فیزیک یازدهم – معرفی منابع کمک درسی: گاج، خیلی سبز، الگو، قلم چی و …

معروف ترین کتاب های کمک درسی فیزیک یازدهم تجربی و ریاضی نظام جدید کتاب فیزیک یازدهم خیلی سبز، فیزیک یازدهم مبتکران، فیزیک یازدهم کانون، فیزیک یازدهم گاج، فیزیک یازدهم نشرالگو و فیزیک یازدهم مهروماه هستن. در اینجا توضیحاتی درباره بهترین منابع کمک آموزشی فیزیک یازدهم خواهیم داد و این کتاب ها رو با هم مقایسه خواهیم کرد.

بهتره قبل از خرید حتما نگاهی به درسنامه و تست ها و پاسخ تشریحی تست های کتاب بندازید و با توجه سطح درسی خودتون رو محک بزنید ببینید با کدوم کتاب سازگارتر هستید.

دانش آموزان پایه یازدهم میتونن از تست های کنکور سراسری سال های قبل که از کتاب فیزیک سوم دبیرستان نظام قدیم طرح شده هم استفاده کنن چون هر ۳ فصل موجود در کتاب فیزیک یازدهم نظام جدید در کتاب فیزیک سوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشتن.

فیزیک به عنوان دومین درس مهم کنکور ریاضی و سومین یا چهارمین درس مهم کنکور تجربی، بسته به زیرگروه مورد نظر، یکی از سرنوشت ساز ترین درس هاست پس در انتخاب منبع کمک درسی فیزیک یازدهم خیلی دقت کنید و برای انتخاب منبع کمک آموزشی حتما با مشاور خودتون هم مشورت کنید.

خب حالا بریم سراغ تحلیل و مقایسه بهترین منابع کمک درسی فیزیک یازدهم:

تست خیلی سبز فیزیک یازدهم تجربی

کتاب فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز

کتاب فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز چاپ ۹۶ یک کتاب ۴۰۰ صفحه ای تالیف مهندس رضا سبزمیدانی، نوید شاهی و ایمان سلیمان زاده است. دقت کنید که این کتاب مخصوص رشته تجربی نوشته شده و با کتاب فیزیک پایه یازدهم رشته ریاضی فرق داره. این کتاب جمعا ۱۰۳۷ تست داره که از این تعداد، ۳۲۴ تست در فصل اول، ۳۴۳ تست در فصل دوم و ۳۷۰ تست در فصل سوم قرار داده شده. اول هر فصل چند صفحه درسنامه قرار داده شده که داخل درسنامه هم تعدادی تست آموزشی وجود داره و در ادامه تست های تمرینی آورده شده. طبق معمول کتاب های خیلی سبز، تست های سری Z سطح بالاتری دارن.

تعداد تست های کنکوری فیزیک یازدهم تجربی خیلی سبز زیاد نیست و بیشتر تست های این کتاب تالیفی هستن چون هنوز کنکوری از کتاب فیزیک یازدهم برگزار نشده و اولین کنکور ۱۳۹۸ خواهد بود اما تا حد امکان از تست های کنکورهای سراسری سال های قبل که قابل طرح برای دانش آموزان پایه یازدهم باشن در کتاب استفاده شده.


میکرو فیزیک یازدهم گاج

کتاب میکرو فیزیک یازدهم گاج

کتاب میکرو گاج فیزیک یازدهم چاپ ۹۶ یک کتاب ۴۰۸ صفحه ای تالیف سعید احمدی و محمد آهنگر است. در ابتدای هر فصل درسنامه قرار داده شده و در ادامه دو سری تست: ۱-تست های کسب مهارت و ۲-تست های کنکورهای ۱۲ سال اخیز آورده شده. بهتره اول تست های کسب مهارت رو حل کنید. در انتهای فصل هم پاسخ های تشریحی تست ها موجود هستن. کتاب گاج هر فصل رو به چند مبحث تقسیم کرده و ترتیب درسناه و تست های مذکور رو برای هر قسمت از فصل تکرار کرده که این میتونه برای کسانی که در آزمون های آزمایشی شرکت میکنن و هنوز کل فصل رو تموم نکردن مناسب باشه.

گاج برای فیزیک یازدهم تجربی یک کتاب ۴۶۴ صفحه ای دیگه هم داره به نام سیر تا پیاز. مولفین این کتاب آقایان امیرحسن محمدپور و هادی حمزه‌پور هستن. کتاب های سیر تا پیاز گاج مثل کتاب های میکرو گاج درسنامه و تست دارن اما تفاوتشون این هست که سیر تا پیاز برخلاف میکرو سوالات امتحانی و تشریحی هم داره و درسنامه هاش تا حدودی کامل تره اما برای بعضی تست ها پاسخ تشریحی تست های سیرتاپیاز به اندازه میکرو کامل و جامع نیست. از سوالات تالیفی آزمون های گاج هم در این کتاب زیاد استفاده شده. سیرتاپیاز گاج فیزیک یازدهم تجربی حدود ۱۰۰۰ تست تمرینی و تعداد کمی هم تست آموزشی داخل درسنامه داره. سیر تا پیاز به کامل بودن درسنامه معروف هست و تقریبا نصف حجم کتاب سیر تا پیاز فیزیک پایه یازدهم تجربی رو درسنامه تشکیل داده.

برای دانش آموزان پایه یازدهم که صرفا فقط روی معدل و امتحان مدرسه تمرکز کردن و به دنبال یک منبع خوب برای امتحان فیزیک هستن، گاج یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای جداگانه به نام پرسمان فیزیک یازدهم چاپ کرده که بخشی از این کتاب رو میتونید از اینجا دانلود کنید و ببینید. این کتاب درسنامه داره و سوالات امتحان نهایی سال های قبل رو به صورت تشریحی حل کرده. کتاب پرسمان گاج هم مثل کتاب فیزیک  یازدهم مبتکران تالیف غلامعلی محمودزاده و کتاب کار فیزیک  یازدهم مهروماه بیشتر برای امتحان پایان ترم و میان ترم مدرسه مناسبه.


نشر الگو فیزیک  یازدهم

کتاب فیزیک یازدهم نشر الگو

کتاب فیزیک یازدهم نشر الگو چاپ ۹۶ یک کتاب ۴۲۴ صفحه ای تالیف آقای رضا خالو است که شاید درسنامه هاش کمی خلاصه تر باشه اما تست های خوب و مخصوصا به اندازه کافی تست کنکوری تا کنکور ۹۶ داره. این کتاب جمعا حدود ۱۱۰۰ تست داره که تقریبا به صورت یکنواخت بین ۳ فصل کتاب تقسیم شدن. ۶ آزمون هم در این کتاب قرار داده شده که سه تاش از سه فصل و سه آزمون هم جامع کل کتاب فیزیک یازدهم هستن. دقت کنید که این کتاب ویژه یازدهم تجربی است و با کتاب یازدهم ریاضی فرق داره.


آبی قلم چی فیزیک  یازدهم

کتاب فیزیک یازدهم آبی کانون

کتاب فیزیک ۲ یازدهم تجربی کانون چاپ ۹۶ یک کتاب حدوداً ۲۰۰ صفحه ای جمع و جور با ۷۸۷ تست و ۵۶ صفحه درسنامه است. همراه این کتاب یک دی وی دی هم هست که تعدادی فیلم ۳ دقیقه ای و حل تشریحی بعضی سوالات کتاب داخلش هست. کسانی که به دنبال تست های قوی تر فیزیک یازدهم هستن میتونن از قسمت سوالات دشوارتر کتاب سه سطحی کانون استفاده کنن.


کتاب درسی فیزیک  یازدهم

کتاب درسی فیزیک یازدهم تجربی

کتاب درسی فیزیک یازدهم تجربی از ۳ فصل تشکیل شده که به ترتیب الکتریسیته ساکن، الکتریسیته جاری و مغناطیس و الکترومغناطیس هستن. در سال های گذشته در کنکور سراسری تجربی معمولا ۶ تا ۷ تست در مجموع از این مباحث طرح میشد. بیشتر مباحث کتاب فیزیک یازدهم نظام جدید همون مباحث فیزیک سال سوم دبیرستان نظام قدیم هستند.


جمع بندی بحث انتخاب منابع کمک درسی فیزیک یازدهم

با توجه به اینکه امسال اولین سالی هست که انتشارات مختلف کتاب های کمک آموشی فیزیک یازدهم منتشر کردن و فعلا بعضی انتشارات معروف برای فیزیک پایه یازدهم هیچ کتابی منتشر نکردن، به محض چاپ شدن کتاب های جدید مناسب برای پایه یازدهم در سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ به شما اطلاع خواهیم داد.

با این وجود، از بین منابع کمک درس فیزیک یازدهم که فعلا در بازار موجود هست از نظر درسنامه کتاب های خیلی سبز و گاج و در درجه بعدی نشر الگو رو میتونیم به عنوان قوی ترین منابع برای درسنامه فیزیک یازدهم معرفی کنیم که درسنامه هاشون چندان تفاوتی با هم نداره. هر سه کتاب مذکور هم تست های نسبتا خوبی دارن و حجمشون چندان تفاوتی با هم نداره.

اگر یک کتاب جمع و جور و خلاصه تر با تعداد تست کمتر میخواهید کتاب فیزیک یازدهم آبی کانون حجمش از همه کمتره. دانش آموزان پایه یازدهم که یک کتاب کمک درسی خوب برای امتحان تشریحی و پایان ترم مدرسه نیاز دارن میتونن از کتاب پرسمان گاج فیزیک یا کتاب کار مهر و ماه فیزیک استفاده کنن.

اگر از دسته دانش آموزان خیلی قوی در درس فیزیک یازدهم و عاشق سوالات خیلی خفن فیزیک هستید میتونید از سوالات دشوارتر کتاب سه سطحی قلم چی یا از سوالات سطح دوم و سوالات C فیزیک نشر الگو و یا از سوالات سری Z فیزیک خیلی سبز استفاده کنید.

از کتاب درسی فیزیک به هیچ وجه غافل نباشید و منبع اصلیتون همون کتاب درسی باشه و تمرین و مثال های کتاب های درسی رو حتما حل کنید. سایر منابع کمک آموزشی فیزیک فقط برای درک بهتر و تسلط بیشتر بر مطالب کتاب درسی هستن. همچنین برای انتخاب کتاب کمک درسی مناسب فیزیک یازدهم، حتما با مشاور درسی خودتون هم مشورت کنید چون مشاور شما بهتر از هر کسی از وضعیت درسی، نقاط ضعف و قوت و برنامه ریزی شخصی شما خبر داره و میتونه تعیین کنه آیا برای درس فیزیک نیاز به کلاس کنکور یا دیدن فیلم و دی وی دی های آموزشی دارید یا نه.

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید

مشاور (رتبه برتر)توضیحات
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنیمحدثه نوربخش

مشاور تجربی و هنر

مشاهده اطلاعات
رسول کریمی پور رتبه 38 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 دانشجوی دندانپزشکی روزانه دانشگاه شهید بهشتیرسول کریمی پور

مشاور تجربی

مشاهده اطلاعات
عرفان شیوانی

مشاور تجربی و زبان

مشاهده اطلاعات
دکتر غزل حسین پور رتبه 743 بهترین مشاور کنکور تجربی هزینه مشاوره تحصیلی کنکور مشاوره کنکور تلفنی برنامه ریزی کنکور پزشکیغزل حسین پور

مشاور تجربی

مشاهده اطلاعات
سید حسن حسینی رتبه 275 مشاوره کنکور ریاضی فیزیک دبیر ریاضی رشته ریاضی مشاور متوسطه اول برنامه ریزی پایه نهم تیزهوشانسیدحسن حسینی

مشاور رشته ریاضی و متوسطه اول

مشاهده اطلاعات
عطیه اسدی باغان رتبه 8 برنامه ریزی برای کنکور انسانی مشاوره کنکور رشته انسانی بهترین مشاور کنکور برنامه ریزی درسی آنلاینعطیه اسدی

مشاور رشته انسانی

مشاهده اطلاعات

ارتباط با رتبه های برتر:

📩 روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی خودتان + رشته و پایه تحصیلی + نام مشاور مورد نظرتان + تعداد ماه های مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» در قالب یک SMS به شماره پیامک پشتیبانی ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید تا پس از هماهنگی با مشاور مورد نظر در کوتاه ترین زمان ایشان با شما تماس بگیرند.

☎️ روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

📱 روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست خود را در زمینه برنامه ریزی درسی و مشاوره برای کنکور به آیدی تلگرام moshaverane100@ یا به شماره واتساپ ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا توضیحات لازم خدمت شما ارائه شود. ما کمترین قیمت مشاوره کنکور و معتبرترین مشاور کنکور در هر رشته را به شما معرفی خواهیم کرد.

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم

سوال یا نظر خود را در کادر زیر بنویسید. پاسخ شما در همین صفحه نمایش داده می شود.

 

وارد کردن شماره موبایل الزامی نیست و شماره موبایل شما برای دیگران نمایش داده نمی شود. در صورت درج شماره، پس از انتشار پاسخ سوال شما در این صفحه، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

۴۲ نظر


 1. مهدی امیری

  سلام خسته نباشید
  کتاب خیلی سبز نردبام سطحش چطوره؟
  یه کتاب میخوام که قشنگ واسه کنکور ورزیده بشم
  و اینکه درسنامش چطوره؟
  و در اخر توصیه شما هم میخوام بدونم.

  • مشاوران 100

   سلام اقای امیری. به عنوان منبع دوم اگه خیلی قوی هستید در این درس میتونید از نردبام استفاده کنید.
   اگر هنوز خیلی قوی نیستید ترجیحا کتاب تست خیلی سبز که درسنامه کامل و تست های در سطح کنکور داره استفاده کنید.
   برای تست زنی بیشتر و سطح بالاتر میتونید از نردبام به عنوان منبع دوم استفاده کنید.

 2. هستی قائنی

  سلام به نظرتون فیزیک تست یازدهم و دهم رو جدا بگیرم یا کتاب تست دهم و یازدهم دو جلدی بگیرم؟

  • مشاوران 100

   سلام بیشتر فصل های فیزیک ارتباط زیادی با هم ندارن و خیلی فرقی نداره.
   اگه کنکوری هستند جامع بگیرید دوتا با هم.

 3. سلام خسته نباشید / برای فیزیک یازدهم میکرو نقره‌ای گاج بهتره یا خیلی سبز؟ در کل خیلی سبز بیشتر روی درسنامه تمرکز کرده و میکرو تمرکز بیشتر روی تست؟ و اینکه دبیران مورد تاییدتون چه کسانی هستن؟ مممنون میشم جوالب دهید

  • مشاوران 100

   سلام دقیقا همونطور که خودتون اشاره کردید بستگی به نیاز دانش اموز داره. اگر دانش اموز قوی هستید و نیاز خاصی به درسنامه جدید ندارید و بیشتر باید روی تست های چالشی یا حجم تست بیشتر تمرکز کنید بهتره از گاج استفاده کنید.

 4. سلام من سطحم ضیفعه و یه کتاب با درسنامه کامل و تست کافی میخوام بخرم بنظرتون کدام کتاب خوبه ؟
  تا حالا تست نزدم یه کتابی باشه که هم تست زنی رو هم یاد بگیرم

  • مشاوران 100

   سلام تست فیزیک خیلی سبز و یا گاج هر کدوم بخرید مناسبه از این نظر

 5. علی فاتحی

  سلام ببخشید برای فیزیک یازدهم رشته ریاضی، از بین کتاب های خیلی سبز کدوم بهترن؟ که درسنامه کامل و نکات کنکوری را با شیوه بیان عالی داشته باشه
  و همچنین کتاب های گاج چطور؟ کدومش درسنامه بهتر و کامل تری داره؟

  • مشاوران 100

   سلام آقای فاتحی. کتاب تست فیزیک یازدهم خیلی سبز و همچنین از انتشارات گاج کتاب سیر تا پیاز فیزیک یازدهم و کتاب میکرو گاج هر دو درسنامه کاملی دارند. البته اگه بیشتر روی تست زنی میخواهید تمرکز کنید توصیه ما کتاب میکرو گاج فیزیک هست.

 6. مهدی محمدی

  سلام برای فیزیک یازدهم کدام کتاب درسنامه خیلی کامل و با شیوه بیان عالی داره به صورتی که تمامی نکات کنکوری هم گفته شده باشه؟

  • مشاوران 100

   سلام آقای محمدی. فیزیک میکرو گاج و یا فیزیک خیلی سبز رو میتونید استفاده کنید.

  • مهدی محمدی

   خیلی ممنون
   فقط بین خیلی سبز شگفت انگیز ،تست ، و من و درسام کدوم بهتره؟

  • مشاوران 100

   برای تست زنی و آمادگی کنکور کتاب تست خیلی سبز بهتره.

 7. سلام
  بین مقایسه هاتون نردبام فیزیک رو مقایسه نکردید
  برای منبع سوم نردبام فیزیک چطوره؟ خوبه؟
  یا تستای قوی تر و بهتری از نردبام هم هست؟
  بین نشرالگو و خیلی سبز فقط یکی رو بگین لطفا بعنوان منبع سوم اگه مناسب بود

 8. درسا عباس زاده

  سلام کتاب مهر و ماه چطوره

  • مشاوران 100

   مهروماه گاج نشرالگو خیلی سبز همه کتاب های خوبی هستند بستگی داره بیشتر درسنامه بخواهید یا بیشتر تست قوی تر

 9. سلام درسنامه کتاب خیلی سبز یازدهم بهتره یا سیر تا پیاز

 10. سلام بین نشر الگو و میکرو کدوم بهتره؟

  • مشاوران 100

   سلام به عنوان منبع اول گاج تا حدودی بهتره
   برای منبع دوم فیزیک (در صورت نیاز) میتونید از نشرالگو یا خیلی سبز استفاده کنید.

 11. سلام. من یه کتاب فقط برای آموزش کتاب درسی فیزیک پیش تجربی میخواستم که بیشتر درمورد امتحان مدرسه تمرکز داشته باشه. ممنون میشم راهنماییم کنین

 12. سلام
  خواهش میکنم من از سردرگمی نجات بدید
  بهترین منبع تست فیزیک چیه
  هر کس یه چیزی میگه، دیوانه شدم
  میشه برای درسنامه به کتاب اکتفا کرد؟

  • مشاوران 100

   صرف نظر از اینکه سطح شما در درس فیزیک چطوره و از فیلم آموزشی هم استفاده می کنید یا نه، برای کتاب کمک درسی فیزیک منبع اول گاج و منبع دوم نشرالگو یا خیلی سبز برای تست بیشتر مناسب هستند.

 13. سلام من پایه ی دهم هستم و دنبال یه کتاب با جزوه ی کامل و تست برای فیزیک میگردم…به نظرتون نشرالگو میتونه خوب باشه؟

  • مشاوران 100

   سلام کتاب فیزیک گاج کمی بهتره اما نشرالگو و خیلی سبز هم برای تست زنی فیزیک دهم منابع خوبی هستند

 14. سلام خسته نباشین…. برای فیزیک سال سوم و پیش چه کتاب کمک درسی معرفی میکنین؟ من فیزیکم در حد متوسطه

  • بستگی به سطح درسی شما داره. گاج برای تمام سطوح تا درصد های حدود ۸۰ کافی هست اگه خوب خونده بشه. البته میتونید از دی وی دی های فیزیک مهندس سعید نصیرلو و مهندس سید مجتبی سادات هم استفاده کنید اما به هر حال یک کتاب تست هم برای تمرین و تسلط بیشتر لازم هست. برای دریافت کد تخفیف هزینه خرید دی وی دی های فیزیک میتونید با شماره ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ تماس بگیرید.

 15. سلام من بین کتاب میکرو فیزیک گاج و کتاب ابی قلم چی موندم میخاستم ببینم کدوم درسنامه بهتری داره و تستاش کنکوری تره ممنون میشم راهنمایی کنید

 16. سلام امکان دانلود کتاب فیزیک نشر الگو به طور کامل هست؟ این که گذاشتید فقط بخشی از کتاب بود

  • مشاوران 100

   سلام، خیر حق چاپ برای انتشارات محفوظ است و باید کتاب کاغذی رو بخرید.

 17. سلام کتاب فیزیک نیما نوروبیش خوبه؟

  • مشاوران 100

   سلام منظورتون کتاب فیزیک نیما نوروزی است؟ کتاب قلم چی؟

 18. سلام نشرالگو فیزیک یازدهم چند تست داره؟

 19. سلام… فیزیک الا یازدهم دکتر طلوعی رو توصیه می کنید یا حمید فدایی فرد؟ کدومش بهتر تدریس میکنه ببینم

  • مشاوران 100

   سلام، فیزیک یازدهم آلا رو دکتر طلوعی تدریس میکنه.

 20. سلام و تشکر بابت مقایسه فیزیک یازدهم انتشارات مختلف فقط یک سوال داشتم با توجه به اینکه برای ما اولین کنکور از درس های یازدهم برگزار میشه و تست کنکوری از این درس ها نداریم تا چه حد میتونیم به تست های کنکورهای گذشته نظام قدیم اعتماد کنیم و آیا درسته از این تست ها هم استفاده کنیم؟

  • مشاوران 100

   سلام بله حتما استفاده کنید خیلی از مباحث فیزیک کنکورهای گذشته کتاب های قدیم در کتاب های جدید وجود داره و اشتراک زیادی با هم دارن. در کتاب های کمک درسی که اینجا گفتیم هم تست های کنکورهای گذشته مرتبط با هر فصل وجود داره که برای دانش آموزان یازدهم هم قابل استفاده است.پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم

سوال یا نظر خود را در کادر زیر بنویسید. پاسخ شما در همین صفحه نمایش داده می شود.

 

وارد کردن شماره موبایل الزامی نیست و شماره موبایل شما برای دیگران نمایش داده نمی شود. در صورت درج شماره، پس از انتشار پاسخ سوال شما در این صفحه، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد.