نحوه تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ چگونه است | تاثیر مثبت و قطعی سوابق تحصیلی

طبق دو اطلاعیه اخیر سایت سازمان سنجش که در تاریخ ۲۶ تیر ماه و ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ منتشر شدند، کنکور ۱۴۰۲ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار خواهد شد. بنابراین سه تغییر زیر در کنکور سراسری ۱۴۰۲ اعمال می گردد:

۱- تاثیر معدل در کنکور ۴۰ درصد قطعی خواهد بود.

۲- دروس عمومی از کنکور حذف می شوند.

۳-  کنکور ۱۴۰۲ در دو نوبت برگزار خواهد شد که نوبت اول ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ بوده و نوبت دوم ۱۴ و ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۲ می باشد.

در ادامه این مقاله از سایت مشاوران ۱۰۰ چگونگی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور را بطور کامل بررسی کرده ایم و به سوالات رایج دانش آموزان و داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ و کنکور ۱۴۰۲ پاسخ داده ایم.

 

سوالاتی که در ادامه این متن پاسخ داده شده اند عبارتند از: تاثیر معدل در کنکور یعنی چه؟ مفهوم شرط معدل در کنکور چیست؟ در کنکور کدام معدل تاثیر دارد (کتبی یا کل)؟ معدل بالای چند در کنکور تاثیر دارد؟ تاثیر ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ به سود و به زیان چه کسانی خواهد بود؟ منظور از تاثیر مثبت معدل در کنکور چیست؟ تفاوت تاثیر مثبت و قطعی معدل در کنکور چیست؟ فرمول سوابق تحصیلی یا فرمول تاثیر معدل در کنکور چیست و نحوه محاسبه عددی آن چگونه است؟ آیا در مصوبات بعدی ممکن است تاثیر قطعی معدل در کنکور ۱۴۰۲ جایگزین تاثیر مثبت شود؟ تاثیر قطعی معدل در کنکور یعنی چه؟ آیا امکان لغو یا حذف تاثیر معدل در کنکور وجود دارد؟ معدل چه سالهایی در کنکور تاثیر دارد؟ تاثیر معدل دهم در کنکور ۱۴۰۲ و سالهای بعد چگونه خواهد بود؟ ایا معدل سال یازدهم در کنکور تاثیر دارد؟ میزان تاثیر معدل در رتبه کنکور چقدر است؟ آیا تاثیر معدل در انتخاب رشته نیز اعمال می شود؟ تاثیر معدل دیپلم ریاضی در کنکور تجربی چگونه محسابه می شود؟

ایا معدل یازدهم در کنکور تاثیر دارد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی یعنی چی تاثیر معدل در کنکور 99 چگونه تاثیر نمرات نهایی در کنکور

اگر پاسخ سوال خود را در این مقاله پیدا نکردید در قسمت نظرات انتهای همین صفحه سوال خود را بنویسید و ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان توسط مشاوران ما پاسخ داده شود.

 

نحوه محاسبه تاثیر معدل در کنکور نظام قدیم چگونه است؟

یکی از سوالات رایج داوطلبان کنکور نظام جدید و نظام قدیم درباره مفهوم تاثیر مثبت یا قطعی و فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور است. در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر سوابق تحصیلی برای کلیه داوطلبان نظام قدیم و جدید قطعی خواهد بود. در کنکور ۱۴۰۱ تاثیر سوابق تحصیلی به میزان حداکثر ۴۰ درصد و به صورت مثبت اعمال شد. اما در کنکور ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ برای داوطلبان نظام قدیم (مشمولین اعمال سوابق تحصیلی) نمره هر درس از دروس امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان با حداکثر ۲۵ درصد تاثیر و نمره همان درس در امتحانات نهایی پیش دانشگاهی با حداکثر ۵ درصد تاثیر و هر دو بصورت تاثیر مثبت اعمال شد. برای آشنایی با نحوه تاثیر مثبت معدل در کنکور و درک فرمول سوابق تحصیلی به مثالی از کنکور ۱۴۰۰ برای یک داوطلب نظام قدیم توجه کنید:

فرض کنید تراز معادل نمرات کتبی شما در امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان ۷۰۰۰ و تراز معادل نمرات کتبی شما در امتحانات نهایی پیش دانشگاهی ۶۰۰۰ بوده است. همچنین تراز معادل درصدهای شما در آزمون تستی کنکور ۷۵۰۰ بوده است. تراز کل شما در هر زیرگروه (با توجه به ضرایت مختلف دروس) در چهار حالت زیر محاسبه شده و هر حالتی که عدد تراز بالاتری بدست آمده باشد در کارنامه کنکور شما لحاظ درج شده است:

۱- بدون اعمال سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (تراز کل ۷۵۰۰)

۲- فقط اعمال سوابق تحصیلی دیپلم به میزان حداکثر ۲۵ درصد (تراز کل ۷۳۷۵)

۳- فقط اعمال سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی به میزان حداکثر ۵ درصد (تراز کل ۷۴۲۵)

۴- اعمال همزمان سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (تراز کل ۷۳۰۰)

در حالت چهارم تاثیر آزمون تستی کنکور ۷۰ درصد، تاثیر نمرات کتبی سوم دبیرستان ۲۵ درصد و تاثیر نمرات کتبی پیش دانشگاهی ۵ درصد است:

فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور 99 سوابق تحصیلی تراز

از بین چهار حالت مذکور، در حالت اول بالاترین تراز ممکن بدست آمده است بنابرین اگر تاثیر معدل مثبت باشد در زیرگروه مربوطه در کارنامه کنکور عبارت «فاقد تاثیر مثبت» درج شده و تراز داوطلب در این زیرگروه ۷۵۰۰ می باشد. اما اگر تاثیر معدل قطعی (مستقیم) باشد تراز داوطلب در کارنامه ۷۳۰۰ درج می گردید.

در واقع تفاوت تاثیر مثبت و قطعی معدل در کنکور این است که در حالت تاثیر مثبت بالاترین تراز ممکن برای هر زیرگروه در کارنامه کنکور درج خواهد شد و تاثیر سوابق تحصیلی به شرطی اعمال می گردد که باعث افزایش تراز کل زیرگروه شود در حالی که اگر تاثیر معدل قطعی باشد تحت هر شرایط سوابق تحصیلی برای داوطلب اعمال می گردد حتی اگر اعمال سوابق باعث کاهش تراز کل داوطلب گردد (در این مثال به شرط قطعی بودن تاثیر معدل، تراز ۷۳۰۰ در کارنامه کنکور درج می گردید). چند سال گذشته قطعی بودن اعمال سوابق تحصیلی موجب اعتراض به تاثیر معدل در کنکور شده بود.

لازم به ذکر است که در یکی از مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در سال ۹۷ مقرر شده بود که تاثیر معدل در کنکور ۹۸ بصورت قطعی اعمال شود اما پس از چند ماه مصوبه مذکور لغو گردید.

بنابرین هنگامی که تاثیر معدل مثبت باشد، اگر نمرات بالایی در امتحانات نهایی کسب نکرده باشید با کسب درصد و تراز بالاتر در آزمون تستی کنکور امکان جبران وجود دارد. علاوه بر این، اگر نمرات پایینی دارید و نگران تاثیر معدل بر کنکور هستید می توانید در طرح ترمیم معدل برای کنکور شرکت کنید.

در حالت تاثیر مثبت معدل، معمولا در کارنامه داوطلبانی که عملکرد بهتری در آزمون تستی کنکور نسبت به امتحان نهایی داشته اند عبارت «فاقد تاثیر مثبت» درج می شود. یک نمونه کارنامه تاثیر معدل در کنکور سراسری را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

افشین بکرانی پزشکی کارنامه کنکور مشاوران 100 تاثیر مستقیم معدل در کنکور یعنی چه نحوه تاثیر معدل پیش دانشگاهی در کنکور

همانطور که گفته شد هنگامی که تاثیر سوابق تحصیلی مثبت باشد هر یک از ۴ حالت مذکور که منجر به کسب تراز بالاتری شود برای داوطلب کنکور سراسری اعمال گردیده و در کارنامه وی عبارت مربوطه درج خواهد شد (مطابق تصویر فوق). به عنوان مثال اگر صرفا با اعمال سوابق تحصیلی دیپلم (حالت دوم) بالاترین تراز ممکن در زیرگروه مربوطه بدست آید در کارنامه کنکور عبارت «فقط تاثیر مثبت دیپلم» درج می گردد. در این حالت تاثیر نمرات سال سوم دبیرستان نظام قدیم حداکثر ۲۵ درصد و تاثیر آزمون تستی کنکور حداقل ۷۵ درصد است.

همچنین اگر صرفا با اعمال سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی (حالت سوم) بالاترین تراز ممکن بدست آید عبارت «فقط تاثیر مثبت پیش دانشگاهی» در کارنامه کنکور درج خواهد شد. در این حالت تاثیر معدل پیش دانشگاهی در کنکور حداکثر ۵ درصد و تاثیر آزمون تستی کنکور حداقل ۹۵ درصد است. اگر با اعمال همزمان سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (حالت چهارم) بالاترین تراز ممکن بدست آید عبارت «دیپلم و پیش دانشگاهی» در کارنامه داوطلب درج خواهد شد. در این حالت تاثیر نمرات دیپلم در تراز کل حداکثر ۲۵ درصد، تاثیر نمرات پیش دانشگاهی حداکثر ۵ درصد و تاثیر آزمون چهارگزینه ای کنکور در تراز کل زیرگروه مربوطه حداقل ۷۰ درصد است.

امیررضا رزاقی پورسرخاب کارنامه آیا معدل در کنکور تاثیر دارد تاثیر قطعی معدل یعنی چه تاثیر معدل دیپلم در کنکور

تصویر بالا نمونه کارنامه تاثیر معدل در کنکور تجربی است. همانطور که مشاهده می کنید در زیرگروه ۳ تاثیر مثبت سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی اعمال شده اما در سایر زیرگروه ها سوابق تحصیلی برای این داوطلب اعمال نشده است.

با توجه به متفاوت بودن ضرایب دروس اختصاصی در زیرگروه های مختلف ممکن است وضعیت اعمال یا عدم اعمال سوابق در هر زیرگروه با سایر زیرگروه ها متفاوت باشد.

 

چگونگی تاثیر معدل در کنکور نظام جدید

با توجه به اینکه داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ نظام جدید دوره پیش دانشگاهی ندارند و آخرین مدرک تحصیلی آنان دیپلم است تاثیر مثبت معدل برای این افراد به یکی از دو حالت زیر حساب شده است:

۱- بدون اعمال سوابق تحصیلی دیپلم

۲- فقط اعمال سوابق تحصیلی دیپلم به میزان حداکثر ۴۰ درصد

در واقع در کنکور برای داوطلبان نظام جدید کل ۴۰ درصد مربوط به نمرات امتحان نهایی دیپلم (سال دوازدهم) بوده است.

با این وجود، با توجه به احتمال حذف زیرگروه ها از کنکور ۱۴۰۲ و قطعی شدن تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ قضیه متفاوت از کنکور ۱۴۰۱ خواهد بود.

 

معدل چند به بالا در کنکور تاثیر دارد؟

پاسخ به این سوال که «معدل چند به بالا در کنکور تاثیر دارد» را باید در دو حالت تاثیر مثبت و قطعی بررسی کرد.

در کنکور ۱۴۰۱ با توجه به تاثیر مثبت معدل در این کنکور، اعمال یا عدم اعمال سوابق تحصیلی برای هر داوطلب به عملکرد وی در امتحانات نهایی و آزمون تستی کنکور بستگی داشت. به طور کلی در حالت تاثیر مثبت، ممکن است تاثیر معدل برای یک داوطلب با معدل ۱۲ در صورتی که درصدهای پایینی در کنکور سراسری کسب کرده باشد اعمال گردد. از طرفی ممکن است معدل ۲۰ برای داوطلب دیگری که درصدهای بالایی در کنکور کسب کرده اعمال نشود یا بالعکس.

در واقع هنگامی که تاثیر معدل مثبت باشد، تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور درصورتی اعمال خواهد شد که باعث افزایش تراز داوطلب شود. بنابرین در پاسخ به این سوال که «معدل چند در کنکور تاثیر دارد» باید گفت که به عملکرد نسبی داوطلب در امتحانات نهایی و آزمون تستی جلسه کنکور بستگی دارد. در واقع هنگامی که تاثیر مثبت باشد سوال «معدل بالای چند در کنکور تاثیر دارد» اساسا سوال اشتباهی است و نمی توان عدد خاصی را برای پاسخ به آن تعیین کرد.

اما زمانی که مانند کنکور ۱۴۰۲ تاثیر معدل قطعی باشد، هر معدلی بدون شک در تراز و رتبه کنکور داوطلب اثر خواهد داشت. در حالت تاثیر قطعی سوابق تحصیلی، هر چه معدل کتبی به ۲۰ نزدیک تر باشد به نفع داوطلب بوده و هر چه از ۲۰ کمتر باشد به ضرر داوطلب خواهد بود.

 

چه کسانی مشمول طرح تاثیر معدل در کنکور هستند؟

کلیه افرادی که دیپلم یکی از رشته های تجربی، ریاضی، علوم انسانی یا علوم و معارف اسلامی را در نظام آموزشی جدید (۳-۳-۶) طی سال های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۲ اخذ نموده یا اخذ خواهند کرد و همچنین کلیه افرادی که دیپلم یکی از رشته های مذکور را در نظام آموزشی سابق طی سال های ۱۳۸۴ تاکنون اخذ نموده اند مشمول اعمال سوابق تحصیلی در کنکور خواهند شد.

در سال های اخیر سایر افرادی که قبل از سال ۱۳۸۴ دیپلم نظام قدیم اخذ نموده اند مشمول اعمال سوابق تحصیلی نبوده و تراز کل آنها در کنکور صرفا بر اساس آزمون تستی جلسه کنکور محاسبه شده است.

نحوه محاسبه تاثیر معدل در کنکور 99 نحوه تاثیر مثبت معدل در کنکور میزان تاثیر معدل در کنکور معدل کدام سال در کنکور تاثیر دارد

لازم به ذکر است فقط دروسی که امتحان آنها به صورت نهایی (کشوری) برگزار شده است در کنکور تاثیرگذار خواهند بود. به عنوان مثال دیپلمه های نظام آموزشی سابق (نظام قدیم) که طی سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰ مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده اند فقط مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم هستند زیرا امتحانات سال سوم دبیرستان طی این سالها بصورت نهایی (کشوری) برگزار می گردید درحالیکه امتحانات پیش دانشگاهی در این سالها نهایی نبوده و از سال ۱۳۹۱ به بعد بصورت نهایی برگزار شده است.

 

کدام معدل در کنکور تاثیر دارد؟

هر دانش آموز دارای یک معدل کتبی و یک معدل کل دیپلم می باشد. اما ابهامی که برای اکثر دانش آموزان پیش می آید این است که کدام معدل در کنکور تاثیر دارد؟

همانطور که گفته شد خود معدل در کنکور تاثیرگذار نیست بلکه نمرات امتحان نهایی دروس مختلف هر کدام جداگانه به عنوان سوابق تحصیلی تاثیر داده خواهند شد. اما با توجه به اینکه نمرات امتحان نهایی در نهایت معدل کتبی هر داوطلب را تعیین می کنند می توان گفت به طور غیرمستقیم عملا معدل کتبی امتحانات نهایی در کنکور تاثیر گذار است.

معدل کل برخلاف معدل کتبی شامل نمرات همه دروس (حتی دروسی که در کنکور از آنها سوال مطرح نمی شود) بوده و همچنین نمرات مستمر و نمرات نیمسال اول نیز در آن لحاظ می گردد. بنابرین معدل کل یا معدل دیپلم هیچ تاثیری در رتبه و تراز کنکور نخواهد داشت و صرفا معدل کتبی امتحانات نهایی در کنکور اثرگذار است.

البته لازم به ذکر است که در پذیرش برخی دانشگاه های خاص از جمله دانشگاه فرهنگیان پس از اعلام نتایج اولیه کنکور در مرحله مصاحبه حضوری معدل کل اهمیت بیشتری داشته و شرط قبولی داشتن حداقل معدل کل ۱۴ به بالاست. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را در سایت مشاوران ۱۰۰ مطالعه کنید.

 

معدل کدام سال در کنکور تاثیر دارد؟

معدل سال هایی که امتحانات پایانی آنها به صورت نهایی (سراسری کشوری) برگزار شده است در کنکور تاثیرگذار خواهد بود. برای داوطلبان نظام قدیم کنکور تاثیر نمرات امتحانات نهایی سال سوم و پیش دانشگاهی و برای فارغ التحصیلان نظام جدید فقط تاثیر نمرات امتحانات نهایی سال دوازدهم در کنکور اعمال خواهد شد.

به توجه به اینکه امتحانات پایه دهم و یازدهم تاکنون بصورت نهایی برگزار نشده است تاثیر معدل دهم در کنکور و تاثیر معدل یازدهم در کنکور ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ اعمال نمی گردد.

در صورتی که طی سال های آینده امتحانات پایه دهم و یازدهم نیز مانند سال دوازدهم به صورت نهایی در سراسر کشور برگزار شود ممکن است تاثیر ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی افزایش یافته و حتی احتمال قطعی شدن تاثیر معدل نیز وجود خواهد داشت. البته این فقط یک احتمال هست. این تغییر احتمالی می تواند گامی به جلو برای حذف کنکور باشد اما با وضعیت فعلی جایگزین مناسبی برای کنکور فعلا وجود ندارد و امکان حذف کنکور برای رشته های پرطرفدار مانند رشته پزشکی هنوز فراهم نیست.

 

ایا نمره مستمر در امتحان نهایی دوازدهم تاثیر دارد؟

نمره مستمر در معدل دیپلم تاثیر دارد اما در معدل نهایی و کنکور تاثیرگذار نیست. در واقع تاثیر نمره مستمر در کنکور صفر است. فقط و فقط نمراتی که در امتحانات نهایی کسب می کنید در رتبه و تراز کنکور شما تاثیر دارند. همچنین معدل ترم اول دوازدهم نیز در کنکور تاثیرگذار نیست.

 

برای دیپلمه های غیر مرتبط معدل چند درصد در کنکور تاثیر دارد؟

سوابق تحصیلی در هر گروه آزمایشی صرفا برای دروسی که در کنکور از آنها سوال طرح شده و داوطلب قبلا در امتحانات نهایی آن دروس شرکت کرده است اعمال می گردد. به عنوان مثال، برای دیپلمه های رشته انسانی که در کنکور تجربی شرکت می کنند صرفا نمرات امتحان نهایی دروس عمومی در کنکور تاثیر گذار بوده و دروسی مانند منطق و فلسفه، جغرافیا و روانشناسی تاثیری در رتبه و تراز کنکور این داوطلبان نخواهد داشت. همچنین تاثیر معدل دیپلم ریاضی در کنکور تجربی برای درس زیست شناسی اعمال نمی گردد زیرا دیپلمه های رشته ریاضی فیزیک در امتحان نهایی زیست شناسی شرکت نکرده اند.

میزان تاثیر معدل در کنکور بر اساس مدرک دیپلم و گروه آزمایشی داوطلب متفاوت است. در کنکور ۱۴۰۱ تاثیر ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی صرفا برای داوطلبانی اعمال شد که نوع دیپلم و گروه آزمایشی ایشان در کنکور یکسان بود. در صورتی که این دو متفاوت می بود درصد تاثیر معدل در کنکور کمتر از % ۴۰ میشد.

در جدول زیر که مربوط به کنکور ۱۴۰۱ است می توانید تاثیر معدل برای دیپلمه های غیر مرتبط در کنکور ۱۴۰۱ را مشاهده کنید. به عنوان مثال اگر دیپلمه رشته ریاضی فیزیک نظام جدید در کنکور علوم تجربی سال ۱۴۰۱ شرکت کرده باشد تاثیر معدل دیپلم در کنکور برای این داوطلب حدودا بین ۲۹ تا ۳۴ درصد (بسته به زیرگروه مورد نظر) اعمال شده است.

معدل چند درصد در کنکور تاثیر دارد تاثیر 40 درصدی سوابق تحصیلی درصد تاثیر معدل در کنکور تاثیر معدل دیپلم ریاضی در کنکور تجربی

دانش آموزان رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای نظام جدید مجاز به شرکت در کنکور یکی از رشته های تجربی، ریاضی یا انسانی می باشند اما تاثیر معدل دیپلم در کنکور برای این داوطلبان اعمال نمی گردد. این افراد در صورت تمایل به اعمال سوابق تحصیلی برای کنکور لازم است در امتحانات نهایی رشته مورد نظر شرکت کنند.

هنوز به صورت دقیق میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلمه های غیرمرتبط در کنکور ۱۴۰۲ اعلام نشده است. 

 

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چگونه است؟

برای اطمینان کامل درباره تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ باید منتظر اطلاعیه سایت سازمان سنجش یا دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ باشیم. در حال حاضر اخرین اطلاعیه مربوط به تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ می باشد که بر اساس آن تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ به میزان ۴۰ درصد قطعی خواهد بود. در صورتی که تاثیر معدل در کنکور قطعی باشد، کلیه نمرات امتحان نهایی چه باعث بهبود تراز و رتبه شوند و چه باعث بدتر شدن تراز و رتبه کنکور شوند تاثیر داده می شوند. بنابرین در حالت تاثیر قطعی، اهمیت داشتن نمرات بالا در امتحانات نهایی بسیار بیشتر از حالت تاثیر مثبت خواهد بود.

 

میزان تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۳ چقدر خواهد بود؟

فعلا بنابر آخرین اطلاعیه ها تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۳ به میزان ۵۰ درصد قطعی خواهد بود. برای اطلاع از هرگونه تغییرات احتمالی باید منتظر دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ یا اطلاعیه های سازمان سنجش در این خصوص باشیم.

 

تاثیر امتحانات شبه نهایی دوازدهم در کنکور

اخیرا بسیاری از دانش آموزان پایه دوازدهم از ما می پرسند که ایا امتحانات شبه نهایی مهم است و در کنکور تاثیرگذار خواهد بود؟ پاسخ به سوال دوم منفی است زیرا تنها نمرات خود امتحانات نهایی به عنوان سوابق تحصیلی در کنکور اعمال خواهند شد. اما این مساله به معنی بی اهمیت بودن امتحانات شبه نهایی نیست زیرا این امتحانات کمک زیادی به آمادگی دانش آموزان سال دوازدهم برای کسب نمرات بالا در امتحانات نهایی خرداد خواهند کرد.

 

اهمیت مشاوره و برنامه ریزی برای امتحانات نهایی

با توجه به افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، لازم است در کنار تست زنی و آمادگی برای جلسه کنکور، توجه ویژه ای به امتحانات تشریحی سال دوازدهم و امتحانات طرح ترمیم معدل داشته باشید. اگر به معدل نهایی نفرات برتر کنکور سراسری دقت کرده باشید می بینید که اکثر رتبه های برتر در کنار کسب درصدهای بالا در آزمون تستی کنکور، معدل بالایی نیز داشته اند.

بدین منظور توصیه می کنیم حتما از تجربیات مشاوران کنکور در این زمینه استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره طرح های مشاوره و برنامه ریزی برای امتحانات نهایی، به صفحه بهترین مشاور کنکور در سایت مشاوران ۱۰۰ مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۳۵۳۶۳ تماس بگیرید.

 

پاسخ به سوالات شما درباره تاثیر معدل

در پایان، هر نظر یا سوالی درباره تاثیر نمرات نهایی در کنکور سراسری دارید می توانید نظرات یا سوالات خود را در قسمت دیدگاه های انتهای همین صحفه بنویسید و ارسال کنید تا اعضای گروه اموزشی مشاوران ۱۰۰ در کمترین زمان پاسخگوی شما باشند.

همچنین برای اطلاع از آخرین اخبار تاثیر معدل در کنکور سراسری می توانید عضو کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ شوید و یا با فالو کردن پیج اینستاگرام مشاوران ۱۰۰ از طریق اینستاگرام اخبار و ویدیوهای جدید را دریافت کنید.

 

برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید

مشاور (رتبه برتر)توضیحات
سید حسن حسینی رتبه 275 مشاوره کنکور ریاضی فیزیک دبیر ریاضی رشته ریاضی مشاور متوسطه اول برنامه ریزی پایه نهم تیزهوشانسیدحسن حسینی

مشاور رشته ریاضی و متوسطه اول

مشاهده اطلاعات
عرفان شیوانی

مشاور تجربی و زبان

مشاهده اطلاعات
دکتر غزل حسین پور رتبه 743 بهترین مشاور کنکور تجربی هزینه مشاوره تحصیلی کنکور مشاوره کنکور تلفنی برنامه ریزی کنکور پزشکیغزل حسین پور

مشاور تجربی

مشاهده اطلاعات
محدثه نوربخش دانشجوی دندانپزشکی اراک رتبه 954 کنکور تجربی عضو گروه آموزشی مشاوران 100 مشاوره تلفنیمحدثه نوربخش

مشاور تجربی و هنر

مشاهده اطلاعات
عطیه اسدی باغان رتبه 8 برنامه ریزی برای کنکور انسانی مشاوره کنکور رشته انسانی بهترین مشاور کنکور برنامه ریزی درسی آنلاینعطیه اسدی

مشاور رشته انسانی

مشاهده اطلاعات

ارتباط با رتبه های برتر:

📩 روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی خودتان + رشته و پایه تحصیلی + نام مشاور مورد نظرتان + تعداد ماه های مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» در قالب یک SMS به شماره پیامک پشتیبانی ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید تا پس از هماهنگی با مشاور مورد نظر در کوتاه ترین زمان ایشان با شما تماس بگیرند.

☎️ روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

📱 روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست خود را در زمینه برنامه ریزی درسی و مشاوره برای کنکور به آیدی تلگرام moshaverane100@ یا به شماره واتساپ ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا توضیحات لازم خدمت شما ارائه شود. ما کمترین قیمت مشاوره کنکور و معتبرترین مشاور کنکور در هر رشته را به شما معرفی خواهیم کرد.

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های برتر کنکور در زمینه برنامه ریزی و مشاوره برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری فعالیت دارد. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷۱۴ نظر


 1. سلام ترمیم معدل کردم دی ماه معدلم شده ۱۷و۵۰ به نظرتون خیلی بده برای قبولی تو رشته‌های دندان پزشکی و فیزیوتراپی و بینایی سنجی؟
  ایا میشه حذف کنم و خرداد دوباره امتحان بدم؟

  • مشاوران 100

   سلام خانم سونیا. اگر درسی رو دی ماه ترمیم معدل کرده باشید طبق قوانین فعلی امکان ترمیم مجدد اون درس نیست.
   فعلا آماری از قبولی‌های کنکور به شیوه جدید تاثیر ۴۰ درصدی در دسترس نیست که بر اساس اون پیش‌بینی کنیم اما طبیعتا هر چه درصدهای شما در کنکور بالاتر باشه احتمال قبولی دندان پزشکی فیزیوتراپی و بینایی سنجی هم بیشتر میشه. برای اطلاعات بیشتر میتونید با شماره تلفن پشتیبانی یا آیدی مشاوران ۱۰۰ در شبکه‌های اجتماعی در تماس باشید.

 2. سلام خسته نباشید
  اگر در کنکور دی درسی رو منفی پاسخ دهیم ولی نمره نهایی ام درس عالی باشد ایا اون درس بازهم به صورت منفی در رتبه تاثیر می گذارد
  ممنون میشم جواب بدین

  • مشاوران 100

   سلام. تاثیر ازمون تستی دی ۶۰ درصد و تاثیر نمرات کتبی امتحان نهایی ۴۰ درصده. هر چه در ازمون تستی درصد بالاتری و در امتحان نهایی نمره بالاتری کسب کنید به نفع شماست و هر چه پایین تر باشند به ضرر شماست. با این حال نمره بیست امتحان نهایی در بخش ۴۰ درصد سوابق تحصیلی بهتون کمک میکنه ولی در بخش ۶۰ درصد آزمون تستی اون نمره منفی که کسب کردید تا حدودی به ضرر شماست.

 3. سلام و خسته نباشید
  فرق بین تکوینی، پایانی و نوبت دوم چیست؟
  و اینکه من در کارنامه معدل پایانی ۱۸.۸۶ و در نوبت دوم با ضریب ۲
  ۱۹.۵۰‌ شدم، امکانش هست بفرمایید کدام معدل واقعی و در اصل نهایی من هست؟

  • مشاوران 100

   سلام فاطمه خانم. معدل کل سال تحصیلی مجموع اعداد زیر تقسیم بر ۱۰ هست:
   نمره مسترم نیمسال اول با ضریب ۱
   نمره پایان ترم نیمسال اول با ضریب ۲
   نمره مستمر نیمسال دوم با ضریب ۱
   نمره پایان ترم نیمسال دوم با ضریب ۶

 4. سلام برای قبولی آزمون تیزهوشان نهم به دهم کتاب تست معرفی میکنید؟

  • مشاوران 100

   سلام خانم هستی. برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم انتشارات گاج، خیلی سبز، مهروماه، نشرالگو، متبکران، گل واژه، اندیشمند، خوارزمی کتاب‌های خوبی منتشر کردند. کتاب علوم تجربی خیلی سبز یا کتاب گل پلاس، کتاب ریاضیات اندیشمند یا کتاب ریاضی خیلی سبز و همچنین کتاب هوش و استعداد تحلیلی نهم تیزهوشان خیلی سبز و کتاب ۱+۳۱ استان تیزهوشان چاپ انتشارات خوارزمی (پویش) توصیه میشه.

 5. سلام ایا دروس عمومی برای کنکور حذف شده است و معدل هم در کنکور تاثیر دارد؟

  • مشاوران 100

   سلام آقا محمد. بله دروس عمومی از آزمون تستی کنکور حذف شده و معدل کتبی هم در کنکور تاثیر دارد.

 6. سلام من سال ۹۱ پیش دانشگاهی تجربی گرفتم، انگار ۱۰ درصد تاثیر داره تو کنکور ۱۴۰۲
  الان من بخوام خرداد ترمیم کنم، پیش دانشگاهی چیکار کنم، اگه خرداد امتحان نهایی ها رو بدم فقط میتونم همون سی درصد و ترمیم کنم (دیپلمم رو) یا نه ۴۰ درصد؟

  • مشاوران 100

   سلام آقا کاوه در حال حاضر تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ فعلا همون ۴۰ درصد هست طبق اخرین مصوباتی که تا این لحظه بوده.
   فقط نمرات نهایی دیپلم رو میتونید ترمیم معدل کنید.

 7. علیرضا یعقوبی

  با سلام. اگر در کنکور فقط معدل نهایی تاثیر داشته باشد پس معدل دیپلم که شامل سه سال میشه در کجا تاثیر دارد؟

  • مشاوران 100

   سلام آقای علیرضا یعقوبی. معدل کل دیپلم سه سال برای پذیرش بعضی دانشگاه ها مثل دانشگاه فرهنگیان اهمیت داره مثلا باید حداقل ۱۴ یا بالاتر باشه.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *