فیزیک یازدهم – معرفی منابع کمک درسی: گاج، خیلی سبز، الگو، قلم چی و …

معروف ترین کتاب های کمک درسی فیزیک یازدهم تجربی و ریاضی نظام جدید کتاب فیزیک یازدهم خیلی سبز، فیزیک یازدهم مبتکران، فیزیک یازدهم کانون، فیزیک یازدهم گاج، فیزیک یازدهم نشرالگو و فیزیک یازدهم مهروماه هستن. در اینجا توضیحاتی درباره بهترین منابع کمک آموزشی فیزیک یازدهم خواهیم داد و این کتاب ها رو با هم مقایسه خواهیم کرد.

بهتره قبل از خرید حتما نگاهی به درسنامه و تست ها و پاسخ تشریحی تست های کتاب بندازید و با توجه سطح درسی خودتون رو محک بزنید ببینید با کدوم کتاب سازگارتر هستید.

دانش آموزان پایه یازدهم میتونن از تست های کنکور سراسری سال های قبل که از کتاب فیزیک سوم دبیرستان نظام قدیم طرح شده هم استفاده کنن چون هر ۳ فصل موجود در کتاب فیزیک یازدهم نظام جدید در کتاب فیزیک سوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشتن.

فیزیک به عنوان دومین درس مهم کنکور ریاضی و سومین یا چهارمین درس مهم کنکور تجربی، بسته به زیرگروه مورد نظر، یکی از سرنوشت ساز ترین درس هاست پس در انتخاب منبع کمک درسی فیزیک یازدهم خیلی دقت کنید و برای انتخاب منبع کمک آموزشی حتما با مشاور خودتون هم مشورت کنید.

خب حالا بریم سراغ تحلیل و مقایسه بهترین منابع کمک درسی فیزیک یازدهم:

تست خیلی سبز فیزیک یازدهم تجربی

کتاب فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز

کتاب فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز چاپ ۹۶ یک کتاب ۴۰۰ صفحه ای تالیف مهندس رضا سبزمیدانی، نوید شاهی و ایمان سلیمان زاده است. دقت کنید که این کتاب مخصوص رشته تجربی نوشته شده و با کتاب فیزیک پایه یازدهم رشته ریاضی فرق داره. این کتاب جمعا ۱۰۳۷ تست داره که از این تعداد، ۳۲۴ تست در فصل اول، ۳۴۳ تست در فصل دوم و ۳۷۰ تست در فصل سوم قرار داده شده. اول هر فصل چند صفحه درسنامه قرار داده شده که داخل درسنامه هم تعدادی تست آموزشی وجود داره و در ادامه تست های تمرینی آورده شده. طبق معمول کتاب های خیلی سبز، تست های سری Z سطح بالاتری دارن.

تعداد تست های کنکوری فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز زیاد نیست و بیشتر تست های این کتاب تالیفی هستن چون هنوز کنکوری از کتاب فیزیک یازدهم برگزار نشده و اولین کنکور ۱۳۹۸ خواهد بود اما تا حد امکان از تست های کنکورهای سراسری سال های قبل که قابل طرح برای دانش آموزان پایه یازدهم باشن در کتاب استفاده شده.


میکرو فیزیک یازدهم گاج

کتاب میکرو فیزیک یازدهم گاج

کتاب میکرو گاج فیزیک یازدهم چاپ ۹۶ یک کتاب ۴۰۸ صفحه ای تالیف سعید احمدی و محمد آهنگر است. در ابتدای هر فصل درسنامه قرار داده شده و در ادامه دو سری تست: ۱-تست های کسب مهارت و ۲-تست های کنکورهای ۱۲ سال اخیز آورده شده. بهتره اول تست های کسب مهارت رو حل کنید. در انتهای فصل هم پاسخ های تشریحی تست ها موجود هستن. کتاب گاج هر فصل رو به چند مبحث تقسیم کرده و ترتیب درسناه و تست های مذکور رو برای هر قسمت از فصل تکرار کرده که این میتونه برای کسانی که در آزمون های آزمایشی شرکت میکنن و هنوز کل فصل رو تموم نکردن مناسب باشه.

گاج برای فیزیک یازدهم تجربی یک کتاب ۴۶۴ صفحه ای دیگه هم داره به نام سیر تا پیاز. مولفین این کتاب آقایان امیرحسن محمدپور و هادی حمزه‌پور هستن. کتاب های سیر تا پیاز گاج مثل کتاب های میکرو گاج درسنامه و تست دارن اما تفاوتشون این هست که سیر تا پیاز برخلاف میکرو سوالات امتحانی و تشریحی هم داره و درسنامه هاش تا حدودی کامل تره اما برای بعضی تست ها پاسخ تشریحی تست های سیرتاپیاز به اندازه میکرو کامل و جامع نیست. از سوالات تالیفی آزمون های گاج هم در این کتاب زیاد استفاده شده. سیرتاپیاز گاج فیزیک یازدهم تجربی حدود ۱۰۰۰ تست تمرینی و تعداد کمی هم تست آموزشی داخل درسنامه داره. سیر تا پیاز به کامل بودن درسنامه معروف هست و تقریبا نصف حجم کتاب سیر تا پیاز فیزیک پایه یازدهم تجربی رو درسنامه تشکیل داده.

برای دانش آموزان پایه یازدهم که صرفا فقط روی معدل و امتحان مدرسه تمرکز کردن و به دنبال یک منبع خوب برای امتحان فیزیک هستن، گاج یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای جداگانه به نام پرسمان فیزیک یازدهم چاپ کرده که بخشی از این کتاب رو میتونید از اینجا دانلود کنید و ببینید. این کتاب درسنامه داره و سوالات امتحان نهایی سال های قبل رو به صورت تشریحی حل کرده. کتاب پرسمان گاج هم مثل کتاب فیزیک  یازدهم مبتکران تالیف غلامعلی محمودزاده و کتاب کار فیزیک  یازدهم مهروماه بیشتر برای امتحان پایان ترم و میان ترم مدرسه مناسبه.


نشر الگو فیزیک  یازدهم

کتاب فیزیک یازدهم نشر الگو

کتاب فیزیک یازدهم نشر الگو چاپ ۹۶ یک کتاب ۴۲۴ صفحه ای تالیف آقای رضا خالو است که شاید درسنامه هاش کمی خلاصه تر باشه اما تست های خوب و مخصوصا به اندازه کافی تست کنکوری تا کنکور ۹۶ داره. این کتاب جمعا حدود ۱۱۰۰ تست داره که تقریبا به صورت یکنواخت بین ۳ فصل کتاب تقسیم شدن. ۶ آزمون هم در این کتاب قرار داده شده که سه تاش از سه فصل و سه آزمون هم جامع کل کتاب فیزیک یازدهم هستن. دقت کنید که این کتاب ویژه یازدهم تجربی است و با کتاب یازدهم ریاضی فرق داره.


آبی قلم چی فیزیک  یازدهم

کتاب فیزیک یازدهم آبی کانون

کتاب فیزیک ۲ یازدهم تجربی کانون چاپ ۹۶ یک کتاب حدوداً ۲۰۰ صفحه ای جمع و جور با ۷۸۷ تست و ۵۶ صفحه درسنامه است. همراه این کتاب یک دی وی دی هم هست که تعدادی فیلم ۳ دقیقه ای و حل تشریحی بعضی سوالات کتاب داخلش هست. کسانی که به دنبال تست های قوی تر فیزیک یازدهم هستن میتونن از قسمت سوالات دشوارتر کتاب سه سطحی کانون استفاده کنن.


کتاب درسی فیزیک  یازدهم

کتاب درسی فیزیک یازدهم تجربی

کتاب درسی فیزیک یازدهم تجربی از ۳ فصل تشکیل شده که به ترتیب الکتریسیته ساکن، الکتریسیته جاری و مغناطیس و الکترومغناطیس هستن. در سال های گذشته در کنکور سراسری تجربی معمولا ۶ تا ۷ تست در مجموع از این مباحث طرح میشد. بیشتر مباحث کتاب فیزیک یازدهم نظام جدید همون مباحث فیزیک سال سوم دبیرستان نظام قدیم هستند.


جمع بندی بحث انتخاب منابع کمک درسی فیزیک یازدهم

با توجه به اینکه امسال اولین سالی هست که انتشارات مختلف کتاب های کمک آموشی فیزیک یازدهم منتشر کردن و فعلا بعضی انتشارات معروف برای فیزیک پایه یازدهم هیچ کتابی منتشر نکردن، به محض چاپ شدن کتاب های جدید مناسب برای پایه یازدهم در سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ به شما اطلاع خواهیم داد.

با این وجود، از بین منابع کمک درس فیزیک یازدهم که فعلا در بازار موجود هست از نظر درسنامه کتاب های خیلی سبز و گاج و در درجه بعدی نشر الگو رو میتونیم به عنوان قوی ترین منابع برای درسنامه فیزیک یازدهم معرفی کنیم که درسنامه هاشون چندان تفاوتی با هم نداره. هر سه کتاب مذکور هم تست های نسبتا خوبی دارن و حجمشون چندان تفاوتی با هم نداره.

اگر یک کتاب جمع و جور و خلاصه تر با تعداد تست کمتر میخواهید کتاب فیزیک یازدهم آبی کانون حجمش از همه کمتره. دانش آموزان پایه یازدهم که یک کتاب کمک درسی خوب برای امتحان تشریحی و پایان ترم مدرسه نیاز دارن میتونن از کتاب پرسمان گاج فیزیک یا کتاب کار مهر و ماه فیزیک استفاده کنن.

اگر از دسته دانش آموزان خیلی قوی در درس فیزیک یازدهم و عاشق سوالات خیلی خفن فیزیک هستید میتونید از سوالات دشوارتر کتاب سه سطحی قلم چی یا از سوالات سطح دوم و سوالات C فیزیک نشر الگو و یا از سوالات سری Z فیزیک خیلی سبز استفاده کنید.

از کتاب درسی فیزیک به هیچ وجه غافل نباشید و منبع اصلیتون همون کتاب درسی باشه و تمرین و مثال های کتاب های درسی رو حتما حل کنید. سایر منابع کمک آموزشی فیزیک فقط برای درک بهتر و تسلط بیشتر بر مطالب کتاب درسی هستن. همچنین برای انتخاب کتاب کمک درسی مناسب فیزیک یازدهم، حتما با مشاور درسی خودتون هم مشورت کنید چون مشاور شما بهتر از هر کسی از وضعیت درسی، نقاط ضعف و قوت و برنامه ریزی شخصی شما خبر داره و میتونه تعیین کنه آیا برای درس فیزیک نیاز به کلاس کنکور یا دیدن فیلم و دی وی دی های آموزشی دارید یا نه.

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید

مشاور (رتبه برتر)توضیحات
دکتر غزل حسین پور رتبه 743 بهترین مشاور کنکور تجربی هزینه مشاوره تحصیلی کنکور مشاوره کنکور تلفنی برنامه ریزی کنکور پزشکیغزل حسین پور

مشاور تجربی

مشاهده اطلاعات
عطیه اسدی باغان رتبه 8 برنامه ریزی برای کنکور انسانی مشاوره کنکور رشته انسانی بهترین مشاور کنکور برنامه ریزی درسی آنلاینعطیه اسدی

مشاور رشته انسانی

مشاهده اطلاعات

راه‌های رزرو مشاوره و برنامه‌ریزی درسی بلندمدت:

📩 روش اول: شما می‌توانید یک پیامک حاوی «نام و نام خانوادگی خودتان + رشته و پایه تحصیلی + نام مشاور مورد نظرتان + تعداد ماه‌های مورد نظرتان برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» را در قالب یک SMS به شماره پیامک پشتیبانی ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید تا پس از هماهنگی با مشاور مورد نظر، ایشان در کوتاه ترین زمان ایشان با شما تماس بگیرند و شرایط و خدمات و هزینه ماهانه برنامه ریزی و مشاوره را برای شما توضیح دهند.

📱 روش دوم: علاوه بر روش فوق، در صورت تمایل جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می‌توانید درخواست خود را در زمینه برنامه‌ریزی درسی و مشاوره ماهانه یا سالانه در یکی از پیام‌رسان‌ها (تلگرام، روبیکا، ایتا، شاد، سروش، بله، گپ، آی گپ، واتساپ) به آیدی moshaverane100@ یا به شماره موبایل ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا توضیحات لازم خدمت شما ارائه شود. ما کمترین قیمت مشاوره کنکور و معتبرترین مشاور کنکور در هر رشته را به شما معرفی خواهیم کرد.

تلفن مشاوران ۱۰۰ آیدی پیام رسان روبیکا مشاوران 100 شبکه اجتماعی صد moshaverane100

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۸ نظر


 1. سلام خسته نباشید
  برای کسی که نسبتا فیزیکش ضعیفه چه کتابی پیشنهاد میدید؟ میکرو گاج یا خیلی سبز؟

  • سلام فیزیک میکرو گاج بخونید. خیلی سبز هم به عنوان منبع دوم فیزیک خوبه.

 2. سلام وقت بخیر! برای کسی که به عنوان منبع اول خیلی سبز یازدهم و کار کرده و به درسنامه نیازی نداره بین این چند کتاب کدوم رو توصیه میکنید؟ نشر الگو، نردبام، ایکیو

  • سلام خانم الی. کتاب های فیزیک نشرالگو، نردبام، ایکیو هر سه خوبن. اما به عنوان منبع دوم اگر انتشارات متفاوتی نیاز دارید و سطح درسیتون بالاست ترجیحا iQ گاج رو برای فیزیک بخونید.

 3. سلام خسته نباشید. ببخشید من کتاب پایه فیزیک میکرو گاج رو خریدم. از اونجایی که درسنامه کتاب پایه خلاصه هست و من احتیاج به یک درسنامه کامل و نکته های کنکوری دارم، چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟کتابی که نیاز من از درسنامه و معلم خصوصی رو تا حدودی تامین کنه؟

  • سلام مهرناز خانم. میتونید از کتاب فیزیک خیلی سبز استفاده کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *