مشاوره کنکور تجربی تلگرام بهترین مشاور تحصیلی تلفنی ایران مشاور برنامه ریزی درسی رتبه های برتر مشاوره آنلاین انسانی کنکوری

فیزیک یازدهم – معرفی منابع کمک درسی: گاج، خیلی سبز، الگو، قلم چی و …

معروف ترین کتاب های کمک درسی فیزیک یازدهم تجربی و ریاضی نظام جدید کتاب فیزیک یازدهم خیلی سبز، فیزیک یازدهم مبتکران، فیزیک یازدهم کانون، فیزیک یازدهم گاج، فیزیک یازدهم نشرالگو و فیزیک یازدهم مهروماه هستن. در اینجا توضیحاتی درباره بهترین منابع کمک آموزشی فیزیک یازدهم خواهیم داد و این کتاب ها رو با هم مقایسه خواهیم کرد.

ضمنا با کلیک رو نام یا تصویر هر کتاب میتونید قسمتی از محتوای درسنامه و تست های کتاب رو در قالب PDF دانلود کنید و ببینید. بهتره قبل از خرید حتما نگاهی به درسنامه و تست ها و پاسخ تشریحی تست های کتاب بندازید و با توجه سطح درسی خودتون رو محک بزنید ببینید با کدوم کتاب سازگارتر هستید.

دانش آموزان پایه یازدهم میتونن از تست های کنکور سراسری سال های قبل که از کتاب فیزیک سوم دبیرستان نظام قدیم طرح شده هم استفاده کنن چون هر ۳ فصل موجود در کتاب فیزیک یازدهم نظام جدید در کتاب فیزیک سوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشتن.

فیزیک به عنوان دومین درس مهم کنکور ریاضی و سومین یا چهارمین درس مهم کنکور تجربی، بسته به زیرگروه مورد نظر، یکی از سرنوشت ساز ترین درس هاست پس در انتخاب منبع کمک درسی فیزیک یازدهم خیلی دقت کنید و برای انتخاب منبع کمک آموزشی حتما با مشاور خودتون هم مشورت کنید.

خب حالا بریم سراغ تحلیل و مقایسه بهترین منابع کمک درسی فیزیک یازدهم:

تست خیلی سبز فیزیک یازدهم تجربی

کتاب فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز

کتاب فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز چاپ ۹۶ یک کتاب ۴۰۰ صفحه ای تالیف مهندس رضا سبزمیدانی، نوید شاهی و ایمان سلیمان زاده است. دقت کنید که این کتاب مخصوص رشته تجربی نوشته شده و با کتاب فیزیک پایه یازدهم رشته ریاضی فرق داره. این کتاب جمعا ۱۰۳۷ تست داره که از این تعداد، ۳۲۴ تست در فصل اول، ۳۴۳ تست در فصل دوم و ۳۷۰ تست در فصل سوم قرار داده شده. اول هر فصل چند صفحه درسنامه قرار داده شده که داخل درسنامه هم تعدادی تست آموزشی وجود داره و در ادامه تست های تمرینی آورده شده. طبق معمول کتاب های خیلی سبز، تست های سری Z سطح بالاتری دارن.

تعداد تست های کنکوری فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز زیاد نیست و بیشتر تست های این کتاب تالیفی هستن چون هنوز کنکوری از کتاب فیزیک یازدهم برگزار نشده و اولین کنکور ۱۳۹۸ خواهد بود اما تا حد امکان از تست های کنکورهای سراسری سال های قبل که قابل طرح برای دانش آموزان پایه یازدهم باشن در کتاب استفاده شده.


میکرو فیزیک یازدهم گاج

کتاب میکرو فیزیک یازدهم گاج

کتاب میکرو گاج فیزیک یازدهم چاپ ۹۶ یک کتاب ۴۰۸ صفحه ای تالیف سعید احمدی و محمد آهنگر است. در ابتدای هر فصل درسنامه قرار داده شده و در ادامه دو سری تست: ۱-تست های کسب مهارت و ۲-تست های کنکورهای ۱۲ سال اخیز آورده شده. بهتره اول تست های کسب مهارت رو حل کنید. در انتهای فصل هم پاسخ های تشریحی تست ها موجود هستن. کتاب گاج هر فصل رو به چند مبحث تقسیم کرده و ترتیب درسناه و تست های مذکور رو برای هر قسمت از فصل تکرار کرده که این میتونه برای کسانی که در آزمون های آزمایشی شرکت میکنن و هنوز کل فصل رو تموم نکردن مناسب باشه.

گاج برای فیزیک یازدهم تجربی یک کتاب ۴۶۴ صفحه ای دیگه هم داره به نام سیر تا پیاز. مولفین این کتاب آقایان امیرحسن محمدپور و هادی حمزه‌پور هستن. کتاب های سیر تا پیاز گاج مثل کتاب های میکرو گاج درسنامه و تست دارن اما تفاوتشون این هست که سیر تا پیاز برخلاف میکرو سوالات امتحانی و تشریحی هم داره و درسنامه هاش تا حدودی کامل تره اما برای بعضی تست ها پاسخ تشریحی تست های سیرتاپیاز به اندازه میکرو کامل و جامع نیست. از سوالات تالیفی آزمون های گاج هم در این کتاب زیاد استفاده شده. سیرتاپیاز گاج فیزیک یازدهم تجربی حدود ۱۰۰۰ تست تمرینی و تعداد کمی هم تست آموزشی داخل درسنامه داره. سیر تا پیاز به کامل بودن درسنامه معروف هست و تقریبا نصف حجم کتاب سیر تا پیاز فیزیک پایه یازدهم تجربی رو درسنامه تشکیل داده.

برای دانش آموزان پایه یازدهم که صرفا فقط روی معدل و امتحان مدرسه تمرکز کردن و به دنبال یک منبع خوب برای امتحان فیزیک هستن، گاج یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای جداگانه به نام پرسمان فیزیک یازدهم چاپ کرده که بخشی از این کتاب رو میتونید از اینجا دانلود کنید و ببینید. این کتاب درسنامه داره و سوالات امتحان نهایی سال های قبل رو به صورت تشریحی حل کرده. کتاب پرسمان گاج هم مثل کتاب فیزیک  یازدهم مبتکران تالیف غلامعلی محمودزاده و کتاب کار فیزیک  یازدهم مهروماه بیشتر برای امتحان پایان ترم و میان ترم مدرسه مناسبه.


نشر الگو فیزیک  یازدهم

کتاب فیزیک یازدهم نشر الگو

کتاب فیزیک یازدهم نشر الگو چاپ ۹۶ یک کتاب ۴۲۴ صفحه ای تالیف آقای رضا خالو است که شاید درسنامه هاش کمی خلاصه تر باشه اما تست های خوب و مخصوصا به اندازه کافی تست کنکوری تا کنکور ۹۶ داره. این کتاب جمعا حدود ۱۱۰۰ تست داره که تقریبا به صورت یکنواخت بین ۳ فصل کتاب تقسیم شدن. ۶ آزمون هم در این کتاب قرار داده شده که سه تاش از سه فصل و سه آزمون هم جامع کل کتاب فیزیک یازدهم هستن. دقت کنید که این کتاب ویژه یازدهم تجربی است و با کتاب یازدهم ریاضی فرق داره.


آبی قلم چی فیزیک  یازدهم

کتاب فیزیک یازدهم آبی کانون

کتاب فیزیک ۲ یازدهم تجربی کانون چاپ ۹۶ یک کتاب حدوداً ۲۰۰ صفحه ای جمع و جور با ۷۸۷ تست و ۵۶ صفحه درسنامه است. همراه این کتاب یک دی وی دی هم هست که تعدادی فیلم ۳ دقیقه ای و حل تشریحی بعضی سوالات کتاب داخلش هست. کسانی که به دنبال تست های قوی تر فیزیک یازدهم هستن میتونن از قسمت سوالات دشوارتر کتاب سه سطحی کانون استفاده کنن.


کتاب درسی فیزیک  یازدهم

کتاب درسی فیزیک یازدهم تجربی

کتاب درسی فیزیک یازدهم تجربی از ۳ فصل تشکیل شده که به ترتیب الکتریسیته ساکن، الکتریسیته جاری و مغناطیس و الکترومغناطیس هستن. در سال های گذشته در کنکور سراسری تجربی معمولا ۶ تا ۷ تست در مجموع از این مباحث طرح میشد. بیشتر مباحث کتاب فیزیک یازدهم نظام جدید همون مباحث فیزیک سال سوم دبیرستان نظام قدیم هستند.


جمع بندی بحث انتخاب منابع کمک درسی فیزیک یازدهم

با توجه به اینکه امسال اولین سالی هست که انتشارات مختلف کتاب های کمک آموشی فیزیک یازدهم منتشر کردن و فعلا بعضی انتشارات معروف برای فیزیک پایه یازدهم هیچ کتابی منتشر نکردن، به محض چاپ شدن کتاب های جدید مناسب برای پایه یازدهم در سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ به شما اطلاع خواهیم داد.

با این وجود، از بین منابع کمک درس فیزیک یازدهم که فعلا در بازار موجود هست از نظر درسنامه کتاب های خیلی سبز و گاج و در درجه بعدی نشر الگو رو میتونیم به عنوان قوی ترین منابع برای درسنامه فیزیک یازدهم معرفی کنیم که درسنامه هاشون چندان تفاوتی با هم نداره. هر سه کتاب مذکور هم تست های نسبتا خوبی دارن و حجمشون چندان تفاوتی با هم نداره.

اگر یک کتاب جمع و جور و خلاصه تر با تعداد تست کمتر میخواهید کتاب فیزیک یازدهم آبی کانون حجمش از همه کمتره. دانش آموزان پایه یازدهم که یک کتاب کمک درسی خوب برای امتحان تشریحی و پایان ترم مدرسه نیاز دارن میتونن از کتاب پرسمان گاج فیزیک یا کتاب کار مهر و ماه فیزیک استفاده کنن.

اگر از دسته دانش آموزان خیلی قوی در درس فیزیک یازدهم و عاشق سوالات خیلی خفن فیزیک هستید میتونید از سوالات دشوارتر کتاب سه سطحی قلم چی یا از سوالات سطح دوم و سوالات C فیزیک نشر الگو و یا از سوالات سری Z فیزیک خیلی سبز استفاده کنید.

از کتاب درسی فیزیک به هیچ وجه غافل نباشید و منبع اصلیتون همون کتاب درسی باشه و تمرین و مثال های کتاب های درسی رو حتما حل کنید. سایر منابع کمک آموزشی فیزیک فقط برای درک بهتر و تسلط بیشتر بر مطالب کتاب درسی هستن. همچنین برای انتخاب کتاب کمک درسی مناسب فیزیک یازدهم، حتما با مشاور خودتون هم مشورت کنید چون مشاور شما بهتر از هر کسی از وضعیت درسی، نقاط ضعف و قوت و برنامه ریزی شخصی شما خبر داره و میتونه تعیین کنه آیا برای درس فیزیک نیاز به کلاس کنکور یا دیدن فیلم و دی وی دی های آموزشی دارید یا نه.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)شماره پیامک
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنیمحدثه نوربخش

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۷۶

مشاهده اطلاعات
سید حسن حسینی رتبه 275 مشاوره کنکور ریاضی فیزیک دبیر ریاضی رشته ریاضی مشاور متوسطه اول برنامه ریزی پایه نهم تیزهوشانسیدحسن حسینی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۱۴

مشاهده اطلاعات
عرفان شیوانی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۸۶

مشاهده اطلاعات
دکتر غزل حسین پور رتبه 743 بهترین مشاور کنکور تجربی هزینه مشاوره تحصیلی کنکور مشاوره کنکور تلفنی برنامه ریزی کنکور پزشکیغزل حسین پور

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۹۷

مشاهده اطلاعات
سیما ایوبی شماره بهترین مشاور کنکور انسانی مشاوره کنکور انسانی نظام جدید برنامه ریزی برای کنکور انسانی مشاوره تحصیلی کنکورسیما ایوبی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۷۹

مشاهده اطلاعات
سپیده فرجی رتبه 116 مشاوره کنکور تجربی پزشکی اصفهان مشاوران 100 مشاور برنامه ریزی درسی موفقیت در کنکور مشاوره تحصیلی تلفنیسپیده فرجی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۹۳

مشاهده اطلاعات

ارتباط با رتبه های برتر:

 روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا در کنار تصویر چهره وی درج شده است ارسال نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی moshaverane100_Admin@ در تلگرام ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید.

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

فروشگاه کنکور بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور خرید دی وی دی کنکور تجربی سی دی آموزش دروس دبیرستان رشته تجربی فیلم آموزشی کنکور

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور:

ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱
نام و نام خانوادگی کامل خود را وارد کنید
نشانی ایمیل شما برای دیگران نمایش داده نمی شود
شماره تلفن همراه شما برای دیگران نمایش داده نمی شود
28 نظر ثبت شده
Inline Feedbacks
View all comments
Hanieh
5 ماه قبل

سلام
بین مقایسه هاتون نردبام فیزیک رو مقایسه نکردید
برای منبع سوم نردبام فیزیک چطوره؟ خوبه؟
یا تستای قوی تر و بهتری از نردبام هم هست؟
بین نشرالگو و خیلی سبز فقط یکی رو بگین لطفا بعنوان منبع سوم اگه مناسب بود

درسا عباس زاده
6 ماه قبل

سلام کتاب مهر و ماه چطوره

امیر
1 سال قبل

سلام درسنامه کتاب خیلی سبز یازدهم بهتره یا سیر تا پیاز

ehsan
1 سال قبل

سلام بین نشر الگو و میکرو کدوم بهتره؟

Reza..
2 سال قبل

سلام. من یه کتاب فقط برای آموزش کتاب درسی فیزیک پیش تجربی میخواستم که بیشتر درمورد امتحان مدرسه تمرکز داشته باشه. ممنون میشم راهنماییم کنین

Fatemeh
2 سال قبل

سلام
خواهش میکنم من از سردرگمی نجات بدید
بهترین منبع تست فیزیک چیه
هر کس یه چیزی میگه، دیوانه شدم
میشه برای درسنامه به کتاب اکتفا کرد؟

مهشید
2 سال قبل

سلام من پایه ی دهم هستم و دنبال یه کتاب با جزوه ی کامل و تست برای فیزیک میگردم…به نظرتون نشرالگو میتونه خوب باشه؟

Samaneh
3 سال قبل

سلام خسته نباشین…. برای فیزیک سال سوم و پیش چه کتاب کمک درسی معرفی میکنین؟ من فیزیکم در حد متوسطه

امین
3 سال قبل

سلام من بین کتاب میکرو فیزیک گاج و کتاب ابی قلم چی موندم میخاستم ببینم کدوم درسنامه بهتری داره و تستاش کنکوری تره ممنون میشم راهنمایی کنید

raha
3 سال قبل

س