بهترین مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی مشاوره رتبه های برتر

ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ تجربی، ریاضی، انسانی + شرایط محرومیت از کنکور

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

امکان ویرایش اطلاعات و نیز ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ برای آن درسته از داوطلبانی که بهمن ماه امسال موفق به ثبت نام نشده اند از روز یکشنبه ۱۳  اسفند تا چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ فراهم شده است.  تاریخ برگزاری کنکور سراسری نیز ۷ و ۸ تیرماه ۱۳۹۷ خواهد بود. در اینجا مهم ترین نکات لازم برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ را ذکر می کنیم اما بهتر است دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ را نیز دانلود کرده و توضیحات آن را مطالعه کنید:

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ۹۷ نسخه جدید

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ۹۷ مطابق سنوات قبل

 

مراحل ثبت نام کنکور سراسری ۹۷

اگر با توجه به شرایط و محدودیت های ذکر شده در ادامه مطالب این صفحه، مجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری ۹۷ هستید، پس از تایید سوابق تحصیلی باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و پرداخت مبلغ ۲۲ هزار تومان، یک کارت اعتباری حاوی شماره سریال ۱۲ رقمی خریداری کنید. برای ورود به صفحه خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری اینجا کلیک کنید:

خرید کارت اعتباری

سپس به صفحه ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری مراجعه نموده و اطلاعات کارت اعتباری خریداری شده را وارد کنید تا ثبت نام شما آغاز گردد.

اگر قصد دارید در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کنید باید به ازای هر گروه آزمایشی یک کارت اعتباری ۲۲ هزار تومانی جداگانه خریداری کنید. دقت کنید که که گروه آزمایشی دوم یا سوم شما فقط می تواند زبان یا هنر باشد زیرا هر داوطلب از بین سه گروه آزمایشی اصلی تجربی، ریاضی و انسانی فقط حق ثبت نام و شرکت در یک گروه را دارد و نمی تواند در هر سه گروه شرکت کند.

همچنین اگر تمایل دارید در گزینش رشته های دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی نیز شرکت کنید، باید یک کارت اعتباری ۱۱ هزار تومانی جداگانه نیز خریداری نمایید.

برای اعلام علاقه مندی به رشته های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی فعلا نیاز به اقدام خاصی نیست و در زمان پرینت کارت ورود به جلسه یا زمان انتخاب رشته اطلاع رسانی خواهد شد.

پس از پایان ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ شما می توانید تا پایان مهلت مشخص شده اطلاعات ثبت نامی خود را ویرایش یا اصلاح کنید اما اجازه ویرایش اطلاعات سوابق تحصیلی خود را نخواهید داشت.  ثبت نام شما زمانی تکمیل شده است که در مراحل ثبت نام از سیستم شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ثبت نام ۱۶ رقمی دریافت کنید.

 

دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۷

با توجه به تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی، داوطلبانی که دیپلم خود را طی سال ۱۳۸۴ یا بعد از آن اخذ نموده اند و نیز داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را سال ۱۳۹۱ یا بعد از آن اخذ نموده اند باید به سایت سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری به آدرس اینترنتی dipcode.medu.ir مراجعه کرده و کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایند. برای اطلاع از میزان و نحوه تاثیر معدل سال سوم و پیش دانشگاهی در کنکور سراسری ۹۷ به این صفحه مراجعه کنید: “تاثیر سوابق تحصیل در کنکور ۹۷”

اگر تاریخ اخذ دیپلم شما قبل از سال ۱۳۸۴ و نیز تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی شما قبل از سال ۱۳۹۱ بوده است نیازی به مراجعه به این سایت و دریافت کد سوابق تحصیلی ندارید زیرا معدل در کنکور برای شما هیچ تاثیری نخواهد داشت و کد سوابق تحصیلی برای شما صادر نخواهد شد.

اگر در حال حاضر دانش آموز دوره پیش دانشگاهی هستید، فعلا نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ندارید و تنها باید کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت نمایید. جهت اخذ کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی باید تیر ماه ۱۳۹۷ پس از پایان امتحانات نیمسال دوم مجددا به همین سایت مراجعه کنید. اگر دانش آموزان پیش دانشگاهی در یک یا چند درس نهایی امتحانات خرداد ماه ۹۷ نمره قبولی کسب نکنند، باید مطابق اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون که در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد اقدام نمایند.

برای دریافت سوابق تحصیلی از سایت مذکور باید کد دانش آموزی، کد آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل، و تاریخ تولد خود را وارد کنید:

دریافت کد تایید سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی برای ثبت نام کنکور سراسری 97

کد منطقه یک عدد ۴ رقمی مربوط به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک شماست. به عنوان مثال کد منطقه آموزش و پرورش ناحیه ۱ تهران ۱۱۰۱ می باشد که با کد منطقه آموزش و پرورش سایر ناحیه های تهران متفاوت است. جهت دریافت کد منطقه خود روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت کد منطقه

کد دانش آموزی نیز معمولا یک عدد ۹ رقمی مخصوص هر دانش آموز است که در کارنامه دیپلم شما درج شده است. همچین در مورد تاریخ تولد توجه داشته باشید که اگر به عنوان مثال شما متولد اول اردیبهشت سال ۱۳۷۹ هستید یعنی ۷۹/۲/۱، باید تاریخ تولد خود را به این شکل وارد کنید:  ۷۹۰۲۰۱ و نهایتا پس از وارد کردن حروف تصویری که برای شما نشان داده می شود روی گزینه ورود کلیک کنید تا وارد صفحه جدیدی شوید. در این صفحه، مشخصات شما همراه با نمرات کتبی نهایی و کد سوابق تحصیلی ۱۵ رقمی نمایش داده خواهد شد.

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۷ برای دانشجویان

اگر دانشجوی دوره روزانه دانشگاه های دولتی نیستید با خیال راحت و بدون نیاز به انصراف می توانید در کنکور سراسری ۹۷ ثبت نام و شرکت کنید و در صورت قبولی نهایتا بعد از کنکور از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید.

اما اگر دانشجوی دوره روزانه دانشگاه های دولتی هستید شرایط متفاوت خواهد بود:

۱- اگر دانشجوی دوره روزانه قبولی کنکور سراسری ۹۶ باشید، برای ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری ۹۷ نه تنها باید تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۶ از دانشگاه انصراف دهید بلکه در صورت قبولی و حتی کسب رتبه ۱ کشوری هم در کنکور ۹۷ حق انتخاب رشته محل های روزانه را ندارید و تنها می توانید از بین رشته محل های دوره شبانه، پردیس های خودگردان، ظرفیت مازاد، غیرانتفاعی، پیام نور و مجازی و نیمه مجازی انتخاب رشته کنید.

۲- اگر دانشجوی دوره روزانه باشید اما سال های قبل از ۹۶ روزانه پذیرفته شده اید یعنی در حال حاضر حداقل ترم دوم یا بالاتر هستید، باز هم برای شرکت در کنکور ۹۷ نهایتا باید تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۶ از دانشگاه انصراف دهید اما می توانید در صورت مجاز بودن به انتخاب رشته، رشته محل های دوره روزانه را نیز انتخاب کنید. در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل و ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری ۹۷ به عنوان متخلف شناخته خواهید شد.

لازم به ذکر است که قوانین فوق فقط قوانین سازمان سنجش آموزش کشور بوده و اگر آقا هستید و کارت معافیت دائم یا کارت پایان خدمت ندارید باید محدودیت های نظام وظیفه را نیز در نظر بگیرید. طبق قوانین سازمان نظام وظیفه، این افراد تنها یک بار مجاز به انصراف از دانشگاه می باشند و در صورت انصراف مجدد، سازمان نظام وظیفه معافیت تحصیلی برای این افراد صادر نخواهد کرد و در این حالت (بعد از انصراف دوم) باید برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کنند. تمامی دانشجویان مذکر دوره روزانه و غیرروزانه که کارت معافیت دائم یا کارت پایان خدمت ندارند مشمول این قانون هستند و از این نظر تفاوتی بین دانشجویان دانشگاه های دولتی و آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور و … نیست.

ممنوعیت ثبت نام کنکور سراسری 97

چه کسانی حق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری ۹۷ را ندارند

اگر فردی از سال ۱۳۶۳ تاکنون دوبار در دوره روزانه متمرکز یا نیمه متمرکز پذیرفته شده باشد حق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری ۹۷ را نخواهد داشت. تفاوتی بین ثبت نام یا عدم ثبت نام پس از قبولی نیست یعنی حتی اگر این شخص هیچ یک از این دو بار در دانشگاه و رشته دوره روزانه ای که پذیرشته شده است ثبت نام هم نکرده باشد باز هم از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهد ماند. بنابرین اگر از سال ۱۳۶۳ تا کنون قبلا یک بار در دوره روزانه پذیرفته شده اید توجه داشته باشید باشید که فقط یک فرصت دیگر برای شرکت در کنکور سراسری و پذیرش مجدد در دوره روزانه دانشگاه های دولتی خواهید داشت.

علاوه بر این، کسانی که آخرین مدرک تحصیلی آن ها دیپلم فنی و حرفه ای یا کار دانش است حق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری تجربی، ریاضی، انسانی، زبان یا هنر را ندارند. در واقع تنها کسانی می توانند در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت کنند که علاوه بر رعایت و عدم نقض محدودیت هایی که توضیح دادیم، حداقل دارای یکی از سه مدرک زیر باشند:

۱-مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی

۲-مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم

۳-مدرک کاردانی یا مدارک بالاتر دانشگاهی

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید  

مشاور (رتبه برتر)اطلاعات تماس
مشاوره کنکور راضیه شفیعی رتبه 2029 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاور تحصیلی داروسازی اهواز پیامک:  10002030405061

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
رضا فراهانی دانشجوی پزشکی اراک رتبه 738کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنی پیامک:  10002030405064

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا جعفری رتبه 773 کنکور تجرربی عضو گروه مشاوران 100 دندانپزشکی اصفهان پیامک:  10002030405052

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
رسول کریمی پور رتبه 38 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 دانشجوی دندانپزشکی روزانه دانشگاه شهید بهشتی پیامک:  10002030405063

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
سیما ایوبی رتبه 113 کنکور انسانی عضو مشاوران 100 دبیری آموزش مطالعات اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پیامک:  10002030405079

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
زهرا گرجی پور رتبه 574 کنکور تجربی عضو گروه مشاوران 100 بهترین مشاوره داروسازی آمل پیامک:  10002030405067

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تحصیلی تلفنی پیامک:  10002030405076

  تلفن: 28424024-021

مشاهده اطلاعات

کارت دانشجویی

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را بیان کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید متن درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا ذکر شده ارسال نمایید. متن پیام و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان به درخواست شما پاسخ خواهند داد. هزینه مشاوره نیز به شما اعلام خواهد شد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید. متن پیام شما در تلگرام مستقیما برای مشاور مورد نظرتان ارسال خواهد شد و ایشان پس از بررسی به شما پاسخ خواهند داد.

 

سوالات درسی خود را در گروه مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به فیلم های آموزشی دروس دبیرستان و کنکور نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

همچنین ببینید

سهمیه 5 درصدی ایثارگران در کنکور سراسری و آزاد

سهمیه ۵ درصدی ایثارگران در کنکور – تاثیر سهمیه فرزندان رزمندگان و جانبازان

برای ارئه یک سری خدمات جدید به جانبازان زیر ۲۵ درصد، همسران و فرزندان جانبازان …

۶ نظر

 1. سلام وقتتون بخير من ورودي ٩٣ دانشگاه دولتي هستم ولي ١٠ ترمه فارغ التحصيل ميشوم يعني بهمن ٩٧ ميخواهم براي سال ٩٨ كنكور تجربي بدهم. ايا ميتوانم دوباره در دانشگاه دولتي درس بخوانم؟ يا حتما بايد ازاد يا پرديس خودگردان باشد؟ طبق پرس و جو متوجه شدم كه بعد از امدن رتبه اگر فهميدم ميتوانم دانشگاه دولتي درس بخوانم مدرك قبلي را از دانشگاه ازاد بايد آزاد كنم( بعد از پرداخت ٢٠-٣٠ ميليون تومان) ايا اين صحت دارد؟ و براي شرايط من چه قوانيني هست؟

  • سلام دانشجویان دوره روزانه دانشگاه های دولتی برای شرکت در کنکور باید حدود ۴ ماه قبل از برگزاری کنکور از دانشگاه انصراف داده باشند
   تاریخ دقیق آخرین مهلت انصراف در دفترچه ثبت نام کنکور اعلام خواهد شد
   اگر آخرین مدرک شما کارشناسی یا پایین تر باشه نیازی به پرداخت شهریه برای تحصیل مجدد نیست
   نیازی به آزاد کردن مدرک هم نیست

 2. سلام میخواستم بدونم کسی که دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی تجربی داره، میتونه سال ۹۸ واسه کنکور در رشته ی انسانی شرکت کنه و در صورت قبولی وارد دانشگاه بشه؟ خیلی ممنون

 3. سلام
  با تشکر از سایت بسیار عالی و اطلاع رسانی های خیلی خیلی خوبتون در مورد کنکور که واقعا سوال ها و ابهامات زیادی از داوطلبان رو برطرف می کنید
  میخواستم بدونم آیا امکان انتخاب رشته های بدون آزمون از گروه ریاضی برای داوطلبی که در گروه تجربی شرکت کرده وجود دارد؟

  • سلام دوست عزیز لطف دارید. بله امکانش هست حتی بدون حضور در جلسه کنکور فقط با داشتن مدرک پیش دانشگاهی (فرقی نمیکنه پیش دانشگاهی تجربی ریاضی یا انسانی) میتونید رشته های بدون آزمون گروه ریاضی رو انتخاب کنید. در رشته های بدون آزمون متمرکز (صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) در صورت محدود بودن ظرفیت دانشگاه و تعداد زیاد متقاضی، معدل کتبی دیپلم ملاک پذیرش دانشجوهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین فیلم های کنکوری نظام جدید