بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

شیمی یازدهم – معرفی منابع کمک درسی: خیلی سبز، مبتکران، گاج، نشرالگو و …

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

از معروف ترین کتاب های کمک درسی شیمی یازدهم تجربی و ریاضی نظام جدید میتونیم کتاب شیمی یازدهم خیلی سبز، شیمی یازدهم مبتکران، شیمی یازدهم آبی کانون، شیمی یازدهم گاج و شیمی یازدهم نشرالگو رو نام ببریم. در اینجا توضیحاتی درباره بهترین منابع کمک آموزشی شیمی یازدهم خواهیم داد و این کتاب ها رو با هم مقایسه خواهیم کرد.

لینک دانلود قسمتی از هر کتاب رو هم در پایان توضیحات کتاب آوردیم که میتونید دانلود کنید و محتوای کتاب رو در قالب PDF ببینید. اگه داوطلب کنکور ۹۸ یا سالهای بعد هستید ادامه مطالب همین صفحه رو بخونید اما اگه داوطلب کنکور ۹۷ هستید مطالب این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ رو بخونید: «معرفی بهترین منابع شیمی کنکور ۹۷»

شیمی در کنکور تجربی و ریاضی در زیرگروه های مختلف ضریب ۶ یا ۹ یا ۱۲ داره و یکی از مهم ترین و سرنوشت ساز ترین درس هاست پس در انتخاب منبع کمک درسی شیمی یازدهم خیلی دقت کنید و در انتخاب منبع کمک آموزشی حتما با مشاور خودتون هم مشورت کنید.

خب حالا بریم سراغ تحلیل و مقایسه بهترین منابع کمک درسی شیمی یازدهم:

خیلی سبز شیمی  یازدهم

کتاب شیمی یازدهم خیلی سبز

کتاب تست شیمی یازدهم خیلی سبز نظام جدید چاپ ۹۶ یک کتاب ۵۶۰ صفحه ای نوشته دکتر نیما سپهری و مهدی براتی است. در این کتاب، مطابق شماره صفحات کتاب درسی شیمی یازدهم داخل بخش پاسخنامه تعدادی درسنامه آموزشی آورده شده و چند تست از مطالب اون درسنامه ارائه شده.

تعداد تست های شیمی یازدهم خیلی سبز ۱۲۰۶ تست هست که به ترتیب فصل اول هدایای زمینی ۳۸۳ تست، فصل دوم غذای سالم ۵۸۶ تست و فصل سوم پوشاک ۲۳۷ تست داره. این کتاب تست ترکیبی شیمی هم داره. در این کتاب برای دانش آموزانی که وقت کافی ندارن همه تست ها رو حل کنن یک سری تست با علامت بعلاوه + مشخص شده که واجب ترین سوالات هستن و میتونن فقط همین ها رو حل کنن اما در صورت داشتن وقت کافی بهتره حتما حداقل تست های سری A رو کامل حل کنید. سطح تست های سری Z کتاب خیلی سبز بالاتره و در بعضی موارد حتی از سطح سوالات کنکور هم بالاتر رفته!

دانلود کتاب تست شیمی یازدهم خیلی سبز

کتاب های نردبام خیلی سبز هم تست های سطح بالاتر و قوی تری دارند. کتاب شیمی یازدهم ماجراهای من و درسام انتشارات خیلی سبز سوالات تشریحی هم داره و بیشتر برای امتحانات مدرسه و پایان ترم مناسب هست. میتونید بخشی از کتاب ۲۵۶ صفحه ای ماجراهای من و درسام شیمی یازدهم خیلی سبز رو از لینک زیر دانلود کنید و ببینید:

دانلود کتاب شیمی یازدهم ماجراهای من و


مبتکران شیمی  یازدهم

کتاب شیمی یازدهم مبتکران

شاید خیلی ها تا اسم شیمی مبتکران به گوششون میخوره اولین کسی که به ذهنشون میاد آقای بهمن بازرگانی باشه اما مولف کتاب شیمی یازدهم مبتکران که جدیداً چاپ شده آقای مراد مدقالچی هستن. ساختار این کتاب تقریبا شبیه همون کتاب های شیمی مبتکران سابق هست یعنی به این صورت که داخل قسمت پاسخ تشریحی تست های تعدادی درسنامه تحت عنوان جعبه ابزار آورده که ترتیب این درسنامه ها مطابق با ترتیب صفحات کتاب درسی چیده شده.

در این کتاب هم تست های تالیفی و هم تست های کنکور سراسری سال های گذشته و بعضی سوالات المپیادهای شیمی تا جایی که کاملا مرتبط با کتاب شیمی یازدهم بودن آورده شده. سعی کنید اگه این کتاب رو تهیه کردید تست های هر زیربخش رو به ترتیب کار کنید چون تست ها از خط به خط به مفهومی و کنکوری چیده شدن.

دانلود کتاب شیمی یازدهم مبتکران - کیمیا

مبتکران یک کتاب شیمی یازدهم دیگه هم داره که عنوانش کتاب آموزش و آزمون شیمی یازدهم رشادت (یاقوت) و مولفش مهندس سید محمدکاظم موسوی که درسنامه آموزشی و تست و تعدادی نمونه سوال تشریحی هم داره. از لینک زیر میتونید نمونه این کتاب رو ببینید و با کتاب شیمی کیمیا که بالاتر توضیح داده شده مقایسه کنید:

دانلود کتاب شیمی یازدهم مبتکران – یاقوت


میکرو شیمی  یازدهم گاج

کتاب میکرو شیمی یازدهم گاج

کتاب میکرو شیمی یازدهم گاج چاپ ۹۶ شامل ۵۲۰ صفحه نوشته امیر حسین کریمی و پویا الفتی است. کتاب میکرو گاج شیمی یازدهم حدود ۱۰۰۰ تست با پاسخ تشریحی داره. این کتاب چاپ رنگی درسنامه های کاملی داره و بعد از هر درسنامه تعدادی تست از مطالب همون درسنامه آورده شده. در این کتاب بعضی تست ها هر چند تعدادشون خیلی کمه به صورت ترکیبی با مطالب شیمی دهم هستن که البته در مقابل این تست ها نوشته شده دقیقا ترکیب شده با کدوم فصل شیمی دهم هستن. پاسخ تشریحی تست ها در انتهای فصل قرار داده شده. حجم این کتاب از نظر درسنامه و تعداد تست تقریبا با کتاب خیلی سبز شیمی یازدهم برابره. برای دانلود نمونه کتاب میکرو شیمی یازدهم گاج روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود کتاب میکرو شیمی یازدهم گاج


پرسمان شیمی  یازدهم گاج

کتاب پرسمان گاج شیمی یازدهم

کتاب پرسمان گاج شیمی یازدهم چاپ ۹۶ یک کتاب ۲۰۸ صفحه ای  نوشته محسن رویگر است که درسنامه های خوبی داره و سوالات امتحانی زیادی با پاسخ تشریحی در این کتاب آورده شده. پرسمان گاج شیمی یازدهم مثل کتاب ماجراهای من و درسام خیلی سبز برای امتحان مدرسه و پایان ترم مناسبه اما به هیچ وجه منبع کافی برای تست و کنکور نیست.

دانلود کتاب پرسمان شیمی یازدهم گاج


نشر الگو شیمی  یازدهم

کتاب شیمی یازدهم نشر الگو

کتاب تست شیمی یازدهم نشر الگو چاپ ۹۶ شامل ۵۷۶ صفحه و ۱۱۹۵ تست نوشته مسعود جعفری و روح الله علیزاده برخلاف کتاب های دیگه از ۴ فصل تشکیل شده. این کتاب با فصل صفر ترفندهای محاسباتی در مساله های شیمی شروع شده که تکنیک های محاسباتی رو در اینجا کامل ذکر کرده. خلاصه مطالب هر فصل در ابتدای فصل به صورت خلاصه های جعبه ای و نموداری بیان شده که برای مرور سریع مناسبن اما درسنامه های کامل داخل بخش پاسخ تشریحی سوالات قرار داده شده. تست های این کتاب در سه سطح A و B و C سطح بندی شدن طوری که A سوالات ساده و C سوالات دشوارتر هستن.

برای دانش آموزانی که وقت کمتری دارن و نمیتونن همه تست ها رو حل کنن تعدادی سوال با علامت مشخص شدن که در صورت کمبود وقت فقط همین سوالات رو کار کنن. در آخر هر فصل چند سوال به عنوان سوالات سطح دوم وجود داره که کمی سخت تر هستن و بهتره که بعد از تسلط بر تست های عادی و کنکوری این تست ها رو حل کنید. تست های کتاب تست شیمی یازدهم الگو به ترتیب تقسیم شده: فصل اول ۴۰۹ تست، فصل دوم ۵۰۷ تست و فصل سوم ۲۷۹ تست.

دانلود کتاب شیمی یازدهم نشرالگو


کتاب درسی شیمی  یازدهم

کتاب درسی شیمی یازدهم

کتاب درسی شیمی یازدهم چاپ ۹۶ از سه فصل تشکیل شده. برای دانلود فایل PDF کتاب درسی شیمی یازدهم روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود کتاب درسی شیمی یازدهم

در فصل اول، قدر هدایای زمینی را بدانیم، قسمت هایی از فصل مطالب حفظی هستن و در ادامه با جدول تناوبی عنصرها و روند تغییرات شعاع اتمی، واکنش پذیری، دمای ذوب و جوش عنصرها، آرایش الکترونی و … در عناصر گروه و تناوب های جدول آشنا میشین. سعی کنید حداقل نام و عدد اتمی و جایگاه تناوب و گروه عناصر ۱ تا ۳۰ جدول تناوبی رو حفظ باشید چون اکثر تست ها از همین عناصر مطرح میشه و حفظ بودن موارد ذکر شده به سرعت حل تست شما کمک میکنه. دلیل تغییرات تناوبی در هر گروه و تناوب از چپ به راست و بالا به پایین رو حتما یاد بگیرید تا بتونید با دلیل توجیه کنید که چرا به عنوان مثال شعاع اتمی از بالا به پایین در این گروه اینطور تغییر کرده. تسلط بر آرایش الکترونی اتم ها و اعداد کوانتومی برای پاسخ دادن به خیلی از سوالات این فصل ضروریه. بیشتر مطالب این فصل از شیمی یازدهم در کتاب شیمی سال دوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشت بنابرین از بیشتر تست های کنکور سراسری سال های اخیز که از فصل ۱ و ۲ شیمی سال دوم نظام قدیم طرح شده میتونید استفاده کنید.

در فصل دوم، در پی غذای سالم، مفاهیمی مثل کمیت های ترمودینامیکی، دما، انرژی گرمایی، آنتالپی، واکنش گرماگیر و گرماده، قانون هس، سرعت واکنش و عوامل موثر بر سرعت بررسی شدن. از بیشتر تست های کنکوری فصل ۲ کتاب شیمی سال سوم نظام قدیم و همچنین تست های سرعت واکنش فصل ۱ شیمی پیش دانشگاهی نظام قدیم هم میتونید استفاده کنید چون دقیقا مرتبط با فصل ۲ شیمی یازدهم نظام جدید هستن. فصل دوم کتاب شیمی یازدهم سوال خیزترین فصل کتاب هست و امکان طرح سوالات حل کردنی و مساله از این فصل بیشتره. اکثر کتاب های کمک درسی شیمی یازدهم هم از این فصل تست بیشتری دارن.

در فصل سوم، پوشاک نیازی پایان ناپذیر، درباره پلیمر شدن یا بسپارش، الکل ها و استر ها، استری شدن، پلی امیدها و فرمول شیمیایی این مواد مطالبی رو میخونید که بیشتر حفظی هستن. برای هر پلیمر ذکر شده در این فصل باید نوع پلیمر، فرمول ساختاری، کاربرد و تعداد اتم های مونومر تشکیل دهنده رو بلد باشید. این فصل نسبتا راحتتره و تست هاش به اندازه دو فصل قبل متنوع نیستن. تعداد تست های کنکوری این فصل زیاد نیست چون در کتاب های شیمی نظام قدیم فصل جداگانه ای درباره پلیمرها وجود نداشت و فقط در چند جای کتاب مطالب جزئی و پراکنده ای درباره پلیمر ها گفته شده بود.


جمع بندی بحث انتخاب منابع کمک درسی شیمی یازدهم

با توجه به اینکه امسال اولین سالی هست که انتشارات مختلف کتاب های کمک آموشی شیمی یازدهم منتشر کردن و فعلا بعضی انتشارات معروف برای شیمی پایه یازدهم هیچ کتابی منتشر نکردن، به محض چاپ شدن کتاب های جدید مناسب برای پایه یازدهم در سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ به شما اطلاع خواهیم داد. قطعا برای شیمی یازدهم هم باید منتظر کتاب های خوبی از نویسندگان معروفی مثل مهندس بهمن بازرگانی باشیم.

با این وجود، از بین منابع کمک درس شیمی یازدهم که فعلا در بازار موجود هست از نظر درسنامه کتاب های خیلی سبز، گاج و نشرالگو رو میتونیم به عنوان قوی ترین منابع برای درسنامه شیمی یازدهم معرفی کنیم که درسنامه هاشون چندان تفاوتی با هم نداره اما مزیتی که نشر الگو داره خلاصه کردن مطالب برای مرور سریع علاوه بر درسنامه جامع هست هرچند اعتقاد داریم خلاصه نویسی یک کار شخصی هست که توسط خود دانش آموز باید انجام بشه و هر کس خلاصه های خودش رو مرور کنه. هر سه کتاب مذکور هم تست های نسبتا خوبی دارن و حجمشون چندان تفاوتی با هم نداره هر چند خیلی سبز یه کوچولو تعداد تست بیشتری داره.

اگر یک کتاب جمع و جور و خلاصه تر با تعداد تست کمتر میخواهید کتاب شیمی  یازدهم آبی کانون حدود ۷۵۰ تست داره و حجم کتابش هم از همه کمتره. دانش آموزان پایه یازدهم که یک کتاب کمک درسی خوب برای امتحان تشریحی و پایان ترم مدرسه نیاز دارن میتونن از کتاب پرسمان گاج شیمی یا ماجراهای من و درسام خیلی سبز استفاده کنن.

اگر از دسته دانش آموزان خیلی قوی در درس شیمی یازدهم و عاشق سوالات خیلی خفن شیمی هستید میتونید از سوالات دشوارتر کتاب سه سطحی قلم چی یا از سوالات سطح دوم و سوالات C شیمی نشر الگو و یا از سوالات سری Z شیمی خیلی سبز استفاده کنید.

اگر دانش آموز تجربی هستید و به رشته داروسازی علاقه دارید باید بیشتر به شیمی توجه کنید چون در زیرگروه ۲ کنکور تجربی ضریب شیمی و زیست هر دو ۱۲ هست. همچنین دانش آموزان رشته ریاضی که به رشته های دانشگاهی زیرگروه ۲ مثل مهندسی نفت علاقه دارن باید توجه داشته باشن که در زیرگروه ۲ کنکور ریاضی ضریب شیمی هم مثل فیزیک ۹ هست. ضمنا از کتاب درسی شیمی به هیچ وجه غافل نباشید و منبع اصلیتون همون کتاب درسی باشه. سایر منابع کمک آموزشی شیمی فقط برای درک بهتر و تسلط بیشتر بر مطالب کتاب درسی هستن. همچنین برای انتخاب کتاب کمک درسی مناسب شیمی یازدهم، حتما با مشاور خودتون هم مشورت کنید چون مشاور شما بهتر از هر کسی از وضعیت درسی، نقاط ضعف و قوت و برنامه ریزی شخصی شما خبر داره. در صورتی که نیاز به مشاور کنکور دارید با ما تماس بگیرید. موفق باشید.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تحصیلی تلفنی پیامک:  10002030405076

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن شبانه روزی ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی خود را بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست یا سوال خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست مشاوره خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

۱۲ نظر

 1. مطالب كتاب هاي نظام قديم و نظام جديد خيلي باهم فرق دارند؟ اگر شباهت دارن تا چه حد مطالب شبيه هم هستند؟ حجم كتابهاي نظام قديم تجربي بيشتره يا نظام جديد تجربي ؟ آيا حتما حتما بايد براي همه درسها كلاس برويم يا پايه درسي خوبي داشتيم ميتوانم بخوانيم.

  • این صفحه درباره درس شیمی هست بنابرین با توجه به درس شیمی به سوالات شما جواب میدم:
   کتاب شیمی نظام جدید و قدیم در بعضی مباحث مشترک و بعضی مباحث کاملا تغییر کردند
   نظام جدید کمی آسونتر شده
   نیازی نیست حتما کلاس شرکت کنید.
   داشتن کتاب کمک درسی واجبه اما اگر نیاز به تدریس خصوصی دارید بهتره از دی وی دی یا فیلم آموزشی به جای کلاس رفتن استفاده کنید. کلاس وقت شما رو بیشتر میگیره.

 2. سلام بهترین منبع شیمی چیه برا نظام جدید؟

 3. سلام مدت زیادی از کنکور دور بودم به عنوان درسنامه چه کتابی رو پیشنهاد میکنین؟

 4. سلام
  کدوم از منابعی که بالا معرفی کردید بهتره؟
  درسنامه کدوم بهتره؟ تست چی؟

  • سلام، از کتاب شیمی خیلی سبز (مخصوصا یازدهم) و یا گاج استفاده کنید.
   برای تست بیشتر و قوی تر به عنوان منبع دوم میتونید از شیمی نشرالگو هم استفاده کنید.

 5. کتاب شیمی iQ گاج خوبه به نظرتون؟

 6. لینک دانلود کتاب شیمی خیلی سبز یازدهم کاملش رو میخواستم امکان دانلود هست از جایی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن مشاوره: 02128424024
بهترین فیلم های کنکوری نظام جدید