فیلم های درس مورد نظر را مشاهده کنید:

ادبیات عربی دینی زبان ریاضی زیست فیزیک شیمی  

برای دریافت کد تخفیف خرید فیلم ها نام درس و استاد

مورد نظر را به شماره 09909380945 پیامک کنید.

ورود به فروشگاه اینترنتی فیلم کنکور

بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود؟ دو کنکور همزمان نظام جدید و قدیم در سال ۹۹

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

در این صفحه به سوالاتی از قبیل اینکه شیوه برگزاری کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود، میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹، تکلیف پشت کنکوری های ۹۷ در کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه است، آیا دو کنکور همزمان در سال ۹۸ و ۹۹ برگزار خواهد شد یا خیر، ابهامات مربوط به سرنوشت کنکور ۹۸ و ۹۹ و احتمال حذف کنکور در سال ۹۸ یا ۹۹، تغییرات کتاب درسی نظام جدید نسبت به کتاب های نظام قدیم و سایر سوالات مشابه از این دسته جواب خواهیم داد. اگر سوالی در این زمینه داشتید در قسمت نظرات انتهای همین صفحه سوال رو ارسال کنید، مشاوران ما به سوالات شما جواب خواهند داد.

 

آیا برگزاری دو کنکور نظام جدید و قدیم بصورت جدا قبلا سابقه داشته؟

تا اواخر دهه ۷۰ نظام آموزشی کشور ترمی واحدی بود که به نظام قدیم معروف بود و اوایل دهه ۸۰ نظام آموزشی به سالی واحدی تغییر کرد. در کنکور سال ۸۱ سازمان سنجش آموزش کشور برای هر دو گروه داوطلبان نظام قدیم و جدید سوالات جداگانه ای طرح کرد و این روند تا سه سال یعنی تا کنکور ۸۳ هم ادامه پیدا کرد.

سازمان سنجش در قسمت هایی که مطالب کتاب های نظام قدیم و جدید شبیه هم بود سوالات یکسان و در بخش هایی که مباحث متفاوت بود سوالات جداگانه ای برای هر گروه طرح می کرد. بنابرین این احتمال در ذهن خیلی از داوطلبان کنکور شکل گرفت که کنکور سراسری ۹۸ و حتی کنکور سال ۹۹ و کنکور ۱۴۰۰ هم به صورت دو کنکور همزمان برای نظام قدیم و جدید برگزار بشه.

 

برگزاری دو کنکور جدا در سال ۹۹ یا سالهای بعد با توجه به اظهارات مسئولین

اولین اظهارات رسمی مسئولین درباره نحوه برگزای کنکور ۹۸ و ۹۹ صحبت های رئیس وقت سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش بود. ایشان در پاسخ به این سوال که شیوه برگزاری کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود گفت: کنکور سال ۹۸ شامل دو سری سوال جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم و داوطلبان نظام جدید خواهد بود و البته این دو کنکور در یک زمان با هم برگزار خواهند شد و فقط سوالات فرق دارند.

همچنین در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ آقای عبدالرسول عمادی، سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌ و پرورش، اظهار کرد که در کنکور ۹۹ دو نوع سوال ویژه داوطلبان نظام قدیم و جدید طرح خواهد شد. ضمنا بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش  درباره مصوبات هفدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، داوطلبان نظام قدیم کنکور ۹۹ فقط اجازه پاسخگویی به سوالات مخصوص نظام قدیم رو دارند.

 

آیا ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۸ و۹۹ کمتر است؟

شایعات زیادی درباره اینکه ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۸ و ۹۹ فقط ۲۰ یا ۳۰ درصد خواهد بود در این مدت به گوش همه ما رسید اما خوشبختانه با مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش مهر ابطال بر تمامی این شایعات زده شد. طبق مصوبه این جلسه، ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در کنکور ۹۸ بین دو نظام قدیم و جدید درصدی بندی نخواهد شد و حالت رقابتی خواهد داشت که این عادلانه ترین حالت ممکن است. بنابرین رتبه ۱ کنکور ۹۸ ممکنه داوطلب نظام جدید یا نظام قدیم باشه، در واقع ممکنه همه قبولی های یک رشته در یک دانشگاه خاص داوطلبان نظام قدیم یا همگی نظام جدید یا ترکیبی از این دو گروه باشند و هیچ درصد بندی برای ظرفیت پذیرش مطرح نیست.

به احتمال زیاد این قضیه درباره کنکور ۹۹ هم صدق خواهد کرد. اخبار جدید در این زمینه از طریق کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام مشاوران ۱۰۰ بلافاصله منتشر خواهد شد. برای عضویت روی دکمه های زیر کلیک کنید:

Telegram

instagram

 

منابع جدید و تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود؟ 

در کنکور سال های گذشته از کتاب های درسی دوم و سوم دبیرستان، پیش دانشگاهی و همچنین فیزیک اول دبیرستان سوال طرح شده و منابع کنکور ۹۷ هم همین کتاب ها بودند. اما در کنکور ۹۸ و ۹۹ برای داوطلبان نظام جدید از دروس دهم، یازدهم و دوازدهم دبیرستان سوال طرح میشه. شاید برای داوطلبان نظام قدیم و پشت کنکوری های نظام قدیم که نتونستن در رشته و دانشگاه دلخواهشون قبول بشن این سوال پیش بیاد که اگر برگزاری دو کنکور مجزا برای نظام قدیم و نظام جدید در سال های بعد منتفی بشه و فقط یک کنکور طبق کتاب های درسی نظام جدید برگزار بشه، تغییر کتاب های درسی برای کنکور ۹۸ و ۹۹ چقدره و آیا این افراد با توجه به تغییر منابع میتونن در کنکور ۹۸ و ۹۹ شرکت کنن و موفق بشن؟

با نگاه کلی به تغییر کتاب های نظام جدید می بینیم که تغییر کتاب های درسی دبیرستان خیلی زیاد نبوده و چارچوب اصلی مطالب تقریبا همون مطالب کتاب های درسی نظام قدیم هستند. اما به این معنی نیست که داوطلبان نظام جدید از کتاب های کمک درسی یا فیلم و دی وی دی های کنکور نظام قدیم استفاده کنند زیرا این منابع تغییراتی داشته و بعضی مباحث حذف یا اضافه شده. به عنوان مثال، در درس زیست شناسی مباحثی مثل گوارش، قلب، دفع مواد زائد، گازهای تنفسی و … که در کتاب درسی زیست دوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشت با شباهت نسبی در کتاب زیست شناسی دهم نظام جدید تکرار شده اما بعضی نکات حذف یا اضافه شدن و بعضی اسم ها فارسی شدن که البته در اکثر موارد معادل لاتین این اصطلاحات هم در کتاب ذکر شده. در تمام دروس رشته تجربی، ریاضی و انسانی تغییرات تقریبا در همین حد بوده اما باز هم تاکید می کنیم داوطلبان هر نظام آموزشی از منابع (کتاب یا فیلم آموزشی) ویژه خودشون استفاده کنند و به ویژه داوطلبان نظام جدید صرفا به استفاده از منابع نظام قدیم اکتفا نکنند. در اینجا فایل pdf کتاب زیست شناسی دوم دبیرستان نظام قدیم و زیست شناسی دهم نظام جدید رو آوردیم که میتونید هر دو کتاب رو دانلود و مقایسه کنید:

دانلود کتاب زیست شناسی دهم نظام جدید

دانلود کتاب زیست دوم دبیرستان نظام قدیم

 

آمار تعداد شرکت کنندگان کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود؟

تعداد تقریبی ثبت نام کنندگان کنکور ۹۸ در مرحله اول رو میتونید در تصویر زیر ببینید:

آمار ثبت نام تعداد داوطلبان شرکت کنندگان کنکور 98 و 99 چگونه خواهد بود

تعداد داوطلبان کنکور ۹۹ فعلا مشخص نیست اما با توجه به سیر صعودی تعداد داوطلبان کنکور تجربی و سیر نزولی تعداد داوطلبان کنکور ریاضی میشه پیش بینی کرد که احتمالا پرجمعیت ترین گروه آزمایشی در کنکور ۹۹ و چند سال بعد کنکور تجربی باشه مخصوصا اگر همچنان دو کنکور مجزا برای نظام قدیم و نظام جدید برگزار بشه. آمار شرکت کنندگان کنکور در سال های گذشته در هر رشته رو میتونید در تصویر زیر ببینید:

تعداد شرکت کنندگان کنکور 98 چگونه خواهد بود

در تصویر بالا می بینید که تعداد شرکت کنندگان در کنکور تجربی سال به سال رو به افزایش است که دلیل اصلیش تقاضای بالا برای قبولی در رشته های پرطرفداری مثل پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری و سایر رشته ها میتونه باشه.

 

تاثیر مستقیم معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹

در جلسه شواری سنجش و پذیرش در روز یکشنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۷ تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ به صورت مستقیم (قطعی) و به میزان ۳۰ درصد تصویب شد. هر سال ده ها هزار نفر در گروه آزمایشی تجربی معدل کتبی بالای ۱۹ و نزدیک به ۲۰ دارند.

این مصوبه باعث اعتراض دانش آموزان و داوطلبان زیادی شده و دلایل مختلفی هم برای درخواست لغو این مصوبه وجود داره. در ویدئو کلیپ زیر میتونید صحبت ها و انتقادات دکتر هامون سبطی (فارغ التحصیل پزشکی دانشگاه تهران و مولف سرشناس کتاب های کمک درسی کنکور) رو در شبکه سه سیما بشنوید:

اما در سیزدهمین جلسه شواری سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ مصوبه قبلی اصلاح شد و قرار بر این شد که در کنکور ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی به صورت ۲۰ درصد قطعی و ۱۰ درصد مثبت اعمال بشه ولی برای کنکور ۹۹ به صورت ۳۰ درصد تاثیر قطعی باشه. نهایتا در چهاردهمین جلسه تصویب شد که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ به صورت ۳۰ درصد مثبب باشه. در صورت وقوع هرگونه تغییر جدید در میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹ از طریق سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ اطلاع رسانی می کنیم. بنابرین حتما در کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ عضو شوید:

برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنید

علاوه بر این، با نصب برنامه اندروید مشاوران ۱۰۰ بر روی تبلت یا گوشی موبایل به محض اعلام هر خبر مهم و جدیدی در این زمینه از طریق نوتیفیکیشن (پیام) به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد. برای نصب اپلیکیشن اندروید و دریافت جدید ترین اخبار مهم کنکور روی تصویر زیر کلیک کنید:

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

 

در چه سالی کنکور حذف می شود؟

یکی از پرحاشیه ترین و شایعه خیز ترین خبرها درباره کنکور، سال حذف کنکور است حتی بعضا خبرهایی از حذف کنکور ۹۸ و ۹۹ هم می شنویم که جای بسی تأمل داره! از سال ها پیش گاه به گاه از منابع مختلف می شنویم که کنکور در فلان سال حذف میشه. توصیه می کنیم حتما ویدئوی زیر که صحبت های رئیس سازمان سنجش درباره حذف کنکور است رو ببینید:

دانلود این ویدئو

مطمئن باشید تا زمانی که جایگزین مناسبی برای تفکیک دانش آموزان برتر برای ورود به رشته های پرطرفداری مثل پزشکی وجود نداره امکان حذف کامل کنکور سراسری نیست و حداقل تا چند سال آینده هم کنکور برگزار میشه. همه ما از آسیب های کنکور خبر داریم اما وقتی ظرفیت کل رشته پزشکی در تمامی دوره های روزانه، ظرفیت مازاد و پردیس بین الملل جمعا حدود ۵۰۰۰ نفر بیشتر نیست و از طرفی هزاران نفر معدل ۲۰ و نزدیک ۲۰ دارن چطور امکان داره بدون برگزاری کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی این داوطلبان رو برای ورود به رشته پزشکی از هم تفکیک کرد؟

در حال حاضر در بسیاری از رشته های دانشگاه های دولتی دوره روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد و … پذیرش دانشجو بدون کنکور انجام میشه و در بعضی از این دوره ها صرفا بر اساس سوابق تحصلی یعنی معدل است. اما در رشته های پر متقاضی مثل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری، بینایی سنجی، شنوایی شناسی و حتی در رشته هایی مثل مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف، رشته حقوق دانشگاه تهران و … پذیرش بدون کنکور وجود نداره و فعلا جایگزین مناسبی برای کنکور جهت پذیرش دانشجو در این رشته ها وجود نداره. بنابرین حذف کنکور ۹۸ و حتی حذف کنکور ۹۹ شایعه ای بیش نیست.

 

نحوه برگزاری کنکور ۹۹

اوایل اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این سوال که کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود، گفت: «در کنکور سراسری سال ۹۸ دو سری سوال در قالب نظام جدید و قدیم بین شرکت کنندگان پخش خواهد شد و سال ۹۹ به روال سابق برمی‌گردد.»

سوالات زیادی در چند ماه اخیر به ویژه از طرف داوطلبان نظام قدیم از ما پرسیده میشه که با توجه به تغییر مصوبه تاثیر معدل از قطعی به مثبت، آیا امکان تغییر نظر مسئولین در این مورد هم وجود داره؟ آیا ممکنه کنکور ۹۹ یا حتی کنکور سال ۱۴۰۰ هم مثل کنکور ۹۸ به صورت مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار بشه؟ آیا با توجه به اینکه اوایل دهه ۸۰ شمسی با تغییر نظام آموزشی تا چند سال پیاپی دو کنکور مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار شد همین قضیه درباره کنکور ۹۹ و سال بعد هم صدق خواهد کرد؟

در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ به همه این سوالات جواب داده شد. به گفته عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌ و پرورش، شورای سنجش و پذیرش تصویب کرد که در کنکور ۹۹ هم دو نوع سوال برای داوطلبان نظام آموزشی جدید و قدیم طراحی بشه. این خبر برای دسته ای از داوطلبان نظام قدیم که از ابتدا قصد شرکت در کنکور ۹۹ رو داشتند اما بلاتکلیف بودند و هنوز تصمیم نگرفته بودند که کتاب های نظام جدید رو مطالعه کنند یا نظام قدیم خبر خوشحال کننده ای بود.

البته این خبر نباید باعث کم کاری داوطلبان نظام قدیم کنکور ۹۸ بشه. اگر داوطلب کنکور ۹۸ هستید و با توجه به مدت زمان باقی مانده تا برگزاری کنکور ۹۸ امید قبولی دارید بهتره تمرکزتون روی مطالعه برای کنکور ۹۸ باشه و از برنامه ریزی درست، روش مطالعه صحیح و منابع مناسب استفاده کنید تا ان شا الله در کنکور ۹۸ نتیجه بگیرید و استرس نحوه برگزاری کنکور ۹۹ یا سالهای بعد رو نداشته باشید. اگر در درس خاصی نیاز به فیلم یا دی وی دی آموزشی دارید میتونید نمونه تدریس دی وی دی های کنکور و فیلم های آموزشی نظام جدید و قدیم رو با کلیک روی هر یک از محصولات زیر مشاهده کنید و در صورت نیاز با تخفیف تهیه کنید:

 

تهیه منابع و برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ و ۹۹

اگر هنوز به طور جدی شروع نکردید و نیاز به مشاوره کنکور برای موفقیت در کنکور ۹۸ یا ۹۹ دارید میتونید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ و برنامه ریزی و پیگیری روزانه توسط رتبه های برتر کنکور استفاده کنید. همچنین داوطلبان نظام جدید و قدیم که قصد شرکت در کنکور ۹۸ یا ۹۹ رو دارند می توانند از تخفیف ویژه خرید دی وی دی ها و فیلم های آموزشی اساتید برتر کنکور استفاده کنند. نمونه تدریس این اساتید و نحوه استفاده درست از سی دی ها و فیلم های آموزشی کنکور رو میتونید در این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ ببینید: «معرفی بهترین اساتید کنکور ایران و بهترین دی وی دی های کنکور»

 

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
ابوالفضل یاراحمدی رتبه 248 پزشکی شیراز مشاور گروه آموزشی مشاوران 100 بهترین مرکز مشاوره کنکور تجربی پیامک:  10002030405065

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن شبانه روزی ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره، برنامه ریزی یا سوالات خود را به صورت پیام صوتی بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد. ضمنا فراموش نکنید که پس از شنیدن صدای بوق و گذاشتن پیام صوتی خود، حتما در پایان کلید ۱ را فشار دهید تا پیام ضبط شده شما برای مشاور ارسال گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست یا سوال خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به سوال یا درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه مشاوران ۱۰۰) می توانید سوال یا درخواست مشاوره خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

۶۹۰ نظر

 1. سلام ببخشید یک سوال داشتم من ورودی کنکور ۹۷ شرکت کردم و قبول هم شدم ولی انصراف دادم به دلایلی به خاطر اینکه من یک سال از دانشگاه روزانه محروم میشم میخوام که سال ۹۹ کنکور بدم میخواستم ببینم من باید همون دروس نظام قدیم رو بخونم؟

 2. سلام
  من فارغ التحصیل نظام قدیم هستم میخواستم سال ۹۹ کنکور بدم، الان موندم که منابع نظام جدید رو بخونم یا قدیم، شما بنظرتون کدوم منابع رو بخونم بهتره؟

 3. سلام خسته نباشید دوست من با رتبه ۳ کنکور هنر رشته سینما ودوست دیگرم با رتبه ۱ زبان منطقه ۲ رشته مترجمی زبان رو انتخاب کردن ولی الان هر دو پشیمون هستند ومیخواستم بدونم که با رتبه تک رقمی کنکور زبان یا هنر میتونستند پزشکی انتخاب کنند و کلا با رتبه تک رقمی کنکوری بجز کنکور تجربی میشه پزشکی انتخاب کرد. ممنون میشم اگه جواب بدید.

 4. سلام. من از بچه های نظام قدیم هستم و حالا میخوام کنکور زبان بدم. منابع کنکور زبان که کتاب های دروس عمومین بین نظام قدیم و جدید خیلی تغییر کرده؟ الان بنظرتون من که با منابع نظام جدید خوندم دچار مشکل میشم.

  • سلام خیلی از مباحث مخصوصا قسمت هایی که مهارتی هستند مثل قرابت معنایی، آرایه های ادبی، اکثر قواعد عربی، ریدینگ و کلوز تست زبان انگلیسی چندان ارتباطی به نظام قدیم یا جدید نداره. نگران نباشید ولی از این به بعد منابع مخصوص نظام آموزشی خودتون رو تهیه کنید و بخونید.

  • سلام بهتره منابع نظام آموزشی خودتون رو بخونید

 5. کجا میتونیم اعتراض بزنیم؟ دوباره هزینه کنم برم کتاب قدیم بگیرم که بی انصافیه

  • حق دارید ولی مصوبه شورای سنجش و پذیرش هست که اجازه انتخاب سوالات نظام جدید رو به داوطلبان نظام قدیم نمیدن، بعیده دیگه تغییر کنه. علاوه بر این، خیلی ها (تقریبا میشه گفت اکثر فارغ التحصیلان نظام قدیم) متقاضی این بودند که سوالات کنکور ۹۹ هم مثل ۹۸ برای داوطلبان نظام قدیم از خود کتاب های نظام قدیم طرح بشه.

 6. سلام و عرض ادب خدمت ادمین و مشاور محترم.
  بنده دیپلم فنی حرفه ای برق صنعتی دارم و همچنین مدرک کاردانی سراسری هم گرفتم. تصمیم گرفتم برای سال ۹۹ کنکور تجربی شرکت کنم. طبق پرس و جویی که کردم گفتند دارندگان مدرک کاردانی هم میتونند توی کنکور تجربی شرکت کنند. این موضوع رو میتونید برام توضیح بدید که من آیا میتونم شرکت کنم یا خیر و چطوری باید شرکت کنم و در ضمن تاثیر معدل در رتبه من چطوری خواهد بود و اینکه نظام جدیدم یا قدیم. ممنون و متشکر

  • سلام شما میتونید در کنکور نظام قدیم ۹۹ شرکت کنید. هنوز صد در صد مشخص نیست که تکلیف نهایی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۹ چطور باشه اما احتمالا مثل کنکور ۹۸ مثبت باشه یعنی امیدواریم تاثیر قطعی نباشه.

 7. برای کنکور ۹۹ قطعیه ک دو نوع سوال از نظام قدیم و جدید هست؟ یعنی سال ۹۹ هم میتونیم نظام قدیم کنکور بدیم؟

 8. سلام من دیپلم نظام قدیم دارم ایا میتونم توی کنکور ۹۹ شرکت کنم نظام قدیم اصلا تا چن سال نظام قدیم برگزار میشه؟ و سهمیه بندی برای دانشگاه فرهنگیان بین نظام قدیم و جدید چجوریه

  • سلام سهمیه بندی در ظرفیت پذیرش بین داوطلبان نظام قدیم و جدید کنکور ۹۸ وجود نداره برای کنکور ۹۹ هم احتمالا به همین صورت باشه.
   فعلا مشخص نیست تا چند سال کنکور نظام قدیم وجود داره (برای ۹۸ و ۹۹ قطعی شده اما برای سال ۱۴۰۰ فعلا مشخص نیست)

 9. سلام. ببخشید، نظام قدیمایی که به حرف سازمان سنجش اعتماد کرده و کتابهای نظام جدید رو گرفتن و شروع به خواندن کردن و این همه هزینه کردن تو این گرانی چی کار باید بکنن؟ یعنی این افاد هم باید نظام قدیم امتحان بدهند؟ مگه میشه طی چند ماه حرف رو عوض کرد. ممنون میشم پاسخ بدین

 10. سلام
  من دانش آموخته نظام قدیم ۹۲ هستم الان هزینه کردم کلی کتاب نظام جدید گرفتم میخوام توی کنکور ۹۹ شرکت کنم
  میشه توی کنکور نظام جدید شرکت کنم؟

 11. سلام و خسته نباشید
  من دیپلم نظام قدیم هستم و میخواهم در کنکور ۹۹ شرکت کنم الان با توجه به تغییرات به وجود آمده برای کنکور ۹۹ دروس جدید را باید بخونیم یا قدیم؟!؟! اگر دروس نظام جدید را بخونیم آیا میتوانیم در کنکور ۹۹ با سیستم جدید کنکور بدهیم یا حتما باید نظام قدیم کنکور بدهیم؟!
  ممنون میشم اگر پاسخ بدهید.

  • سلام آقای عبدالرسول عمادی امروز اعلام کردند که برای کنکور ۹۹ هم دو نوع سوال برای داوطلبان نظام جدید قدیم طرح خواهد شد. بنابرین کتاب های نظام قدیم رو بخونید

 12. سلام من سال ۹۵ کنکور دادم یه سوال برام پیش اومده سال ۹۵ کتابا عوض نشده بود رشتم ریاضی ایا از همون کتابا از ما کنکور میگیرن یا کتاب جدیدا؟

 13. سلام خسته نباشید
  من در کنکور ۹۷ تجربی شرکت کردم و امسال میخوام در کنکور ریاضی شرکت کنم
  به نظرتون برای قبولی در دانشگاه ملی باید رتبم چی باشه و چه کتابهایی رو بیشتربخونم؟

  • سلام بستگی داره کدوم دانشگاه و چه رشته ای مدنظرتون باشه، بومی باشید یا نه، چه سهمیه ای داشته باشید و …
   دروس تخصصی و ضریب بالا رو بیشتر بخونید.

 14. سلام برای نظام قدیم هم دی وی دی دارید؟

 15. سلام من دیپلم ریاضی نظام قدیم دارم آیا میتونم تو کنکور ۹۸ نظام جدید شرکت کنم؟

 16. سلام. خسته نباشی. من سال ۸۵ مدرک پیش دانشگاهی رو گرفتم. الان برای کنکور تجربی ۹۸ دارم میخونم. اونم طبق منابع نظام قدیم! الان واقعا گیج شدم از این بحث سالی واحدی قدیم جدید تو رو خدا بهم بگید اولا من توی ثبت نام کنکور بهم گفتن باید بزنم سالی واحدی! در حالیکه گزینه قدیم هم هست. از این طرف میگن نظام قدیم باید بخونم امتحان بدم؟ بالاخره من چی باید بخونم! سالی واحدی ها همون منابع نظام قدیم میاد تو امتحانشون؟

  • سلام
   منظور از نظام آموزشی ۳-۳-۶ همین نظام جدید هست یعنی کسانی که الان دانش آموز دهم یا یازدهم یا دوازدهم هستند یعنی پیش دانشگاهی ندارند.
   منظور از نظام سالی واحدی يا ترمی واحدی کسانی هستند که نظام قدیم بودند یعنی مدرک پیش دانشگاهی دارند.
   کسانی که دیپلم چهار ساله نظام قدیم (خیلی قدیم!) یعنی قبل از سال ۱۳۸۳ دارند هم نظام قدیم محسوب میشن و باید به سوالات نظام قدیم کنکور ۹۸ جواب بدهند.
   با این شرایط شما داوطلب نظام سالی واحدی هستید.

 17. سلام من دیپلم رو سال ۷۹ گرفتم و الان میخوام تو کنکور ۹۹ شرکت کنم. سوال: آیا کتب درسی نظام جدید رو میتونم بخونم؟ یعنی ممنوعیتی نداره؟ معدل دیپلم ما هم روی کنکور تاثیر داره؟

 18. سلام. من یک سوال داشتم من درسام رو تا هفته ی دوم اسفند تمام میکنم و از هفته دوم اسند تا آخر اردیبهشت یک بار دیگه درسها رو مرور میکنم و یک بار هم خرداد جمعا سه بار کتابهای آموزشی و چند بار هم کتابهای درسی رو میخونم. تست ها رو اما پیمانه ای کردم و همه تستها رو با مرور تا آخر اردیبهشت کار میکنم و از خرداد هم کنکورای سال گذشته رو کار میکنم. بنظر شما برای پزشکی تهران کافیه؟ فقط تهران. معدل نهاییم اما پایینه ولی توی همسال های تحصیلم جزو شاگردی ممتاز بودم فقط نهایی سال سومم گند زدم وگرنه معدل دیپلمم حتی هجده و نیمه. منطقه سه هستم. دانشگاه تهران تا رتبه ی چند برای منطقه پزشکی میگیره؟ بنظرتون امیدوار باشم؟ برنامم خوبه؟

  • سلام بستگی داره بومی باشید یا نه. قبولی بومی ها کمی راحتتره. امیدوار که قطعا باید باشید. حتما ماه آخر به روش آزمون های سه روز یکبار جمع بندی کنید. کیفیت مطالعه و اصولی درست خوندن و تست زدن هم در کنار کمیت و تعداد مرورها اهمیت خیلی زیادی داره.

 19. سلام من فارغ التحصیل تجربی هستم میخواستم بعد کنکور ۹۸ نظام جدید بخونم خوندن منابع نظام جدید چند سال طول میکشه و از نظر حجم مطالب و مشابهت به کتابهای نظام قدیم چطور هستن؟ و ایا سال ۹۹ کنکور نظام قدیم خواهد بود؟

 20. با سلام. من فارغ التحصیل رشته ریاضی هستم. میخوام در کنکور تجربی ۹۸ شرکت کنم. میخواستم بدونم که میزان تاثیر دروس تحصیلی که ۲۵ تا ۳۰ درصد اعلام شده برا من که زیست پاس نکردم چی میشه؟ آیا نمره صفر برا زیست لحاظ میشه؟ آیا دروس پاس کرده ریاضی برام لحاظ میشه؟ یا اصلا تو این شرایط تغییر رشته معدل تاثیری نداره و فقط بر اساس کنکور پذیرش ۱۰۰ درصدی انجام میگیره. با تشکر فراوان از سایت خوبتون

  • سلام تاثیر سوابق تحصیلی برای دروس مشترک لحاظ میشه (مثل ادبیات، عربی، دین و زندگی و …)
   برای درس زیست شناسی کل تراز شما با توجه به آزمون کنکور لحاظ میشه (۱۰۰ درصدش)

 21. ببخشيد سهميه بندي در ظرفيت پذيرش داوطلبان دوگروه يعني چي؟
  امسال شايعه شده بود كه پذيرش نظام جديديا ٧٠ درصد و نظام قديميا ٣٠ درصد هست. كه شايعه بود.

  • بله شایعه بود و ما از اول هم گفتیم نباید به این شایعات دامن زد. طبق مصوبه شورای سنجش و پذیرش سهمیه بندی و درصدبندی در ظرفیت پذیرش وجود نداره.

 22. سلام. وقت بخير اگه شانس قبولي ما نظام قديمي ها براي كنكور ٩٩ با نظام قديم بيشتره كاش من هم نظام قديم ميخوندم

  • سلام هنوز قطعی نیست که کنکور ۹۹ مثل کنکور ۹۸ دو سری سوال برای داوطلبان نظام جدید و قدیم طرح بشه بنابرین ریسک هست اگر بخواهید از الان برای کنکور ۹۹ نظام قدیم بخونید. ممکنه مصوبه تغییر نکنه چون فعلا فقط در حد پاسخ وزیر به یک کامنت در صفحه اینستاگرامشون هست و گفتن که احتمال بررسی مجدد وجود داره (دقت کنید احتمال بررسی، نه اینکه صد در صد بررسی میشه، ضمنا اگر بررسی هم بشه مشخص نیست که ایا مصوبه تغییر میکنه یا نه)
   اگر نحوه برگزاری کنکور ۹۹ تغییر کنه منطقی این هست که اجازه انتخاب به داوطلبان نظام قدیم داده بشه که در کنکور ۹۹ به سوالات نظام قدیم جواب بدهند یا نظام جدید.
   بنابرین اگر از الان قصد شروع برای کنکور ۹۹ رو دارید منطقی تر این هست که کتاب های نظام جدید رو بخونید (هرچند در صورت دو کنکوری شدن ۹۹ و وجود سهمیه بندی در پذیرش ممکنه قبولی در بین داوطلبان نظام قدیم کمی راحتتر باشه اما احتمال سهمیه بندی ظرفیت ها خیلی کمه)

 23. من هم شرایط مثل شمارو دارم، به نظرم شما مباحث ریاضیات و زبان وزیست و فیزیک رو بخونید که مسلما برای هر دو نظام تغییرات چندانی نداره، تا ببینیم خبر واقعی از کنکور ۹۹ چی میاد

 24. ممنونم از شما. من شنيدم احتمال اينكه كنكور ٩٩ براي نظام قديمي ها انتخابي بشه و خودشون انتخاب كنن نظام قديم بخونن يا جديد هست. سوال بنده اين هست در صورت انتخابي بودن براي من نظام قديم كه چندين بار تجربه شكست در كنكور نظام قديم را داشته ام. بهترين گزينه كدام هست؟ نظام جديد بخوانم. يا قديم؟ ممنون از شما

  • سلام در صورتی که برخلاف کنکور ۹۸ ظرفیت پذیرش نظام قدیم و جدید در کنکور ۹۹ سهمیه بندی بشه پاسخ دقیق این سوال رو بعد از برگزاری کنکور ۹۸ و مشاهده عملکرد داوطلبان نظام قدیم و جدید و اطلاع از جمعیت هر گروه میشه داد. اما به احتمال زیاد سهمیه بندی نمیشه.
   داوطلب های خیلی قوی نظام قدیم در سال های گذشته وارد دانشگاه شدند و پیش بینی میشه که رقابت بین داوطلب های تازه نفس نظام جدید سنگین تر باشه. از طرفی کتاب های نظام جدید کمی راحت تر هستند بنابرین در صورت عدم وجود سهمیه بندی در ظرفیت پذیرش داوطلبان دو گروه، بهتره کتاب های نظام جدید رو بخونید.

 25. سلام خسته نباشيد. ممنون ميشم به سوالم جواب بدين. من فارغ تحصيل ده سال پيش هستم. قصد شركت در كنكور ٩٩ را دارم. هيچ منبعی ندارم بايد كتابهاي كدام نظام را بخرم بخوانم؟ جديد يا قديم؟ ايا واقعيت دارد كه ميگن كتابهاي نظام جديد راحتتر شده اند؟ شما جاي من بودين كدام نظام را ميخوانديد؟ لطفا جواب بدهيد. اجرتان با خدا

  • سلام تا حدودی کتاب های نظام جدید راحتتر هستند و بعضی مباحث نسبت به نظام قدیم حذف شده.
   بیشتر مباحث کتاب های نظام قدیم و جدید مشترک هستند.
   فعلا برای کنکور ۹۹ بهتره کتاب های نظام جدید رو بخونید هرچند وزیر علوم در صفحه اینستاگرام در پاسخ به یک کامنت اظهار کرده بود که امکان بررسی مجدد این موضوع هست و ممکنه کنکور ۹۹ هم برای داوطلبان نظام قدیم جداگانه و از کتاب های خودشون طرح بشه (این مورد هنوز قطعی نشده)

 26. سلام. چیزی توی این متن توجه من رو جلب کرد اونم اینکه شما گفتید رتبه ی یک میتونه از نظام قدیم هم باشه آخه چطوری ممکنه؟ هرسال رتبه های بهتر و برتر از بچه های درحال تحصیل هستند و پشت کنکوری ها با وجود وقت فراوون هیچوقت نتونستن رتبه برتر بشن. از طرف دیگه یک نظام قدیمی که اکثرا هم معدل هاشو افتضاحه چطور میتون یک بشه؟ یک سوال دیگه هم اینکه رئیس سازمان سنجش گفت که پنجاه درصد سوالای ما نظام جدیدیا با نظام قدیمیا مشترکه. پس پنجاه درصد دیگه چی میشه؟ احتمال اینکه بتونیم اون پنجاه درصدی که مشترک نیست و باهاش آشنا نیستیم رو بزنیم چقدره؟

  • با سلام و احترام
   افرادی مثل رستگار رحمانی (رتبه ۱ کنکور تجربی ۸۸)، محمد احمدی (رتبه ۱ کنکور تجربی ۹۵) و … فارغ التحصیل بودند و بعد از چند سال فاصله گرفتن از کنکور مجددا در کنکور شرکت کردند و رتبه ۱ کشور شدند. حتما اطلاع دارید که آقای رستگار رحمانی معدل کتبی زیر ۱۲ داشت و همون سال هم تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور اعمال میشد (بصورت مثبت).
   هر داوطلبی که ترازش از بقیه بهتر باشه رتبه ۱ کنکور ۹۸ میشه ممکنه نظام قدیم باشه و یا نظام جدید.
   لطفا منبع این صحبت (۵۰ درصد سوالات مشترک) رو ذکر کنید در چه تاریخی و چه خبرگزاری این خبر رو منتشر کرده؟؟ فقط گفتند در بعضی مباحث سوالات مشترک هست ولی دقیقا اعلام نشده چند درصد سوالات مشترک هست (ممکنه بیشتر از ۵۰ درصد هم باشه)
   تنها عدد ۵۰ درصدی که ما از دکتر خدایی، رئیس سازمان سنجش، شنیدیم این بود که گفتند: «با توجه به اینکه ۵۰ درصد داوطلبان هر سال کنکور را پشت کنکوری ها تشکیل می دهند برای سال ۹۸ دو سری سئوال طراحی می شود.»
   در مورد اینکه گفتید نظام قدیمی ها اکثرا معدلشون افتضاحه دو نکته رو بگم خدمتتون: ۱- تاثیر معدل در کنکور ۹۸ مثبت هست پس با درصدهای بالا و معدل پایین هم میشه رتبه خوبی آورد ۲-طبق آمار منتشر شده هر سال ده ها هزار نفر معدل کتبی نزدیک ۲۰ دارند و تعداد معدل های بیست اینقدری که فکر می کنید کم نیست و خیلی بیشتر از ظرفیت پذیرش رشته محل های پرمتقاضی هست.

  • سلام. خیلی ببخشید، مگه نظام قدیما چشونه که نمیتونن رتبه برتر بشن؟ بله ما هم اگه معدلمون بیست بود و اعتماد به نفس داشتیم، الان کل رتبه های برتر زو درو می کردیم. تازه شما نظام جدیدی ها باید نگران باشید چون معلوم نیست سوالاتتون اصلا چی هست. تازه اردیبهشت هم باید برای نهایی فوکوس کنید. یعنی اینکه عزیزم شما در کل سه ماه دیگه برای جمع کردن کنکور بیشتر وقت نداری. کنکورم تا حالا ندادی و نمونه سوالم ندارید و با یک مشت سوال تالیفی غیر استاندارد باید برید سرجلسه تا ببینیم شانس بیارید رتبه خوب بیارید. اتفاقا رتبه یک امسال باید از نظام قدیم باشه. منطق اینو میگه.

 27. سلام. میخواستم بدونم چرا بچه ها درمورد معدل و تناسبش با رتبه شون نگرانی دارن؟ مگه تاثیر معدل مثبت نیست؟ اگر مثبته چرا بیشتر سوالات درمورد معدل و مثلا میپرسن با معدل نه میشه رتبه شد و سنجش قبول میکنه یا نه یا مثلا میپرسن معدلمون کمه و میترسیم رتبه خب بیاریم سنجش به ما گیر بده و از این دست سوالات مگه محدودیتی برای معدل پایین ها وجود داره؟ یا قانون جدیدیه که مثلا بگه معدل های پایین حق آوردن رتبه خوب ندارن؟ واقعا برام سوال شده.

  • سلام بله تاثیر معدل در کنکور ۹۸ مثبت شد
   وقتی تاثیر مثبت هست جای نگرانی نیست و با درصدهای بالاتر در کنکور میشه معدل پایین رو جبران کرد.
   به تاریخی که سوال پرسیده شده هم دقت کنید بعضی ها مربوط به ماه های گذشته هستند وقتی که هنوز تاثیر معدل قطعی بود و به مثبت تغییر داده نشده بود که البته جای نگرانی هم وجود داشت. اما در حال حاضر با مثبت شدن تاثیر معدل جای نگرانی نیست.

 28. سلام به ادمین محترم سایت مشاوران ۱۰۰
  من یک سوالی داشتم کامنت ها رو که میخوندم بعضی بچه ها پرسیده بودن اگر رتبه ی خوب بیاریم سنجش با معدل پایینی که داریم قبول میکنه یا نه. نمونه اش کامنت های پایین تر که یک نفر گفت معدلم پایینه رتبه برتر اگر بشم سنجش قبول میکنه و بهم نمیگه متقلب یا پایین ترش که گفته بودن معدلم نه و میخوام رتبه برتر بشم سنجش قبول میکنه یا نه. میخوام بپرسم مگه معدل یک فرد اگر خیلی پایین باشه حق آوردن رتبه ی خوب یا برتر رو ندارن؟؟ یا قانون جدید سنجشه؟ میشه توضیح بدید که منظورشون از تایید شدن رتبه و تقلب محسوب نشدن با وجود معدل پایین چیه که همه میپرسن؟ مگه مشکلی واقعا وجود داره؟

  • سلام این سوال تقریبا مشابه سوال قبلی شماست
   برای معدل هیچ جای نگرانی نیست
   درمورد مشکوک شدن سازمان سنجش هم واقعا هیچ جای نگرانی نیست کسی که رو راست و صادقانه سر جلسه کنکور حاضر شده باشه و رتبه خوبی آورده باشه مشکلی براش پیش نمیاد. تاثیر سوابق تحصیلی مثبت هست و هیچ قانونی وجود نداره که اگر کسی معدلش پایین بود رتبه خوبی نیاره

 29. عرض سلام وخسته نباشین
  برای شرکت در دانشگاه ورشته های تاپ که بنده هدفم روانشناسی و حقوق شهید بهشتی و دانشگاه تهران هستش کنکور سراسری برگزار میشه؟ یا براساس ۸۵ ٪ سوابق تحصیلیه؟

  • سلام با توجه به اینکه هر دو رشته جزو پرطرفدارترین رشته های گروه انسانی هستند دو دانشگاه پرمتقاضی یعنی تهران و شهید بهشتی پذیرش بدون آزمون در این دو رشته نخواهند داشت و از رشته محل های ۸۵ درصدی نیستند.

 30. سلام من دانشجوی رشته حسابداری هستم و میخواهم در کنکور ۹۸ شرکت کنم. به نظرشما من می تونم شرکت کنم. ممنون

  • سلام اگر شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در کنکور رو داشته باشید میتونید. به عنوان مثال، اگر ممنوعیت نظام وظیفه (خدمت سربازی) نداشته باشید و دانشجوی دوره روزانه نباشید با رعایت سایر شرایط بدون نیاز به انصراف از دانشگاه میتونید در کنکور ۹۸ شرکت کنید.

 31. بدون کمک آموزشی میشه کنکور داد و رتبه ی خوبی بدست آورد؟

 32. کنکور ۹۸ بیشتر به نفع نظام قدیمه یا جدید؟ و کدوم گروه شانس بیشتر برای به دست آوردن رتبه ی بهتر و برتر میشن؟

 33. سلام. من قراره سال ۹۹ کنکور بدم. رشتم انسانی خواستم بدونم اینکه کنکور ۹۹ برداشته میشه واقعیه یا شایعه است؟

  • سلام شایعه است.
   امکان حذف کامل کنکور نیست. کنکور برای رشته محل های پرمتقاضی حذف نخواهد شد. شما تصویر کنید همه بخوان برن حقوق دانشگاه تهران یا پزشکی شهید بهشتی یا مهندسی برق صنعتی شریف بخونن آیا این تعداد صندلی وجود داره؟
   کنکور فقط برای رشته محل های کم متقاضی حذف میشه و عملا الان هم برای این رشته محل ها حذف شده است چون متقاضی چندانی ندارند.

 34. سلام فریماه هستم. یک دونه کنکوری.من یک سوال خیلی خیلی مهمی دارم.که اگر جواب بدبد من رو از یک ابهام بزرگ نجات میدید. ببینید الان توی آزمونای آزمایشی، بچه های نظام قدیم دارن تراز و درصد رتبه ای خیلی خوب میارن.نظام قدیم ها م که بلا استثنا چندسال یا یک سال دوسال سه سال و … پشت کنکور موندن. حالا شما فرض کن رتبه ی های برتر اکثرا از نظام قدیم باشه. نظام قدیم هایی که اتفاقا اکثرا هم معدلای پایینی دارن.اووقت سازمانسنجش بهشون شک نمیکنه؟ بهشون کاری نداره؟ نمیگه که مثلا شما پارسال و سالای قبل رتبه ات فلان شده امسال تک رقمی؟ یا مثلا تو که معدلت پایینه چطوری شدی رتبه برتر؟ دقیقا کاری که با رستگار رحمانی کردن اینبارم انجام بدن و بخوان دوباره ازشون کنکور بگیرن؟ تورو خدا سوالمو جواب بدید ممنونم.

  • سلام قضیه آقای رحمانی ختم به خیر شد و همه فهمیدن که ایشان با تلاش و سطح علمی بالای خودش رتبه ۱ کنکور شده و تقلبی در کار نبوده. در کنکوری که مجددا از اقای رحمانی گرفته شد درصدهایی بالایی در همه دروس داشت (به گفته خودشون)
   سازمان سنجش بعد از برگزاری کنکور همون روز گزینه ای به نام گزارش تخلف در سایت خودش قرار میده که داوطلب ها میتونن تخلفات رو گزارش بدن. نگران این مورد نباشید بجز اقای رحمانی افراد دیگری هم قبلا بودند که با معدل پایین رتبه خوبی آوردند (رتبه ۱ نشدند اما باز هم رتبه خوبی آوردند). داوطلب هایی هم هستند که از رتبه ۵ رقمی کنکور به رتبه های زیر ۱۰۰۰ کنکور سال بعد رسیدند. کسی که تلاش کرده باشه سطح علمی خوبی داشته باشه و رتبه کنکورش رتبه واقعی خودش باشه مشکلی براش پیش نمیاد.

 35. سلام امروز اعلام کردن که کنکور ۹۸ به طور کامل حذف میشه و فقط معدل ملاک رفتن به دانشگاه هستش!
  میخواستم بدونم حقیقت داره یا نه خواهش میکنم جوابمو بدید

  • سلام برای حدود ۸۵ درصد رشته محل ها که تقریبا الان هم همینطور هست و متقاضی چندانی ندارند.
   اما برای رشته های پرمتقاضی حذف کنکور فعلا امکان پذیر نیست.
   ویدیو مربوط به حذف کنکور در همین صفحه رو ببینید.

 36. سلام من دوازدهم تجربی کنکور ۹۸ هستم و معدلم پایینه و خیلی بخوام تلاش کنم معدل نهاییم بشه ۱۸ بعد گفتن که ورودی دانشگاه ها بازه ۸۵ درصد سوابق تحصیلی و ۱۵ درصد کنکور اخه یعنی اینجوری که نمیشه شاید یه نفر خواست با کنکور جبران کنه نمیشه که از روی سوابق تحصیلی گزینش انجام بشه. اینا شایعه هست یا نه؟

  • سلام حدود ۸۵ درصد از ظرفیت پذیرش کل دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی باید بشه که تقریبا همین الان هم اینطور هست و فقط حدود ۱۵ درصد رشته ها پرمتقاضی هستند. تاثیر معدل در کنکور ۹۸ بصورت ۳۰ درصد مثبت تصویب شد پس نگران نباشید.

 37. سلام برای قبولی در رشته هایی مثل پزشکی ۳ یا ۴ سال کنکور دادن تقریبا طبیعی و معموله و خیلی بی عدالتی هست که این امکان از نظام قدیمی ها گرفته شود. بچه ها باید بتونن چندسال با همون شرایط سال دیپلمشون تو کنکور شرکت کنند مخصوصا رشته تجربی که تراکم زیاد و پذیرفته شده کم دارد. امیدوارم نظرات به مسولین منتقل شود که درست تصمیم گیری کنند نظام قدیمی ها برای امتحانات نهایی وقت زیادی نمی گذاشتند چون همه مشاوران می گفتند کنکوری بخونید و معدل مهم نیست. این ظلمه که سال دیگه تاثیر معدل براشون قطعی بشه و اون کسی که از ریاضی در رشته تجربی شرکت کنه تاثیر معدل نداشته باشه.

 38. سلام خسته نباشید. من ۲۳ سالمه و دانشجوی ترم ۱ کارشناسی ارشد رشته ی مهندسی برق دانشگاه اصفهانم و امروز تصمیم دارم انصراف بدم به دلیل علاقه به پزشکی. اما میخوام برم سربازی و درحین خدمت درس بخونم چند تا سوال داشتم خواهشا جوابم را بدین ۱- ایا من باید دوباره دیپلم تجربی بگیرم؟
  ۲- اگر من در حین خدمت پزشکی قبول شدم میتونم برم دانشگاه با حالی که من لیسانس برق دارم از دانشگاه دولتی
  ۳- آیا واسه کنکور ۹۹ تاثیر معدل مثبت هست یا قطعی چون من معدل دیپلمم خوب نیست در هر دو صورت باید چکار کنم؟ خواهشا جوابم را بدین ممنون میشم

  • سلام
   ۱- نیازی به دیپلم تجربی نیست.
   ۲- این مورد تابع قوانین نظام وظیفه و صدور / لغو معافیت تحصیلی مقطع ارشد است.
   ۳- هنوز تاثیر معدل در کنکور ۹۹ مشخص نیست.

 39. سلام خسته نباشید من لیسانس عمران سال ۹۵ رو دارم که رشتم فنی حرفه ای بود.
  به لحاظ خدمتی هم مشکلی ندارم الان قصد دارم برای کنکور تجربی سال ۹۹ بخونم. خواستم ببینم برای انتخاب رشته پزشکی و دانشگاهای ملی مشکلی برام پیش نمیاد یا در واقع هر رشته ای رو که بخوام می تونم انتخاب کنم مثلا لازم به گرفتن دیپلم خواستی نیست و اینکه چه کتابهای رو بخونم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • سلام نیاز به هیچ مدرک خاصی برای شما نیست و در صورتی که رتبه خوبی داشته باشید هر رشته دانشگاهی رو میتونید انتخاب کنید. کتاب هایی که توسط سازمان سنجش به عنوان منابع کنکور ۹۹ اعلام میشه رو باید بخونید.

 40. سلام
  وقتتون بخیر
  من سال ۸۶ دیپلم گرفتم و معدلم پایین هست
  داوطلب کنکور ۹۹ هستم
  از طرفی کنکور ۹۹ فقط به صورت نظام جدید برگزار میشه
  ۲ تا سوال داشتم
  ۱) نحوه ی تاثیر معدل چگونه هست؟
  ۲) اگر تاثیر به صورت قطعی باشه ، ترمیم معدل از کتابهای نظام قدیم هست یا جدید؟

  ممنون میشم بهم جواب بدید

 41. سلام من دانش آموز رشته انسانی دوازدهم هستم و امسال کنکور دارم اگر خدایی نکرده قبول نشم باید کنکور ۹۹ چیکار کنم چون کتابای سال یازدهم ما با سال یازدهمی های امسال عوض شده و اگه قبول نشم باید کتابای اونا رو بخونم یا کتابای خودم رو من امسال دوازدهم هستم و ترسم اینکه سال ۹۹ برای کنکور مجدد باید کتابای یازدهمی های امسال رو بخونم چون کتاب نظام جدید همش در حال تغییر و کتابای ما هم تغییر کرده برای یازدهمی های امسال

  • سلام فعلا تصمیم مسئولین بر این هست که کنکور ۹۹ فقط از کتب نظام جدید سوال طرح بشه و ما هم نمیدونیم آیا مثل قضیه تاثیر معدل (که از قطعی به مثبت تغییر کرد) این مورد هم امکان تغییر دارد یا خیر. برای کنکور ۹۹ باید بر اساس دروس نظام جدید برنامه ریزی کرد این حالت ریسک کمتری داره.
   ضمنا کتاب های نظام قدیم و جدید مباحث مشترک زیادی دارند.

 42. سلام
  من دانش اموز نظام قدیم هستم سال ۸۸ دیپلم ریاضی گرفتم آیا حق انتخاب در کنکور ۹۸ هست که نظام قدیم یا جدید شرکت کنم؟
  من کارشناسی از پیام نور و کارشناسی ارشد از دانشگاه ازاد گرفتم آیا درصورت قبولی در رشته های پزشکی میتونم در دوره روزانه ثبت نام و تحصیل کنم یا باید شهریه بدم؟
  آیا سال ۹۹ قطعا کنکور فقط نظام جدید خواهد بود که من از الان کتابهای جدید رو تهیه کنم چون کتابهای نظام قدیم رو دارم و در ۶ ماه مسلما پزشکی قبول نمیشم میخوام برای ۹۹ برنامه ریزی کنم؟
  ببخشید خیلی طولانی شد ممنون میشم زود جواب بدین.

  • سلام، جواب سوالات شما:
   ۱- حق انتخاب بین نظام قدیم و جدید رو در کنکور ۹۸ ندارید.
   ۲- پرداخت شهریه یا تحصیل رایگان پزشکی برای شما بستگی به رای نهایی دیوان عدالت اداری داره اما فعلا بر اساس دستور موقت صادره افرادی مثل شما که ورودی سال ۹۷ رشته پزشکی باشند و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هم باشند شهریه پرداخت نمی کنند (شهریه ترم های بعدی بستگی به رای نهایی دیوان عدالت اداری داره و برای شما هم همینطور خواهد بود).
   ۳- در کنکور ۹۹ از کتب نظام جدید سوال طرح میشه (فعلا تصمیم بر این هست) پس بهتره بر این اساس برای کنکور سال ۱۳۹۹ برنامه ریزی کنید و منابع رو تهیه کنید. با این وجود اگر به هر دلیلی تغییری در نحوه برگزاری کنکور ۹۹ ایجاد بشه و مثل کنکور ۹۸ بشه، به احتمال زیاد داوطلبان نظام قدیم اجازه انتخاب دارند. علاوه بر این اکثر مطالب کتاب های نظام قدیم و جدید مشترک هستند (باز هم تاکید می کنم که مورد آخر فقط یک احتمال هست و بهتره بر اساس اظهارات قطعی رئیس سازمان سنجش برنامه ریزی کنید و فکر کنید کنکور ۹۹ فقط یک کنکور و فقط از کتاب های نظام جدید سوال طرح میشه، این حالت ریسک کمتری داره)

 43. آیا داوطلب نظام قدیم (دیپلم ۸۴) می تواند در آزمون سراسری ۹۸ به سوالات نظام جدید پاسخ بدهد؟

 44. سلام خسته نباشید. من کاردانی حسابداری دارم آیا میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ سوال دیگم اینه که اگر بتونم سال بعد کنکور بدم نظام قدیمه با جدید؟ لطفا جواب بدین نمیدونم کتابهای کدام نظام رو بخونم

  • سلام بله میتونید.
   اگر قصد شرکت در کنکور ۹۸ رو دارید کتاب ها و منابع کمک آموزشی نظام قدیم رو تهیه کنید.
   در کنکور ۹۹ فقط از دروس نظام جدید سوال طرح خواهد شد (فعلا تصمیم مسئولین مبنی بر این هست)

 45. سلام و خسته نباشید. من فارغ التحصیل هستم و معدل کتبی نهاییم شانزده و نیم هست. میخواستم در ترمیم معدل دی ماه شرکت کنم که وقتش تمام شده آیا با توجه به این که ثبت نام کنکور بهمن انجام میشه و در اون زمان سوابق رو وارد میکنیم در خرداد ماه امتحان دادن فایده ای داره؟ و آیا این معدل من میتونه باعث بشه که من در رشته ای که میتونستم قبول نشم؟ این دو سوال خیلی برام مهمه واقعا ممنون میشم اگر جواب بدین. ممنون از سایت خوبتون

  • سلام با توجه به مثبت بودن تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ بهتره روی ترمیم معدل تمرکز نکنید. وقتی که تاثیر سوابق تحصیلی مثبت باشه برخلاف تاثیر قطعی حتی با معدل های پایین تر از شما هم میشه رتبه خیلی خوبی کسب کرد. افرادی بودند که با معدل ۱۲ پزشکی دانشگاه های برتر کشور قبول شدند. بهتره همین مدت زمان رو صرف مرور و تست زنی و تسلط بیشتر کنید تا در جلسه کنکور سراسری تاثیر معدل رو جبران کنید.

 46. سلام ببخشید الان اونایی که کنکور میدن چند بار میتونن پشت کنکور باشن و اینکه اگه کسی از کنکور قبول نمیشه باید چکار کنه؟

  • سلام خانم ها محدودیتی برای شرکت در کنکور ندارند. همچنین آقایانی که کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم دارند هم مشکلی برای شرکت مجدد در کنکور (چندسال پیاپی) ندارند.
   اما آقایانی که خدمت سربازی پیش رو دارند با توجه به سقف معافیت تحصیلی و قوانین نظام وظیفه برای تعداد دفعات محدودی قبل از خدمت سربازی حق شرکت در کنکور دارند.
   هر چند راه حل هایی برای شرکت مجدد این افراد در کنکور هم هست، به عنوان مثال میتونن در یک دانشگاه غیرروزانه ثبت نام کنند و همزمان با دوره دانشجویی در کنکور سراسری شرکت کنند.

 47. سلام تاثیر قطعی یعنی فقط نمرات نهایی تاثیر دارند؟ آیا نمرات نوبت اول و مستمر نوبت دوم هم تاثیر دارند؟

 48. سلام وقتتون بخیر
  من سال ۸۲ مدرک پیش دانشگاهی ریاضی گرفتم و بعد در دانشگاه پیام نور لیسانس ریاضی گرفتم و الان برای کنکور تجربی ۹۸ میخونم
  ۱-معدل کتبی دیپلم من خیلی خوب نبود آیا میتوانم انرا ارتقا دهم
  ۲- میتونم بدون تغییر مدرک پیش دانشگاهیم در کنکور تجربی شرکت کنم یا خیر؟
  سپاس

 49. سلام یه سوال خیلی مهمی دارم من دیپلم ریاضی ۸۶ دارم و نمیدونم که در کنکور ۹۷ باید کنکور نظام قدیم را بدم .. ایا ممکن هست که اگر دیپلم مجدد تجربی بگیرم چون دیپلم نظام جدید بهم میدن بتونم کنکور نظام جدید بدم. چون کتابهای نظام جدید برام خیلی راحترند. تو را خدا زود جواب بدید

  • سلام کنکور ۹۷ که برگزار شد.
   اگر منظور شما کنکور ۹۸ هست فقط میتونید نظام قدیم رو انتخاب کنید و در کنکور ۹۹ هم فقط نظام جدید.

 50. سلام خسته نباشید من لیسانس رشته ی مکانیک دارم و میخوام سال ۹۹ تو کنکور تجربی شرکت کنم. برای شرکت در کنکور لازمه ک امتحان نهایی رشته تجربی بدم؟یعنی لازمه دیپلم تجربی بگیرم؟ و اینکه برای ترمیم نمرات چطوری اقدام کنم؟ و چه درس هایی از چه سال هایی باید نمراتشون رو ترمیم کنم؟
  و لطف کنید بفرمایید برای کنکور ۹۹ باید کتاب های چه سال هایی رو مطالعه کنم؟ کتاب های دهم یازدهم و دوازدهم چاپ چه سال هایی؟ لطفا جواب تمام سوال هام رو بدید ممنونم

  • سلام
   برای شرکت در کنکور نیازی به شرکت در امتحانات نهایی نیست،
   یعنی نیازی به داشتن مدرک دیپلم تجربی نیست.
   در صورت مثبت بودن تاثیر سوابق تحصیلی بهتره به جای وقت صرف کردن برای ترمیم، روی تست و تمرین بیشتر برای آزمون کنکور تمرکز کنید، نیازی به ترمیم معدل نیست. اما در صورت قطعی شدن تاثیر معدل قضیه فرق میکنه. اگر قصد ترمیم معدل داشتید دروسی که بصورت نهایی برگزار میشن رو میتونید ترمیم کنید.
   برای کنکور ۹۹ کتاب های دهم دبیرستان چاپ سال ۹۶، یازدهم چاپ ۹۷ و دوازدهم چاپ ۹۸ رو بخونید.

 51. سلام. ببخشید میخواستم بدونم نمرات مستمر هم تو معدل نهایی (که تو کنکور تاثیر داره) موثر هست یا مستمر تاثیری نداره و فقط نمرات برگه امتحانات نهایی تو کنکور تاثیر (۳۰ در صد تاثیر مثبت) داره؟

 52. سلام بنده شرايط بدي دارم لطفا سريع پاسخ بدهيد. من ٢سال هست فارغ التحصيل شدم پارسال تمام كتاب تستهاي نظام قديم را خريدم (باور كنيد هزينه ميليوني شده) به خاطر مشكلات نتوانستم بخوانم امسال بخاطر مشكلات و بيماري مادرم نميتوانم وقت كافي براي خواندن داشته باشم كه پزشكي قبول شوم. تصميم من براي كنكور ٩٩ هست. در همه جا خوانده ام كه ٩٩ فقط نظام جديد هست سوالم اين هست: ايا امكان دارد سازمان سنجش تصميمي كه گرفته و تصويب شده تغيير دهد و به نظام قديميا اجازه دهد كنكور ٩٩ نظام قديم شركت كنن يا نه؟ يا از الان من كتاب هاي تست و درسي نظام جديد را تهیه كنم بخوانم همش استرس دارم هزينه دوباره كنم منابع نظام جديد بخرم ولی قانون را تغيير بدهند بگويند كنكور ٩٩ نظام قديميا ميتوانند كنكور منابع نظام قديم بدهند. من الان بايد چيكار كنم. ممنون ميشوم پاسخگو باشيد.

  • سلام مطمئن ترین کار این هست که منابع نظام جدید رو برای کنکور ۹۹ تهیه کنید.

   • تشكر فراوان به خاطر پاسخگويي سنجيده و سريع تون. پس من با توجه به شرايطم مجبورم هزينه دوباره براي خريد منابع نظام جديد كنم. باز هم ممنونم از سرعت خوب در پاسخگويي. اجرتون با خدا

 53. سلام وقت بخیر اینکه توی مصوبه جدید میگه باید با توجه به ۸۵ درصد سوابق تحصیلی قبولی دانشگاه میشن یعنی چی؟

  • سلام یعنی تقریبا همین درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باید بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باشه که الان همینطور هم هست چون این رشته ها چندان پرمتقاضی نیستند.
   رقابت اصلی داوطلب ها در رشته های پرطرفدار هست (مثل پزشکی، داروسازی و …) که فعلا با آزمون هستند

 54. سلام تو سایت سنجش و طبق اطلاعیه ی رسمی سازمان سنجش برای کنکور ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی بود ولی با اعتراض داوطلبان این تصمیم توسط نمایندگان مجلس عوض شد و تاثیر معدل به صورت مثبت اعمال خواهد شد؛ پس چون تعداد داوطلبین نظام قدیم زیاده با توجه به اعتراض داوطلبان این تصمیم هم میتونه تغییر کنه و مثل دهه هشتاد تا سه سال کنکور برای نظام قدیمها (۱۴۰۰) برگزار بشه!!!

  • بزرگوار فكر نكنم سازمان سنجش قانون گذاشته كنكور ٩٩ فقط فقط نظام جديد بزگزار ميشه لغو كنه اينجور با سرنوشت هزاران نفر بازي ميشه. من خودم سربازم و با تعداد زيادي از دوستام براي كنكور ٩٩ که نظام جديده ميخونيم.ب ي عدالتي ميشه قانون رو عوض كنن ما كلي هزينه كتاب و كلاس ميديم و در اخر اينكه لغو تاثير قطعي معدل اينقدر سر نوشت ساز نبوده ك شما دارين مقايسه اش ميكنيد با قانون كنكور ٩٩ كه فقط نظام جديده و انتظار دارين كه قانون لغو بشه تكليف ما چ خواهد شد و از زماني كه اعلام شد تاثير معدل قطعي هس طي چندماه اعتراض گذاشته شد و قانون عوض شد ولي براي كنكور ٩٩ كه فقط نظام جديد هست از أرديبهشت ٩٧ اعلام كردن و چندين ماه میگذره و فانون عوض نشده پس مطمعنا كنكور ٩٩ فقط نظام جديده.با ارزوي موفقيت

   • وقت بخیر اگه شما نظام جدید میخونی که دیگه مشکلی نداری ولی خیلیا هستن توان خرید کتاب و جزوه و کتاب تست و کلاس رو ندارن اگه بعد کنکور ۹۸ برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کردن که از شما چیزی کم نمیشه شما همون جدید رو بدید از طرفی تعداد داوطلبین نظام قدیم زیاده بعد کنکور ۹۸ باز اعتراض میدن که مثل دهه ی هشتاد سه سال برای ما کنکور برگزار کنید

  • اگه سايت سنجش رو مطالعه كنيد متوجه ميشين كه گفتن پيش بيني شده تعداد شركت كننده هاي نظام جديد بيشتر از قديمه. پس اينكه نظام قديم بيشتره واقعا اشتباهه و اميدوارم براي كنكور ٩٩ سازمان سنجش اين امكان رو به نظام قديميا بده كه حق انتخاب داشته باشن كه خودشون انتخاب كنن با منابع نظام جديد كنكور بدن يا با نظام قديم در اين صورت حق بچه هاي نظام قديم كه كنكور ٩٨ ميدن و بچه هاي نظام قديم مثل خودم كه از الان براي سال ٩٩ نظام جديد ميخونن ضايع نخواهد شد. البته ناگفته نماند مطالب نظام جديد نسبت ب قديم كم حجم تر و آسون تره. با ارزوي موفقيت

   • ان شاالله ک همینطور باشه سازمان سنجش فرصت جبران برای نظام قدیم ها بدن و همچنین حق انتخاب بدن تا هم کسایی ک توان مالی برای خرید منابع نظام جدید رو ندارن حقشون ضایع نشه و هم نظام قدیم هایی ک هزینه گذاشتن منابع جدید خریدن حق اونا هم ضایع نشه اینطوری نه سیخ میسوزه نه کباب

 55. سلام آیا کنکور ۹۹ بطور قطعی فقط از نظام جدید سوال طرح میشه یعنی احتمال داره دو نظام سوال طرح بشه مثلاً ببینن تعداد پشت کنکوری نظام قدیم بیشتره بعد دو نظام سوال طرح کنند؟

 56. سلام من سال ۸۹ دیپلم گرفتم؟ نظام قدیم حساب میشم؟
  یعنی سازمان سنجش دو جور سوال میگیره و سوالات نظام جدیدی ها و نظام قدیمی ها برای کنکور ۹۸ فرق داره؟

 57. سلام مطمئنین که کنکور۹۹ داوطلبان نظام قدیم میتونن شرکت کنن؟ اخه مشاورا میگن دهه هشتاد تمدید شده اونوخت ما اگه الان نظام جدید بخونیم واسه کنکور۹۹ باز اجازه ندن بگن نظام قدیم شرکت کنین که بدبخت میشیم. من رشتم انسانی بوده میخام تجربی شرکت کنم ب نظرتون جدید بخونم یا قدیم؟ چون که میخام کلاسای خصوصی بگیرم هزینه خیلی بالاس و خیلی مهمه که کدومو بخونم عرض کردم. ببخشید طولانی شد

  • سلام به حرف هر مشاور یا مشاورنمایی توجه نکنید
   ملاک اطلاعیه رسمی سازمان سنجش آموزش کشور هست که در سایت رسمی این سازمان منتشر شده
   کنکور ۹۹ از کتب نظام جدید سوال طرح میشه و همه داوطلبانی که شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در کنکور رو دارند میتونن ثبت نام کنند اما همه باید کتاب های نظام جدید رو بخونن (فعلا تصمیم مسئولین مبنی بر این هست)

 58. سلام وقت بخیر
  میخاستم ببینم در کنکور ۹۹ هم مثل ۹۸ هیچ ظرفیت مجزایی برای پذیرش کنکوری های جدید و پشت کنکوری ها وجود نداره؟

  • سلام
   وقت شما هم بخیر
   در کنکور ۹۹ فقط یک آزمون برگزار میشه که اونم براساس کتاب های نظام جدید هست. سوالات یکی هست پس ظرفیت هم مجزا نخواهد بود.

 59. سلام خسته نباشید من معدل کتبی ام ۱۴/۱۲ است آیا رشته خوب قبول میشم؟؟؟ نظام قدیمم

 60. سلام خداقوت مشاوراي خوب من ميخوام كنكور ٩٩ تجربي شركت كنم طبق گفته شما كتاب و منابع نظام جديد رو تهبه كردم.براي ترميم معدل شهريور و دي ماه ٩٨ ميتواتم شركت كنم..ايا سوالات امتحان ترميم معدل از منابع جديد است.؟ممنون ميشنوم جواب بدهين اميد ما بچه هاي شهردورافتاده شما هستين اگر هنوز چيزي مشخص نشده نظر شخصي خود را بفرماييد.

 61. سلام خسته نباشيد ببخشيد من ميخوام دي ماه ترميم معدل انجام بدم بعد از يه طرف استرس دارم امتحاناتش با امتحانات پايان ترم دانشگاهم يكي باشه از طرف ديگه واسه هر ١٠ تا درس رفتم درخواست دادم از زبان كه ١٩ شدم تا فيزيك كه ١٧ شدم و حتي زمين كه اصلا نميخوام تو كنكور بخونمش بعد همش استرس دارم نمراتم كمتر از نمرات نهايي قبليم بشه اگه همچين اتفاقي بيوفته نمرات جديد رو تاثير ميدن يا اوني كه بهتره؟؟

  • سلام هر کدام از نمرات که بهتر باشند همون نمرات تاثیر دارند
   در هر درس اگر نمره ثبت شده در کارنامه دیپلم شما بهتر باشه این نمره تاثیر داره در غیر اینصورت نمره جدید (ترمیم) رو تاثیر میدن

 62. سلام خداقوت مشاوراي خوب صد.اول از همه يتان سپاسگزارم ك من سرباز رو با سريع جواب دادن ب سؤالام خوشحال كردين .من باز عذر خواهي ميكنم اينهمه سوال ميپرسم متاسفانه در شهركوچك و دورافتاده من كه جز مناطق ضعيف هست إمكانات و مشاور خوب نيس سوال بپرسم.سوال ايندفعه من در مورد ترميم معدل براي كنكور ٩٩هست.بعداز اينكه گفتين براي ٩٩نظام جديد بخوانم.سوالم اين هست ايا براي كنكور ٩٩نيز ترميم معدل هست.؟اگر هست من شهريور يا دي ماه ٩٨در ترميم معدل شركت كنم(ب دليل سربازي إمكان ندارد زود شركت كنم) سوالات امتحان از كتابهاي نظام جديد هست.كتاب نظام جديد بخوانم براي ترميم معدل ؟دعاگوي شما ميشم زود جواب بدين.باز هم ممنونم خدا خيرتون بده

 63. سلام خسته نباشين من سربازم كه امروز ديدم اينقد زود جوابم رو دادين بعد مدتها لبخند رو الان اومد. خدا خيرتون بده ان شاا… كه اينقد زود جوابم رو دادين باورم نميشد اينقد زود جواب بدين. پس من واس كنكور ٩٩ كتاب درسي و تست جديد ميخونم .ممنون ازتون خداقوت

 64. سلام من سربازم كمكم كنيد ميخوام كنكور ٩٩ تجربي بدم ميخوام هزينه كنم كتاب بخرم كتابهاي درسي و تست نظام جديد بخرم؟ (امكان داره قانوني ك تصويب شده كنكور ٩٩ فقط نظام جديده لغو بشه) اخه ميترسم لغو شه بدبخت شم اين همه هزينه كتاب نظام جديد ميكنم. منابعاي كدوم نظام بگيرم

 65. سلام خداقوت بابت مطالب خوبتون.من سربازم توروخدا كمك كنيد و سريع جوابم رو بدين.من ميخوام كنكور ٩٩تجربي شركت كنم ميخوام هزينه كنم كتاب بخرم كتابهاي درسي و تست كدوم نظام رو بخرم؟؟؟ميدونم گفتن كنكور ٩٩نظام جديده ولي استرس دارم اين قانون حذف بشه ك براي٩٩نظام قديميا و جديد بايد مثل سال٩٨جدا امتحان بدن.بنظرتون ممكنه اين قانون با اينك تصويب شده لغو بشه توروخدا ب قران قسم كمكم كنيد من كتابهاي درسي و تست كدوم نظام رو بخرم.با تشكر

  • سلام
   طبق این قانون کنکور ۹۹ فقط بر اساس نظام جدید خواهد بود
   لطفا فقط روی درس هاتون تمرکز کنید به این اما و اگر ها توجه نکنید

 66. سلام یه سوال داشتم واقعا گیج شدم کنکور ۹۸ چطور برگزار میشه! جدیدن شنیدم میخوام اون هایی که معدل خوب دارن حق شرکت در کنکور رو داشته باشن!! اگه اینطوریه دیگه چرا درس بخونم! لطفا جواب بدین برام خیلی مهمه جواب شما

  • سلام به این شایعات نه توجه کنید و نه دامن بزنید.
   قراره تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ مثبت بشه و معدل چندان مهم نیست

  • سلام من سال ۹۰ در رشته ریاضی فارغ التحصیل شدم و امسال هم در رشته کارشناسی ارشد معماری فارغ التحصیل شدم و دارم واسه کنکور ۹۹ آماده میشم که فقط از رو علاقه ی شدیدی که به پزشکی دارم میخوام کنکور تجربی بدم ولی امروز شنیدم اونایی که نمرشون ۲۰ هست میتونن از رشته های عالی قبول بشن به نظرتون من واسه کنکور اماده بشم یا دیگه نیازی نیس؟ بد جوری ناامید شدم

   • سلام به این حرفها و شایعات بی پایه و اساس توجه نکنید
    ان شا الله تاثیر معدل در کنکور مثبت خواهد بود و از نظر سوابق تحصیلی ضرر نخواهید کرد

 67. سلام، بنده کارشناس ارشد معماری دارم سال ۹۴ و متولد ۶۲ هستم دیپلم کاردانش معماری سال ۷۹ برای کنکور تجربی من نظام قدیم محسوب میشم؟ و منابع رو از کجا میتونم تهیه کنم؟

  • سلام بله نظام قدیم هستید
   کتاب های درسی و کمک درسی نظام قدیم رو از کتابفروشی ها میتونید تهیه کنید
   از طریق سایت های فروش کتاب هم میتونید کتاب بخرید

 68. سلام
  دارای مدرک کارشناسی حسابداری هستم. دیپلم تجربی سال ۹۱_۹۰ پیش دانشگاهی ۹۲_۹۱ جزء نظام قدیم محسوب میشم یا جدید؟ کدوم منابع درسی رو باید بخونم؟ ایا میتونم کنکور انسانی شرکت کنم؟

 69. سلام مجدد. ببخشید کسیکه میخواد توی کنکور ۹۸ نظام قدیم شرکت کنه، منابع چه سالهایی رو باید بخونه؟ مثلا کتابهای مقطع پیش دانشگاهی چاپ چه سالی رو باید بخونه؟

  • سلام
   فیزیک سال اول دبیرستان چاپ سال ۹۳
   سال دوم دبیرستان چاپ سال ۹۴
   سال سوم دبیرستان چاپ سال ۹۵
   سال چهارم دبیرستان چاپ سال ۹۶

 70. با سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی برق هستم و خواستار شرکت در آزمون سراسری تجربی هستم.چون به پزشکی علاقه خاصی دارم
  بنده فارغ التحصیل ۱۳۸۰ می باشم
  در حال حاضر ۳۴ سال سن دارم.
  به نظر شما صلاح میبینین شرکت کنم

  • سلام
   این سوال کاملا به شرایط هر شخص بستگی داره حکم کلی نمیشه داد
   سن فقط یک عامل هست اما چون خودتون بحث سن رو مطرح کردید میگم:
   داوطلب میشناسم تقریبا در سن شما (کمی کمتر) شروع به مطالعه برای کنکور کرد پزشکی قبول شد ولی اتفاقاتی براش افتاد که از یک سری جنبه های شخصی زندگیش خیلی ضرر کرد.
   و برعکس کسانی هم بودن از سنین شما و حتی بالاتر شروع به خواندن پزشکی عمومی کردن و خیلی خیلی هم موفق بودند مثل پروفسور توفیق موسیوند مخترع اولین قلب مصنوعی جهان که در میانسالی وارد رشته پزشکی عمومی شد.
   همه چیز به خود شما بستگی داره نمیشه نسخه کلی داد

  • سلام دوست عزیز بنده هم همسن شما و مهندس مکانیک هستم و قصد شرکت در کنکور تجربی برای رشته پزشکی را دارم. اگر ممکنه ادرس ایمیلتون رو به من بدهید تا برای تهیه منابع و معرفی کتابهای نظام قدیم و دیگر مسائل بتونیم به همدیگه کمک کنیم. ممنون میشم

 71. سلام من منابع نظام جدید رو دارم و چون دیپلمم سال ۸۵ بوده باید نظام قدیم شرکت کنم. همین کتب که دارم رو بخونم؟ یا باید نطام قدیم گیر بیارم؟ زیست پیدا میکنم ولی بقیه رو نه،

 72. سلام …خسته نباشید
  نتیجه ی تلاش برخی نمایندگان برای تغییر تاثیر قطعی معدل به تاثیر مثبت مشخص نشد؟
  یا هنوز قطعیه؟

 73. سلام وقت بخیر من نظام قدیم هستم ولی میخوام کتاب های نظام جدید روبخونم میتونم کنکور نظام جدید روشرکت کنم؟ حق انتخاب داریم؟

 74. توی سایت سازمان سنجش اومده : دانش‌آموزان ديپلم فني و حرفه‌اي و كارودانش مي‌توانند در آزمون سراسري شركت كنند. اين دانش‌آموزان در صورت تمايل به اعمال سوابق تحصيلي بايستی در امتحان نهايي دروس شاخه نظري گروه آزمايشي مربوط شركت كنند، در غيراينصورت مشمول اعمال سوابق تحصيلي نيستند و نمره آزمون سراسري ملاك عمل است.
  اما راجب تاثیری معدل فوق دیپلم حرفی زده نشده! میشه بفرمایید برای اطلاع بیشتر در این مورد کجا رو باید مطالعه کنم؟

 75. من لیسانس مامایی روزانه کنکور ۸۵ هستم و الان ۳۱ ساله و کارمند رسمی بیمارستانم میتونم دوباره کنکور بدم؟ ایا برای رشته پزشکی باید شهریه بدم

 76. سال ۹۲ دیپلم انسانی هستم آیا میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ و واسه کنکور ۹۸ منابع جدید رو بخونم یا قدیم؟

 77. با سلام
  افرادی که دیپلم سال ۸۲ گرفتن اجازه شرکت در کنکور نظام جدید دارند؟ یا حتما باید دروس نظام قدیم مطالعه کنند و در کنکور نظام قدیم شرکت کنند؟

 78. سلام چنانچه کلا نظام قدیم رو بردارن بچه های نظام قدیم میتوننن تو نظام جدید شرکت کنن؟ یا کلا دیگ حق کنکور ندارن؟

 79. ببخشید من انقد سوال میپرسم ، من اگه بخوام توی طرح ترمیم معدل شرکت کنم با توجه به اینکه نطام قدیم هستم، اونوقت میتونم کنکور ۹۹شرکت کنم؟ یا دیگه نمیتونم؟ فقط یک بار کنکور دادم اونم سال ۸۷

 80. سلام وقت بخیر، من دیپلم رو در سال ۸۷ در رشته ریاضی گرفتم لیسانس ای تی رو از پیام نور سال ۹۲ گرفتم حالا من باید نطام قدیم شرکت کنم؟ و اینکه معدلم تاثیر داره؟ و سالات اگر از اخرین سال چاپ میشن دیگه چرا منابع قدیم رو بخونم؟

 81. سلام من داوطلب نظام قدیم هستم و تازه با منابع خوب اشنا شدم ایا کنکور نظام قدیم تا سه سال احتمال برگزاریش هست؟؟

  • سلام فعلا اعلام شده که فقط کنکور ۹۸ از دروس نظام قدیم برای داوطلبان نظام قدیم سوال طرح خواهد شد و از سال ۹۹ و سالهای بعد برای همه داوطلبان کنکور فقط از کتاب های نظام جدید سوال طرح خواهد شد.

 82. سلام. من میخوام واسه تدریس خصوصی آماده بشم حالا مشکلم اینه ک کتب های فیزیک و ریاضی خیلی تغییر کرده؟ حتما باید کتب جدید تهیه کنم؟

  • سلام اگر منظورتون تدریس به داوطلبان نظام جدید هست باید کتاب های جدید رو تهیه کنید چون نسبت به نظام قدیم هم حذفیات و هم تغییراتی داشتند

 83. سلام من سال ۸۷ کنکور دادم چند سوال دارم
  اول اینکه ایا من نظام قدیم هستم
  تاثیر معدل برای من چگونه هست
  طرح ترمیم معدل چیه

  • سلام نظام قدیم هستید
   فقط سوابق تحصیلی دیپلم برای شما موثر خواهد بود
   طرح ترمیم معدل برای کسانی است که در یک یا چند درس نمره ۲۰ ندارند و اجازه دارند یک بار مجددا در امتحانات نهایی شرکت کنند اگر نمره بهتری کسب کردند این نمره در کنکور تاثیر داده خواهد شد، در غیراینصورت نمره قبولی تاثیر داده خواهد شد

 84. با سلام
  اولا ممنون بابت مطالب مفیدتون
  دوم اینکه یک سوال ایا من که معدل کتبیم تقریبا ۱۰ هست شانسی واسه کنکور اونم رشته خوب دارم ؟

 85. سلام
  من داوطلب نظام قدیم هستم میخوام با کتابای نظام جدید کنکور بدم. سال ۹۹ دیگه حتما میتونم این کارو انجام بدم؟

 86. سلام من مدرک کارشناسی روزانه دارم و کارشناسی ارشدم در دانشگاه غیرانتفایی بوده آیا امکان شرکت دوباره در کنکور را دارم میتونم در صورت قبولی مجددا در دوره روزانه درس بخوانم؟ ممنون

  • سلام فعلا با دستور موقت دیوان عدالت اداری میتونید
   اما برای کنکور ۹۸ باید منتظر صدور رای نهایی دیوان عدالت اداری باشید.
   نیاز به شکایت کردن جدید هم نیست چون به تعداد کافی شکایت انجام شده و رای که صادر بشه برای همه ارشدهاست
   اگر رای نهایی هم مثل دستور موقت باشه میتونید روزانه رایگان تحصیل کنید

 87. سلام وقت بخیر دانش اموزان نظام قدیم توانایی مالی برای خرید کتاب های نظام جدید را ندارند؛ ایا امکان برگزاری کنکور برای نظام قدیم ها تا سال ۱۴۰۰ وجود دارد؟ چقدر احتمال داره؟

  • سلام دوست عزیز
   طبق گفته فعلی سازمان سنجش فقط ۹۸ دو کنکور نظام جدید و قدیم برگزار میشه و از سال ۹۹ فقط کنکور نظام جدید برگزار میشه
   احتمالش ضعیفه
   پیروز باشید

 88. سلام خسته نباشید؛
  میخواستم بدونم با مدرک نظام قدیم آیا میتوان در کنکور نظام جدید سال ۹۸ شرکت کرد یا خیر؟ و برای کنکور های ۹۹ و ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

 89. سلام ایا امکانش هست تا سال۱۴۰۰برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کنند؟چقدر احتمالش هست؟

 90. سلام من آخرین بار سال ۹۵ کنکور دادم و دانشگاه دولتی قبول شدم دو سال زبان خوندم و الان میخوام انصراف بدم و دوباره بخونم برای کنکور ۹۸ من با کنکور نظام قدیم هستم یا جدید؟

 91. سلام
  من فوق دیپلم برق دارم میخواستم بدونم میتونم داخل کنکور ۹۹ یا ۱۴۰۰ تجربی شرکت کنم و رشته های پزشکی قبول بشم و آیا هیچ مشکلی نداره؟ ممنونم اگه پاسخ بدید.

 92. سلام می خواستم بدونم با دیپلم فنی حرفه ای و پیش انسانی میتونم کنکور تجربی بدم؟ و اینکه شانسی برای قبولی تو رشته های برتر دارم؟

 93. سلام من الان دانشجو هستم و میخوام ۲ سال دیگه کنکور بدم حالا سوالم اینه ک اصلا امکانش هست؟ میدونم ک باید منابع جدید رو بخونم ولی ایا باید امتحان کتاب های جدید رو هم بدم یا با دیپلم خودم هم میتونم در کنکور نظام جدید شرکت کنم؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  • سلام بله اگر تا اسفند ۹۸ دانشجوی روزانه نباشید (دانشجوی غیرروزانه باشید یا اگر روزانه هستید فارغ التحصیل یا انصراف داده باشید) میتونید در کنکور ۹۹ ثبت نام کنید و نیازی به گرفتن دیپلم جدید نیست.

 94. سلام دیروز سازمان سنجش تاثیر معدل رو ۲۰ درصد قطعی اعلام کرد و به اعتراص دانش اموزان بی توجه بود ایا امکان لغو این مصوبه و برگزاری کنکور برای نظام قدیم ها تا سه سال اینده امکان پذیره؟

  • سلام، دکتر قاسم احمدی لاشکی نماینده مجلس و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفتند که بعد از تعطیلات و شروع به کار مجلس طرح دو فوریتی برای اصلاح این قانون به مجلس تقدیم خواهند کرد. ایشان از مخالفان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور هستند.

 95. سلام من معدلم ۱۹٫۶۴ هست و پنج تا از درسام ۲۰ نیست برای گرفتن ۲۰ درصد تاثیر قطعی باید واسه ترمیم معدل برم راستی همین ۲۰ درصد کافیه

  • سلام اگر تراز کنکور شما که با توجه به درصدهای آزمون تستی محاسبه میشه بالا باشه در این حالت حتی با معدل ۲۰ هم نسبت به کسانی که تاثیر سوابق تحصیلی براشون لحاظ نمیشه و همون درصدها رو دارند ضرر خواهید کرد. اما با این حال برای اینکه بیشتر متضرر نباشید سعی کنید همه درسهاتون ۲۰ باشند

 96. سلام. خواستم بپرسم من لیسانس برقم و حالا میخوام برا تجربی امتحان بدم. آیا میتونم یا نه؟ یعنی اگه بتونم کنکور بدم انتخاب باخودمونه که نظام قدیم یا جدید انتخاب کنیم؟

 97. با سلام و سپاس از سایت خوب شما. بنده هم لیسانس و هم فوق لیسانس رو در دانشگاه دولتی روزانه رشته ریاضی خوندم تمام شده. میخواستم بدونم برای سال ۹۸ میتونم رشته های پیراپزشکی مثل رادیولوزی یا فیزیوتراپی یا دندانپزشکی و داروسازی رو روزانه و بدون شهریه بخونم؟ اگر باید شهریه بدم شهریه معادل شبانه هست یا پردیس؟ سپاسگزارم

  • سلام فعلا با دستور موقت دیوان عدالت اداری فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد میتونند رایگان این رشته ها رو بخونند اما نتیجه نهایی بستگی به رای نهایی دیوان عدالت اداری داره که احتمالا تا قبل از مهرماه ۹۸ رای صادر بشه و تکلیف فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد متقاضی تحصیل مجدد در این رشته ها مشخص بشه.

 98. سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم این موضوع صحت داره که توی انتخاب رشته ی کنکور ۹۸ ۳۰ درصد از نظام قدیم برمیدارن ۷۰ درصد از نظام جدید. من این موضوع رو از خیلی جاهای دیگه هم شنیدم. ممنون می شم اگه جواب بدید.

 99. سلام مجدد؛ ایا امکان تجدید نظر دکتر خدایی وجود داره ک ایشون بگن تا ۱۴۰۰ برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کنند؟ کی اطلاع دقیق میدن؟ والا یک سال انصاف نیست

  • دکتر خدایی به تنهایی تصمیم نمی گیرند اما آخرین اظهارات ایشان این بوده که فقط سال ۹۸ دو دفترچه مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار خواهد شد.

 100. سلام چقدر احتمالش هست ک تا سال ۱۴۰۰ برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کنن؟ انصاف نیست که فقط یک سال کتابای خودمونو بخونین بعدش نظام جدید بخونیم برای ۹۹ و۱۴۰۰ پس تکلیف این همه داوطلب نظام قدیم چی میشه؟

  • سلام درصد دقیق احتمال رو نمیشه پیش بینی کرد
   اوایل دهه هشتاد سه سال دو کنکور برگزار شد
   اما امسال رئیس سازمان سنجش گفتند که فقط ۹۸ دو کنکور برای نظام قدیم و جدید برگزار میشه و از سال ۹۹ به روال سابق برخواهد گشت. فعلا باید به همین گفته ایشان استناد کنیم.

 101. سلام با توجه به تعداد بالای داوطلبین نظام قدیم ایا امکانش هست همانند سال ۸۱ تا ۸۳ که سه سال کنکور برای نظام قدیم ها برگزار کردند برای ما هم تا سال ۱۴۰۰ کنکور مستقل برگزار بشه؟ واقعا فرصت یک ساله یعنی فقط کنکور ۹۸ خیلی کمه

 102. سلام خواستم بدونم من بامعدل دیپلم۱۷٫۹۶اگرتاثیرمعدل قطعی بشه با چه درصدهایی میتونم پزشکی یا دندانپزشکی قبول شم؟

  • سلام این رو واقعا از الان نمیشه پیش بینی کرد
   و اینکه اصلا با این معدل در صورت قطعی بودن تاثیر امکان قبولی پزشکی و دندانپزشکی هست یا نه

 103. سلام با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید من میخوام سال بعد ینی سال نود و هشت کنکور انسانی بدم ایا این درسته ک سوابق تحصیلی ما قراره لحاظ نشه؟؟ و از نظام قدیم تنها سی درصد پذیرفته میشن؟؟ چون من قراره انصراف بدم از شبانه و بشینم بخونم برای فرهنگیان

 104. سلام…من امسال با اینکه بخاطر بعضی دلایل نتونستم برای کنکور بخونم رتبه ۶۰۰۰ تو زبان آوردم ولی متاسفانه هیچی قبول نشدم…میخواستم بپرسم به نظرتون بمونم پشت کنکور بهتره یا تو تکمیل ظرفیت امسال شرکت کنم و اگه قبول شدم برم؟
  چون فکر میکنم اگه پشت بمونم و بخونم میتونم رتبه بهتری نسبت به امسال کسب کنم…با اینکه واسه امسال نخونده بودم ۶۰۰۰ آوردم بخونم رتبم بهترم میشه
  و یه سوال دیگه اینکه علت قبول نشدنم رو فکر میکنم اشتباه تو ثبت انتخاب رشتمه…راهی هست که متوجه بشم دلیلش واقعا چی بوده؟من فقط زبان میخواستم و زبان انتخاب کردم و فقط سراسری و پیام نور زدم ولی حتی از پیام نور هم قبول نشدم…معلمام حتی میگفتن فرهنگیان هم قبول میشم ولی نشدم

 105. سلام من امسال تازه کنکور تجربی دادم قبول نشدم میخواستم بدونم که برای قبولی در منطقه ۳ با سهمیه ۵ درصدی ایثار گران باید چه درصد های رو در کنکور ۹۸ از درس ها بزنم تا بزشکی قبول شوم واین که ایا معدل دیبلم که ۱۶٫۸۳ است در کنکور ۹۸ برام تاثیر دارد یا نه؟ باتشکر منتظر جواب هستم

  • سلام در کنکور ۹۶ و ۹۷ درصدهای لازم برای قبولی پزشکی در سهمیه پنج درصدی با سهمیه مناطق اختلاف چندانی نداشت. برای کنکور ۹۸ بستگی داره مصوبه مجلس نهایتا چطور باشه و به چه نحوی اعمال بشه.
   معدل اگر تاثیر قطعی باقی بمونه قطعا تاثیر داره و این معدل برای قبولی پزشکی پایینه. اما اگه تاثیر قطعی لغو و تبدیل به مثبت بشه با درصدهای بالاتر در کنکور میشه جبرانش کرد

 106. میخواستم بدونم برای قبولی در رشته دندانپزشکی هر درس رو باید چند درصد بزنم، با سهمیه منطقه ۳، فرق نمیکنه کدوم دانشگاه یا شهر. ممنون میشم جواب بدین

 107. سلام مشخص شد که آیا نظام قدیم ها حق انتخاب دارن که تو نظام جدید شرکت کنند یا قدیم؟

 108. یعنی خیالمون راحت باشه که ۹۸ نظام قدیم برگزار میشه؟ و این که من شنیدم دیگه تاثیر معدل قطعی نیست به صورت مثبته. از جای معتبری هم شنیده بودم که تاثیر قطعی تکذیب شده

  • بابت دو کنکور ۹۸ خیالتون راحت باشه
   اما مورد دوم تا این لحظه هنوز لغو نشده
   جلسه شورا که در این باره خواستند تصمیم گیری کنند به تعویق افتاد

 109. سلام خسته نباشین
  من دیپلممو سال ۸۶ گرفتم میخواستم ببینم اگه بخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم میتونم نظام جدید امتحان بدم؟

 110. سلام من دیپلم تجربی فارغ التحصیل ۷۴ هستم برای کنکور تجربی سال ۹۸ کتابهای درسی نظام قدیم را باید بخونم؟ لطفا سال انتشار شون را هم بفرمایید

 111. با دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی میشه کنکور تجربی شرکت کرد؟
  با تشکر

 112. من فوق دیپلم it دارم و امسال یعنی ۹۷ کنکور انسانی دادم و رشته ی مورد نظرم رو قبول نشدم و سال بعد دوباره میخوام کنکور بدم، باید همون کتاب های نظام قدیم رو بخونم یا نظام جدید؟ چون میخوام شروع کنم به خوندن و میخوام مطمئن شم. ممنون میشم جواب سوالمو بدین

 113. سلام دیپلم سال ۸۳ هستم میخواستم در کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم باید کدوم کتابا رو بخونم؟ نظام قدیم و جدید یعنی چه؟ معدلم هم لحاظ نمیشه؟

  • سلام شما نظام قدیم هستید
   کتاب های پیش دانشگاهی چاپ ۹۶
   سال سوم چاپ ۹۵
   سال دوم چاپ ۹۴
   و فیزیک سال اول چاپ ۹۳ رو بخونید.
   معدل برای شما لحاظ نمیشه

 114. سلام
  خواستم بدونم کنکور اگر دو کنکور باشه نفرات برتر از کدوم کنکور انتخاب میشند؟ نظام قدیم یا جدید؟

  • سلام هنوز مشخص نیست
   اگر تفکیک ظرفیت پذیرش بین دو گروه صورت نگیره رتبه های برتر ممکنه نظام قدیم یا جدید یا ترکیبی از این دو گروه باشند

 115. ممنون از دکتر سبطی
  و سایت مشاوران ۱۰۰ برای نشر حقایق …

 116. با سلام و خسته نباشید بنده لیسانس عمران را از دانشگاه دولتی و روزانه در سال ۹۳ گرفتم، ایا میتونم در رشته ی تجربی در صورت قبول در پزشکی یا پیراپزشکی در دانشگاه روزانه دوباره تحصیل کنم؟

 117. من دانش اموز نظام قدیم هستم، ایا در کنکور ۹۸ حق انتخاب هست که کنکور نظام جدید یا قدیم را بدهیم؟

 118. ببخشید اگر بخوام برای کنکور امسال رتبه خوبی بیارم بیشتر باید روی چه درسهایی متمرکز باشم؟

 119. ببخشید یعنی من اگه امسال شبانه برم یه سال دیگه کنکور دادم میتونم روزانه دولتی برم؟ممنون از پاسخگوییتون

 120. من اگر امسال در کنکور سراسری روزانه قبول بشم و نرم اگه یه سال دیگه کنکور قبول شدم میتونم روزانه دولتی برم؟ لطفا پاسخ بدید. همین شرایط برا شبانه دولتی هم توضیح بدید

 121. سلام ببخشید می خواستم بدونم ما ها که نظام قدیمیم کنکور ۹۸ برامون خیلی سختتر از ۹۷ میشه ؟
  یعنی برایه رشته پرستاری درصدامون باید بیشتر از اونی باشه که ۹۷ قبول میشیدیم؟؟؟؟
  اصلا می تونیم امید داشته باشیم که ساله بعد رتبه ی بهتری بیاریم؟

  • سلام امید که هست
   اما احتمالا با توجه به روند صعودی تعداد داوطلبان کنکور تجربی درصدهای لازم برای قبولی در کنکور ۹۸ نسبت به ۹۷ بالاتر خواهند بود (البته به میزان سختی سوالات هم ربط داره)

 122. سلام
  من سال ۸۴ دیپلم گرفتم میخوام از الان به مدت ۲ یا ۳ سال بخونم و خودمو برا کنکور تجربی ۹۹ و ۱۴۰۰ آماده کنم نمیدونم چه منابعی رو بخونم نظام جدید یا قدیم؟ ممنون!
  (اگه مشخص نیست نظر شخصی خودتون رو بدید)

  • سلام رئیس سازمان سنجش اعلام کرد که کنکور ۹۹ و سال های بعد فقط از کتب نظام جدید سوال طرح میشه. بنابرین منابع نظام جدید رو بخونید

 123. سلام مرسی از سایت مفیدتون سوالی دارم درسته میگن کنکور ۹۸ ظرفیت ها ۷۰-۳۰ میشه وبرای قبولی تو رشته پیراپزشکی باید تراز خیلی بالایی داشت؟؟

  • هنوز سازمان سنجش در این مورد تصمیم نگرفته
   متاسفانه بعضی کانال ها یا سایت ها عمدا یا سهوا (از روی ناآگاهی) این درصدبندی ها رو بیان می کنند و همه با توجه به درصد بندی کنکور دهه هشتاد هست.
   به این شایعات توجه نکنید

 124. سلام ببخشید . شما پیشنهادی درباره استفاده از کتاب های کمک آموزشی ، کلاس کنکور ، دی ویدی های آموزشی برای من که از درس ده سال دور بودم دارید. خیلی از مطالب سایت مفید شما استفاده میکنم. در یکی از سایت ها نوشته بود که سال ۹۹ دو کنکور برگزار میشه و دیگه نظام قدیم نیست. شما اطلاع دارید که من اگه سال ۹۹ بخوام کنکور بدم چه کنکوری باید شرکت کنم.

  • سلام طبق اخرین اظهارات رئیس سازمان سنجش کنکور ۹۹ به روال سابق برخواهد گشت. یعنی فقط ۹۸ دو سری سوال طرح میشه.
   درمورد کلاس کنکور و دی وی دی هم اگر نیاز داشته باشید بهتره استفاده کنید اما نه هر کلاس و نه هر دی وی دی که بیخودی وقت شما رو تلف کنه. در قسمت جستجوی سایت مشاوران ۱۰۰ یا با کلیک روی منو میتونید مطالب مربوط به کلاس کنکور و دی وی دی ها رو مطالعه کنید و اگر خواستید برای ثبت نام کلاس خصوصی یا خرید دی وی دی هم اقدام کنید.

 125. ممنون از مطلب بدردبخورتون،ولى يه سوال كمى نا واضح موند كه نظام قديمى ها هم تاثير معدل دارن؟ خصوصا تو مورد من كه ديپلم رياضى دارم و ٩٤ آزمون دادم و تصميم دارم ٩٨ كنكور انسانى بدم، اول اينكه تاثير معدل دارم يا نه بعد اينكه بايد با نظام جديد بخونم يا قديم؟ ممنون از پاسخگوييتون

 126. سلام خسته نباشین من میخوام فقط برای کنکور زبان بخونم ولی رشته ام تجربی ممکن هست که کنکور زبان یکدفعه حذف بشه برای ما نظام جدیدی ها ؟

 127. ببخشید من فارغ التحصیل رشته مهندسی نفت هستم و قبلاً هم رشته من ریاضی بوده.
  الان اگه خواسته باشم توی کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم آیا نظام قدیم محسوب میشم یا نظام جدید؟
  و اینکه تاثیر سوابق تحصیلی من چطوریه؟ آیا معدل کارشناسی من مشمول میشه یا نه معدل دیپلم ۹۶ واحده دبیرستان؟
  ممنونم از حسن توجه شما

 128. من سال ۹۰ در رشته ی ریاضی فیزیک شرکت کردم ۹۸ میخوام در رشته ی تجربی شرکت کنم. میشه بفرمایید کلا چه کتابهایی را بخوانم؟ (به طور دقیق پ) باتوجه به نظام قدیم و جدید گیج شدیم
  خواهشا بفرمایید میخوام برم تهیه کنم و شروع کنم

 129. سلام خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم مشاوران ۱۰۰
  من پیش دانشگاهیم رو سال ۹۰ گرفتم و از دانشگاه غیرانتفاعی لیسانس دارم. معدل کل پیشم ۱۴ هست. کنکور ۹۸ نظام قدیم حساب میشم یا جدید؟ و کتابهای کنکور نود و شش رو دارم هم کتب درسیش و هم کتابهای کنکور نود و شش. ایا با همین ها میتونم بخونم یا باید کتاب جدید بخرم؟ امیدی هست پزشکی قبول شم یا خیر

 130. ببخشيد ميخواستم بدونم اين درسته كه براي كنكور سال ٩٨ سي درصد از نظام قديميا ميگيرن ٧٠ درصد از نظام جديد ؟؟؟ يا هنوز صحت نداره؟؟؟ من اينو خيلي شنيدم

 131. با عرض سلام و ادب
  من کارشناسیم رو در دوره روزانه گرفتم ولی علاقه ای به رشته ام ندارم
  میخوام دوباره کنکور بدم ولی شنیدم ک چون یکبار روزانه درس خوندم نمیتونم دوباره روزانه بخونم و فقط رشته های پزشکی، دارو سازی و دندانپزشکی میتونم برم آیا همچین چیزی صحت داره؟

 132. من مدرک کارشناسی دارم میخواستم بدونم بازم میتونم در کنکور شرکت کنم یا نه؟
  و اینکه برگزاری دو کنکور جدا در سال ۹۸ قطعی است؟

 133. من سال ۸۴ دیپلم ریاضی و ۸۵ پیش‌دانشگاهی گرفتم، میخوام سال ۹۸ کنکور تجربی بدم، حتما باید نظام قدیم رو آزمون بدم؟ من میخوام کتابهای نظام جدید رو بخونم، آیا امکانش نیست؟

 134. سلام ایا درسته که میگن سهم قبولی کنکور ۹۸ برای نظام قدیم ۳۰ درضد و نظام جدید ۷۰ درصده؟

  • سلام این شایعه چندین بار در نظرات قبلی همین صفحه هم درباره اش سوال پرسیده شده
   تا زمانی که سازمان سنجش اعلام نکنه همه اینها شایعه است

 135. با عرض سلام و تشکر از وقتی که می گذارید. لطفا به سوالم جواب بدید (من فارغ التحصیل هستم و میخواهم در کنکور ۹۸ شرکت کنم)
  ۱٫ میخواستم بدونم می توانم در طرح ترمیم معدل دی ۹۷ شرکت کنم؟
  ۲٫ اگر در ترمیم معدل ۹۷ شرکت کردم این نمرات جدیدی که در دی ماه گرفتم برای کنکور ۹۸ اعمال میشه؟ (تا حالا توی ترمیم معدل شرکت نکردم)

 136. من با داشتن مدرک کاردانی ناپیوسته فنی حرفه ای ایا میتونم در کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم؟

 137. من رشته تجربی هستم میخام کنکور انسانی بدم، باید پیش دانشگاهی انسانی رو پاس کنم؟ یا با همون پیش تجربی هم میشه؟

  • با همون پیش تجربی هم میشه

  • من امسال کنکور تجربی دادم. بهت توصیه میکنم اگه واقعا میخوای کنکور انسانی بدی پیش دانشگاهیت رو هم انسانی بخون و خودت رو در مباحث زیست پیش و درس هایی که در کنکورت فایده ای ندارن درگیر نکن. البته اونجوری ریاضیت نسبت به بچه های انسانی قوی تر میشه.
   بازم فکر کن. موفق باشید

 138. میخواستم بدونم اگر تاثیر معدل قطعی بشه چه بازه معدلی نیاز به ترمیم ندارند؟ من خودم معدلم ۱۸٫۴۳ شده
  دوم اینکه شما میدونید نحوه ی پذیرش از نظام جدید و قدیم با چه درصدی انجام میشود؟
  ممنون

 139. سلام من مدرک کاردانی فنی حرفه ای دارم میخوام سال ۹۹ کنکور تجربی شرکت کنم
  من با مدرک کاردانی سال ۹۹ میتونم کنکور تجربی بدم یا باید دیپلمم رو تجربی کنم ؟

 140. من امسال کنکور تجربی دادم اگه بخام سال ۹۸ کنکور انسانی شرکت کنم، باید کتابهای نظام قدیم رو بخونم یا جدید؟

 141. من معدلم ۱۸٫۷۰ هست با توجه به تاثیر ۳۰ درصدی، ترازم برای قبولی پزشکی یا دندان پزشکی در سال بعد حدودا باید چند باشه؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  • اینقدر دقیق قابل پیش بینی نیست
   تعداد معدل های بالا سال و همچنین تعداد داوطلبان سال بعد میتونه تراز لازم رو جابجا کنه

 142. سلام و خسته نباشید
  ببخشید ایا ظرفیت ها تو کنکور ۹۸ برای نظام جدید و نظام قدیم فرق میکنه؟ ینی اصلا شانسی هست اگه بخوایم سال دیگه هم کنکور بدیم؟

 143. سلام خیلی ممنون از مشاوران ۱۰۰ ک پاسخگو هستند. من که معدلم ۱۷/۹۶ شده اگه بخوام سال بعد پزشکی بیارم آیا حتما باید برم ترمیم معدل؟ دوم اینکه برای این کار باید از چه طریقی اقدام کنم؟ منطقه یکم (مشهد) و سهمیه دیگه ای ندارم.

  • سلام اگر تاثیر مستقیم معدل نهایتا تا یک دو ماه دیگه لغو نشد حتما برنامه ریزی کنید برای ترمیم معدل در دی ماه امسال
   باید به یکی از مراکز بزرگسالانی که ناحیه آموزش پرورش مشهد معرفی کرده مراجعه کنید

 144. سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم در کنکور معدل کل پیش دانشگاهی تاثیر داره یا فقط معدل دروس نهایی
  با سپاس فراوان از شما برای وقتی که برای پاسخ دادن دریغ نمی کنید

  • سلام دوست عزیز، فقط نمرات امتحانات نهایی دوره پیش دانشگاهی برای کسانی که بعد از سال ۱۳۹۱ مدرک پیش دانشگاهی گرفتند حداکثر ۵ درصد تاثیر داره.
   معدل کل مهم نیست.

 145. سلام میخوام امسال انتخاب رشته کنم ولی سال بعد هم میخوام کنکور بدم تا در رشته و دانشگاه بهتری قبول شم
  اگه من امسال دانشگاه برم میتونم بعد از نتایج کنکور ۹۸ از دانشگاه انصراف بدم؟ و با توجه به اینکه قرار هست به عنوان دانشجو سال ۹۸ کنکور بدم حق انتخاب رشته در رشته ها روزانه رو دارم؟

  • سلام بستگی داره امسال روزانه قبول بشین یا غیر روزانه
   اگر در کنکور ۹۷ روزانه قبول بشین نه تنها سال بعد (یعنی ۹۸) از انتخاب رشته روزانه محروم هستین بلکه حتی برای شرکت در کنکور ۹۸ هم باید تا اسفند ماه از دانشگاه انصراف بدین
   اما قبولی های غیر روزانه ۹۷ هیچ مشکلی برای کنکور ۹۸ ندارند نه نیاز به انصراف دارند و نه محرومیت خواهند داشت

 146. سلام من فارغ التحصیل سال ۹۵ رشته تجربی هستم. کنکور ۹۷ سومین کنکوری بود که دادم، پزشکی یا پیراپزشکی میخوام اما رتبه خوبی نمیارم. معدل کتبی نهاییم۱۷/۹۶ شده. رتبه کنکور امسالم۲۵۰۰۰ شده. با شرایط پیش اومده نمیدونم انتخاب رشته کنم (میدونم پیرا هم نمیارم، اما حداقلش برای رشته های دیگه) یا نه، اگه انتخاب رشته کنم و برم میترسم فرصت کنکور ۹۸ که برای ما هم برگزار میشه رو از دست بدم و از طرفی اگه بمونم با توجه به تاثیر مستقیم معدل و پذیرش ۳۰ درصدی سال بعد میترسم وضع بدتر بشه، اصلا نمیدونم شانس قبولی رو دارم یا نه، خیلی نگرانم. لطفا کمکم کنید. با تشکر از پاسخگویی شما

  • سلام ماندن یا نماندن پشت کنکور نسخه کلی نیست که به همه یکسان تجویز بشه
   کاملا بستگی به خود شما داره شخصیتتون، هدفتون، شرایطتتون برای یک سال ماندن دوباره، خانوادتون، شناسایی و جبران اشتباهات گذشتتون و …
   باید با بررسی وضعیت هر فرد تشخیص داد که بهتره وارد دانشگاه باشه یا بمونه و رشته بهتری قبول بشه سال بعد

 147. باسلام شنیده ام برای کنکور ۹۸ قانون ضریب مناطق محروم ایجاد خواهد شد که برای افرادی که معدل دیپلمشان حدی پایین است و ساکن مناطق محروم هستند به نفع شان خواهد بود لطفا میشه در این باره توضیح دهید و اصلا این قانون چیست بنده سا کن یکی ازاین مناطق محروم هستم و معدل دیپلمم هجده و پنج صد میباشد

  • هنوز چالش های زیادی درباره جزئیات تاثیر مستقیم معدل در کنکور ۹۸ وجود داره از جمله موردی که شما ذکر کردید
   فعلا مشخص نیست چنین چیزی اجرایی بشه یا نه

 148. سلام
  معدل کتبی سوم من ۱۸٫۴۸ شد و کتبی پیش هم حدود ۱۵
  به نظرتون با این نمرات اگر در کنکور نظام قدیم همه درس ها رو ۸۰ به بالا بزنم شانسی برای قبولی در پزشکی دارم؟؟؟
  سوال دیگرم درباره ترمیم معدله ……. آیا من میتونم در دی ماه یا خرداد ترمیم شرکت کنم؟؟؟ محدودیتی برای تعداد درس ها داره؟؟؟
  و اینکه چطوری میشه هم سوم و هم پیش رو در ترمیم شرکت کرد به طور همزمان؟؟؟؟ میشه تعدادی را در دی ماه و تعدادی را در خرداد شرکت کرد؟؟؟

  • سلام طبق قوانین فعلی ترمیم معدل (اگر تغییری نکنند) در یکی از سه نوبت شهریور دی خرداد میتونید ترمیم شرکت کنید
   فقط یک بار میتونید شرکت کنید و در این یک بار میتونید همه دروس نهایی سال سوم یا فقط یک یا چند درس امتحان بدین
   نمیتونید بعضی درس ها رو دی و بعضی رو خرداد یا شهریور امتحان بدین
   فقط یک بار حق شرکت در ترمیم دارید
   فقط دروس نهایی سال سوم قابل ترمیم هستند

 149. سلام من دیپلمم برای سال ۸۳ است اما پیش دانشگاهی رو تا پایان شهریور ۹۷ میگیرم برای بنده معدل پیش دانشگاهی در کنکور ۹۸ تاثیر داره؟ بسیار سپاسگزارم

  • تاثیر سوابق تحصیلی سال سوم دبیرستان برای کسانی که سال ۸۴ یا بعدش دیپلم گرفتند لحاظ میشه
   تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی هم برای کسانی که بعد از سال ۹۱ مدرک گرفتند لحاظ میشه

 150. سلام و عرض خسته نباشید
  ببخشید دیپلم نظام قدیم میتونه کنکور نطام جدید بده کی مشخص میشه

 151. ۱-ببخشید سال ۸۰ که دو کنکور داشتیم درصد قبولی ها چجوری بود؟ ۲-من شنیدم که برای ۹۸ یک کارنامه میدن برای نظام قدیم و جدید و وقتی بعضی سوال ها فرق داره چجوری ممکنه مقایسه کرد؟

  • ۱- ظرفیت پذیرش نظام جدید بیشتر بود
   ۲- ما هم این رو شنیدیم ولی تا زمانی که رسما اعلام نشده نمیشه خبری منتشر کرد
   اگر سطح دشواری سوالات نظام قدیم و جدید تقریبا در یک حد باشه امکانش هست که با یک سیستم تراز و رتبه سنجیده بشن

 152. هرچی بشه باید به ماهم توجه کنند یعنی چی میگن نظام جدید رو بیشتر از نظام قدیم برمیدارن

  این تغییر ها باید تو کنکور ما میافتاد

  ماهم حق داریم مثل همه کنکوری ها

  حق الناس حق الناس که میگین پس رعایت کنید

  سازمان آموزش پرورش کشور

  • هنوز اصلا سازمان سنجش هیچ اطلاعیه ای در زمینه نحوه توزیع ظرفیت های پذیرش بین داوطلبان کنکور ۹۸ نظام قدیم و جدید نداره
   ممکنه اصلا تفکیک ظرفیتی در کار نباشه و با هم سنجیده بشن قبولی بر اساس تراز و رتبه بهتر باشه نه بر اساس نظام قدیم یا جدید بودن.
   الزاما کاری که اوایل دهه هشتاد انجام شد قرار نیست الان هم حتما انجام بشه

 153. من نظام قدیمم سال ۹۸ میخام کنکور بدم واقعا برای ما کنکور هست من چیکار کنم ؟ میترسم نرم دانشگاه بشینم درس بخونم بعدشم درصد قبولی ما خیلی کم باشه نسبت به نظام جدیدها؟

 154. ببخشید من فارغ التحصیل سال ۸۹ هستم ۲۷ سالمه و فوق لیسانس دارم و امسال میخواهم دوباره کنکور شرکت کنم
  من باید منابع نظام جدید بخونم یا نظام قدیم
  لطفا راهنمایی کنید که زودتر بتونم منابع را تهیه کنم

 155. ببخشيد براي كنكور ٩٨ كارنامه جداگانه صادر ميشود براي نظام قديم و جديد؟!

 156. سلام خسته نباشید واقعا پاسخ های کاربردی ارائه میدهد
  اینکه امسال یه قانونی اجرا شده و رتبه سهمیه دارا خیلی خوب شده درسته ؟
  ینی موقع انتخاب رشته رتبه های ما بهتر میشه؟؟

  • سلام امسال یعنی کنکور ۹۸ کسانی که سهمیه ایثارگران دارن دو رتبه در کارنامه براشون درج شده یکی رتبه در سهمیه ایثارگران و یکی رتبه در منطقه

 157. سلام ببخشید تاثیر معدل توی کنکور معدل بالای ۱۴ هستش؟ یا هرچی بالاتر باشه تاثیرش بیشتره؟ من معدلم ۱۴و ۷۵ هستش میخواستم بدونم اون ۲۵ درصد تاثیر کامل رو میگیرم؟

 158. ببخشید بعضیا میگن تک کنکور ۹۸ فقط ۳۰% از نظام قدیم پزیرش میکنن ایا این خبر صحت داره یا شایعه ای بیش نیست؟ خیلی ممنون از پاسخ گوییتون

 159. سلام من سال ۹۷ کنکور دادم ولی نتیجه ی خوبی به دست نیوردم معدلمم ۱۶ و نیم شده میخواستم ببینم با این معدل میشه سال ۹۸ رشته ی خوبی مثل فیزیوتراپی یا داروسازی قبول شد یا ن؟

 160. با سلام
  من دیپلم سال ۸۱ هستم و کنکور ۹۷ شرکت کردبا درصدهای خوبی که داشتم و با درصدها سال ۹۶ که مقایسه کردم و تخمین رتبه باید رتبه ام در منطقه ۳ حدود ۲۰۰۰ می شد اما الان که نتایج دادند شد ۵۲۰۰. خودم فکر میکنم عدم تاثیر مثبت معدل باعث این نتیجه شد

 161. سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم من که فارغ التحصیل سال ۸۳ هستم و معدلم ۱۷/۵ هست آیا معدل من تاثیری روی رتبه کنکورم در سال ۹۸ داره ممنون

 162. سلام ببخشید من مدرک ارشد دارم و روزانه خوندم. ظاهرا با رای دیوان عدالت اداری اگه پزشکی قبول بشم نیازی نیس شهریه بدم و بازم روزانه محسوب میشم. این موضوع حقیقت داره؟
  ضمن اینکه معدل دیپلمم ۱۷.۵ هست. به نطرتون میتونم با درصدهای خوب به پزشکی امید داشته باشم یا ترمیم معدل شرکت کنم؟
  پیشاپیش از پاسخگویی تون ممنونم.

  • سلام درباره موضوع اول در تلگرام پیام بدین به این آیدی: moshaverane100@
   درباره موضوع دوم یعنی معدل: اگر قرار بر اجرایی شدن مصوبه تاثیر مستقیم (قطعی) معدل شد حتما در طرح ترمیم معدل شرکت کنید

 163. سلام و خسته نباشید
  یه سوال داشتم
  اگر کسی دارای فوق لیسانس رشته مهندسی باشه و رتبه کنکورش تک رقمی باشه، آیا باز هم بر اساس مصوبات سازمان سنجش از حق تحصیل رایگان محروم میشه؟
  با تشکر از شما

 164. سلام
  من ديپلمم براى سال ٨٣ و رشته رياضى هست و سال ٨٤ كه پيش دانشگاهى بودم دانشگاه قبول شدم الان مجدد ميخوام پزشكى شركت كنم منظور از معدل، معدل ديپلم سال سوم دبيرستان هست يا سال پيش دانشگاهى، ميخوام ببينم معدل براى من تاثير داره يا نه، البته معدل ديپلمم ١٩/١٠ بود.
  و اينكه ميتونم نظام جديد شركت كنم يا بايد نظام قديم امتحان بدم؟
  ممنون ميشم راهنمايى كنيد.

  • سلام سوابق تحصیلی برای کسی که قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفته و قبل از سال ۹۱ پیش دانشگاهی بوده اعمال نمیشه
   هنوز مشخص نیست که ایا به داوطلبان نظام قدیم اجازه پاسخگویی به سوالات کنکور ۹۸ نظام جدید رو میدن یا نه

 165. سلام من سال ۹۳ لیسانس شیمی گرفتم و اگه بخوام در سال ۹۸ کنکور پزشکی شرکت کنم معدل دیپلم قدیمم خیلی پایینه ایا تاثیر میزاره بر قبولیم چون شرط معدل شده کنکور ؟؟

 166. یه نظرتون کنکورهای سال بعد ممکنه سوابق تحصیلی رو تاثیر مثبتش کنن؟!

 167. سلام
  خسته نباشد به سوال های ما جواب میدین تشکر
  فقط خواستم همینو بگم

  برا ما فرقی نمیکنه حذف بشه یا نشه
  وظیفه ما درس خوندنه و بس

 168. سلام خسته نباشید
  هنوز هم اعلام نشده که داوطلبان نظام قدیم میتونن در کنکور نظام جدید شرکت کنند یا خیر؟
  من دیپلم سال ۹۲ هستم و سال ۹۸ میخوام کنکور نظام جدید شرکت کنم

 169. خب تاثیر مستقیم معدل خیلی واسم گرون تموم میشه من معدلم ۱۷٫۲۹هست بعد من اگه بخام کنکورو بدم فقط ۷۰ درصد رو میتونم واسه خودم جمع کنم
  من بین دو راهی موندم واقعا آیا امیدی هست با همون دیپلم قدیم با اون معدل بتونم پزشکی سال ۹۹ قبول شم؟؟؟!

 170. سلام من دومین سالمه کنکور دادم ولی متاسفانه رتبم خوب نمیشه و معدل نهایی ۱۷٫۲۹ دارم به این فک افتادم که دو سال سربازیمو برم و در حین سربازیم دیپلم نظام جدید رو بگیرم که سال بعد از سربازیم بتونم کنکور نظام جدید بدم آیا این امر شدنیه؟!!!

  • سلام برای کنکور ۹۹ رئیس سازمان سنجش اعلام کردند که سوالات فقط از کتب نظام جدید طرح خواهد شد بنابرین نیازی نیست دیپلم نظام جدید بگیرید و با همین دیپلم نظام قدیم هم میتونید در کنکور ۹۹ یا سالهای بعد شرکت کنید

 171. ￵سلام ببخشید من سال ۹۷ کنکور دادم ولی نتیجه خوبی بدست نمیارم متاسفانه معدلمم ۱۵ هستش میخواستم بدونم برای کنکور ۹۸ با تاثیر قطعی معدل اصلا امیدی برای قبول شدن در رشته های خوب مثلا دارو سازی وجود داره متاسفانه من نمیتونم ترمیم معدل شرکت کنم چون سال ۹۵ دیپلم گرفتم و سال ۹۶ ترمیم دادم ولی فقط سه تا از درسام رو…
  اصلا امکان قبولی نیست￷؟
  ￵لطفا جواب بدین

  • سلام با این معدل کسب رتبه خوب سخت میشه
   همانطور که خودتون گفتید فقط یک بار میشه در طرح ترمیم معدل شرکت کرد
   اما باید منتظر بمونیم ببینیم با توجه به تاثیر قطعی آیا یک بار دیگه ممکنه به داوطلبان نظام قدیم فرصت شرکت در طرح ترمیم معدل بدن یا نه
   البته هنوز زمان زیادی تا برگزاری کنکور ۹۸ باقی مانده و ممکنه تغییراتی در این مصوبه ایجاد بشه

 172. سلام من در سال ۸۱ از پیش دانشگاهی رشته ریاضی فارغ التحصیل و در کنکور همان سال پذیرفته شدم برای شرکت در کنکور ۹۸ باید کتابهای نظام قدیم بخونم یا میتونم نظام جدید هم بخونم؟ سپاسگزارم

 173. سلام. ممنون که به سوالات اینجا جواب میدید.
  من دیپلم ریاضی سال ۹۲ رو دارم و گواهی موقت کاردانی از امیرکبیر. میخوام فقط کنکور زبان ۹۸ شرکت کنم. دو تا سوال داشتم: یکی این که برای کنکور زبان هم دو تا برگزار میشه برای نظام جدید و قدیم؟
  و سوال دوم برای ثبت نام در کنکور سراسری میتونم مدرک کاردانی موقتم رو استفاده کنم یا مجبورم مدرک دیپلمم رو استفاده کنم؟
  ( در مورد این مدرک موقت به من گفتن اگه میخوای از دانشگاه با کاردانی فارغ التحصیل شی و این هم چیزیه که میدن بهم )

  • سلام، سوال اول: با توجه به تغییر دروس عمومی منطقی این هست که سوالات کنکور زبان هم برای داوطلبان نظام قدیم و جدید متفاوت باشه
   البته باید منتظر اطلاعیه رسمی سازمان سنجش باشیم.
   سوال دوم: ذکر نکردید که دیپلم شما نظری بوده یا فنی و حرفه ای یا کار دانش. اگر دیپلم نظری دارید میتونید در کنکور سراسری ۹۸ ثبت نام و شرکت کنید (حتی بدون داشتن مدرک دانشگاهی). اگر دیپلم غیر نظری دارید با داشتن مدرک کاردانی (در صورتی که فارغ التحصیل کاردانی باشید) باز هم میتونید در کنکور ۹۸ شرکت کنید. ارائه مدرک دانشگاهی زمان ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری لازم نیست. معدل و سوابق تحصیلی رو در حین ثبت نام از شما میخوان که در سایت سازمان سنجش ثبت می کنید.

 174. سلام اقا این تاثیر معدل حالا واقعا تاثیر میذاره؟ قبلا فقط میگفتن تاثیر مثبت داشت درحالی که واقعا نمره ی بالا تاثیر مثبته کمی داشت پس نمره ی پایین هم تاثیر منفیه کمی داره واسه همین الکی بچه ها رو سرمعدل نترسونین هرچه باشه پاسخ نامه ی کنکور حرف اخر رو میزنه

  • سلام دوست عزیز
   حرف های شما رو به حساب این میگذاریم که از سیستم تاثیر مستقیم معدل اطلاعی ندارید و فکر می کنید تاثیر مستقیم هم مثل تاثیر مثبته. دو گروه داوطلب رو در نظر بگیرید: داوطلب A و داوطلب B که هر دو داوطلب در کنکور تجربی میانگین ۸۰ درصد به تمام سوالات درست جواب دادند. داوطلب A معدل ۱۰ داشته و قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفته اما داوطلب B معدل ۲۰ داشته و بعد از سال ۸۴ دیپلم مرتبط گرفته.

   داوطلبان گروه A: حدود ۶۵ هزار نفر دیپلمه های قبل از سال ۸۴ هستند (طبق امار چند سال پیش که احتمالا الان بیشتر هم شده) برای این افراد معدل اصلا تاثیری نداره یعنی اگر درصدهای بالایی در کنکور کسب کنند ترازشون حدود ۱۲۰۰۰ خواهد شد یعنی حتی معدل ۱۰ هم داشته باشند به راحتی رتبه دو یا حداکثر سه رقمی کنکور خواهند شد.
   داوطلبان گروه B: کسانی هستند که بعد از سال ۸۴ دیپلم مرتبط گرفتند و تاثیر مستقیم معدل براشون لحاظ میشه. با توجه به اینکه تعداد معدل های بالا در کشور خیلی زیاده (طبق امار حدود ۱۰۰ هزار نفر معدل بالای ۱۹ داشتند) داوطلبان گروه B حتی اگر معدل ۲۰ هم داشته باشند تراز حاصل از معدلشون عددی در حدود ۸۰۰۰ خواهد شد (چون سقف تراز معدل نسبت به تراز کنکور خیلی کمتره) و اگر همون درصد های مشابه داوطلب A رو در کنکور کسب کنند تراز کنکورشون هم حدود ۱۲۰۰۰ هزار خواهد شد اما به خاطر اینکه معدل براشون تاثیر مستقیم داره این تراز ۱۲۰۰۰ کنکور با تراز ۸۰۰۰ معدل میانگین گرفته میشه (میانگین به ترتیب با ضریب ۰٫۷۰ کنکور و ۰٫۳۰ معدل) و در نهایت ترازش کل این افراد افت میکنه یعنی تقریبا تراز کل داوطلب B حدود ۱۰۸۰۰ خواهد شد.

   بنابرین از بین دو داوطلب A و B که هر دو میانگین ۸۰ درصد سوالات کنکور رو درست جواب دادن و داطلب A معدلش ۱۰ بوده اما داوطلب B معدلش ۲۰ بوده، رتبه کنکور داوطلب A خیلی بهتر خواهد شد. داوطلبی که معدل ۱۰ داشته رتبه اش خیلی بهتر از داوطلب معدل ۲۰ میشه!! حساب کنید اگر داوطلب B معدل نزدیک ۲۰ نداشته باشه دیگه اوضاعش چطوره؟؟؟

   همچنین کسانی که دیپلم غیرمرتبط داشتند مثلا دیپلم ریاضی در کنکور تجربی شرکت می کنند تاثیر معدل براشون کمتر از ۳۰ درصد هست. در یک کلام بیشتر از همه به نفع ده ها هزار داوطلبی خواهد بود که قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفتند.

   شما میزان تاثیر مثبت و تاثیر قطعی (مستقیم) معدل رو یکجور می بینید.
   ما قصد ترساندن هیچ کس رو نداریم و چه تاثیر معدل مستقیم (قطعی) باشه چه مثبت باشه سود یا زیانی برای ما نخواهد داشت فقط وظیفه است که واقعیت رو به دانش آموزان بگیم تا در جریان باشند و بعد از دیدن کارنامه کنکور ۹۸ سورپرایز نشن حداقل اگر تاثیر مستقیم اجرا شد از الان به فکر کسب نمرات بالا در امتحان نهایی خرداد ۹۸ (برای دانش اموزان پایه دوازدهم) باشند و یا در طرح ترمیم معدل (برای داوطلبان نظام قدیم) شرکت کنند.

   درمورد دیپلمه های قبل از سال ۸۴ (گروه A) حق با شماست و پاسخنامه کنکور حرف اول و آخر رو میزنه شما با معدل ۱۰ هم میتونی پزشکی قبول بشی

   اما برای سایر داوطلبان (گروه B) که اکثریت رو تشکیل میدن تاثیر مستقیم معدل بسیار اثرگذار خواهد بود و پاسخنامه کنکور به تنهایی حرف اخر رو نمیزنه. اگر جزو گروه B هستید و دیپلم مرتبط دارید بدون شک باید معدل خیلی بالایی داشته باشید (تا شاید امیدی برای قبولی رشته ها و دانشگاه های برتر کشور وجود داشته باشد).
   با آرزوی موفقیت

   • ممنونم از توضيحات كاملتون يه سوال دارم
    قبل از سال ٨٤ ديپلم انساني گرفتم و تا مقطع ارشد اما الان ميشه واسه كنكور ٩٨ يا ٩٩ كنكور تجربي شركت كرد باتوجه به اينكه هم رشته ديپلم و كنكور غير مرتبط هستش و هم سال ديپلم قبل از ٨٤
    تاثير معدل با اين دو شرط چطوري هستش؟ بازم بر مبناي مثال و توضيحي كه شرح دادين اعمال ميشه ؟؟؟
    مرسي از توضيح بالا هيچ منبعي اينقدر ملموس و كامل اين موضوع رو توضيح نداده بود. تشکر

   • سلام برای دیپمله های قبل از سال ۸۴ تاثیر معدل در کنکور سراسری اعمال نمیشه
    کل تراز شما به درصدهای کنکور شما بستگی داره
    تنها گروهی از داوطلبان کنکور که از تاثیر قطعی معدل هیچ ضرری نمی کنند دیپمله های قبل از سال ۸۴ هستند که سال به سال هم تعدادشون بیشتر میشه به دلایل مختلف از جمله علاقه به پزشکی، پیدا نکردن شغل مناسب، عدم علاقه به رشته خودشون و … تصمیم به شرکت در کنکور می گیرند.

 175. سلام بالاخره معلوم شده که میتونیم نظام جدید کنکور بدیم با دیپلم نظام قدیم تکلیفمون چیه

 176. با سلام و خسته نباشید خدمت شما

  من دقیقاً در سال ۸۴ و در رشته ریاضی-فیزیک دیپلم گرفتم. امسال قصد شرکت در کنکور رشته تجربی در سال ۹۸ رو دارم. سوالی که دارم این هست که آیا معدل دیپلم من که ۱۹٫۵ بوده در نتیجه نهایی کنکورم تاثیر خواهد داشت یا خیر؟ این را از این جهت عرض میکنم که دیپلم را دقیقاً در سال ۸۴ گرفتم و الان قصد شرکت در کنکور رشته ای غیر از رشته ای که در آن دیپلم گرفتم را دارم.

  ممنونم ازشما

  • سلام بله برای فارغ التحصیلان دیپلم سال ۸۴ و بعد از ۸۴ سوابق تحصیلی اعمال خواهد شد
   البته با توجه به غیرمرتبط بودن دیپلم شما تاثیر معدل کمتر از ۳۰ درصد خواهد بود

 177. من قصد دارم که کنکور ۹۹ شرکت کنم و نظام قدیم هستم. با توجه به این که اعلام شده کنکور نظام قدیم تا سال ۱۴۰۰ برگزار میشه من نمیتونم کنکور نظام جدید رو تو این سه سال بدم و باید حتما کنکور نظام قدیم بدم؟

 178. ممنون از پاسختون. قبلا پرسیدم که من ارشد هستم و در حال حاضر فقط پایان نامه من مونده اگر الان انصراف بدم میتونم کنکور سراسری رشته پزشکی روزانه شرکت کنم؟ کارشناسی روزانه و ارشد شهریه پرداز بودم

 179. سلام من داوطلب کنکور تجربی نظام قدیم هستیم رشته م ریاضی بوده الان با توجه به قطعی شدن معدل میخوام توی طرح ترمیم معدل شرکت کنم فکر کنم فقط میتونم دروس مشترک رو امتحان بدم که شامل درسای عمومی و شیمی میشه. تکلیف درسای دیگه چی میشه؟ چطور تو کنکور محاسبه میشه مثل فیزیک تجربی و زیست، ریاضی تجربی؟ لطف کنید بهم توضیح بدید ممنون میشم.

  • سلام دروس غیرمشترک مثل زیست شناسی برای شما لحاظ نخواهد شد
   کل تراز شما در این درس با توجه به درصد شما در کنکور در همان درس محاسبه خواهد شد

 180. سلام وقت بخیر. من مدرک کارشناسی پرستاری روزانه دارم و در حال حاضر ترم آخر ارشد پرستاری البته پردیس خودگردان هستم برای شرکت مجدد در رشته پزشکی با توجه به شهریه ای بودن ارشدم بازم باید شهریه بدم یا میتونم روزانه شرکت کنم؟ ممنون

  • سلام وقت بخیر طبق بند «و» دفترچه ثبت نام کنکور ۹۷ تمامی فارغ التحصیلان ارشد برای تحصیل مجدد در رشته پزشکی باید شهریه معادل پردیس خودگردان پرداخت کنند
   البته یک سری تغییرات و اقدامات از طرف عده ای از فارغ التحصیلان ارشد در چند ماه اخیر انجام شده و منتظر نتیجه هستند.

 181. سلام، آیا رتبه دیپلمه های قبل از ۸۴ فقط بر مبنای نمرات کنکور حساب میشه؟

 182. وقت بخیر. من دقیقا سال ۸۴ دیپلم ریاضی گرفتم و میخام در رشته تجربی شرکت کنم. ممنون میشم بگین واسه من هم تاثیر معدل چجوریه؟

  • برای شما هم تاثیر معدل اعمال خواهد شد
   اما کمتر از ۳۰ درصد

   • فکر میکنم در مورد دیپلمه های ۸۴ اشتباه میکنید. چون طبق تصویب شورای سنجش دیپلمه های ۸۴ و ماقبل ان شامل تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۸ نخواهند شد.

   • نه دوست عزیز اینطور نیست، ما بدون مدرک حرف نمی زنیم اگر به دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۳۹۷ صفحه ۱ قسمت نکات مهم، مورد ۵ مراجعه کنید دقیقا این جمله نوشته شده: «نظر به اينكه سوابق تحصيلي ديپلم هاي شاخه نظري (نظام سالي واحدي) شامل رشته هاي رياضي فيزيك، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه از سال ۱۳۸۴ به بعد (سال ۱۳۸۴ لغایت سال ۱۳۹۶) ديپلم خود را اخذ نموده اند در آزمون آنان اعمال خواهد شد.»
    بنابرین طبق دفترچه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور دیپلمه های سال ۸۴ مشمول سوابق تحصیلی خواهند بود اما سالهای قبل (۸۳ یا قبل تر) مشمول سوابق تحصیلی نخواهد بود.

 183. میخاستم بپرسم من اکثر کتاب های کنکورم چاپ ۹۴ ۹۵ هستن از همینا برا کنکور ۹۸ نظام قدیم میشه استفاده کرد؟

 184. سلام خسته نباشيد ايا معدل دهم و يازدهم تو كنكور تاثير داره ؟

 185. سلام و خسته نباشید میگم به همه همکاران گلتون
  ببخشید من دیپلمم سال ۹۱ گرفتم الان کتابای دهم و یازدهم میخونم بنظروتون میشه احتنالش هست کنکور نظام جدید بدیم مثلا انتخابی باشه زمان ثبت نام اگر ک هنوز اعلام نکردن یه خبرم با همین موضوع تکثیر بدین وقتی اعلام شد چون میدونم دغدغه خیلیاس الان واقعا موندم چ کنم با این وضع و اینکه من که دیپلمم ریاضی بوده نظام جدید بشه کنکور بدم تاثیر معدل چجوری محاسبه میشه

  • سلام درباره موضوع اول به محض اینکه تکلیف این قضیه مشخص بشه از طریق سایت و کانال تلگرام و پیج اینستاگرام مشاوران ۱۰۰ اطلاع رسانی خواهیم کرد.
   و سوال دوم شما: تاثیر معدل برای دیپلمه های غیرمرتبط کمتر از ۳۰ درصد خواهد بود

 186. ایا معدل دهم ۹۷ در کنکور ۹۹ تجربی تاثیر دارد

 187. با سلام
  من سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم و میخوام برای کنکور ۹۸ نظام قدیم تجربی شرکت کنم، خواستم ببینم من اگه قبول نشم سال ۹۸ باز هم سال ۹۹ نظام قدیم برگزار میشه؟ یا از الان برا ۹۸ و ۹۹ نظام جدید رو بخونم بهتره؟؟؟

  • سلام مشخص نیست که آیا به داوطلبان نظام قدیم اجازه شرکت در کنکور نظام جدید ۹۸ و پاسخگویی به سوالات نظام جدید رو خواهند داد یا نه
   سال ۹۹ به گفته رئیس سازمان سنجش فقط از کتاب نظام جدید سوال طرح خواهد شد

 188. واقعا ممنون که جواب میدین .
  الان من یه سوال دیگه هم دارم .
  واسه کنکور ۹۸ فقط معدل نهایی سوم تاثیر داره ؟
  پیش تاثیری نداره ؟
  اگه داره پس چرا فقط میتونیم نهایی سوم رو ترمیم کنیم؟
  الان من چجوری اقدام کنم برای ترمیم؟ واقعا نگرانم

  • در صورت اجرا شدن تاثیر مستقیم معدل، سال سوم و پیش دانشگاهی هر دو موثر خواهند بود
   ترمیم در چند سال اخیر فقط برای امتحانات نهایی سوم دبیرستان امکانپذیر بوده
   تاثیر نمرات نهایی پیش دانشگاهی ۵ درصد است

 189. من سال ۸۲ دیپلم ریاضی گرفتم. و الان میخوام کنکور تجربی شرکت کنم.
  آیا معدل من در کنکور تاثیر گزار هست؟

 190. ببخشید من متوجه نشدم یعنی چی واقعا؟
  ینی ما حتی یه درسی رو صد در صد بزنیم و مثلا معدلمون کم باشه درصدمون میشه هفتاد؟ میشه توضیح بدین. مرسی

  • نه اینطور نیست
   یعنی برای تک تک دروس: تراز حاصل از درصد شما در آزمون تستی کنکور ضربدر ۰٫۷ میشه و تراز حاصل از نمره امتحان نهایی شما ضربدر ۰٫۳ میشه
   این دو عدد با هم جمع میشن و نهایتا تراز شما در درس مربوطه بدست میاد
   این فرآیند برای تک تک دروسی که سوابق تحصیلی شما قراره لحاظ بشه اعمال خواهد شد

 191. برای فارغ التحصیلای مهندسی که تو دبیرستان امتحانات نهایی رشته ریاضی رو گذروندن و نمره دروس نهایی تجربی مخصوصا زیست رو ندارن، تکلیف کنکور ۹۸ چطور میشه؟

 192. سلام ببخشید من دیپلم فنی حرفه ای نظام جدید رو در سال ۹۸ میگیرم با دیپلم فنی میشه کنکور نظری داد؟

 193. سلام خواهش میکنم پاسخ بدید جز اینجا جای دیگه ای نیست که سوال هامونو بپرسیم
  من دیپلمم ریاضی هست و میخوام در کنکور تجربی شرکت کنم
  تاثیر معدل برای من چگونه است؟

 194. ببخشید میشه راجع به این تاثیر قطعی ۳۰ درصدی توضیح بدین؟
  مثلاً برای نظام جدید و قدیم فرق داره؟
  یا چنددرصدش مربوط به سال سوم و چند درصدش مربوط به سال پیش دانشگاهی؟
  یا برای تغییر رشته ای ها چطوره؟

  • ۲۵ درصد نمرات امتحانات کتبی نهایی سال سوم
   ۵ درصد پیش دانشگاهی
   برای تغییر رشته ای ها کمتر از ۳۰ درصد خواهد بود

 195. تاثیر مستقیم معدل فقط برای نظام جدید هاست یا برای نظام قدیم هم شامل میشه؟

 196. پیش دانشگاهی تجربیم کنکور هنر میتونم شرکت کنم

 197. من دیپلمم رو سال ۹۲ گرفتم و لیسانس دارم میخوام برای ۹۸ شرکت کنم میتونم نظام جدید رو بخونم؟

 198. من دیپلم رو سال ۸۹ گرفتم و پیش دانشگاهیم رو سال ۹۰ لیسانس دارم امسال می‌خوام نظام جدید شرکت کنم نه قدیم میشه؟

 199. ممنونم ازجوابتون بعدش میخواستم بدونم معدل کاردانی ملاک هست برای کسی که بخواد کنکور تجربی بده؟ واینکه کاردانی پیوسته بوده مشکلی نیست تجربی شرکت کنه؟

 200. من امسال از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و سال ۹۲ دیپلم تجربی گرفتم. واسه کنکور ۹۸ کتاب های چه سالی رو باید تهیه کنم که مطابق با نظام قدیم باشه؟ معدل حدودا چند درصد موثره ممنون

  • کتاب های دوم سوم پیش دانشگاهی به ترتیب چاپ سال های ۹۴ و ۹۵ و ۹۶
   و همچنین فیزیک اول دبیرستان چاپ ۹۳
   تاثیر معدل هنوز اعلام نشده و احتمالا هفته آینده بعد از جلسه شورای سنجش و پذیرش اعلام میشه

 201. من دیپلم فنی و مدرک کاردانی فنی دارم، میخواستم بدونم میتونم کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم؟

 202. ايا نظام قديمي ها ميتوانند در كنكور ٩٩ كه براي نظام جديد هست شركت كنند؟

 203. تاثیر معدل برای کسانی که در کنکور غیر مرتبط با دیپلمشان شرکت می‌کنند چگونه هست؟؟

 204. اگر بخوان کنکور ۹۸ رو تستی تشریحی برگزار کنن چیزی جز ضایع شدن حق هم سن و سالای من در بر نداره علاوه بر اون این موضوع چیزی نیست که الان بخوان مطرحش کنن خیلیامون از قبل شروع کردیم به درس خوندن و برنامه ریزی کردیم برای درسامون و تست زدن و نکته خوانی؛ این مطلب اگه تایید بشه لطمش فقط به ما ها وارد میشه
  واقعا نباید کسی باشه که هم دوره ای های منو درک کنه؟!!! و صدامونو بشنوه؟!تا کی باید موش ازمایشگاهی باشیم!!

  • این موضوع امروز از طرف رئیس سازمان سنجش تکذیب شد
   کنکور ۹۸ فقط به صورت تستی برگزار خواهد شد

  • پیشنهاد میکنم از این توهم که کنکور رو دادیم و خلاص میشیم دربیاید. این دروسی که شما با اصول تستی مطالعه کردید پایه مباحث دانشگاهی هست و چه ریاضی چه تجربی
   چه هر رشته ای باشید، این مفاهیم در دانشگاه و بعد از اون در شغلتون موثر خواهد بود. پس اگر مفهوم ماجرا رو درک نکنید دچار اشکال خواهید شد. اگر هم در درک مفاهیم و دروس موفق باشید پس چه فرقی داره که تستی باشه یا تشریحی؟

 205. ببخشید من در کنکور ۹۷ ثبت نام کردم و پرینت کارت ورود به جلسه را هم دریافت کردم اما در جلسه کنکور حاضر نشدم میخواستم بپرسم ایا با وجود دریافت کارت ورود به جلسه عدم حضور من در جلسه کنکور ۹۷ مشکلی در ثبت نام کنکور ۹۸ ایجاد نمیکنه

 206. باتوجه به اینکه گفتن کنکور ۹۸ تشریحی و تستی است ممکنه مانع شرکت دانش اموزان نظام قدیم بشن؟؟ ?

 207. من سال ۸۲ دیپلم فنی گرفتم و در سال ۸۴ فوق دیپلم الان کارشناسی ارشد برنامه ریزی آموزشی دارم ولی دوست دارم سال آینده کنکور پزشکی شرکت کنم آیا شرکت در این آزمون برای من مجاز میباشد و کتابهای چه سالی را باید مطالعه کنم؟

  • بله مجاز به شرکت در کنکور تجربی هستید
   البته با توجه به سال اخذ دیپلم تاثیر معدل برای شما لحاظ نمیشه
   باید کتاب های درسی چاپ سه سال اخیر رو مطالعه کنید

 208. سلام، واقعا ممنونم که به تمامی پرسش‌های دوستان پاسخ میدید.
  من دانشجوی مترجمی زبان هستم و دیپلم تجربی داشتم، رتبه ی کنکور تجربی ۹۶ من ۶۱۰۰ شد و رشته ی دلخواهی به دست نیاوردم، به دلیل محرومیت نتونستم توی کنکور ۹۷ شرکت کنم. الان میخام برای ۹۸ بخونم. خواهش میکنم بهم بگید تا زمان اعلام سازمان سنجش چه منابعی رو شروع به خوندن کنم. آیا به سراغ نظام جدید برم یا نظام قدیم رو دوباره بخونم؟

  • هنوز مشخص نیست که آیا داوطلبان نظام قدیم مجاز به شرکت در کنکور نظام جدید ۹۸ و پاسخگویی به سوالات نظام جدید هستند یا نه
   بنابرین بهتره با کتاب های نظام قدیم شروع کنید
   موفق باشید

   • سلام
    من سال ۸۹ دیپلم گرفتم و پیش دانشگاهی در سال ۹۰
    که ۵ درصد پیش لحاظ نمیشه
    اونوقت این پنج درصد چی میشه؟
    ۲۵ درصد سوم و ۷۰ درصد کنکور می مونه
    اگر بخوام ترمیم معدل برم چه درسایی از سوم لازمه ؟
    خب طبیعتا اگر زیست و ریاضی و بقیه ی درسای اصلی کم باشه همونو بر میداریم ولی درسایی مثل عربی و تاریخ و … چی ؟
    چه درسایی رو میشه برای ترمیم معدل برداشت؟
    ممنون

   • سلام برای شما ۲۵ درصد تاثیر سوابق تحصیلی سال سوم دبیرستان و ۷۵ درصد خود کنکور میشه
    برای همه دروس نهایی سال سوم میتونید ترمیم کنید فقط یک نوبت (شهریور یا دی یا خرداد)
    این نمرات در کارنامه دیپلم شما ثبت نمیشه و فقط اگر از نمرات شما در سال ۸۹ بهتر باشند این نمرات جدید در تراز کنکور شما تاثیر داده میشه

 209. این سوال خیلیاس
  ببخشید با توجه به اینکه طبق گفته شما وقتی دو کنکور برگزار شد درصد قبولی نظام قدیم به نظام جدید کم بود و احتمالش هم هست باز اینطور شه، آیا ممکنه به داوطلبان نظام قدیم اجازه شرکت در نظام جدید رو بدن؟و یا میشه هر دوشو باهم کنکور داد؟
  کی منتظر جواب سنجش باشیم؟ چند هفته؟ چند ماه؟

  • بله سوال خیلی هاست و در نظرات قبلی هم دوستان پرسیدند، جواب همه سوالات شما بستگی به اطلاعیه سازمان سنجش داره و مشخص نیست دقیقا چه تاریخی این جزئیات اعلام خواهد شد

 210. من فارغ التحصيلم مي خوام دوباره كنكور بدم
  ظاهرا رئيس سازمان سنجش گفتن از دو تغيير اساسي در كنكور ۹۸ يكيش تاثير معدله و اگر تاثير قطعي باشه من با معدل ١٦ امكان قبول شدنم تو رشته اي مثل دندانپزشكي خيلي كم ميشه …اگه قطعي شه امكان ترميم معدل واسه نظام قديما هست ؟
  و كنكور مگه تشريحي ميشه؟
  اين موضوعا واقعا به ادم استرس وارد مي كنه و نميشه رو درس تمركز كرد ?

 211. امروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه کنکور ۹۸ بصورت تستی تشریحی خواهد بود، بنظرتون با وجود این حجم داوطلب چنین چیزی امکان داره؟؟؟

 212. سلام
  کنکور ۹۹ برای کسانی که دیپلم نظام قدیم دارن به چه صورت خواهد بود؟

  • سلام چند وقت پیش رئیس سازمان سنجش گفتند که نحوه برگزاری کنکور در سال ۹۹ به روال سابق برخواهد گشت
   یعنی همه باید کتاب های نظام جدید رو مطالعه کنند و سوالات فقط از کتب نظام جدید طرح خواهد شد