتر از ۳۰ درصد خواهد بود

 158. ایا معدل دهم ۹۷ در کنکور ۹۹ تجربی تاثیر دارد

 159. با سلام
  من سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم و میخوام برای کنکور ۹۸ نظام قدیم تجربی شرکت کنم، خواستم ببینم من اگه قبول نشم سال ۹۸ باز هم سال ۹۹ نظام قدیم برگزار میشه؟ یا از الان برا ۹۸ و ۹۹ نظام جدید رو بخونم بهتره؟؟؟

  • سلام مشخص نیست که آیا به داوطلبان نظام قدیم اجازه شرکت در کنکور نظام جدید ۹۸ و پاسخگویی به سوالات نظام جدید رو خواهند داد یا نه
   سال ۹۹ به گفته رئیس سازمان سنجش فقط از کتاب نظام جدید سوال طرح خواهد شد

 160. واقعا ممنون که جواب میدین .
  الان من یه سوال دیگه هم دارم .
  واسه کنکور ۹۸ فقط معدل نهایی سوم تاثیر داره ؟
  پیش تاثیری نداره ؟
  اگه داره پس چرا فقط میتونیم نهایی سوم رو ترمیم کنیم؟
  الان من چجوری اقدام کنم برای ترمیم؟ واقعا نگرانم

  • در صورت اجرا شدن تاثیر مستقیم معدل، سال سوم و پیش دانشگاهی هر دو موثر خواهند بود
   ترمیم در چند سال اخیر فقط برای امتحانات نهایی سوم دبیرستان امکانپذیر بوده
   تاثیر نمرات نهایی پیش دانشگاهی ۵ درصد است

 161. من سال ۸۲ دیپلم ریاضی گرفتم. و الان میخوام کنکور تجربی شرکت کنم.
  آیا معدل من در کنکور تاثیر گزار هست؟

 162. ببخشید من متوجه نشدم یعنی چی واقعا؟
  ینی ما حتی یه درسی رو صد در صد بزنیم و مثلا معدلمون کم باشه درصدمون میشه هفتاد؟ میشه توضیح بدین. مرسی

  • نه اینطور نیست
   یعنی برای تک تک دروس: تراز حاصل از درصد شما در آزمون تستی کنکور ضربدر ۰٫۷ میشه و تراز حاصل از نمره امتحان نهایی شما ضربدر ۰٫۳ میشه
   این دو عدد با هم جمع میشن و نهایتا تراز شما در درس مربوطه بدست میاد
   این فرآیند برای تک تک دروسی که سوابق تحصیلی شما قراره لحاظ بشه اعمال خواهد شد

 163. برای فارغ التحصیلای مهندسی که تو دبیرستان امتحانات نهایی رشته ریاضی رو گذروندن و نمره دروس نهایی تجربی مخصوصا زیست رو ندارن، تکلیف کنکور ۹۸ چطور میشه؟

 164. سلام ببخشید من دیپلم فنی حرفه ای نظام جدید رو در سال ۹۸ میگیرم با دیپلم فنی میشه کنکور نظری داد؟

 165. سلام خواهش میکنم پاسخ بدید جز اینجا جای دیگه ای نیست که سوال هامونو بپرسیم
  من دیپلمم ریاضی هست و میخوام در کنکور تجربی شرکت کنم
  تاثیر معدل برای من چگونه است؟

 166. ببخشید میشه راجع به این تاثیر قطعی ۳۰ درصدی توضیح بدین؟
  مثلاً برای نظام جدید و قدیم فرق داره؟
  یا چنددرصدش مربوط به سال سوم و چند درصدش مربوط به سال پیش دانشگاهی؟
  یا برای تغییر رشته ای ها چطوره؟

  • ۲۵ درصد نمرات امتحانات کتبی نهایی سال سوم
   ۵ درصد پیش دانشگاهی
   برای تغییر رشته ای ها کمتر از ۳۰ درصد خواهد بود

 167. تاثیر مستقیم معدل فقط برای نظام جدید هاست یا برای نظام قدیم هم شامل میشه؟

 168. پیش دانشگاهی تجربیم کنکور هنر میتونم شرکت کنم

 169. من دیپلمم رو سال ۹۲ گرفتم و لیسانس دارم میخوام برای ۹۸ شرکت کنم میتونم نظام جدید رو بخونم؟

 170. من دیپلم رو سال ۸۹ گرفتم و پیش دانشگاهیم رو سال ۹۰ لیسانس دارم امسال می‌خوام نظام جدید شرکت کنم نه قدیم میشه؟

 171. ممنونم ازجوابتون بعدش میخواستم بدونم معدل کاردانی ملاک هست برای کسی که بخواد کنکور تجربی بده؟ واینکه کاردانی پیوسته بوده مشکلی نیست تجربی شرکت کنه؟

 172. من امسال از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و سال ۹۲ دیپلم تجربی گرفتم. واسه کنکور ۹۸ کتاب های چه سالی رو باید تهیه کنم که مطابق با نظام قدیم باشه؟ معدل حدودا چند درصد موثره ممنون

  • کتاب های دوم سوم پیش دانشگاهی به ترتیب چاپ سال های ۹۴ و ۹۵ و ۹۶
   و همچنین فیزیک اول دبیرستان چاپ ۹۳
   تاثیر معدل هنوز اعلام نشده و احتمالا هفته آینده بعد از جلسه شورای سنجش و پذیرش اعلام میشه

 173. من دیپلم فنی و مدرک کاردانی فنی دارم، میخواستم بدونم میتونم کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم؟

 174. ايا نظام قديمي ها ميتوانند در كنكور ٩٩ كه براي نظام جديد هست شركت كنند؟

 175. تاثیر معدل برای کسانی که در کنکور غیر مرتبط با دیپلمشان شرکت می‌کنند چگونه هست؟؟

 176. اگر بخوان کنکور ۹۸ رو تستی تشریحی برگزار کنن چیزی جز ضایع شدن حق هم سن و سالای من در بر نداره علاوه بر اون این موضوع چیزی نیست که الان بخوان مطرحش کنن خیلیامون از قبل شروع کردیم به درس خوندن و برنامه ریزی کردیم برای درسامون و تست زدن و نکته خوانی؛ این مطلب اگه تایید بشه لطمش فقط به ما ها وارد میشه
  واقعا نباید کسی باشه که هم دوره ای های منو درک کنه؟!!! و صدامونو بشنوه؟!تا کی باید موش ازمایشگاهی باشیم!!

  • این موضوع امروز از طرف رئیس سازمان سنجش تکذیب شد
   کنکور ۹۸ فقط به صورت تستی برگزار خواهد شد

  • پیشنهاد میکنم از این توهم که کنکور رو دادیم و خلاص میشیم دربیاید. این دروسی که شما با اصول تستی مطالعه کردید پایه مباحث دانشگاهی هست و چه ریاضی چه تجربی
   چه هر رشته ای باشید، این مفاهیم در دانشگاه و بعد از اون در شغلتون موثر خواهد بود. پس اگر مفهوم ماجرا رو درک نکنید دچار اشکال خواهید شد. اگر هم در درک مفاهیم و دروس موفق باشید پس چه فرقی داره که تستی باشه یا تشریحی؟

 177. ببخشید من در کنکور ۹۷ ثبت نام کردم و پرینت کارت ورود به جلسه را هم دریافت کردم اما در جلسه کنکور حاضر نشدم میخواستم بپرسم ایا با وجود دریافت کارت ورود به جلسه عدم حضور من در جلسه کنکور ۹۷ مشکلی در ثبت نام کنکور ۹۸ ایجاد نمیکنه

 178. باتوجه به اینکه گفتن کنکور ۹۸ تشریحی و تستی است ممکنه مانع شرکت دانش اموزان نظام قدیم بشن؟؟ ?

 179. من سال ۸۲ دیپلم فنی گرفتم و در سال ۸۴ فوق دیپلم الان کارشناسی ارشد برنامه ریزی آموزشی دارم ولی دوست دارم سال آینده کنکور پزشکی شرکت کنم آیا شرکت در این آزمون برای من مجاز میباشد و کتابهای چه سالی را باید مطالعه کنم؟

  • بله مجاز به شرکت در کنکور تجربی هستید
   البته با توجه به سال اخذ دیپلم تاثیر معدل برای شما لحاظ نمیشه
   باید کتاب های درسی چاپ سه سال اخیر رو مطالعه کنید

 180. سلام، واقعا ممنونم که به تمامی پرسش‌های دوستان پاسخ میدید.
  من دانشجوی مترجمی زبان هستم و دیپلم تجربی داشتم، رتبه ی کنکور تجربی ۹۶ من ۶۱۰۰ شد و رشته ی دلخواهی به دست نیاوردم، به دلیل محرومیت نتونستم توی کنکور ۹۷ شرکت کنم. الان میخام برای ۹۸ بخونم. خواهش میکنم بهم بگید تا زمان اعلام سازمان سنجش چه منابعی رو شروع به خوندن کنم. آیا به سراغ نظام جدید برم یا نظام قدیم رو دوباره بخونم؟

  • هنوز مشخص نیست که آیا داوطلبان نظام قدیم مجاز به شرکت در کنکور نظام جدید ۹۸ و پاسخگویی به سوالات نظام جدید هستند یا نه
   بنابرین بهتره با کتاب های نظام قدیم شروع کنید
   موفق باشید

   • سلام
    من سال ۸۹ دیپلم گرفتم و پیش دانشگاهی در سال ۹۰
    که ۵ درصد پیش لحاظ نمیشه
    اونوقت این پنج درصد چی میشه؟
    ۲۵ درصد سوم و ۷۰ درصد کنکور می مونه
    اگر بخوام ترمیم معدل برم چه درسایی از سوم لازمه ؟
    خب طبیعتا اگر زیست و ریاضی و بقیه ی درسای اصلی کم باشه همونو بر میداریم ولی درسایی مثل عربی و تاریخ و … چی ؟
    چه درسایی رو میشه برای ترمیم معدل برداشت؟
    ممنون

   • سلام برای شما ۲۵ درصد تاثیر سوابق تحصیلی سال سوم دبیرستان و ۷۵ درصد خود کنکور میشه
    برای همه دروس نهایی سال سوم میتونید ترمیم کنید فقط یک نوبت (شهریور یا دی یا خرداد)
    این نمرات در کارنامه دیپلم شما ثبت نمیشه و فقط اگر از نمرات شما در سال ۸۹ بهتر باشند این نمرات جدید در تراز کنکور شما تاثیر داده میشه

 181. این سوال خیلیاس
  ببخشید با توجه به اینکه طبق گفته شما وقتی دو کنکور برگزار شد درصد قبولی نظام قدیم به نظام جدید کم بود و احتمالش هم هست باز اینطور شه، آیا ممکنه به داوطلبان نظام قدیم اجازه شرکت در نظام جدید رو بدن؟و یا میشه هر دوشو باهم کنکور داد؟
  کی منتظر جواب سنجش باشیم؟ چند هفته؟ چند ماه؟

  • بله سوال خیلی هاست و در نظرات قبلی هم دوستان پرسیدند، جواب همه سوالات شما بستگی به اطلاعیه سازمان سنجش داره و مشخص نیست دقیقا چه تاریخی این جزئیات اعلام خواهد شد

 182. من فارغ التحصيلم مي خوام دوباره كنكور بدم
  ظاهرا رئيس سازمان سنجش گفتن از دو تغيير اساسي در كنكور ۹۸ يكيش تاثير معدله و اگر تاثير قطعي باشه من با معدل ١٦ امكان قبول شدنم تو رشته اي مثل دندانپزشكي خيلي كم ميشه …اگه قطعي شه امكان ترميم معدل واسه نظام قديما هست ؟
  و كنكور مگه تشريحي ميشه؟
  اين موضوعا واقعا به ادم استرس وارد مي كنه و نميشه رو درس تمركز كرد ?

 183. امروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه کنکور ۹۸ بصورت تستی تشریحی خواهد بود، بنظرتون با وجود این حجم داوطلب چنین چیزی امکان داره؟؟؟

 184. سلام
  کنکور ۹۹ برای کسانی که دیپلم نظام قدیم دارن به چه صورت خواهد بود؟

  • سلام چند وقت پیش رئیس سازمان سنجش گفتند که نحوه برگزاری کنکور در سال ۹۹ به روال سابق برخواهد گشت
   یعنی همه باید کتاب های نظام جدید رو مطالعه کنند و سوالات فقط از کتب نظام جدید طرح خواهد شد

 185. سلام ببخشید گفته شده که کنکور ۹۸ دو سری سوال دارد تستی و تشریحی تکلیف نظام قدیم چه میشود؟

 186. سلام ببخشید من دانش آموز نظام قدیم یعنی همین پارسال هستم…..خواستم بدونم میشه برای کنکور ۹۸ با مطالعه دروس نظام جدید کنکورش رو بدم یا نه باید امتحانات کتبیشون رو شرکت کنم تا برام دیپلم نظام جدید بدن تا بتونم با نظام اونا آزمون بدم واقعا سر در گمم کمکم کنید

  • سلام هنوز مشخص نیست که آیا اجازه شرکت در کنکور نظام جدید ۹۸ رو به داوطلبان نظام قدیم خواهند داد یا نه
   باید منتظر اطلاعیه سازمان سنجش باشیم

 187. سلام ببخشید میخاستم بپرسم درسته که میگن برای جذب دانشگاه در سال ۹۸ فقط ۲۵ درصد از نظام قدیم میگیرند؟؟

  • سلام بستگی داره کی میگه! هر وقت سازمان سنجش گفت قبول می کنیم
   همه این شایعات با توجه به کنکور ۱۷ سال پیش مطرح شده
   احتمالا در کنکور ۹۸ هم مثل کنکور ۹۷ جمعیت داوطلبان فارغ التحصیل بالاست و چه بسا بیشتر از داوطلبان نظام جدید (دانش آموزان پایه دوازدهم) باشه
   اگر اینطور باشه عادلانه نیست که ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم از نظام جدید کمتر باشه
   باید منتظر اطلاعیه سازمان سنجش باشیم

 188. سلام خسته نباشید خب پس کی اعلام میکنن ظرفیتا رو برا کنکور ۹۸
  ما امسال کنکور داریم خب تکلیفمون رو بدونیم
  اصلا امیدی میتونه داشته باشه ی نظام قدیم برا کنکور ۹۸؟؟
  🙁

 189. سلام. میخواستم بپرسم که آیا قانونی در شرف تصویب شدنه که محدودیت سنی برای کنکور ایجاد کنه؟ یعنی من اگر دکترای آموزش انگلیسی بگیرم در سن سی سالگی میتونم کنکور تجربی رو به هدف داروسازی شرکت کنم یا خیر؟ الان ۵ سال تا اتمام دکتری باقی مونده
  متشکرم

  • سلام تا حالا چیزی درباره محدودیت سنی برای شرکت در کنکور سراسری مشاهده نشده
   بعضی داوطلبان کنکور حتی سن دو برابر شما یا بیشتر دارند
   امسال چند داوطلب ۴۰ ساله و بالاتر برای مشاوره کنکور تجربی به ما مراجعه کردند
   فقط بحث محدودیت تحصیل مجدد رایگان یا با پرداخت شهریه برای فارغ التحصیلان ارشد و دکتری مطرحه

 190. سلام من کنکوری ۹۸ام از الان شروع کردم به درس خوندن و تست زدن ولی کتاب های تست چاپ جدید رو که گرفتم از دروس سال پیش یعنی سال دهم برخی مطالب حذف شده و یکسری مطالب اضافه شده و تغییر کرده مثل کتاب منطق
  حالا من نمیدونم که برای کنکور کتاب چاپ قدیم رو که خودمون خوندیم رو بخونم یا کتاب چاپ جدید رو میشه راهنمایی کنید

  • اگر امسال دانش آموز پایه یازدهم بودید و سال گذشته پایه دهم بودید کتاب های خودتون رو بخونید
   منابع کنکور ۹۸ نظام جدید این ها هستند:
   کتاب های پایه دهم چاپ سال ۹۵
   پایه یازدهم چاپ ۹۶
   پایه دوازدهم چاپ ۹۷

 191. سلام.
  من ديپلم کامپيوتر دارم (البته رشتم تجربي بود تطبيق واحد کردم) پيش دانشگاهي تجربي رو هم خوندم. سال ۹۲
  الان ميخام توي کنکور ۹۸ شرکت کنم. نياز به يه مشاور خوب دارم. چون متاهل هستم و يه بچه هم دارم.
  ميخوام بدونم به نظر شما شانسي دارم توي قبولي؟ و اينکه يه مشاور بهم معرفي کنيد اگه احتمالش هست.
  ممنون

  • سلام شانس رو همه دارن بستگی داره قبولی چه رشته ای مد نظرتونه
   امکان قبولی به تلاش و برنامه ریزی روش صحیح مطالعه و تست زنی خودتون و منابعی که استفاده می کنید بستگی داره
   برای رزرو مشاوره هم میتونید به صفحه ثبت نام مشاوره در سایت مراجعه کنید

 192. سلام
  خواهشا بگيد قبلا تو سال ٨١ كه ٢ تا كنكور برگذار كردن درصد بندي منظورم اين شايعه ٧٠به ٣٠ براي قديم و جديد اجرا شده يا نه؟؟؟؟؟

  • سلام بله اون موقع اجرا شد و سهم پذیرش نظام قدیم کمتر بود
   اما الان تعداد داوطلبان نظام قدیم خیلی زیاد شده و هیچ بعید نیست در کنکور ۹۸ تعدادشون از نظام جدیدها هم بیشتر باشه
   سهمیه بندی نامساوی ظرفیت های پذیرش اون سالها الزاما دلیل بر این نمیشه که در کنکور ۹۸ هم به همون شکل سهمیه بندی بشه
   باید منتظر تصمیم مسئولین باشیم هرچند پیگیری داوطلبان نظام قدیم هم میتونه موثر باشه

 193. سلام من دوساله پشت موندم و بنا ب دلایلی نتونستم اونطور ک باید درس بخونم و به کنکور ۹۷ امید چندانی ندارم و تصمیم گرفتم ک یک سال دگ هم پشت بمونم. ولی اکثرا نا امیدم میکنن ک درصد قبولی در دانشگاه برای نظام قدیم ۳۰ و برای نظام جدید ۷۰ شده و از این ۳۰ درصد هم اولویت پسرا هستن. تکلیف من چی میشه؟ الان امیدوار باشم ب کنکور ۹۸ یا نه؟

  • سلام اینها فعلا فقط شایعه و گمانه زنی هستند
   هنوز هیچ مرجع معتبری این درصد بندی ها رو اعلام نکرده
   تعداد داوطلبان فارغ التحصیل کنکور ۹۸ قطعا بالا خواهد بود
   اولویت با پسر ها نیست در بعضی رشته های پرمتقاضی ظرفیت پذیرش دختر و پسر برابره

 194. با سلام
  خسته نباشید
  من ورودی مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان سال ۹۲ هستم
  آیا میتونم برای کنکور سال ۹۸ با منابع نظام جدید کنکور بدم یعنی جز کنکوری های نظام جدید محسوب شم ؟؟

  • سلام قطعا خیلی از داوطلبان نظام قدیم قصد شرکت در کنکور نظام جدید دارند
   اما باید منتظر باشیم ببینیم سازمان سنجش اجازه میده یا نه
   فعلا اطلاعیه رسمی در این مورد نیامده

 195. سلام لطفا در مورد پذیرش در رشته ها توی کنکور ۹۸ هم توضیح بدین
  هیچ فرقی بین کنکوری های نظام قدیم و نظام جدید نمیذارن ؟؟
  یا بیشتر قبولی ها از نظام جدیده ؟؟

 196. سلام من مدرک کاردانی دارم و میخوام سال ۹۹ کنکور بدم
  میخواستم بدونم کدوم منابع رو باید مطالعه کنم نظام جدید یا قدیم؟
  کنکور من سال ۹۹ نظام جدید خواهد بود یا قدیم؟

 197. سلام
  با توجه به حرفاتون یعنی به نسبت افراد شرکت کننده تو کنکور ۹۸ از نظام قدیم و جدید معلوم میشه به چه نسبتی قبول میشن؟؟
  لطفا زود جواب بدین ?

 198. سلام برای نظام قدیم از قسمت های مشابه که سوال داشته باشن آیا ما باید کتاب های جدید رو بخونیم یا ما کتابا ی تست خودمونو کار کنیم کافیه؟
  و تاثیر معدل برای کنکور ۹۸ مثل قبل تاثیر مثبته برای هر دو نظام؟
  معدل نهایی بالای ۱۸تاثیرمثبت داره؟

  • سلام همون کتاب تست های خودتون رو کار کنید
   تاثیر معدل در کنکور ۹۸ فعلا در حد گمانه زنی هست هرچند بعضی مسئولین در این باره صحبت هایی کردند
   اما تکلیف نهایی تاثیر معد در کنکور ۹۸ احتمالا تا شهریور یا پاییز امسال مشخص نمیشه
   تاثیر معدل ۱۸ بستگی به درصدهای شما در کنکور داره
   بهتره مقاله مفهوم تاثیر مثبت معدل چیست رو در سایت مشاوران ۱۰۰ مطالعه کنید

 199. سلااام ميخواستم بدونم نمرات سال يازدهم در كنكور ٩٨ تاثير داره؟

  • سلام با توجه به اینکه امتحانات نهایی پایه یازدهم امسال به صورت نهایی برگزار نشد نمرات سال یازدهم در کنکور ۹۸ تاثیر نخواهد داشت

 200. سلام خسته نباشد میشه خواهشا جواب سوال من رو بدین
  وقتی کنکور ۹۸ به دوصورت برگزار میشه برای ظرفیت پذیرش دو گروه رو جدا میکنن یعنی تعداد ظرفیت پذیرش رو تقسیم میکنن بین دو گروه یا مثل سال های قبل میشه
  ممنون

 201. سلام ی سری شایعه درباره تفاوت پذیرش در سال ۹۸ هستش ک منو خیلی بهم ریخته……میگن سال ۹۸ ک دو کنکور مبنی بر نظام جدید و قدیم برگزار میشه شانس قبولی برای نظام جدید ها بیشتره و حتی یکی از معلمامون میگفت چند سال پیش هم ک وضعیت مشابه پیش اومده بود ی فرد نظام جدید با رتبه ۸۰۰ پزشکی تهران اورد اما ی نظام قدیم با رتبه ۳۰۰ نیاورد و ی سهمه ۸۰ به ۲۰ هستش…….میخوام بدونم واقعیت داره یا ن؟؟ لطفا جواب بدین

  • سلام تا این لحظه نحوه پذیرش دانشجو در کنکور ۹۸ از بین داوطلبان نظام قدیم و جدید رسما اعلام نشده
   قطعا در صورتی که کنکور ۹۸ هم مثل کنکور اوایل دهه هشتاد باشه داوطلبان نظام قدیم ضرر خواهند کرد

   • میشه توضیح بدین چطور به ضرر نظام قدیم میشه چه ربطی داره وقتی تراز و رتبه برای همه یکسان سنجیده میشه این طوری اصلا عادلانه نیست

   • اوایل دهه هشتاد که دو کنکور برگزار میشد ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم کمتر بود

 202. سلام من پیش دانشگاهیم رو درسال ۸۴ گرفتم و در کنکور ۸۴ شرکت کردم و لیسانس مدیریت دارم، برای کنکور ۹۷ ثبت کردم و منابع رو خریدم کتاب تست، دی وی دی برا چند تا از درس هام، اما نشد که زیاد بخونم، الان که قصد شرکت توی کنکور ۹۸ رو دارم با توجه به اینکه پیش دانشگاهیم رو سال ۸۴ گرفتم و جز این دسته از داوطلبایی هستم که معدلم درنظر گرفته نمیشه من، با همین منابع نظام قدیم درس بخونم برای کنکور ۹۸ یا نه برای کنکور ۹۸ من باید کتاب های نظام جدید رو بخونم؟ مضطربم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

 203. سلام
  ببخشید یه سوال به نظرتون برای کنکور ۹۸ از تیر شروع کنیم یا از مهر
  پشت کنکوری

 204. با سلام
  من لیسانس زبان دارم (روزانه)
  ایا می تونم برای پزشکی بخونم؟ نیازی نیست شهریه بدم؟
  ظاهرا از کنکور ۹۶ این موضوع کنسل شده و فارغ التحصیلان لیسانس روزانه هم مجدد می تونن کنکور بدن و از تحصیل رایگان استفاده کنن

 205. سلام ايا احتمال اينكه كنكور ٩٩ هم دو گروهه باشه هست

 206. سلام دیپلم تجربی سال ۷۲ دارم.
  بفرمایید میتونم کنکور ۹۸ شرکت کنم؟

 207. سلام و خسته نباشید ببخشیدیه سوالی داشتم. ایا تو کنکور محدودیتی واسه دفعات شرکت تو ازمون وجود نداره؟

  • سلام کسانی که از سال ۶۳ به بعد دو بار از طریق کنکور سراسری در دوره روزانه دانشگاه های دولتی قبول شده باشند از تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی برای همیشه محروم هستند. در غیر اینصورت محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در کنکور وجود نداره مگر محدودیت های یک سال خاص مثل محدودیت های ایجاد شده طبق قوانین نظام وظیفه برای آقایان.

 208. سلام. خسته نباشيد
  من امسال قصد شركت در كنكور نداشتم چون قرار نبود بمونم،ولي الان شرايطم عوض شده و مجبورم كنكور بدم و همينجا بمونم،
  من اصلا امادگي براي كنكور نداشتم براي همين از الان ميخونم و نزديك ٣ میليون پول كتاب تست و كلا كتاب براي كنكور كردم. و تازه هزينه مشاوره هم مونده! الان كه اين قضيه رو متوجه شدم
  من تمام تلاشمم ميكنم ولي اگر ٢٠ درصد احتمال بديم قبول نشم توي تجربي و تازه دندون پزشكي ميخوام!
  تكليفم چي ميشه؟ ميشه ١ سال ديگه هم واسه نظام قديم بخونم؟! چون نميتونم باز اين همه خرج كنم واسه كتاب و تستاي نظام قديم.
  و اينكه واقعا مشاور ميتونه كمك كنه من همين امسال بخونم و قبول شم؟

  • سلام اولا خدمتتون عرض کنم که اگر این ۳ میلیون تومان فقط صرف کتاب شده بدون شک برای هر درس چندین کمک درسی مختلف خریدین که اگه ساعت مطالعه متوسط شما کمتر از حدود ۱۰ ساعت در روز باشه یقینا نتیجه منفی براتون داره و نمی رسید هیچ کتابی رو کامل بخونید برای هر کتاب ترجیحا فقط یک تا حداکثر دو کمک درسی استفاده کنید.
   الزما هر کسی که بیشتر خرج کنه تضمین کننده این نیست که حتما رتبه خوبی میاره. برای کنکور داشتن ساعت مطالعه بالا، حفظ انگیزه و پشتکار، روش مطالعه صحیح هر درس، برنامه ریزی درست و متناسب با شرایط شما و استفاده از منابع مناسب عوامل موفقیت هستند.
   سال ۹۹ هم اعلام کردند که کنکور فقط از کتاب های نظام جدید هست و همه باید این کتاب ها رو بخوانند چه دانش اموزان نظام جدید و چه فارغ التحصیلان نظام قدیم.
   مشاور اگر کار بلد باشه میتونه به شما کمک کنه ترجیحا کسی که خودش این مسیر رو رفته و رتبه خوبی در کنکور آورده.

 209. سلام
  میخواستم بدونم برای کنکور ۹۸ سهمیه ای برا داوطلبین نظام قدیم(پشت کنکوری) و نظام جدید برای ورود به دانشگاه قائل میشوند؟؟
  مثلا بگن ۳۰% از نظام قدیم میگیریم و مابقی نظام جدید؟

  • هنوز مشخص نیست اما به احتمال زیاد تعداد داوطلبان نظام قدیم خیلی بیشتر از ۳۰ درصد کل داوطلبان خواهد بود. فعلا جزئیات ظرفیت پذیرش اعلام نشده

 210. سلام، اینکه می فرمایید نظام قدیم ها در کنکور ۹۹ می بایستی منابع نظام جدید ها رو تهیه کنند تا اینجا قبول ولی من شنیدم که باید قبلش کلاس ششم رو در پرونده ی کاری خود داشته باشند؟ درسته؟

  • سلام نه نیازی به داشتن کلاس ششم نیست. همان طور که اوایل دهه هشتاد که بعد از چند سال دوباره کنکور به روال سابق تک کنکوری برگشت کسانی که دیپلم پیش دانشگاهی نداشتند و در عوض دیپلم چهار ساله نظام قدیم داشتند باید باز هم با کتاب های نظام جدید کنکور میدادن منظورم سالهای ۸۴ به این طرف هست.
   چه داوطلبان نظام قدیم و چه نظام جدید هر دو ۱۲ سال تا قبل از ورود به دانشگاه درس خواندند، نظام جدید ها کلاس ششم دارند پیش دانشگاهی ندارند، نظام قدیم ها کلاس ششم نداشتند ولی پیش دانشگاهی داشتند. هر دو گروه در کنکور ۹۹ باید با کتاب های نظام جدید کنکور شرکت کنند.

 211. سلام. ببخشید من فارغ التحصل ۹۳ هستم و میخام دوباره کنکور بدم و دی وی دی های نظام قدیم رو تهیه میکنم. اگر کنکور ۹۸ موفق نشم با این دی وی دی ها چیکار کنم باید دی وی دی نظام جدید تهیه کنم خب ما مشکل هزینه دازیم خواهشا کنکور تا ۱۴۰۰ برای نظام قدیم هم باشه

  • در اکثر درس ها تغییرات کتاب ها کمتر از ۵۰ درصد بوده در بعضی دروس مثل ریاضیات که خیلی کمتر از این هم بوده. تصمیم گیری نهایی درباره نحوه برگزاری کنکور سالهای بعد به عهده مسئولین است.

 212. با سلام، من رشتم ریاضیه و کنکور ۹۷ اولین کنکورمه اما میخواستم ببینم اگه بخوام ۹۸ کنکور تجربی بدم، قبل از اعلام نتایج کنکور ریاضیم انتخاب رشته نکنم یا اینکه اگه دانشگاه دولتی قبول شدم، برم و تقریبا بلافاصله انصراف بدم که برای کنکور تجربی بخونم، کدومش بهتره که برای سربازی هم مشکلی پیش نیاد. ممنون

  • سلام قوانین نظام وظیفه و سربازی بستگی به سن شما هم داره. اما در هر صورت با توجه به اینکه شما امسال اولین سالی هست که کنکور شرکت می کنید مشکلی برای سربازی ندارید و سال بعد هم میتونید کنکور شرکت کنید. هر دانشجوی پسر (چه روزانه و چه غیر روزانه) که کارات معافیت دائم یا پایان خدمت نداشته باشه یک بار میتونه از دانشگاه انصراف بده اما اگر بار دوم از رشته جدید هم انصراف بده یا اخراج بشه باید بره سربازی. دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی در صورت قبولی در کنکور ۹۷ و ثبت نام در دانشگاه، سال ۹۸ نمیتونن رشته های روزانه رو انتخاب کنند. همچنین دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی برای ثبت نام کنکور ۹۸ باید تا اسفند ماه ۹۷ از دانشگاه انصراف قطعی داده باشند (مرخصی قبول نیست، باید انصراف قطعی باشه).

 213. ایا کنکور در سال ۹۹حذف میشه

 214. سلام من فارغ التحصیل رشته تجربی نظام قدیمم و آخرین کنکوری که دادم سال ۹۴ بود حالا سوالم اینه که برای شرکت در آزمون ۹۸میتونم از کتب نظام جدید استفاده کنم، یا فقط باید از کتب نظام قدیم استفاده کنم. لطفا جوابمو بدین خواهشا خیلی گیرم…ممنونم از سایت خوبتون

  • سلام همانطور که در کامنت های قبلی هم این سوال رو پرسدند و جواب دادیم: هنوز جزئیات دقیقی مثل اینکه داوطلبان نظام قدیم اجازه انتخاب سوالات نظام جدید رو در کنکور ۹۸ دارند یا نه مشخص نشه. اما در صورت تقسیم نامساوی ظرفیت پذیرش دانشگاه ها بین داوطلبان دو نظام، احتمال داره به هر داوطلب فقط اجازه شرکت در کنکور مختص نظام آموزشی خودش داده بشه.

 215. سلام من پارسال فارغ تحصیل شدم الان نظام جدید محسوب میشم یا جدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 216. سلام خسته نباشید ی سئوال داشتم من فارغ التحصیلم کنکور ۹۷ ثبت نام کردم و میدونم قبول نمیشم می خواستم بدونم که آیا برای کنکور ۹۸ نظام قدیمی ها دی وی دی تولید میشه؟ واقعا نمیدونم چیکار کنم استرس گرفتم که کنکور ۹۸ چی میشه ب نظر شما احتمال قبولی پزشکی برای یه نظام قدیمی متوسط وجود داره؟

  • سلام قطعا احتمال قبولی پزشکی در صورت استفاده از منابع مناسب، ساعت مطالعه بالا، برنامه ریزی و روش مطالعه درست وجود داره. هنوز زمان زیادی تا کنکور ۹۸ دارید.
   دی وی دی هم تولید میشه، هم برای نظام قدیم و هم برای نظام جدید؛ در مورد دی وی دی های کنکور میتونید با شماره تلفن ما ۲۸۴۲۴۰۳۲-۰۲۱ و یا ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ تماس بگیرید.

 217. اگر کسی از نظام قدیم درسال ۹۹ کنکور نظام جدید رو بده ایا شانسی برای قبولی پزشکی داره؟

 218. سلام خسته نباشید. من الان پیش دانشگاهیم و تقریبا یک ماه دیگه کنکور دارم اما به دلایلی هیچ مطالعه ای نداشتم خودم میخوام پشت کنکور بمونم برای رشته ای مثل دندون پزشکی یا دارو. اما همه بهم میگن اشتباه میکنی و نمون چون بخاطر نظام جدید شانس قبولی خیلی کمی داری و ۲۰ درصد پذیرش میشید و اون ۲۰ درصدم ممکنه با سهمیه دارا پرشه. خیلی سردرگمم خواهشا یکم راهنماییم کنین باید چیکارکنم. اگه یکسال بمونم با این شرایط شانسی برای قبولی دارم؟ ارزش داره؟

  • سلام هنوز هیچ منبع رسمی درصد پذیرش نظام قدیم و جدید در کنکور ۹۸ رو اعلام نکرده تنها خبری که تا امروز درباره کنککو ۹۸ قطعی شده اینه: “برگزاری کنکور با دو دفترچه سوال متفاوت”
   ماندن یا نماندن پشت کنکور بحث مفصلی است که با یک دو خط نوشتاری نمیشه به کسی گفت بمون یا نه. به شرایط فرد بستگی داره. بعد از برگزاری کنکور حتما داخل کانال مشاوران ۱۰۰ در این باره توضیحات شفاهی کامل رو خواهیم گذاشت. فعلا بهتره روی جمع بندی کنکور ۹۷ تمرکز کنید.

 219. ایا احتمالی برای برگزاری دو کنکور درسال ۹۹ وجود نداره

  • هر مصوبه ای ممکنه تحت شرایطی بعدا تغییر کنه یا اجرایی نشه اما فعلا رئیس سازمان سنجش گفته کنکور ۹۹ به روال سابق برمیگرده یعنی فقط یک کنکور برگزار میشه

 220. ایا نظام قدیمی ها شانس قبولی پزشکی رادر سال ۹۹ را دارند ایا کتاب های نظام جدید سختر اند

  • چندان اختلافی بین سختی کتاب های نظام جدید و قدیم نیست اما قطعا داوطلبان نظام قدیم باید زودتر شروع به مطالعه کنند چون بعضی مطالب کتاب های نظام جدید، جدید هستند

 221. سلام من سال ۹۴ اولین کنکور رو دادم انتخاب رشته نکردم و ۹۷ دوباره شرکت کردم میدونم امسال رتبه خوبی نمیارم‌ اگه بخوام برای ۹۸ دوباره کنکور بدم کتابهای قدیم رو بخونم یا جدید‌ اگر قدیم چاپ چه سال‌ هایی؟

 222. پس تکلیف نظام قدیمی ها چی میشه

 223. کنکور ۹۹…….چگونه برگزار میشه

 224. سلام ببخشید این که میگید با توجه به تعداد شرکت کننده های نظام قدیم و جدید ظرفیت ها مشخص میشه یعنی اگه تعداد نظام قدیمی ها بیشتر باشه ظرفیت واسه اونا بیشتره? اخه تازه اولین دوازدهمی هایی هستن ک سال ۹۸ کنکور دارن و ب نظرم تعداد نظام قدیمی ها بیشتر باشه. سال ۸۱ چطوری ظرفیت ها مشخص شد? خیلی واسم مهمه لطفا سوالمو جواب بدید .خودتون چه حدسی میزنید واسه ظرفیتا .نمیتونم صبر کنم تا شهریور و مهر. چون نظام قدیمم و باید از اول تابستان شروع کنم به درس خوندن .

  • سلام هنوز هیچ کس نمیتونه قطعی اعلام کنه ممکنه کسانی بر اساس کنکورهای اوایل دهه هشتاد بگن در کنکور ۹۸ ظرفیت نظام جدید بیشتر خواهد بود اما توجه کنید که قوانین ۱۶ سال پیش الزاما قرار نیست الان هم به همون صورت اجرا بشن شرایط فرق کرده ممکنه ظرفیت برابری به هر دو گروه اختصاص داده بشه یا ممکنه ظرفیت ها بر اساس تعداد داوطلبان هر گروه تقسیم بشه، ممکنه به دلیل نزدیک بودن سطح دشواری سوالات اصلا تفکیک ظرفیت بین داوطلبان نظام قدیم و جدید مطرح نباشه. باید منتظر اطلاعیه رسمی سازمان سنجش باشیم.

 225. سلام. من سال ۹۰ دیپلم تجربی گرفتم و ۹۶ مدرک کارشناسی از دانشگاه دولتی گرفتم. میخوام کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم. الان که نظام قدیم محسوب میشم باید منابع کنکور کدوم سال رو ملاک کنکور ۹۸ قرار بدم؟!! سازمان سنجش منابع نظام قدیم رو اعلام میکنه؟!!!

 226. سلام من فارغ التحصیل سال ۹۵ هستم و الان در دانشگاه پیام نور درس می خوانم داوطلب کنکور ۹۸ هستم و الان باید همان منابع درسی که برای کنکور ۹۵ خواندم باید بخونم؟

 227. سلام، نحوه اعمال سوابق تحصیلی درکنکور ۹۸ به چه صورته برای نظام قدیمی ها؟ و پذیرش به چه صورته؟ یعنی مارو با نظام جدید ها مقایسه میکنن ؟ یا نظام قدیم پذیرشش جداست ونظام قدیم هم پذیرشش جداست؟

  • سلام بسیاری از این جزئیات هنوز اعلام رسمی نشده فقط در این حد اعلام شده که دو کنکور برای نظام قدیم و جدید با سوالات متفاوت خواهیم داشت.

 228. سلام من بهمن ماه در مقطع کاردانی فنی فارغ التحصیل می شوم میخواستم بدانم برای شرکت در کنکور ۹۸ کتاب های نظام جدید یا نظام قدیم را بخوانم

 229. سلام ببخشید اینکه میگن نظام جدید اولویت رفتنشون به دانشگاه بیشتره یعنی اول نظام جدید میرن دانشگاه بعد نظام قدیم

 230. سلام من پیش تجربی ام اگه بخوام سال بعد میتونم نظام جدید کنکور شرکت کنم فقط اگه معلوم نیست حداکثر تا کی این مشخص میشه ؟

 231. سلام من سال ۸۵ دیپلم گرفتم و مدرکم کارشناسیه بعد از سالها میخوام تو کنکور پزشکی شرکت کنم اما چیزی از این نظام قدیم جدید نفهمیدم بنظرتون میتونم من شرکت کنم تو کنکور ۹۸ ممنونم راهنمایی بفرمایید

 232. سلام. من فارغ التحصیل سال ۹۰ در رشته انسانی هستم.بعد اینهمه سال تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم و کتابای چه سالی رو باید بخونم؟
  کنکور نظام قدیم شرکت کنم یا جدید؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 233. ببخشید اینکه گفته شد که کنکور ۹۹ کنکور به دو صورت نیست خبر درستیه؟

 234. سلام من دانشجو رشته دارویاری هستم و بهمن ۹۷ ترم اخرمه و مدرک فوق دیپلم میگیرم میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم و هم تا فوق دیپلم این رشته دارویاری رو بخونم و مدرکش رو یگیرم ایا واسه ثبت نام من در کنکور ۹۸ اشکالی ایجاد نمیکنه؟

  • سلام تنها موردی که ممکنه برای شما مشکل ایجاد کنه این هست که اگر تا اسفند ۹۷ دانشجوی روزانه باشید و قصد شرکت در کنکور ۹۸ رو داشته باشید باید از دانشگاه انصراف بدین چون دانشجویان دوره روزانه برای شرکت در کنکور سراسری باید از دانشگاه انصراف بدن.

 235. من فارغ التحصیل کاردانی رشته فنی از دانشگاه دولتی و فارغ التحصیل کارشناسی فنی از دانشگاه دولتی هستم آیا می تونم دوباره در رشته های تجربی به صورت رایگان در کنکور سراسری شرکت کنم.

 236. سلام ببخشید تکلیف کنکور هنر چی میشه؟ برا سال ۹۸کنکورداریم اگر قرار باشه حذف شه ک حقمون ضایع میشه

 237. سلام سال ۹۸ میگن چون دوتا کنکور برگزار میشه درصد قبولیه نظام قدیما خیلی کمتره درسته؟

 238. سلام من میخوام کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم فارغ التحصیل ی رشته ی دیگه بودم از کجا میشه متوجه شد ک من جز نظام جدید قرار میگیرم یا قدیم میشه راهنمایی کنید لطفا؟؟

 239. سلام. من دانشجوی ارشد مهندسی آیتی هستم. و کارشناسی و ارشد رو در دوره روزانه قبول شدم. شهریور ۹۷ فارغ التحصیل میشم. اگه برای کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم، نمیتونم تو دوره روزانه درس بخونم؟ و اگرنمیشه من یه چیز دیگه هم شنیدم که میتونم برم مدرک کارشناسیمو آزاد کنم. ینی معادل شهریه اون ورودی رو پرداخت کنم که بتونم دوباره روزانه شرکت کنم. ایا این حقیقت داره؟

  • سلام طبق بند «و» دفترچه ثبت نام کنکور ۹۷ و همچنین اطلاعیه بهمن ماه ۹۶ سازمان سنجش، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد اجازه تحصیل رایگان در دوره روزانه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی رو ندارند و صرفا میتونن در پردیس خودگردان یا ظرفیت مازاد این رشته ها تحصیل کنند. با آزاد کردن مدرک هم برای این مورد تغییری ایجاد نمیشه و باید شهریه پرداخت کنید مگر اینکه الان از دوره کارشناسی ارشد انصراف بدین.
   پ.ن: البته احتمال لغو این بند هم وجود داره.

   • من بر اساس دفترچه سال ۹۶ تصميم به كنكور دادن گرفتم و از فرودين امسال شروع به خواندن كردم و متاسفانه در هنگام ثبت نام دقت نكردم و متوجه اضافه شدن اين بند نشدم و در شرايطي كه بيست روز تا گرفتن نتيجه مونده ديدن اتفاقي اين پيام دنيا رو روي سرم خراب كرد يعني اگر من رتبه خوبي هم بدست بيارم امكان تحصيل در دانشگاه هاي دولتي رو ندارم و بايد سالي بيست ميليون بدم و مدرك پرديس بگيرم؟؟ اين ظلمه كه سال هاي قبل ديگران شرايط كنكور دادن با مدرك ارشد رو داشتن و الان نيست

 240. سلام و خسته نباشید ببخشید من سال ۹۹ فارغ‌التحصیل میشم و میخام واسه کنکور ۱۴۰۰ اماده بشم رشته دبیری شیمی دانشگاه فرهنگیان قبول شدم و میخوام تو رشته فیزیوتراپی تحصیل کنم تکلیف ما چی میشه پس؟

  • چند روز پیش اعلام شده که به احتمال زیاد فقط کنکور ۹۸ دو کنکور نظام قدیم و جدید برگزار میشه و از سال ۹۹ تنها یک کنکور نظام جدید برگزار خواهد شد بنابرین اگر اینطور باشه شما باید با کتاب های نظام جدید کنکور شرکت کنید. البته باید منتظر اعلام تصمیم قطعی مسئولین بعد از برگزاری کنکور ۹۸ باشیم.

 241. سلام وقتتون بخیر میخواستم یک سوال بپرسم که ذهنم مشغول کرده کنکور ۹۸ نظام قدیم فقط برای پشت کنکوری های ۹۷ برگزار میشه یا پشت کنکوری های سال های قبل هم میتونن کنکور ۹۸ نظام قدیم رو بدن ؟ اخه وزیر اموزش وپرورش گفته که کنکور ۹۸ برای کسانی که در حال حاضر مقطع پیش دانشگاهی هستند هیچ تفاوتی با کنکور ۹۷ نمیکنه

  • تمامی فارغ التحصیلان نظام قدیم در صورتی که شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای شرکت در کنکور سراسری رو داشته باشن (یعنی مثلا مشکل خدمت سربازی، دانشجوی روزانه بودن و … نداشته باشن) میتونن در کنکور ۹۸ شرکت کنند

 242. خب چرا از موقع ما بدبخت بیچاره ها کلاس ششم اوردن! مگه این بخاطر حذف پیش دانشگاهی و کنکور نبود! چرا ما رو موش ازمایشگاهی کردین

 243. سلام
  منابع کنکور ۹۸ رو معمولا چه ماهی اعلام میکنن؟ تا تیر ماه مشخص میشه؟

 244. باسلام ببخشید یه سوال داشتم. اگه از دانشگاه روزانه خودم انصراف دادم ودرکنکورسال ۹۸ قبول نشدم. میشه به دانشگاه روزانه قبلی خودم برگردم؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

  • سلام نه نمیشه. دانشجوی روزانه برای شرکت در کنکور سراسری باید انصراف قطعی بده. این که شما مد نظرتون هست دوباره برگردید بهش مرخصی میگن، نه انصراف

 245. سلام لطفا بفرمایید برای اینکه سومین بار برای کنکور درس بخوانیم چطور به نوعی از سد خدمت سربازی بگذریم؟باید در دانشگاه غیر روزانه ثبت نام کنیم و مرخصی بگیریم؟لطفا شرایط مرخصی را هم بگویید

  • سلام با ثبت نام در هر دانشگاهی برای شما معافیت تحصیلی صادر میشه و میتونید در کنکور سال بعد شرکت کنید البته به شرطی که روزانه نباشه چون دانشجویان روزانه برای شرکت در کنکور باید حتما از دانشگاه انصراف بدن. غیر روزانه ها نیازی به انصراف قبل از شرکت در کنکور ندارند. بحث مرخصی گرفتن یا نگرفتن دیگه برمیگرده به شرایط خودتون و دانشگاهتون و اینه ایا ممنکه اون رشته رو در صورت عدم موفقیت در کنکور سوم ادامه بدین یا نه چون به هر حال با مرخصی مدتی از هم ورودی های خودتون عقب میفتید.

 246. با سلام لطفا اجازه داوطلبان نظام قدیم بتونن کنکور نظام جدید هم بدن اخه خیلیا هم شروع به خوندن نظام جدید کردن یعنی اجازه بدید خودشون انتخاب کنن

 247. سلام.پس ما سال یازدهمی ها را باخیال راحت برای کنکور ۹۸بخونیم دیگه؟!
  چون شایعات حذف کنکور به شدت با اعصاب ما بازی کرده این روزها…
  با تشکر

  • سلام بله به شدت بخونید و به شایعات حذف کامل کنکور توجه نکنید. فعلا هیچ جایگزین مناسبی برای حذف کنکور و پذیرش دانشجو در رشته های پرطرفدار وجود نداره.

 248. سلام ایا کنکور ۹۸ حذف میشود؟ یا فقط دو کنکوره میشود مثل سال ۸۱؟

 249. سلام ببخشید یه سوال داشتم من الان پایه دهم تجربی ام آیا درس انشا جزو دروسی هست که ما باید امتحان نهاییشو بدیم؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

 250. سلام خسته نباشید
  تو رو خدا تو رو خدا جوابمو بدید دارم دیوونه میشم
  من امسال سال ۹۷ اولین کنکورمه
  اما مطمئنم قبول نمیشم…چونکه از اسفند شروع کردم و کلا میدونم که قبول نمیشم امسال

  نمیدونم متن این خبر مال کی هست ولی طبق کامنتا چند ماه پیش هنوز دقیق مشخص نشده بوده که کنکور ۹۸ چجوریه
  الان چی؟
  هنوز مشخص نشده؟
  میدونم تکراریه اما واسه من که نظام قدیمم سال ۹۸
  چقدر احتمالش هست که بتونم با همین منابع نظام قدیم دوباره توی کنکور شرکت کنم؟
  تو رو خدا جوابمو بدید..خواهش میکنم

  • سلام الان که شما سوال پرسیدین ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ هست و هنوز قطعی جزئیات این قضیه مشخص نشه اما حداکثر مدتی بعد از برگزاری کنکور ۹۶ تکلیف نهایی نحوه برگزاری کنکور ۹۷ مشخص میشه. خیلی بعید هست که دو کنکور جداگانه برگزار نشه. شما به خوندن همین منابع نظام قدیم ادامه بدن

 251. سلام خسته نباشید.من سال ۸۳دیپلم گرفتم میخواستم بدونم من کتاب های چه سالی رو بخونم؟و شرط معدل چقدر هست؟و اگه شرکت کننده در رشته تجربی زیاد احتمال قبولی کم میشه؟یا ظرفیت بیشتر شده نسبت به گذشته؟ممنون بابت راهنماییتون

  • سلام برای دیپلم های قبل ۸۴ معدل لحاظ نمیشه. کتاب های چاپ سه سال اخیر رو بخونید. شرکت کننده زیاد باشه که احتمالا هم همینطور خواهد بود رقابت سختتر میشه. ظرفیت دو سه سال اخیر در اکثر رشته ها تغییر خیلی زیاده نداشته

 252. سلام.
  میخواستم بدونم برا شخصی که فارغ التحصیل رشته دبیری زیست شناسی هس ومیخواد تو کنکور۹۸شرکت کنه،خوندن کدوم کتابا رو پیشنهاد میکنید.نظام قدیم یا جدید؟چرا؟

 253. سلام.من داوطلب نظام قدیم هستم.رشته ریاضی.ولی اگر قرار بر برگزاری دو کنکور باشه ، من میخوام کتاب های نظام جدید انسانی رو بخونم.خب مسلما به حال من که فرق نداره چون کلا کتابای نظام قدیم انسانی رو نخوندم.
  سوالم اینه که به ما اختیار میدن که موقع ثبت نام کنکور ، نظام قدیم و جدید رو خودمون انتخاب کنیم؟!؟؟؟
  من همین جدید هارو بخونم یا قدیمی ها رو؟!؟؟
  ممنونم?

 254. سلام.میخواستم بدونم در سال ۹۸ که کنکور برای نظام قدیم و جدید جدا طراحی میشه نحوه اعلام رتبه ها چگونه ؟ ایا درصدی میشه مثلا ۲۰ درصد از نظام قدیم و ۸۰ درصد از نظام جدید ها یا خیر؟

 255. سلام من فارغ التحصيل رشته مامایی ام و درحال گذراندن طرح… ميخواستم بدونم برای کنکور ۹۸ منابع چه چیز هايي هستن؟ و چند درصد احتمال قبولی برای رشته پزشکی وجود داره با وجود نظام قدیم بودن؟
  و به نظر شما در رشته خودم ادامه تحصیل بدم یا دوباره کنکور بدم؟ من واقعا دو دلم 🙁

  • سلام، سوال اول: منابع کامل در قسمت «معرفی منابع کمک درسی» سایت مشاوران ۱۰۰ تحلیل و مقایسه و معرفی شدن
   سوال دوم: درصد دقیق نمیشه اعلام کرد بستگی به ظرفیت پذیرش تعیین شده برای نظام قدیم داره و بستگی به خود شما هم داره چقدر و چطور تلاش کنید و درس بخونید
   سوال سوم: با توجه به اتفاقاتی که اخیرا برای مامایی افتاده و خبرهایی که به گوش میرسه ممکنه اوضاع این رشته بهتر از قبل بشه البته در صورت ادامه تحصیلا در مقاطع بالاتر. بدون اطلاع از شرایط دقیق هر شخص نمیشه بطور کلی پیشنهاد داد رشته خودش رو ادامه بده یا مجددا در کنکور شرکت کنه.

 256. سلام
  میخواستم بپرسم آیا احتمال داره که پذیرش پشت کنکوری های سال ۹۸ نسبت به کنکوری های نظام جدید در سال ۹۸ عقب بیافته؟یعنی کنکوری‌های نظام جدید از پشت کنکوری ها درصد قبولی بیشتری داشته باشند؟

 257. سلام ببخشید یه سوال در مورد کنکور ۹۹ هم همینطوره؟ یعنی احتمال حذفش نیست؟ ممنون میشم جواب بدید.

 258. سلام
  من رشته ام تجربیه برای کنکور ۹۸ آماده میشم، از طریق یه سایت کتابهای نظام قدیم رو تهیه کردم منتها کتابهای سال دوم تجربی ۹۳ رو برام فرستادن به جای ۹۴ میخواستم بدونم کتابهای سال ۹۳ با ۹۴ مغایرت داره؟ یا میتونم استفاده کنم؟

 259. ببخشید یه سوال دیگه: اگر دانشجو انصرافی ترم ۳ دولتی باشم، برای قبولی دوباره درنوبت روزانه آیا مشکلی ندارم؟
  و اینکه آیا باید برای انصراف هزینه ای بپردازم؟

  • برای انصراف باید هزینه پرداخت کنید. دانشجویان روزانه ترم ۲ به بعد در صورت انصراف از دانشگاه و قبولی در کنکور سال بعد به شرطی که قبلا فقط یک بار در طول عمرشون روزانه قبول شده باشند یک بار دیگه اجازه انتخاب رشته روزانه و قبولی رشته های دوره روزانه رو دارند. کسانی که از سال ۱۳۶۳ به بعد تا حالا دو بار دوره روزانه در کنکور سراسری قبول شده باشند دیگه حق ثبت نام در کنکور سراسری رو ندارند.

 260. سلام ببخشید من دانشجو پرستاری ترم ۳ دولتی هستم، میخواستم بدونم اگر بخوام برای کنکور ۹۸ شرکت کنم ولی قصدم قبولی برای دانشگاه ازادهستش، آیا من هم باید انصراف بدم؟

  • سلام بله همه دانشجویان دوره روزانه صرف نظر از اینکه قصد دارن چه رشته و چه دانشگاه و دوره ای در کنکور قبول بشن، برای شرکت در کنکور باید از دانشگاه فعلی انصراف بدن. اما دانشجویان پردیس خودگردان، ظرفیت مازاد، شبانه، آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور، مجازی و نیمه مجازی برای شرکت در کنکور نیازی به انصراف از دانشگاه ندارند.

 261. سلام من قبلا سال ۹۳ و ۹۴ کنکور دادم بعد اون رفتم سربازی واسه ۹۷ هم شرکت کردم ازتون میخوام راهنمایی کنین که واسه ۹۸ جز همون نظام قدیم حساب میشم یا خیر