مشاوره کنکور تجربی تلگرام بهترین مشاور تحصیلی تلفنی ایران مشاور برنامه ریزی درسی رتبه های برتر مشاوره آنلاین انسانی کنکوری

شیمی یازدهم – معرفی منابع کمک درسی: خیلی سبز، مبتکران، گاج، نشرالگو و …

از معروف ترین کتاب های کمک درسی شیمی یازدهم تجربی و ریاضی نظام جدید میتونیم کتاب شیمی یازدهم خیلی سبز، شیمی یازدهم مبتکران، شیمی یازدهم آبی کانون، شیمی یازدهم گاج و شیمی یازدهم نشرالگو رو نام ببریم. در اینجا توضیحاتی درباره بهترین منابع کمک آموزشی شیمی یازدهم خواهیم داد و این کتاب ها رو با هم مقایسه خواهیم کرد.

شیمی در کنکور تجربی و ریاضی در زیرگروه های مختلف ضریب ۶ یا ۹ یا ۱۲ داره و یکی از مهم ترین و سرنوشت ساز ترین درس هاست پس در انتخاب منبع کمک درسی شیمی یازدهم خیلی دقت کنید و در انتخاب منبع کمک آموزشی حتما با مشاور خودتون هم مشورت کنید.

خب حالا بریم سراغ تحلیل و مقایسه بهترین منابع کمک درسی شیمی یازدهم:

خیلی سبز شیمی  یازدهم

کتاب شیمی یازدهم خیلی سبز

کتاب تست شیمی یازدهم خیلی سبز نظام جدید چاپ ۹۶ یک کتاب ۵۶۰ صفحه ای نوشته دکتر نیما سپهری و مهدی براتی است. در این کتاب، مطابق شماره صفحات کتاب درسی شیمی یازدهم داخل بخش پاسخنامه تعدادی درسنامه آموزشی آورده شده و چند تست از مطالب اون درسنامه ارائه شده.

تعداد تست های شیمی یازدهم خیلی سبز ۱۲۰۶ تست هست که به ترتیب فصل اول هدایای زمینی ۳۸۳ تست، فصل دوم غذای سالم ۵۸۶ تست و فصل سوم پوشاک ۲۳۷ تست داره. این کتاب تست ترکیبی شیمی هم داره. در این کتاب برای دانش آموزانی که وقت کافی ندارن همه تست ها رو حل کنن یک سری تست با علامت بعلاوه + مشخص شده که واجب ترین سوالات هستن و میتونن فقط همین ها رو حل کنن اما در صورت داشتن وقت کافی بهتره حتما حداقل تست های سری A رو کامل حل کنید. سطح تست های سری Z کتاب خیلی سبز بالاتره و در بعضی موارد حتی از سطح سوالات کنکور هم بالاتر رفته!

کتاب های نردبام خیلی سبز هم تست های سطح بالاتر و قوی تری دارند. کتاب شیمی یازدهم ماجراهای من و درسام انتشارات خیلی سبز سوالات تشریحی هم داره و بیشتر برای امتحانات مدرسه و پایان ترم مناسب هست.

 

مبتکران شیمی  یازدهم

کتاب شیمی یازدهم مبتکران

شاید خیلی ها تا اسم شیمی مبتکران به گوششون میخوره اولین کسی که به ذهنشون میاد آقای بهمن بازرگانی باشه اما مولف کتاب شیمی یازدهم مبتکران که جدیداً چاپ شده آقای مراد مدقالچی هستن. ساختار این کتاب تقریبا شبیه همون کتاب های شیمی مبتکران سابق هست یعنی به این صورت که داخل قسمت پاسخ تشریحی تست های تعدادی درسنامه تحت عنوان جعبه ابزار آورده که ترتیب این درسنامه ها مطابق با ترتیب صفحات کتاب درسی چیده شده.

در این کتاب هم تست های تالیفی و هم تست های کنکور سراسری سال های گذشته و بعضی سوالات المپیادهای شیمی تا جایی که کاملا مرتبط با کتاب شیمی یازدهم بودن آورده شده. سعی کنید اگه این کتاب رو تهیه کردید تست های هر زیربخش رو به ترتیب کار کنید چون تست ها از خط به خط به مفهومی و کنکوری چیده شدن.

مبتکران یک کتاب شیمی یازدهم دیگه هم داره که عنوانش کتاب آموزش و آزمون شیمی یازدهم رشادت (یاقوت) و مولفش مهندس سید محمدکاظم موسوی که درسنامه آموزشی و تست و تعدادی نمونه سوال تشریحی هم داره. از لینک زیر میتونید.


میکرو شیمی  یازدهم گاج

کتاب میکرو شیمی یازدهم گاج

کتاب میکرو شیمی یازدهم گاج چاپ ۹۶ شامل ۵۲۰ صفحه نوشته امیر حسین کریمی و پویا الفتی است. کتاب میکرو گاج شیمی یازدهم حدود ۱۰۰۰ تست با پاسخ تشریحی داره. این کتاب چاپ رنگی درسنامه های کاملی داره و بعد از هر درسنامه تعدادی تست از مطالب همون درسنامه آورده شده. در این کتاب بعضی تست ها هر چند تعدادشون خیلی کمه به صورت ترکیبی با مطالب شیمی دهم هستن که البته در مقابل این تست ها نوشته شده دقیقا ترکیب شده با کدوم فصل شیمی دهم هستن. پاسخ تشریحی تست ها در انتهای فصل قرار داده شده. حجم این کتاب از نظر درسنامه و تعداد تست تقریبا با کتاب خیلی سبز شیمی یازدهم برابره.


پرسمان شیمی  یازدهم گاج

کتاب پرسمان گاج شیمی یازدهم

کتاب پرسمان گاج شیمی یازدهم چاپ ۹۶ یک کتاب ۲۰۸ صفحه ای  نوشته محسن رویگر است که درسنامه های خوبی داره و سوالات امتحانی زیادی با پاسخ تشریحی در این کتاب آورده شده. پرسمان گاج شیمی یازدهم مثل کتاب ماجراهای من و درسام خیلی سبز برای امتحان مدرسه و پایان ترم مناسبه اما به هیچ وجه منبع کافی برای تست و کنکور نیست.


نشر الگو شیمی  یازدهم

کتاب شیمی یازدهم نشر الگو

کتاب تست شیمی یازدهم نشر الگو چاپ ۹۶ شامل ۵۷۶ صفحه و ۱۱۹۵ تست نوشته مسعود جعفری و روح الله علیزاده برخلاف کتاب های دیگه از ۴ فصل تشکیل شده. این کتاب با فصل صفر ترفندهای محاسباتی در مساله های شیمی شروع شده که تکنیک های محاسباتی رو در اینجا کامل ذکر کرده. خلاصه مطالب هر فصل در ابتدای فصل به صورت خلاصه های جعبه ای و نموداری بیان شده که برای مرور سریع مناسبن اما درسنامه های کامل داخل بخش پاسخ تشریحی سوالات قرار داده شده. تست های این کتاب در سه سطح A و B و C سطح بندی شدن طوری که A سوالات ساده و C سوالات دشوارتر هستن.

برای دانش آموزانی که وقت کمتری دارن و نمیتونن همه تست ها رو حل کنن تعدادی سوال با علامت مشخص شدن که در صورت کمبود وقت فقط همین سوالات رو کار کنن. در آخر هر فصل چند سوال به عنوان سوالات سطح دوم وجود داره که کمی سخت تر هستن و بهتره که بعد از تسلط بر تست های عادی و کنکوری این تست ها رو حل کنید. تست های کتاب تست شیمی یازدهم الگو به ترتیب تقسیم شده: فصل اول ۴۰۹ تست، فصل دوم ۵۰۷ تست و فصل سوم ۲۷۹ تست.


کتاب درسی شیمی  یازدهم

کتاب درسی شیمی یازدهم

کتاب درسی شیمی یازدهم چاپ ۹۶ از سه فصل تشکیل شده. در فصل اول، قدر هدایای زمینی را بدانیم، قسمت هایی از فصل مطالب حفظی هستن و در ادامه با جدول تناوبی عنصرها و روند تغییرات شعاع اتمی، واکنش پذیری، دمای ذوب و جوش عنصرها، آرایش الکترونی و … در عناصر گروه و تناوب های جدول آشنا میشین. سعی کنید حداقل نام و عدد اتمی و جایگاه تناوب و گروه عناصر ۱ تا ۳۰ جدول تناوبی رو حفظ باشید چون اکثر تست ها از همین عناصر مطرح میشه و حفظ بودن موارد ذکر شده به سرعت حل تست شما کمک میکنه. دلیل تغییرات تناوبی در هر گروه و تناوب از چپ به راست و بالا به پایین رو حتما یاد بگیرید تا بتونید با دلیل توجیه کنید که چرا به عنوان مثال شعاع اتمی از بالا به پایین در این گروه اینطور تغییر کرده. تسلط بر آرایش الکترونی اتم ها و اعداد کوانتومی برای پاسخ دادن به خیلی از سوالات این فصل ضروریه. بیشتر مطالب این فصل از شیمی یازدهم در کتاب شیمی سال دوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشت بنابرین از بیشتر تست های کنکور سراسری سال های اخیز که از فصل ۱ و ۲ شیمی سال دوم نظام قدیم طرح شده میتونید استفاده کنید.

در فصل دوم، در پی غذای سالم، مفاهیمی مثل کمیت های ترمودینامیکی، دما، انرژی گرمایی، آنتالپی، واکنش گرماگیر و گرماده، قانون هس، سرعت واکنش و عوامل موثر بر سرعت بررسی شدن. از بیشتر تست های کنکوری فصل ۲ کتاب شیمی سال سوم نظام قدیم و همچنین تست های سرعت واکنش فصل ۱ شیمی پیش دانشگاهی نظام قدیم هم میتونید استفاده کنید چون دقیقا مرتبط با فصل ۲ شیمی یازدهم نظام جدید هستن. فصل دوم کتاب شیمی یازدهم سوال خیزترین فصل کتاب هست و امکان طرح سوالات حل کردنی و مساله از این فصل بیشتره. اکثر کتاب های کمک درسی شیمی یازدهم هم از این فصل تست بیشتری دارن.

در فصل سوم، پوشاک نیازی پایان ناپذیر، درباره پلیمر شدن یا بسپارش، الکل ها و استر ها، استری شدن، پلی امیدها و فرمول شیمیایی این مواد مطالبی رو میخونید که بیشتر حفظی هستن. برای هر پلیمر ذکر شده در این فصل باید نوع پلیمر، فرمول ساختاری، کاربرد و تعداد اتم های مونومر تشکیل دهنده رو بلد باشید. این فصل نسبتا راحتتره و تست هاش به اندازه دو فصل قبل متنوع نیستن. تعداد تست های کنکوری این فصل زیاد نیست چون در کتاب های شیمی نظام قدیم فصل جداگانه ای درباره پلیمرها وجود نداشت و فقط در چند جای کتاب مطالب جزئی و پراکنده ای درباره پلیمر ها گفته شده بود.


جمع بندی بحث انتخاب منابع کمک درسی شیمی یازدهم

با توجه به اینکه امسال اولین سالی هست که انتشارات مختلف کتاب های کمک آموشی شیمی یازدهم منتشر کردن و فعلا بعضی انتشارات معروف برای شیمی پایه یازدهم هیچ کتابی منتشر نکردن، به محض چاپ شدن کتاب های جدید مناسب برای پایه یازدهم در سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ به شما اطلاع خواهیم داد. قطعا برای شیمی یازدهم هم باید منتظر کتاب های خوبی از نویسندگان معروفی مثل مهندس بهمن بازرگانی باشیم.

با این وجود، از بین منابع کمک درس شیمی یازدهم که فعلا در بازار موجود هست از نظر درسنامه کتاب های خیلی سبز، گاج و نشرالگو رو میتونیم به عنوان قوی ترین منابع برای درسنامه شیمی یازدهم معرفی کنیم که درسنامه هاشون چندان تفاوتی با هم نداره اما مزیتی که نشر الگو داره خلاصه کردن مطالب برای مرور سریع علاوه بر درسنامه جامع هست هرچند اعتقاد داریم خلاصه نویسی یک کار شخصی هست که توسط خود دانش آموز باید انجام بشه و هر کس خلاصه های خودش رو مرور کنه. هر سه کتاب مذکور هم تست های نسبتا خوبی دارن و حجمشون چندان تفاوتی با هم نداره هر چند خیلی سبز یه کوچولو تعداد تست بیشتری داره.

اگر یک کتاب جمع و جور و خلاصه تر با تعداد تست کمتر میخواهید کتاب شیمی  یازدهم آبی کانون حدود ۷۵۰ تست داره و حجم کتابش هم از همه کمتره. دانش آموزان پایه یازدهم که یک کتاب کمک درسی خوب برای امتحان تشریحی و پایان ترم مدرسه نیاز دارن میتونن از کتاب پرسمان گاج شیمی یا ماجراهای من و درسام خیلی سبز استفاده کنن.

اگر از دسته دانش آموزان خیلی قوی در درس شیمی یازدهم و عاشق سوالات خیلی خفن شیمی هستید میتونید از سوالات دشوارتر کتاب سه سطحی قلم چی یا از سوالات سطح دوم و سوالات C شیمی نشر الگو و یا از سوالات سری Z شیمی خیلی سبز استفاده کنید.

اگر دانش آموز تجربی هستید و به رشته داروسازی علاقه دارید باید بیشتر به شیمی توجه کنید چون در زیرگروه ۲ کنکور تجربی ضریب شیمی و زیست هر دو ۱۲ هست. همچنین دانش آموزان رشته ریاضی که به رشته های دانشگاهی زیرگروه ۲ مثل مهندسی نفت علاقه دارن باید توجه داشته باشن که در زیرگروه ۲ کنکور ریاضی ضریب شیمی هم مثل فیزیک ۹ هست. ضمنا از کتاب درسی شیمی به هیچ وجه غافل نباشید و منبع اصلیتون همون کتاب درسی باشه. سایر منابع کمک آموزشی شیمی فقط برای درک بهتر و تسلط بیشتر بر مطالب کتاب درسی هستن. همچنین برای انتخاب کتاب کمک درسی مناسب شیمی یازدهم، حتما با مشاور خودتون هم مشورت کنید چون مشاور کنکور شما بهتر از هر کسی از وضعیت درسی، نقاط ضعف و قوت و برنامه ریزی شخصی شما خبر داره. در صورتی که نیاز به مشاور کنکور دارید با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۳ تماس بگیرید.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)شماره پیامک
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنیمحدثه نوربخش

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۷۶

مشاهده اطلاعات
سید حسن حسینی رتبه 275 مشاوره کنکور ریاضی فیزیک دبیر ریاضی رشته ریاضی مشاور متوسطه اول برنامه ریزی پایه نهم تیزهوشانسیدحسن حسینی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۱۴

مشاهده اطلاعات
عرفان شیوانی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۸۶

مشاهده اطلاعات
دکتر غزل حسین پور رتبه 743 بهترین مشاور کنکور تجربی هزینه مشاوره تحصیلی کنکور مشاوره کنکور تلفنی برنامه ریزی کنکور پزشکیغزل حسین پور

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۹۷

مشاهده اطلاعات
سیما ایوبی شماره بهترین مشاور کنکور انسانی مشاوره کنکور انسانی نظام جدید برنامه ریزی برای کنکور انسانی مشاوره تحصیلی کنکورسیما ایوبی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۷۹

مشاهده اطلاعات
سپیده فرجی رتبه 116 مشاوره کنکور تجربی پزشکی اصفهان مشاوران 100 مشاور برنامه ریزی درسی موفقیت در کنکور مشاوره تحصیلی تلفنیسپیده فرجی

شماره پیامک: ۱۰۰۰۲۰۳۰۴۰۵۰۹۳

مشاهده اطلاعات

ارتباط با رتبه های برتر:

 روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا در کنار تصویر چهره وی درج شده است ارسال نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی moshaverane100_Admin@ در تلگرام ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید.

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

فروشگاه کنکور بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور خرید دی وی دی کنکور تجربی سی دی آموزش دروس دبیرستان رشته تجربی فیلم آموزشی کنکور

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور:

ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱
نام و نام خانوادگی کامل خود را وارد کنید
نشانی ایمیل شما برای دیگران نمایش داده نمی شود
شماره تلفن همراه شما برای دیگران نمایش داده نمی شود
25 نظر ثبت شده
Inline Feedbacks
View all comments
فاطمه
4 ماه قبل

سلام. برای منبع چهارم (بعد از خیلی سبز و سه سطحی و موج ازمون) منبع نسبتا خیلی سخت برای شیمی یازدهم چی بخرم میشه کمک کنید؟ البته مبتکران نمیخوام چون درسنامه نیاز ندارم. حجم درسنامه کم و تست خیلی زیاد میخوام. ممنون

حاجی زاده
7 ماه قبل

ببخشید بین فیزیک مهر وماه وخیلی سبز نظام جدید کدوم بهتره

ونتت
1 سال قبل

سلام فار آزمون یازدهم که جدید اومده چطوریه؟

hana
1 سال قبل

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم کتاب میکرو بهتره یا مبتکران؟

میلاد
1 سال قبل

سلام میخواستم بدونم برا کنکور ۹۹ شیمی خیلی سبز خوبه یا مبتکران بهمن بازرگانی؟ ممنون میشم پاسخ بدین

الی
1 سال قبل

من رسالت خودم میدونم اینو بگم من تیزهوشان اصفهان (جزو بهترین های کشوره فرزانگان ۲) اما تست های شیمی میکرو گاج رو گریه میکنم تا بتونم حل کنم آشغال و سخت حتی معلم ما که انقدر سخت می گرفت می گفت قرمزها رو کلا بیخیال بشین!
درسنامشم افتضضاح دو خط توضیح داده اندازه فوق لیسانس اطلاعات میخواد!
بازرگانی هم از ایران دوره و خبر نداره از اوضاع همش المپیادی هستن
همون پرسمان خوبه خیلی سبز و نشر الگو هم سطح پایینن

ناشناس
1 سال قبل

سلام بین نشرالگو و کتاب مبتکران نوشته بهمن بازرگانی کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

...........
2 سال قبل

مطالب کتاب های نظام قدیم و نظام جدید خیلی باهم فرق دارند؟ اگر شباهت دارن تا چه حد مطالب شبیه هم هستند؟ حجم کتابهای نظام قدیم تجربی بیشتره یا نظام جدید تجربی ؟ آیا حتما حتما باید برای همه درسها کلاس برویم یا پایه درسی خوبی داشتیم میتوانم بخوانیم.