بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود؟ دو کنکور همزمان نظام جدید و قدیم در سال ۹۹

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

در این صفحه به سوالاتی از قبیل اینکه شیوه برگزاری کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود، میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹، تکلیف پشت کنکوری های ۹۷ در کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه است، آیا دو کنکور همزمان در سال ۹۸ و ۹۹ برگزار خواهد شد یا خیر، ابهامات مربوط به سرنوشت کنکور ۹۸ و ۹۹ و احتمال حذف کنکور در سال ۹۸ یا ۹۹، تغییرات کتاب درسی نظام جدید نسبت به کتاب های نظام قدیم و سایر سوالات مشابه از این دسته جواب خواهیم داد. اگر سوالی در این زمینه داشتید در قسمت نظرات انتهای همین صفحه سوال رو ارسال کنید، مشاوران ما به سوالات شما جواب خواهند داد.

 

آیا برگزاری دو کنکور نظام جدید و قدیم بصورت جدا قبلا سابقه داشته؟

تا اواخر دهه ۷۰ نظام آموزشی کشور ترمی واحدی بود که به نظام قدیم معروف بود و اوایل دهه ۸۰ نظام آموزشی به سالی واحدی تغییر کرد. در کنکور سال ۸۱ سازمان سنجش آموزش کشور برای هر دو گروه داوطلبان نظام قدیم و جدید سوالات جداگانه ای طرح کرد و این روند تا سه سال یعنی تا کنکور ۸۳ هم ادامه پیدا کرد.

سازمان سنجش در قسمت هایی که مطالب کتاب های نظام قدیم و جدید شبیه هم بود سوالات یکسان و در بخش هایی که مباحث متفاوت بود سوالات جداگانه ای برای هر گروه طرح می کرد. بنابرین این احتمال در ذهن خیلی از داوطلبان کنکور شکل گرفت که کنکور سراسری ۹۸ و حتی کنکور سال ۹۹ و کنکور ۱۴۰۰ هم به صورت دو کنکور همزمان برای نظام قدیم و جدید برگزار بشه.

 

برگزاری دو کنکور جدا در سال ۹۹ یا سالهای بعد با توجه به اظهارات مسئولین

اولین اظهارات رسمی مسئولین درباره نحوه برگزای کنکور ۹۸ و ۹۹ صحبت های رئیس وقت سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش بود. ایشان در پاسخ به این سوال که شیوه برگزاری کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود گفت: کنکور سال ۹۸ شامل دو سری سوال جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم و داوطلبان نظام جدید خواهد بود و البته این دو کنکور در یک زمان با هم برگزار خواهند شد و فقط سوالات فرق دارند.

همچنین در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ آقای عبدالرسول عمادی، سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌ و پرورش، اظهار کرد که در کنکور ۹۹ دو نوع سوال ویژه داوطلبان نظام قدیم و جدید طرح خواهد شد. ضمنا بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش  درباره مصوبات هفدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، داوطلبان نظام قدیم کنکور ۹۹ فقط اجازه پاسخگویی به سوالات مخصوص نظام قدیم رو دارند.

 

آیا ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۸ و۹۹ کمتر است؟

شایعات زیادی درباره اینکه ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۸ و ۹۹ فقط ۲۰ یا ۳۰ درصد خواهد بود در این مدت به گوش همه ما رسید اما خوشبختانه با مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش مهر ابطال بر تمامی این شایعات زده شد. طبق مصوبه این جلسه، ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در کنکور ۹۸ بین دو نظام قدیم و جدید درصدی بندی نخواهد شد و حالت رقابتی خواهد داشت که این عادلانه ترین حالت ممکن است. بنابرین رتبه ۱ کنکور ۹۸ ممکنه داوطلب نظام جدید یا نظام قدیم باشه، در واقع ممکنه همه قبولی های یک رشته در یک دانشگاه خاص داوطلبان نظام قدیم یا همگی نظام جدید یا ترکیبی از این دو گروه باشند و هیچ درصد بندی برای ظرفیت پذیرش مطرح نیست.

به احتمال زیاد این قضیه درباره کنکور ۹۹ هم صدق خواهد کرد. اخبار جدید در این زمینه از طریق کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام مشاوران ۱۰۰ بلافاصله منتشر خواهد شد. برای عضویت روی دکمه های زیر کلیک کنید:

Telegram

instagram

 

منابع جدید و تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود؟ 

در کنکور سال های گذشته از کتاب های درسی دوم و سوم دبیرستان، پیش دانشگاهی و همچنین فیزیک اول دبیرستان سوال طرح شده و منابع کنکور ۹۷ هم همین کتاب ها بودند. اما در کنکور ۹۸ و ۹۹ برای داوطلبان نظام جدید از دروس دهم، یازدهم و دوازدهم دبیرستان سوال طرح میشه. شاید برای داوطلبان نظام قدیم و پشت کنکوری های نظام قدیم که نتونستن در رشته و دانشگاه دلخواهشون قبول بشن این سوال پیش بیاد که اگر برگزاری دو کنکور مجزا برای نظام قدیم و نظام جدید در سال های بعد منتفی بشه و فقط یک کنکور طبق کتاب های درسی نظام جدید برگزار بشه، تغییر کتاب های درسی برای کنکور ۹۸ و ۹۹ چقدره و آیا این افراد با توجه به تغییر منابع میتونن در کنکور ۹۸ و ۹۹ شرکت کنن و موفق بشن؟

با نگاه کلی به تغییر کتاب های نظام جدید می بینیم که تغییر کتاب های درسی دبیرستان خیلی زیاد نبوده و چارچوب اصلی مطالب تقریبا همون مطالب کتاب های درسی نظام قدیم هستند. اما به این معنی نیست که داوطلبان نظام جدید از کتاب های کمک درسی یا فیلم و دی وی دی های کنکور نظام قدیم استفاده کنند زیرا این منابع تغییراتی داشته و بعضی مباحث حذف یا اضافه شده. به عنوان مثال، در درس زیست شناسی مباحثی مثل گوارش، قلب، دفع مواد زائد، گازهای تنفسی و … که در کتاب درسی زیست دوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشت با شباهت نسبی در کتاب زیست شناسی دهم نظام جدید تکرار شده اما بعضی نکات حذف یا اضافه شدن و بعضی اسم ها فارسی شدن که البته در اکثر موارد معادل لاتین این اصطلاحات هم در کتاب ذکر شده. در تمام دروس رشته تجربی، ریاضی و انسانی تغییرات تقریبا در همین حد بوده اما باز هم تاکید می کنیم داوطلبان هر نظام آموزشی از منابع (کتاب یا فیلم آموزشی) ویژه خودشون استفاده کنند و به ویژه داوطلبان نظام جدید صرفا به استفاده از منابع نظام قدیم اکتفا نکنند. در اینجا فایل pdf کتاب زیست شناسی دوم دبیرستان نظام قدیم و زیست شناسی دهم نظام جدید رو آوردیم که میتونید هر دو کتاب رو دانلود و مقایسه کنید:

دانلود کتاب زیست شناسی دهم نظام جدید

دانلود کتاب زیست دوم دبیرستان نظام قدیم

 

آمار تعداد شرکت کنندگان کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود؟

تعداد تقریبی ثبت نام کنندگان کنکور ۹۸ در مرحله اول رو میتونید در تصویر زیر ببینید:

آمار ثبت نام تعداد داوطلبان شرکت کنندگان کنکور 98 و 99 چگونه خواهد بود

تعداد داوطلبان کنکور ۹۹ فعلا مشخص نیست اما با توجه به سیر صعودی تعداد داوطلبان کنکور تجربی و سیر نزولی تعداد داوطلبان کنکور ریاضی میشه پیش بینی کرد که احتمالا پرجمعیت ترین گروه آزمایشی در کنکور ۹۹ و چند سال بعد کنکور تجربی باشه مخصوصا اگر همچنان دو کنکور مجزا برای نظام قدیم و نظام جدید برگزار بشه. آمار شرکت کنندگان کنکور در سال های گذشته در هر رشته رو میتونید در تصویر زیر ببینید:

تعداد شرکت کنندگان کنکور 98 چگونه خواهد بود

در تصویر بالا می بینید که تعداد شرکت کنندگان در کنکور تجربی سال به سال رو به افزایش است که دلیل اصلیش تقاضای بالا برای قبولی در رشته های پرطرفداری مثل پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری و سایر رشته ها میتونه باشه.

 

تاثیر مستقیم معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹

در جلسه شواری سنجش و پذیرش در روز یکشنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۷ تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ به صورت مستقیم (قطعی) و به میزان ۳۰ درصد تصویب شد. هر سال ده ها هزار نفر در گروه آزمایشی تجربی معدل کتبی بالای ۱۹ و نزدیک به ۲۰ دارند.

این مصوبه باعث اعتراض دانش آموزان و داوطلبان زیادی شده و دلایل مختلفی هم برای درخواست لغو این مصوبه وجود داره. در ویدئو کلیپ زیر میتونید صحبت ها و انتقادات دکتر هامون سبطی (فارغ التحصیل پزشکی دانشگاه تهران و مولف سرشناس کتاب های کمک درسی کنکور) رو در شبکه سه سیما بشنوید:

اما در سیزدهمین جلسه شواری سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ مصوبه قبلی اصلاح شد و قرار بر این شد که در کنکور ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی به صورت ۲۰ درصد قطعی و ۱۰ درصد مثبت اعمال بشه ولی برای کنکور ۹۹ به صورت ۳۰ درصد تاثیر قطعی باشه. نهایتا در چهاردهمین جلسه تصویب شد که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ به صورت ۳۰ درصد مثبب باشه. در صورت وقوع هرگونه تغییر جدید در میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹ از طریق سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ اطلاع رسانی می کنیم. بنابرین حتما در کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ عضو شوید:

برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنید

علاوه بر این، با نصب برنامه اندروید مشاوران ۱۰۰ بر روی تبلت یا گوشی موبایل به محض اعلام هر خبر مهم و جدیدی در این زمینه از طریق نوتیفیکیشن (پیام) به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد. برای نصب اپلیکیشن اندروید و دریافت جدید ترین اخبار مهم کنکور روی تصویر زیر کلیک کنید:

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

 

در چه سالی کنکور حذف می شود؟

یکی از پرحاشیه ترین و شایعه خیز ترین خبرها درباره کنکور، سال حذف کنکور است حتی بعضا خبرهایی از حذف کنکور ۹۸ و ۹۹ هم می شنویم که جای بسی تأمل داره! از سال ها پیش گاه به گاه از منابع مختلف می شنویم که کنکور در فلان سال حذف میشه. توصیه می کنیم حتما ویدئوی زیر که صحبت های رئیس سازمان سنجش درباره حذف کنکور است رو ببینید:

دانلود این ویدئو

مطمئن باشید تا زمانی که جایگزین مناسبی برای تفکیک دانش آموزان برتر برای ورود به رشته های پرطرفداری مثل پزشکی وجود نداره امکان حذف کامل کنکور سراسری نیست و حداقل تا چند سال آینده هم کنکور برگزار میشه. همه ما از آسیب های کنکور خبر داریم اما وقتی ظرفیت کل رشته پزشکی در تمامی دوره های روزانه، ظرفیت مازاد و پردیس بین الملل جمعا حدود ۵۰۰۰ نفر بیشتر نیست و از طرفی هزاران نفر معدل ۲۰ و نزدیک ۲۰ دارن چطور امکان داره بدون برگزاری کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی این داوطلبان رو برای ورود به رشته پزشکی از هم تفکیک کرد؟

در حال حاضر در بسیاری از رشته های دانشگاه های دولتی دوره روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد و … پذیرش دانشجو بدون کنکور انجام میشه و در بعضی از این دوره ها صرفا بر اساس سوابق تحصلی یعنی معدل است. اما در رشته های پر متقاضی مثل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری، بینایی سنجی، شنوایی شناسی و حتی در رشته هایی مثل مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف، رشته حقوق دانشگاه تهران و … پذیرش بدون کنکور وجود نداره و فعلا جایگزین مناسبی برای کنکور جهت پذیرش دانشجو در این رشته ها وجود نداره. بنابرین حذف کنکور ۹۸ و حتی حذف کنکور ۹۹ شایعه ای بیش نیست.

 

نحوه برگزاری کنکور ۹۹

اوایل اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این سوال که کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود، گفت: «در کنکور سراسری سال ۹۸ دو سری سوال در قالب نظام جدید و قدیم بین شرکت کنندگان پخش خواهد شد و سال ۹۹ به روال سابق برمی‌گردد.»

سوالات زیادی در چند ماه اخیر به ویژه از طرف داوطلبان نظام قدیم از ما پرسیده میشه که با توجه به تغییر مصوبه تاثیر معدل از قطعی به مثبت، آیا امکان تغییر نظر مسئولین در این مورد هم وجود داره؟ آیا ممکنه کنکور ۹۹ یا حتی کنکور سال ۱۴۰۰ هم مثل کنکور ۹۸ به صورت مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار بشه؟ آیا با توجه به اینکه اوایل دهه ۸۰ شمسی با تغییر نظام آموزشی تا چند سال پیاپی دو کنکور مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار شد همین قضیه درباره کنکور ۹۹ و سال بعد هم صدق خواهد کرد؟

در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ به همه این سوالات جواب داده شد. به گفته عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌ و پرورش، شورای سنجش و پذیرش تصویب کرد که در کنکور ۹۹ هم دو نوع سوال برای داوطلبان نظام آموزشی جدید و قدیم طراحی بشه. این خبر برای دسته ای از داوطلبان نظام قدیم که از ابتدا قصد شرکت در کنکور ۹۹ رو داشتند اما بلاتکلیف بودند و هنوز تصمیم نگرفته بودند که کتاب های نظام جدید رو مطالعه کنند یا نظام قدیم خبر خوشحال کننده ای بود.

البته این خبر نباید باعث کم کاری داوطلبان نظام قدیم کنکور ۹۸ بشه. اگر داوطلب کنکور ۹۸ هستید و با توجه به مدت زمان باقی مانده تا برگزاری کنکور ۹۸ امید قبولی دارید بهتره تمرکزتون روی مطالعه برای کنکور ۹۸ باشه و از برنامه ریزی درست، روش مطالعه صحیح و منابع مناسب استفاده کنید تا ان شا الله در کنکور ۹۸ نتیجه بگیرید و استرس نحوه برگزاری کنکور ۹۹ یا سالهای بعد رو نداشته باشید. اگر در درس خاصی نیاز به فیلم یا دی وی دی آموزشی دارید میتونید نمونه تدریس دی وی دی های کنکور و فیلم های آموزشی نظام جدید و قدیم رو با کلیک روی هر یک از محصولات زیر مشاهده کنید و در صورت نیاز با تخفیف تهیه کنید:

 

تهیه منابع و برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ و ۹۹

اگر هنوز به طور جدی شروع نکردید و نیاز به مشاوره کنکور برای موفقیت در کنکور ۹۸ یا ۹۹ دارید میتونید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ و برنامه ریزی و پیگیری روزانه توسط رتبه های برتر کنکور استفاده کنید. همچنین داوطلبان نظام جدید و قدیم که قصد شرکت در کنکور ۹۸ یا ۹۹ رو دارند می توانند از تخفیف ویژه خرید دی وی دی ها و فیلم های آموزشی اساتید برتر کنکور استفاده کنند. نمونه تدریس این اساتید و نحوه استفاده درست از سی دی ها و فیلم های آموزشی کنکور رو میتونید در این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ ببینید: «معرفی بهترین اساتید کنکور ایران و بهترین دی وی دی های کنکور»

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[تعداد: 4 میانگین: 4.8]

 

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تحصیلی تلفنی پیامک:  10002030405076

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن شبانه روزی ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی خود را بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست یا سوال خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست مشاوره خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

۷۰۵ نظر

 1. سلام خسته نباشید
  من فارغ التحصیل نظام قدیم هستم و سال ۹۵ کنکور دادم وارد دانشگاه آزاد شدم میخواستم بدونم میتونم سال ۹۹ کنکور نظام جدید بدم یا خیر؟

 2. سلام . من دیپلم سال ۸۰-۸۱ هستم نظام ترمی واحدی و پیش دانشگاهی گذروندم، الان جزو نظام قدیم محسوب میشم؟ معدل برای ما در کنکور ۹۸ موثره؟ و سوال آخر اینکه اگه پکیج های شمارو تهیه کنم و مطالعه کنم بازم نیاز هست کتاب بخرم ؟! هزینه کتابا واقعا زیاده؟

  • سلام نظام قدیم هستید
   معدل برای شما تاثیری نداره
   هر دی وی دی از هر جایی تهیه کنید بهتره در کنارش یک کتاب تست هم داشته باشید. اساتید ما در این دی وی دی ها تست های کنکوری و تالیفی زیاد حل کردند.

  • با سلام من امروز برای برنامه ریزی تحصیلی کنکور ۹۹ با یکی از مشاورانی که در سطح شهرستان به شدت مطرح هستند و بازخورد های مثبتی هم داشتم صحبت کردم ایشون به شدت تاکید داشتن که طی صحبت با یک منبع اگاه متوجه شدند که کنکور نظام جدید و قدیم یکی خواهد بود و سوالات نظام قدیم تطابق خیلی زیادی با نظام جدید خواهد داشت و اینکه به من با تاکید فراوان گفتند که کتاب های قدیمی را دور بریزیم و از نظام جدید شروع کنم ایا با توجه به اینکه سنجش از چگونگی طراحی سوالات حرفی به میان نیاورده ممکن هست که کتاب های نظام قدیم برای کنکور ۹۹ عملا بی فایده باشد؟ و یا اینکه سنحش مصوبه خود را لغو کند؟

   • سلام در مورد احتمال لغو مصوبه سنجش هیچکس نمیتونه اظهار نظری کنه ولی احتمالش خیلی کمه.
    در مباحث مشترک بین دروس نظام قدیم و جدید سوالات مشترک در کنکور طرح خواهد شد. با توجه به اینکه خیلی از مباحث مشترک هستند احتمال این وجود داره که اکثر سوالات هم مشترک یا در یک سطح باشند.

 3. سلام تکلیف نظام قدیمی هایی که میخوان تو کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنن چیه؟
  الان من شرایط کنکور ندارم و برای اون زمان میخوام هزینه کنم
  کمک کنین واقعا سردرگم هستم نمیشه امتحانات نهایی دوازدهم رو داد و و با نظام جدید امتحان بدیم؟

 4. ببخشید من فارغ التحصل مامایی هستم با توجه به اینکه رشتمون بازار کار نداره میخوام مجدد کنکور بدم برای پرستاری یا اگر بشه پزشکی اما چون چهار پنج سال از درس فاصله گرفتم از الان تا کنکور نود و نه وقت زیادی ندارم اما میگم شروع کنم بخونم بعد ۱۴۰۰ کنکور حذف بشه یا از نظام جدید بگیرن اون وقت تکلیف من چی میشه؟

 5. کنکور زبان هم دو کنکوری هست؟

  سلام می خواستم بدونم کنکور زبان هم دو کنکوری هست چون دروس عمومی هم تغییر کرده ممنون میشم سریع پاسخ بدید؟

 6. سلام
  بنده نظام قدیم هستم ولی رفتم کلی هزینه کردم کتابای نظام جدید گرفتم.
  الان باید چیکار کنم؟
  میشه برم دوباره امتحان نهایی بدم دیپلم رو نظام جدید کنم تا بتونم دوباره هزینه نکنم چون دیگه توانایی کتاب جدید رو ندارم.

  • سلام حتی اگر دیپلم مجدد و این فرضی که شما گفتید امکان پذیر بود، از نظر زمان به صرفه نبود که برای امتحانات تشریحی وقت بگذارید و کتاب های جدید رو بخونید چون این کار شما رو از برنامه ریزی برای کنکوری درس خوندن و تست زنی دور میکنه و ضرورتی نداره. اگر مشکل هزینه دارید میتونید کتاب های دست دوم نظام قدیم رو با قیمت پایین تر تهیه کنید یا از دوستان و آشنایان امانت بگیرید.

 7. سلام ببخشید یک سوال داشتم من ورودی کنکور ۹۷ شرکت کردم و قبول هم شدم ولی انصراف دادم به دلایلی به خاطر اینکه من یک سال از دانشگاه روزانه محروم میشم میخوام که سال ۹۹ کنکور بدم میخواستم ببینم من باید همون دروس نظام قدیم رو بخونم؟

 8. سلام
  من فارغ التحصیل نظام قدیم هستم میخواستم سال ۹۹ کنکور بدم، الان موندم که منابع نظام جدید رو بخونم یا قدیم، شما بنظرتون کدوم منابع رو بخونم بهتره؟

 9. سلام خسته نباشید دوست من با رتبه ۳ کنکور هنر رشته سینما ودوست دیگرم با رتبه ۱ زبان منطقه ۲ رشته مترجمی زبان رو انتخاب کردن ولی الان هر دو پشیمون هستند ومیخواستم بدونم که با رتبه تک رقمی کنکور زبان یا هنر میتونستند پزشکی انتخاب کنند و کلا با رتبه تک رقمی کنکوری بجز کنکور تجربی میشه پزشکی انتخاب کرد. ممنون میشم اگه جواب بدید.

 10. سلام. من از بچه های نظام قدیم هستم و حالا میخوام کنکور زبان بدم. منابع کنکور زبان که کتاب های دروس عمومین بین نظام قدیم و جدید خیلی تغییر کرده؟ الان بنظرتون من که با منابع نظام جدید خوندم دچار مشکل میشم.

  • سلام خیلی از مباحث مخصوصا قسمت هایی که مهارتی هستند مثل قرابت معنایی، آرایه های ادبی، اکثر قواعد عربی، ریدینگ و کلوز تست زبان انگلیسی چندان ارتباطی به نظام قدیم یا جدید نداره. نگران نباشید ولی از این به بعد منابع مخصوص نظام آموزشی خودتون رو تهیه کنید و بخونید.

  • سلام بهتره منابع نظام آموزشی خودتون رو بخونید

 11. کجا میتونیم اعتراض بزنیم؟ دوباره هزینه کنم برم کتاب قدیم بگیرم که بی انصافیه

  • حق دارید ولی مصوبه شورای سنجش و پذیرش هست که اجازه انتخاب سوالات نظام جدید رو به داوطلبان نظام قدیم نمیدن، بعیده دیگه تغییر کنه. علاوه بر این، خیلی ها (تقریبا میشه گفت اکثر فارغ التحصیلان نظام قدیم) متقاضی این بودند که سوالات کنکور ۹۹ هم مثل ۹۸ برای داوطلبان نظام قدیم از خود کتاب های نظام قدیم طرح بشه.

 12. سلام و عرض ادب خدمت ادمین و مشاور محترم.
  بنده دیپلم فنی حرفه ای برق صنعتی دارم و همچنین مدرک کاردانی سراسری هم گرفتم. تصمیم گرفتم برای سال ۹۹ کنکور تجربی شرکت کنم. طبق پرس و جویی که کردم گفتند دارندگان مدرک کاردانی هم میتونند توی کنکور تجربی شرکت کنند. این موضوع رو میتونید برام توضیح بدید که من آیا میتونم شرکت کنم یا خیر و چطوری باید شرکت کنم و در ضمن تاثیر معدل در رتبه من چطوری خواهد بود و اینکه نظام جدیدم یا قدیم. ممنون و متشکر

  • سلام شما میتونید در کنکور نظام قدیم ۹۹ شرکت کنید. هنوز صد در صد مشخص نیست که تکلیف نهایی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۹ چطور باشه اما احتمالا مثل کنکور ۹۸ مثبت باشه یعنی امیدواریم تاثیر قطعی نباشه.

 13. برای کنکور ۹۹ قطعیه ک دو نوع سوال از نظام قدیم و جدید هست؟ یعنی سال ۹۹ هم میتونیم نظام قدیم کنکور بدیم؟

 14. سلام من دیپلم نظام قدیم دارم ایا میتونم توی کنکور ۹۹ شرکت کنم نظام قدیم اصلا تا چن سال نظام قدیم برگزار میشه؟ و سهمیه بندی برای دانشگاه فرهنگیان بین نظام قدیم و جدید چجوریه

  • سلام سهمیه بندی در ظرفیت پذیرش بین داوطلبان نظام قدیم و جدید کنکور ۹۸ وجود نداره برای کنکور ۹۹ هم احتمالا به همین صورت باشه.
   فعلا مشخص نیست تا چند سال کنکور نظام قدیم وجود داره (برای ۹۸ و ۹۹ قطعی شده اما برای سال ۱۴۰۰ فعلا مشخص نیست)

 15. سلام. ببخشید، نظام قدیمایی که به حرف سازمان سنجش اعتماد کرده و کتابهای نظام جدید رو گرفتن و شروع به خواندن کردن و این همه هزینه کردن تو این گرانی چی کار باید بکنن؟ یعنی این افاد هم باید نظام قدیم امتحان بدهند؟ مگه میشه طی چند ماه حرف رو عوض کرد. ممنون میشم پاسخ بدین

 16. سلام
  من دانش آموخته نظام قدیم ۹۲ هستم الان هزینه کردم کلی کتاب نظام جدید گرفتم میخوام توی کنکور ۹۹ شرکت کنم
  میشه توی کنکور نظام جدید شرکت کنم؟

 17. سلام و خسته نباشید
  من دیپلم نظام قدیم هستم و میخواهم در کنکور ۹۹ شرکت کنم الان با توجه به تغییرات به وجود آمده برای کنکور ۹۹ دروس جدید را باید بخونیم یا قدیم؟!؟! اگر دروس نظام جدید را بخونیم آیا میتوانیم در کنکور ۹۹ با سیستم جدید کنکور بدهیم یا حتما باید نظام قدیم کنکور بدهیم؟!
  ممنون میشم اگر پاسخ بدهید.

  • سلام آقای عبدالرسول عمادی امروز اعلام کردند که برای کنکور ۹۹ هم دو نوع سوال برای داوطلبان نظام جدید قدیم طرح خواهد شد. بنابرین کتاب های نظام قدیم رو بخونید

 18. سلام من سال ۹۵ کنکور دادم یه سوال برام پیش اومده سال ۹۵ کتابا عوض نشده بود رشتم ریاضی ایا از همون کتابا از ما کنکور میگیرن یا کتاب جدیدا؟

 19. سلام خسته نباشید
  من در کنکور ۹۷ تجربی شرکت کردم و امسال میخوام در کنکور ریاضی شرکت کنم
  به نظرتون برای قبولی در دانشگاه ملی باید رتبم چی باشه و چه کتابهایی رو بیشتربخونم؟

  • سلام بستگی داره کدوم دانشگاه و چه رشته ای مدنظرتون باشه، بومی باشید یا نه، چه سهمیه ای داشته باشید و …
   دروس تخصصی و ضریب بالا رو بیشتر بخونید.

 20. سلام برای نظام قدیم هم دی وی دی دارید؟

 21. سلام من دیپلم ریاضی نظام قدیم دارم آیا میتونم تو کنکور ۹۸ نظام جدید شرکت کنم؟

 22. سلام. خسته نباشی. من سال ۸۵ مدرک پیش دانشگاهی رو گرفتم. الان برای کنکور تجربی ۹۸ دارم میخونم. اونم طبق منابع نظام قدیم! الان واقعا گیج شدم از این بحث سالی واحدی قدیم جدید تو رو خدا بهم بگید اولا من توی ثبت نام کنکور بهم گفتن باید بزنم سالی واحدی! در حالیکه گزینه قدیم هم هست. از این طرف میگن نظام قدیم باید بخونم امتحان بدم؟ بالاخره من چی باید بخونم! سالی واحدی ها همون منابع نظام قدیم میاد تو امتحانشون؟

  • سلام
   منظور از نظام آموزشی ۳-۳-۶ همین نظام جدید هست یعنی کسانی که الان دانش آموز دهم یا یازدهم یا دوازدهم هستند یعنی پیش دانشگاهی ندارند.
   منظور از نظام سالی واحدی يا ترمی واحدی کسانی هستند که نظام قدیم بودند یعنی مدرک پیش دانشگاهی دارند.
   کسانی که دیپلم چهار ساله نظام قدیم (خیلی قدیم!) یعنی قبل از سال ۱۳۸۳ دارند هم نظام قدیم محسوب میشن و باید به سوالات نظام قدیم کنکور ۹۸ جواب بدهند.
   با این شرایط شما داوطلب نظام سالی واحدی هستید.

 23. سلام من دیپلم رو سال ۷۹ گرفتم و الان میخوام تو کنکور ۹۹ شرکت کنم. سوال: آیا کتب درسی نظام جدید رو میتونم بخونم؟ یعنی ممنوعیتی نداره؟ معدل دیپلم ما هم روی کنکور تاثیر داره؟

 24. سلام. من یک سوال داشتم من درسام رو تا هفته ی دوم اسفند تمام میکنم و از هفته دوم اسند تا آخر اردیبهشت یک بار دیگه درسها رو مرور میکنم و یک بار هم خرداد جمعا سه بار کتابهای آموزشی و چند بار هم کتابهای درسی رو میخونم. تست ها رو اما پیمانه ای کردم و همه تستها رو با مرور تا آخر اردیبهشت کار میکنم و از خرداد هم کنکورای سال گذشته رو کار میکنم. بنظر شما برای پزشکی تهران کافیه؟ فقط تهران. معدل نهاییم اما پایینه ولی توی همسال های تحصیلم جزو شاگردی ممتاز بودم فقط نهایی سال سومم گند زدم وگرنه معدل دیپلمم حتی هجده و نیمه. منطقه سه هستم. دانشگاه تهران تا رتبه ی چند برای منطقه پزشکی میگیره؟ بنظرتون امیدوار باشم؟ برنامم خوبه؟

  • سلام بستگی داره بومی باشید یا نه. قبولی بومی ها کمی راحتتره. امیدوار که قطعا باید باشید. حتما ماه آخر به روش آزمون های سه روز یکبار جمع بندی کنید. کیفیت مطالعه و اصولی درست خوندن و تست زدن هم در کنار کمیت و تعداد مرورها اهمیت خیلی زیادی داره.

 25. سلام من فارغ التحصیل تجربی هستم میخواستم بعد کنکور ۹۸ نظام جدید بخونم خوندن منابع نظام جدید چند سال طول میکشه و از نظر حجم مطالب و مشابهت به کتابهای نظام قدیم چطور هستن؟ و ایا سال ۹۹ کنکور نظام قدیم خواهد بود؟

 26. با سلام. من فارغ التحصیل رشته ریاضی هستم. میخوام در کنکور تجربی ۹۸ شرکت کنم. میخواستم بدونم که میزان تاثیر دروس تحصیلی که ۲۵ تا ۳۰ درصد اعلام شده برا من که زیست پاس نکردم چی میشه؟ آیا نمره صفر برا زیست لحاظ میشه؟ آیا دروس پاس کرده ریاضی برام لحاظ میشه؟ یا اصلا تو این شرایط تغییر رشته معدل تاثیری نداره و فقط بر اساس کنکور پذیرش ۱۰۰ درصدی انجام میگیره. با تشکر فراوان از سایت خوبتون

  • سلام تاثیر سوابق تحصیلی برای دروس مشترک لحاظ میشه (مثل ادبیات، عربی، دین و زندگی و …)
   برای درس زیست شناسی کل تراز شما با توجه به آزمون کنکور لحاظ میشه (۱۰۰ درصدش)

 27. ببخشيد سهميه بندي در ظرفيت پذيرش داوطلبان دوگروه يعني چي؟
  امسال شايعه شده بود كه پذيرش نظام جديديا ٧٠ درصد و نظام قديميا ٣٠ درصد هست. كه شايعه بود.

  • بله شایعه بود و ما از اول هم گفتیم نباید به این شایعات دامن زد. طبق مصوبه شورای سنجش و پذیرش سهمیه بندی و درصدبندی در ظرفیت پذیرش وجود نداره.

 28. سلام. وقت بخير اگه شانس قبولي ما نظام قديمي ها براي كنكور ٩٩ با نظام قديم بيشتره كاش من هم نظام قديم ميخوندم

  • سلام هنوز قطعی نیست که کنکور ۹۹ مثل کنکور ۹۸ دو سری سوال برای داوطلبان نظام جدید و قدیم طرح بشه بنابرین ریسک هست اگر بخواهید از الان برای کنکور ۹۹ نظام قدیم بخونید. ممکنه مصوبه تغییر نکنه چون فعلا فقط در حد پاسخ وزیر به یک کامنت در صفحه اینستاگرامشون هست و گفتن که احتمال بررسی مجدد وجود داره (دقت کنید احتمال بررسی، نه اینکه صد در صد بررسی میشه، ضمنا اگر بررسی هم بشه مشخص نیست که ایا مصوبه تغییر میکنه یا نه)
   اگر نحوه برگزاری کنکور ۹۹ تغییر کنه منطقی این هست که اجازه انتخاب به داوطلبان نظام قدیم داده بشه که در کنکور ۹۹ به سوالات نظام قدیم جواب بدهند یا نظام جدید.
   بنابرین اگر از الان قصد شروع برای کنکور ۹۹ رو دارید منطقی تر این هست که کتاب های نظام جدید رو بخونید (هرچند در صورت دو کنکوری شدن ۹۹ و وجود سهمیه بندی در پذیرش ممکنه قبولی در بین داوطلبان نظام قدیم کمی راحتتر باشه اما احتمال سهمیه بندی ظرفیت ها خیلی کمه)

 29. من هم شرایط مثل شمارو دارم، به نظرم شما مباحث ریاضیات و زبان وزیست و فیزیک رو بخونید که مسلما برای هر دو نظام تغییرات چندانی نداره، تا ببینیم خبر واقعی از کنکور ۹۹ چی میاد

 30. ممنونم از شما. من شنيدم احتمال اينكه كنكور ٩٩ براي نظام قديمي ها انتخابي بشه و خودشون انتخاب كنن نظام قديم بخونن يا جديد هست. سوال بنده اين هست در صورت انتخابي بودن براي من نظام قديم كه چندين بار تجربه شكست در كنكور نظام قديم را داشته ام. بهترين گزينه كدام هست؟ نظام جديد بخوانم. يا قديم؟ ممنون از شما

  • سلام در صورتی که برخلاف کنکور ۹۸ ظرفیت پذیرش نظام قدیم و جدید در کنکور ۹۹ سهمیه بندی بشه پاسخ دقیق این سوال رو بعد از برگزاری کنکور ۹۸ و مشاهده عملکرد داوطلبان نظام قدیم و جدید و اطلاع از جمعیت هر گروه میشه داد. اما به احتمال زیاد سهمیه بندی نمیشه.
   داوطلب های خیلی قوی نظام قدیم در سال های گذشته وارد دانشگاه شدند و پیش بینی میشه که رقابت بین داوطلب های تازه نفس نظام جدید سنگین تر باشه. از طرفی کتاب های نظام جدید کمی راحت تر هستند بنابرین در صورت عدم وجود سهمیه بندی در ظرفیت پذیرش داوطلبان دو گروه، بهتره کتاب های نظام جدید رو بخونید.

 31. سلام خسته نباشيد. ممنون ميشم به سوالم جواب بدين. من فارغ تحصيل ده سال پيش هستم. قصد شركت در كنكور ٩٩ را دارم. هيچ منبعی ندارم بايد كتابهاي كدام نظام را بخرم بخوانم؟ جديد يا قديم؟ ايا واقعيت دارد كه ميگن كتابهاي نظام جديد راحتتر شده اند؟ شما جاي من بودين كدام نظام را ميخوانديد؟ لطفا جواب بدهيد. اجرتان با خدا

  • سلام تا حدودی کتاب های نظام جدید راحتتر هستند و بعضی مباحث نسبت به نظام قدیم حذف شده.
   بیشتر مباحث کتاب های نظام قدیم و جدید مشترک هستند.
   فعلا برای کنکور ۹۹ بهتره کتاب های نظام جدید رو بخونید هرچند وزیر علوم در صفحه اینستاگرام در پاسخ به یک کامنت اظهار کرده بود که امکان بررسی مجدد این موضوع هست و ممکنه کنکور ۹۹ هم برای داوطلبان نظام قدیم جداگانه و از کتاب های خودشون طرح بشه (این مورد هنوز قطعی نشده)

 32. سلام. چیزی توی این متن توجه من رو جلب کرد اونم اینکه شما گفتید رتبه ی یک میتونه از نظام قدیم هم باشه آخه چطوری ممکنه؟ هرسال رتبه های بهتر و برتر از بچه های درحال تحصیل هستند و پشت کنکوری ها با وجود وقت فراوون هیچوقت نتونستن رتبه برتر بشن. از طرف دیگه یک نظام قدیمی که اکثرا هم معدل هاشو افتضاحه چطور میتون یک بشه؟ یک سوال دیگه هم اینکه رئیس سازمان سنجش گفت که پنجاه درصد سوالای ما نظام جدیدیا با نظام قدیمیا مشترکه. پس پنجاه درصد دیگه چی میشه؟ احتمال اینکه بتونیم اون پنجاه درصدی که مشترک نیست و باهاش آشنا نیستیم رو بزنیم چقدره؟

  • با سلام و احترام
   افرادی مثل رستگار رحمانی (رتبه ۱ کنکور تجربی ۸۸)، محمد احمدی (رتبه ۱ کنکور تجربی ۹۵) و … فارغ التحصیل بودند و بعد از چند سال فاصله گرفتن از کنکور مجددا در کنکور شرکت کردند و رتبه ۱ کشور شدند. حتما اطلاع دارید که آقای رستگار رحمانی معدل کتبی زیر ۱۲ داشت و همون سال هم تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور اعمال میشد (بصورت مثبت).
   هر داوطلبی که ترازش از بقیه بهتر باشه رتبه ۱ کنکور ۹۸ میشه ممکنه نظام قدیم باشه و یا نظام جدید.
   لطفا منبع این صحبت (۵۰ درصد سوالات مشترک) رو ذکر کنید در چه تاریخی و چه خبرگزاری این خبر رو منتشر کرده؟؟ فقط گفتند در بعضی مباحث سوالات مشترک هست ولی دقیقا اعلام نشده چند درصد سوالات مشترک هست (ممکنه بیشتر از ۵۰ درصد هم باشه)
   تنها عدد ۵۰ درصدی که ما از دکتر خدایی، رئیس سازمان سنجش، شنیدیم این بود که گفتند: «با توجه به اینکه ۵۰ درصد داوطلبان هر سال کنکور را پشت کنکوری ها تشکیل می دهند برای سال ۹۸ دو سری سئوال طراحی می شود.»
   در مورد اینکه گفتید نظام قدیمی ها اکثرا معدلشون افتضاحه دو نکته رو بگم خدمتتون: ۱- تاثیر معدل در کنکور ۹۸ مثبت هست پس با درصدهای بالا و معدل پایین هم میشه رتبه خوبی آورد ۲-طبق آمار منتشر شده هر سال ده ها هزار نفر معدل کتبی نزدیک ۲۰ دارند و تعداد معدل های بیست اینقدری که فکر می کنید کم نیست و خیلی بیشتر از ظرفیت پذیرش رشته محل های پرمتقاضی هست.

  • سلام. خیلی ببخشید، مگه نظام قدیما چشونه که نمیتونن رتبه برتر بشن؟ بله ما هم اگه معدلمون بیست بود و اعتماد به نفس داشتیم، الان کل رتبه های برتر زو درو می کردیم. تازه شما نظام جدیدی ها باید نگران باشید چون معلوم نیست سوالاتتون اصلا چی هست. تازه اردیبهشت هم باید برای نهایی فوکوس کنید. یعنی اینکه عزیزم شما در کل سه ماه دیگه برای جمع کردن کنکور بیشتر وقت نداری. کنکورم تا حالا ندادی و نمونه سوالم ندارید و با یک مشت سوال تالیفی غیر استاندارد باید برید سرجلسه تا ببینیم شانس بیارید رتبه خوب بیارید. اتفاقا رتبه یک امسال باید از نظام قدیم باشه. منطق اینو میگه.

 33. سلام. میخواستم بدونم چرا بچه ها درمورد معدل و تناسبش با رتبه شون نگرانی دارن؟ مگه تاثیر معدل مثبت نیست؟ اگر مثبته چرا بیشتر سوالات درمورد معدل و مثلا میپرسن با معدل نه میشه رتبه شد و سنجش قبول میکنه یا نه یا مثلا میپرسن معدلمون کمه و میترسیم رتبه خب بیاریم سنجش به ما گیر بده و از این دست سوالات مگه محدودیتی برای معدل پایین ها وجود داره؟ یا قانون جدیدیه که مثلا بگه معدل های پایین حق آوردن رتبه خوب ندارن؟ واقعا برام سوال شده.

  • سلام بله تاثیر معدل در کنکور ۹۸ مثبت شد
   وقتی تاثیر مثبت هست جای نگرانی نیست و با درصدهای بالاتر در کنکور میشه معدل پایین رو جبران کرد.
   به تاریخی که سوال پرسیده شده هم دقت کنید بعضی ها مربوط به ماه های گذشته هستند وقتی که هنوز تاثیر معدل قطعی بود و به مثبت تغییر داده نشده بود که البته جای نگرانی هم وجود داشت. اما در حال حاضر با مثبت شدن تاثیر معدل جای نگرانی نیست.

 34. سلام به ادمین محترم سایت مشاوران ۱۰۰
  من یک سوالی داشتم کامنت ها رو که میخوندم بعضی بچه ها پرسیده بودن اگر رتبه ی خوب بیاریم سنجش با معدل پایینی که داریم قبول میکنه یا نه. نمونه اش کامنت های پایین تر که یک نفر گفت معدلم پایینه رتبه برتر اگر بشم سنجش قبول میکنه و بهم نمیگه متقلب یا پایین ترش که گفته بودن معدلم نه و میخوام رتبه برتر بشم سنجش قبول میکنه یا نه. میخوام بپرسم مگه معدل یک فرد اگر خیلی پایین باشه حق آوردن رتبه ی خوب یا برتر رو ندارن؟؟ یا قانون جدید سنجشه؟ میشه توضیح بدید که منظورشون از تایید شدن رتبه و تقلب محسوب نشدن با وجود معدل پایین چیه که همه میپرسن؟ مگه مشکلی واقعا وجود داره؟

  • سلام این سوال تقریبا مشابه سوال قبلی شماست
   برای معدل هیچ جای نگرانی نیست
   درمورد مشکوک شدن سازمان سنجش هم واقعا هیچ جای نگرانی نیست کسی که رو راست و صادقانه سر جلسه کنکور حاضر شده باشه و رتبه خوبی آورده باشه مشکلی براش پیش نمیاد. تاثیر سوابق تحصیلی مثبت هست و هیچ قانونی وجود نداره که اگر کسی معدلش پایین بود رتبه خوبی نیاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن مشاوره: 02128424024
بهترین فیلم های کنکوری نظام جدید