زیست یازدهم تجربی – معرفی منابع کمک درسی: خیلی سبز، نشر الگو و …

از معروف ترین کتاب های کمک درسی زیست یازدهم تجربی نظام جدید میتونیم کتاب زیست شناسی خیلی سبز، زیست نشر الگو اشکان هاشمی، زیست انتشارات مهر و ماه، زیست آبی کانون، زیست سیر تا پیاز گاج، زیست میکرو گاج، زیست زیر ذره بین و … رو نام ببریم. در اینجا توضیحاتی درباره بهترین منابع کمک آموزشی زیست یازدهم تجربی خواهیم داد و این کتاب ها رو با هم مقایسه خواهیم کرد.

زیست شناسی در کنکور تجربی ضریب ۱۲ داره و مهم ترین و سرنوشت ساز ترین درس هست پس در انتخاب منبع کمک درسی زیست یازدهم تجربی خیلی دقت کنید و همچنین در انتخاب منبع کمک آموزشی حتما با مشاور خودتون هم مشورت کنید.

خب حالا بریم سراغ تحلیل و مقایسه بهترین منابع کمک درسی زیست یازدهم تجربی:

زیست  یازدهم تجربی خیلی سبز

دانلود کتاب زیست یازدهم تجربی خیلی سبز

کتاب زیست یازدهم خیلی سبز چاپ ۹۶ شامل ۷۶۸ صفحه است. این کتاب در مجموع ۱۸۸۱ تست برای ۹ فصل کتاب درسی داره. نویسندگان این کتاب آقان دکتر کمیل نصری، دکتر ابوذر نصری، دکتر سینا شمسی بیرانوند، دکتر محمد حسن نشتایی و دکتر سینا رضازاده سرابی هستن. روش کار کتاب زیست شناسی یازدهم خیلی سبز به این صورت هست که در اول هر فصل چند صفحه درسنامه ارائه کرده و بعد تعدادی تست از مطالب همون درسنامه داده. دوباره سراغ مطلب بعدی همون فصل رفته و چند صفحه درسنامه و تعدادی تست و این روال تا آخر فصل ادامه داره.

برخلاف کتاب های نظام قدیم زیست خیلی سبز، در کتاب جدید درسنامه داخل قسمت پاسخ های تشریحی نیست و به داخل بخش تست ها منتقل شده. ویژگی مثبت درسنامه کتاب های زیست خیلی سبز این هست که برخلاف بعضی کتاب های کمک درسی زیست، بیش از حد سراغ حاشیه های بی اهمیت و حجم زیاد کن نرفته. درواقع درس نامه های خیلی سبز فقط توضیحات کتاب درسی رو کامل تر کرده و جاهایی که متن کتاب درسی ممکنه برای دانش آموز مبهم باشه رو شفاف توضیح داده. از نظر درسنامه، زیست خیلی سبز یکی از بهترین منابع هست. بعد از اتمام درسنامه ها و تست ها، تعدادی تست ترکیبی در آخر هر فصل وجود داره که مخصوص کنکور هست و خیلی از تست های این بخش رو در صورتی می تونید جواب بدید که فصل های جلوتر رو خونده باشید.

حجم درسنامه و تعداد تست های زیست شناسی یازدهم خیلی سبز برای هر فصل متناسب با حجم مطالب و دشواری مطالب هر فصل هست. به عنوان مثال برای فصل ۱ تنظیم عصبی که ۱۸ صفحه از کتاب درسی رو تشکیل داده، خیلی سبز ۲۵۱ تست داده که ۱۰ درصد این تست ها ترکیبی و بقیه صرفا از خود همون فصل هستن. در هر فصل از بعضی تست های کنکور سال های قبل که مربوط به مطالب کتاب زیست یازدهم تجربی هستن استفاده شده. تعداد تست های سایر فصل های کتاب هم به این صورت هست: تنظیم عصبی ۲۵۱ تست، حواس ۲۱۸ تست، دستگاه حرکتی ۱۶۵ تست، تنظیم شیمیایی ۱۷۹، ایمنی ۲۴۵، تقسیم یاخته ۲۳۴، تولید مثل ۲۳۶، تولید مثل نهان دانگان ۲۰۲ و پاسخ گیاهان به محرک ها ۱۵۱ تست داره.

یه نکته که شما هم احتمالا متوجه شدین این هست که تعداد زیادی از تست های کتاب زیست یازدهم تجربی خیلی سبز به این صورت هستن که گفته «چند مورد از موارد زیر عبارت …. را به درستی تکمیل می نمایند/نمی نماید» در بعضی فصل ها ۳۰ تا ۴۰ درصد تست ها به این شکل هستن. این تست ها معمولا کمی سختتر هستن چون یک اشتباه در تشخیص یکی از جملات درست و نادرست باعث میشه تست رو اشتباه جواب بدین. در سوالات دیگه اگه بین دو گزینه کمی شک داشته باشید اما یکی از گزینه ها رو قطعی مطمئن باشید که درست یا نادرست هست میتونید با اطمینان به سوال جواب بدین اما در سوالات شمارشی کوچکترین شکی نباید در درست یا نادرست بودن هر جمله داشته باشید. در کنکور معمولا تعداد سوالات شمارشی به این شکل خیلی زیاد نیستن پس این تست ها رو در کتاب خیلی سبز با دقت حل کنید و حتما پاسخ تشریحی رو حتی در صورت درست جواب دادن به تست بخونید.

صفحات این کتاب به صورت ۴ رنگ چاپ شده. با کلیک روی تصویر بالا، میتونید ۵۷ صفحه از کتاب زیست یازدهم تجربی خیلی سبز رو که شامل فهرست مطالب کتاب و درسنامه و تست های فصل اول هست به صورت PDF دانلود کنید و ببینید.

ضمنا انتشارات خیلی سبز دیگه برای نظام جدید کلروفیل نداره اما کتاب نردبام زیست یازدهم خیلی سبز چاپ خواهد شد. اگه فکر می کنید سطح تست های کتاب خیلی سبز یازدهم برای شما پایین هست میتونید از کتاب نردبام زیست خیلی سبز استفاده کنید که تست هاش کمی قوی تر و سطح بالاتر هستن.

برای دانش آموزان پایه یازدهم که یک منبع کمک درسی زیست شناسی فقط برای امتحانات تشریحی مدرسه نیاز دارن، کتاب ماجراهای من و درسام انتشارات خیلی سبز گزینه نسبتا مناسبی هست. این کتاب هم درسنامه داره و هم سوالات تشریحی و امتحانی متنوع. بیشتر منابعی که ما اینجا کامل تر معرفی می کنیم ویژه آمادگی بیشتر شما برای کنکور سراسری ۹۹ و سالهای بعدش هستن هرچند به موفقیت شما در امتحانات تشریحی مدرسه هم کمک زیادی خواهد کرد.زیست  یازدهم نشر الگو

کتاب زیست یازدهم نشر الگو

کتاب سه بعدی زیست یازدهم نشر الگو چاپ ۹۶ به صورت رنگی و شامل ۸۴۸ صفحه است. نویسنده کتاب زیست یازدهم تجربی نشر الگو آقای اشکان هاشمی هستن. این کتاب حدود ۲۶۰۰ تست داره. از نظر تعداد تست بین کتاب های کمک درسی زیست یازدهم نشر الگو رتبه اول رو داره. در هر فصل، اول چند صفحه درسنامه و بعد تعدادی تست تالیفی از مطالب همون درسنامه ارائه شده. بعدش دوباره درسنامه از مطلب جدید فصل به ترتیب مطالب کتاب درسی و تعدادی تست تالیفی از این درسنامه و به همین روال تا آخر مطالب فصل جلو رفته. در آخر هر فصل از کتاب سه بعدی زیست یازدهم نشر الگو، تست های کنکور سراسری سال های اخیز مرتبط با کتاب زیست یازدهم تجربی همراه با تعدادی از تست های آزمون های آزمایشی معتبر مثل گزینه دو و قلم چی آورده شده.

تعداد تست های این کتاب برای هر فصل به این ترتیب هست: فصل اول ۳۸۶ تست، فصل دوم  ۳۲۹ تست، فصل سوم ۱۹۸ تست، فصل چهارم شامل ۲۷۵ تست، فصل پنجم ۲۷۲ تست، فصل ششم ۳۴۳ تست، فصل هفتم ۳۱۴ تست، فصل هشتم ۲۹۰ تست و فصل نهم ۱۸۴ تست.

کسانی که به دنبال منبع تست قوی برای زیست یازدهم تجربی هستن، کتاب سه بعدی زیست نشر الگو اشکان هاشمی منبع خوبی هست. در این کتاب، تست ها به صورت A و B و C سطح بندی شدن و تست هایی که در پاسخنامه تشریحی علامت C دارن تست های قوی تری هستن. ۳۱ صفحه از درسنامه و تست های فصل اول این کتاب رو میتونید با کلیک روی تصویر بالا دانلود کنید و ببینید.

 


 زیست  یازدهم تجربی میکرو گاج

دانلود کتاب زیست یازدهم تجربی میکرو گاج

کتاب میکرو زیست یازدهم گاج چاپ ۹۶ در قطع رحلی و شامل ۱۴۰۰ تست نوشته دکتر حمیدرضا زارع هست. انتشارات گاج هم مثل قلم چی معمولا برای هر کتاب درسی چند کمک درسی مختلف چاپ میکنه. کتاب های سیر تا پیاز گاج آموزش مطالب کتاب درسی همراه با سوال و تست و پاسخ تشریحی هستن و به همین دلیل درسنامه های کامل تر و عمیق تری دارن و بیشتر روی همین موضوع تمرکز کردن. کتاب های میکرو برای کسانی مناسب هستن که تسلط نسبی روی کتاب درسی دارن و چندان نیازی به درسنامه کامل ندارن بلکه درسنامه های مختصر و مفیدی براشون کافی هست و بیشتر باید روی تست و تقویت تست زنی تمرکز کنن. بنابرین اگر دنبال منبع تست مناسب و کافی بین کتاب های گاج هستید، میکرو گاج زیست یازدهم تجربی رو انتخاب کنید که درسنامه خلاصه تر ولی تست بیشتری داره.  کتاب های آی کیو گاج هم تست های سطح بالا و قوی تری به ویژه برای تیزهوشان داره اما کتاب زیست IQ گاج یازدهم امسال یعنی سال ۹۶ منتشر نمیشه.

میکرو زیست یازدهم تجربی گاج هر فصل رو به چند بخش، به قول خودش چند گفتار، تقسیم کرده و برای هر بخش ابتدا چند صفحه درسنامه آورده که تقریبا درسنامه های کامل و جامع و چاپ رنگی هستن و در ادامه تعدادی تست تالیفی و کنکوری از مباحث اون درسنامه ذکر کرده و در آخر فصل هم تعداد کمتری تست ترکیبی آورده که خیلی از این تست ها ترکیب شده با مطالب زیست دهم هستن. پاسخ های تشریحی هم در آخر هر فصل آورده شده که مثل بیشتر کتاب های میکرو گاج این پاسخ ها واقعا تشریحی و کامل هستن.

 


سیر تا پیاز زیست  یازدهم تجربی

دانلود کتاب زیست یازدهم تجربی سیر تا پیاز گاج

کتاب سیر تا پیاز زیست یازدهم تجربی انتشارات گاج چاپ ۹۶ شامل ۵۴۴ صفحه هست که هم درسنامه داره و هم تست و هم سوالات تشریحی مخصوص امتحان. نویسندگان این کتاب دکتر حسین احدی، دکتر شهریار دانشی و مالک اشتر اسفندیاری هستن. کتاب سیر تا پیاز زیست یازدهم تجربی ۱۴۱۶ سوال تستی هست که از این نظر تقریبا با تعداد تست های میکرو گاج زیست یازدهم تجربی برابر هست اما پاسخ های تشریحی سیر تا پیاز برخلاف میکرو چندان جامع و کامل نیستن و حتی برای بعضی سوالات ساده تر فقط گزینه صحیح رو بدون توضیحات اضافی ذکر کرده.

این کتاب هم مثل میکرو گاج در ابتدای هر مبحث از فصل یک گفتار آورده که درسنامه تقریبا کامل و جامعی هست و بعد تعدادی سوال از اون درسنامه وجود داره. در کل این کتاب ۲۴ درسنامه داره دقیقا مثل آبی کانون اما درسنامه های سیر تا پیاز خیلی از آبی کامل تر هستن. این کتاب برخلاف میکرو ۱۳۲۰ سوال تشریحی با پاسخ هم آورده که برای دانش آموزان یازدهم تجربی جهت شرکت در امتحانات مدرسه و پایان ترم مناسب هست. با کلیک روی تصویر بالا میتونید بخشی از کتاب سیر تا پیاز زیست یازدهم تجربی رو دانلود کنید و ببینید.

 


زیست  یازدهم تجربی آبی کانون

دانلود کتاب زیست یازدهم تجربی آبی کانون pdf

کتاب زیست یازدهم تجربی کانون فرهنگی آموزش، قلم چی، چاپ ۹۶ یک کتاب ۳۱۲ صفحه ای نوشته آقای علی کرامت است. کتاب زیست یازدهم آبی کانون ۹۰۸ تست داره که تقریباً یک سوم این تست ها سوالات کنکور سراسری و سوالات آزمون های کانون بودن. حدود یک پنجم تست های این کتاب ترکیبی هستن مخصوصا فصل تنظیم شیمیایی تعداد تست ترکیبی زیادی داره. همراه این کتاب یک دی وی دی هم هست که شامل ۴۱ فیلم سه دقیقه ای زیست یازدهم تجربی، ۸۴ فیلم از حل سوالات و ۱۷۰ فایل مشاوره میشه. خلاصه عناوین هر فصل به صورت یک نمودار درختی در اول هر فصل آورده شده و در ادامه برای هر فصل به طو متوسط ۳ درسنامه آورده شده. در مجموع این کتاب ۲۴ درسنامه داره. رنگی بودن شکل ها و ذکر این نکته که هر سوال دقیقا از کدام صفحه و کدام شکل کتاب درسی بوده از مزایی این کتاب هست.

درسنامه های کتاب آبی قلم چی زیست یازدهم تجربی به اندازه درسنامه کتاب هایی مثل خیلی سبز زیست یازدهم تجربی کامل نیستن و همچنین تعداد تست های این کتاب خیلی کمتر از تست های کتاب هایی مثل نشر الگو، خیلی سبز و … هست. بنابرین نمیتونیم این کتاب رو کامل ترین و جامع ترین کتاب کمک درسی زیست یازدهم تجربی فرض کنیم، اما به عنوان یک منبع جمع و جور و خلاصه کتاب بدی نیست.

 


زیست  یازدهم مهر و ماه

دانلود کتاب کار زیست یازدهم تجربی مهر و ماه pdf

کتاب کار زیست شناسی یازدهم مهر و ماه چاپ ۹۶ به صورت ۴ رنگ شامل ۲۵۶ صفحه است. نویسندگان این کتاب آقایان یاسر آرامش اصل، رضا آرامش اصل و محمد عیسایی هستن. این کتاب درسنامه هایی داره که بیشتر به صورت نمودار درختی هستن و بعد از درسنامه هر فصل سوالات تشریحی جای خالی، دو گزینه، سوالات امتحانات نهایی سال های قبل مرتبط به زیست یازدهم تجربی، سوالات صحیح و غلط و تعداد کمی تست آورده. این کتاب بیشتر برای امتحان تشریحی و پایان ترم مناسب هست اما به عنوان تنها منبع تست کافی نیست.

 


زیست  یازدهم زیر ذره بین

دانلود کتاب زیست یازدهم تجربی زیر ذره بین pdf

کتاب زیر ذره بین زیست یازدهم تجربی انتشارات خانه زیست شناسی نوشته آقای مرتضی رضایی یک کتاب حدوداً ۱۵۰ صفحه ای است که در واقع همون کتاب درسی هست که مطالبی در حاشیه صفحاتش نوشته شده. شما میتونید به جای کتاب درسی از کتاب زیر ذره بین زیست یازدهم تجربی استفاده کنید چون زیست شناسی زیر ذره بین همون متن کتاب درسی هست که قیدها رو هایلایت کرده، یک سری نکات رو حاشیه کتاب و بین خطوط نوشته و تست های کنکور چند سال اخیر هر مبحث رو در اون صفحه یا صفحه قبل و بعدش آورده. بهتره یک منبع تست هم برای کنکور در کنار زیست زیر ذره بین داشته باشید.

 


کتاب درسی زیست یازدهم  تجربی

دانلود کتاب درسی زیست یازدهم تجربی pdf

بدون شرح! کتاب درسی رو همه دارید دیگه. اگه فایل pdf رو هم خواستید میتونید از اینجا دانلود کنید. فایل سایر کتاب های درسی پایه یازدهم رو هم میتونید از وب سایت مشاوران ۱۰۰ دانلود کنید.

 


جمع بندی بحث منابع کمک درسی زیست یازدهم تجربی:

با توجه به اینکه امسال اولین سالی هست که انتشارات مختلف کتاب های کمک درسی زیست یازدهم تجربی چاپ کردن و هنوز بعضی انتشارات معروف مثل نشر دریافت، فاگو و تخته سیاه هیچ کتابی برای زیست یازدهم تجربی منتشر نکردن، به محض چاپ شدن کتاب های جدید مناسب برای پایه یازدهم در سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ به شما اطلاع خواهیم داد. قطعا برای زیست یازدهم تجربی هم باید منتظر کتاب های خوبی از سایر اساتید باشیم.

با این وجود، از بین منابع کمک درس زیست یازدهم تجربی که فعلا در بازار موجود هست از نظر درسنامه کتاب های خیلی سبز و گاج رو میتونیم به عنوان قوی ترین منابع برای درسنامه زیست یازدهم تجربی معرفی کنیم و هر دو هم تست های نسبتا خوبی دارن هر چند خیلی سبز تست بیشتری داره. از نظر تنوع و تعداد تست زیاد هم کتاب نشرالگو حرف اول رو میزنه. اگر یک کتاب جمع و جور و خلاصه تر با تعداد تست کمتر میخواهید زیست یازدهم آبی کانون این ویژگی ها رو داره. تاکید می کنیم از کتاب درسی زیست به هیچ وجه غافل نباشین و منبع اصلیتون همون کتاب درسی باشه. سایر منابع کمک آموزشی زیست شناسی فقط برای درک بهتر و تسلط بیشتر بر مطالب کتاب درسی هستن. ضمنا برای انتخاب کتاب کمک درسی مناسب زیست یازدهم تجربی، حتما با مشاور تحصیلی خودتون هم مشورت کنید چون مشاور شما بهتر از هر کسی از وضعیت درسی، نقاط ضعف و قوت و برنامه ریزی شخصی شما خبر داره.در صورتی‌که نیاز به مشاور کنکور و برنامه ریزی بلند مدت دارید می‌توانید «نام و نام خانوادگی + پایه و رشته تحصیلی خودتان» را به شماره پیامک ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید.

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید

مشاور (رتبه برتر)توضیحات
دکتر غزل حسین پور رتبه 743 بهترین مشاور کنکور تجربی هزینه مشاوره تحصیلی کنکور مشاوره کنکور تلفنی برنامه ریزی کنکور پزشکیغزل حسین پور

مشاور تجربی

مشاهده اطلاعات
سید حسن حسینی رتبه 275 مشاوره کنکور ریاضی فیزیک دبیر ریاضی رشته ریاضی مشاور متوسطه اول برنامه ریزی پایه نهم تیزهوشانسیدحسن حسینی

مشاور رشته ریاضی و متوسطه اول

مشاهده اطلاعات
عطیه اسدی باغان رتبه 8 برنامه ریزی برای کنکور انسانی مشاوره کنکور رشته انسانی بهترین مشاور کنکور برنامه ریزی درسی آنلاینعطیه اسدی

مشاور رشته انسانی

مشاهده اطلاعات

راه‌های رزرو مشاوره و برنامه‌ریزی درسی بلندمدت:

📩 روش اول: شما می‌توانید یک پیامک حاوی «نام و نام خانوادگی خودتان + رشته و پایه تحصیلی + نام مشاور مورد نظرتان + تعداد ماه‌های مورد نظرتان برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» را در قالب یک SMS به شماره پیامک پشتیبانی ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید تا پس از هماهنگی با مشاور مورد نظر، ایشان در کوتاه ترین زمان ایشان با شما تماس بگیرند و شرایط و خدمات و هزینه ماهانه برنامه ریزی و مشاوره را برای شما توضیح دهند.

📱 روش دوم: علاوه بر روش فوق، در صورت تمایل جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می‌توانید درخواست خود را در زمینه برنامه‌ریزی درسی و مشاوره ماهانه یا سالانه در یکی از پیام‌رسان‌ها (تلگرام، روبیکا، ایتا، شاد، سروش، بله، گپ، آی گپ، واتساپ) به آیدی moshaverane100@ یا به شماره موبایل ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا توضیحات لازم خدمت شما ارائه شود. ما کمترین قیمت مشاوره کنکور و معتبرترین مشاور کنکور در هر رشته را به شما معرفی خواهیم کرد.

تلفن مشاوران ۱۰۰ آیدی پیام رسان روبیکا مشاوران 100 شبکه اجتماعی صد moshaverane100

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰۷ نظر


 1. سلام ببخشید میشه بگید کتاب های میکرو بهتره یا الگو

 2. سلام . میشه درسنامه میکرو رو بخونم و تست های نشرالگو رو بزنم؟ کاری درستیه؟ راه حل بهتری هست؟

  • مشاوران 100

   سلام میتونید درسنامه خیلی سبز رو بخونید یا میکرو و بعد تست های نشرالگو رو هم کار کنید.

 3. سلام. بین خیلی سبز، میکرو گاج و نشرالگو به ترتیب کدوم بهتره؟

  • مشاوران 100

   سلام زیست شناسی خیلی سبز برای آموزش
   و زیست نشرالگو برای تست بیشتر مناسب هستند.

 4. من نشرالگو رو کلا کار کردم الان دنبال یه منبعی میگردم که سطح تستاش بالاتر از اون باشه؟

 5. نشر الگو چیزهای خارج از کتاب درسی خیلی اورده به نظرتون خواندن این ها لازمه؟ درحالی که در میکرو گاج و بقیه کتاب ها نیست و در تست ها نیز همین طور

  • هر اصطلاح علمی یا مطلبی که در کتاب درسی هیچ اشاره ای بهش نشده برای کنکور ضروری نیست اما گاهی دانستن این اطلاعات برای رد گزینه ها و پیدا کردن گزینه صحیح در تست ها بهتون کمک میکنه.

  • اما واقعا این رو از ته دل میگم میکرو با آی کیو یا چیزهایی دیگه
   کسانی که می‌خوان تو تست استاد بشن، اول میکرو رو دو سه بار بزنن بعدش برن سراغ آی کیو
   من بهشون قول شرف میدم زیست رو بالای هفتاد و پنج میزنن.

 6. سلام میخواستم بدونم بین میکروگاج و نشرالگو کدومش هم از نظر درسنامه و هم تست قویتر و بهتره؟

  • مشاوران 100

   سلام خیلی سبز ار نظر درسنامه از هر دو کتاب بهتره. اما نشرالگو تست های خوب و قوی داره.

  • من درس نامه ی میکرو می خونم و واقعا قوی هست اما تست نشر الگو بهتره

 7. محمد مهدی

  اگه میشه یه کتاب خوب برای دهم تجربی معرفی کنید.

 8. بین میکرو و خیلی سبز کدوم بهتره؟

 9. سلام ببخشید دکتر فرهادیان هم برای زیست یازدهم درانتشارات مبتکران کتابی را منتشر کردند لطفا بررسی آن را هم بگذارید

  • سلام بله حتما
   کتاب زیست شناسی جامع یازدهم با عنوان هفت خوان مبتکران به تازگی توسط دکتر فرهادیان تالیف و منتشر شده که از بهترین منابع زیست یازدهم هست

 10. ببخشید تست تالیفی یعنی چی؟
  چه فرقی با تست معمولی داره؟

  • مشاوران 100

   تالیفی یعنی تست کنکور نبوده
   یک شخص دیگه طراحی کرده

 11. من به دنبال منبعی میگردم که تست های کنکوری زیادی داشته باشه نه تالیفی. از لحاظ تست کنکوری زیاد کدوم منبع چه برای دهم چه یازدهم رتبه ی اول و داره؟

 12. آقا آگاه باشین. به همتون پیشنهاد میکنم سمت میکرو نرین پر غلطه مخصوصا فصل دومش. مثلا گفته تو لکه ی زرد هیچ گیرنده ی استوانه ای نداریم یا زجاجیه بر خلاف زلالیه شفافه یا تمام لایه های شبکیه توانایی تولید پیام عصبی دارن(بیرونی ترین لایه ی شبکیه مکعبی تک لایس)
  به نظر من درسنامه ی خیلی سبز با تست های کنکوری و سطح c نشر الگو .امتحان کنین حتما جواب میده

 13. سلام لطفا لینک دانلود PDF زیست نشرالگو سال چهارم
  یا اگردردسترس نیست/فقط تست های مبحث فتوسنتز

  • انتشار pdf کتاب ها و حتی جزوه های اساتید بدون رضایت و مجوز انتشارات شرعا و قانونا مجاز نیست و باید کاغذیش رو تهیه کنید. فقط بخش کوچکی از کتاب که توسط خود انتشارات به عنوان نمونه در سایتشون گذاشته شده قابل دسترسی است.

 14. سلام. به نظر شما داشتن دو کتاب نشر الگو و میکرو چطوره؟

  • سلام اگر در درس زیست شناسی قوی هستید و ساعت مطالعه شما بالاست این دو کتاب هر دو از بهترین منابع مخصوصا برای تست زدن هستن. اگر وقت کافی دارید تست های هر دو کتاب رو با روش های صحیح تست زنی کار کنید که خیلی بهتون کمک میکنه.

 15. نشر الگو بهتر یا خیلی سبز
  من هر دو کتاب رو دارم اما وقت اگه وقتم برای کدام کتاب بزارم بهتر

  • درسنامه خیلی سبز کمی بهتره ولی نشرالگو تست های قوی تر و بیشتری داره

 16. سلام من بین نشر الگو و میکرو و خیلی سبز موندم میخوام هم درسنامش خوب باشه هم تستاش کدومو بگیرم؟

  • از این نظر میکروگاج و خیلی سبز نسبت به نشرالگو ارجحیت دارن

 17. سلام ببخشید من یه کتاب میخوام که تستهای سخت و سطح بالا داشته باشه.کتاب تست زیست یازدهم رو خریدم اما تستاش زیاد سخت نیستن لطفا یه کتاب معرفی کنید که از نظر تست برای کنکور عالی باشه.لطفا جواب بدید

  • مشاوران 100

   سلام از بین کتاب های تستی که فعلا در بازار وجود داره تست های سطح C نشر الگو کمی سطح بالاتری دارن. همچنین سوالات آزمون های ماز رو هم کار کنید

 18. سلام ببخشید میشه دو منبع داشته باشم؟ خیلی سبز برای درسنامه و الگو برای تست

  • مشاوران 100

   سلام بله اگر ساعت مطالعتون بالاست ترکیب این دو کتاب برای زیست یازدهم خوبه

 19. سلام میخواستم بپرسم برای زیست یازدهم انتشارات خیلی سبز بهتره یا نشرالگو، سه بعدی

  • مشاوران 100

   از نظر درسنامه خیلی سبز تا حدودی کامل تر ولی نشر الگو سه بعدی کمی تعداد تست هاش بیشتره و تست هایی که با علامت C در پاسخنامه مشخص کرده سطح دشواری بالاتری دارن.

 20. زیست یازدهم تشریح چشم تو کنکور سوال ازش میاد؟

  • مشاوران 100

   کنکور ۹۸ تجربی اولین کنکوری خواهد بود که از زیست یازدهم نظام جدید سوال طرح میشه اما در کنکور سال های گذشته از نکات چشم سوال طرح شده.

  • ممنون از پاسختون. از زیست یازدهم دستگاه عصبی کلا چند سوال میاد با توجه به کنکور سال های قبل

  • مشاوران 100

   در سال های گذشته ۱ یا ۲ تست مستقیما از فصل دستگاه عصبی طرح شده بود. البته در کنکور ۹۳ از این مبحث ۳ تست طرح شده بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *